Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 19.11.2017, 1:29   #221
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin 2

Jel naisao neko na "duh pijaniste", koji svira muziku iz prethodnih igara?
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.11.2017, 10:07   #222
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.154
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.055 puta na 1.269 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin 2

Divinity: Original Sin 2 has sold more than 1 million copies

U moru svih ovih kontroverzi oko p2w full priced igara evo i jedne dobre za promenu.
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2017, 0:23   #223
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin 2

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Jel naisao neko na "duh pijaniste", koji svira muziku iz prethodnih igara?
Ne, ali meni se danas desilo ovo, bio prilično iznenađen, pa sam našao snimak...
Lohse rock
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2017, 14:55   #224
Dragancce
Član
 
Član od: 5.10.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 107
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 20 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin 2

Kakva igra sunce ti zarko.
Dragancce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2017, 21:15   #225
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin 2

U Fort Joy-u mi je neki strazar ubio onu crnu macku sto je pocela da me prati. Jel mogu nekako da osvetim cicos macos ili nesto da uradim po tom pitanju? Jos imam pat pal vestinu, ne mogu ni resurrect scroll na njoj da iskoristim. Zaklacu govedo pa morao sa svim magistrima da se bijem.

Poslednja ispravka: filpan (27.12.2017 u 22:48)
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku filpan na korisnoj poruci:
Geralt (27.12.2017), Leonida (27.12.2017), nesudjeni clocker (28.12.2017), pentraksil (29.12.2017)
Stara 28.12.2017, 11:32   #226
Krilce
Starosedelac
 
Član od: 4.11.2007.
Poruke: 1.726
Zahvalnice: 1.753
Zahvaljeno 629 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin 2

Citat:
filpan kaže: Pregled poruke
U Fort Joy-u mi je neki strazar ubio onu crnu macku sto je pocela da me prati. Jel mogu nekako da osvetim cicos macos ili nesto da uradim po tom pitanju? Jos imam pat pal vestinu, ne mogu ni resurrect scroll na njoj da iskoristim. Zaklacu govedo pa morao sa svim magistrima da se bijem.
Ne, moraces da pobijes sve Magistre.
Krilce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2017, 3:08   #227
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin 2

Rekao bih da je ubacivanje fizickog i magicnog stita veliki korak nazad. Borba uopste nije zanimljiva, gomila magija je beskorisno.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2017, 13:00   #228
Krilce
Starosedelac
 
Član od: 4.11.2007.
Poruke: 1.726
Zahvalnice: 1.753
Zahvaljeno 629 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin 2

Problem je sto te to bukvalno streamline-uje da ili ides potpuno na physical ili poptuno na magical damage, i nista izmedju, sto u sustini ubija gomilu build-ova u pojam, pa igra postaje malo dosadna. Physical damage ce uvek biti bolji u sustini, s obzirom da vecina protivnika ima neki element resistance na visokom nivou, pa ako si pokusao da se specijalizujes za jedan ili dva elementa, moraces da radis respec u odredjenom trenutku.
Krilce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2017, 14:01   #229
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin 2

Citat:
Krilce kaže: Pregled poruke
Problem je sto te to bukvalno streamline-uje da ili ides potpuno na physical ili poptuno na magical damage, i nista izmedju, sto u sustini ubija gomilu build-ova u pojam, pa igra postaje malo dosadna.
Po meni, to je urađeno upravo onako kako treba - ili si baja ili si mag. Potpuno glupavo je to što u nekim RPG-ovima možeš da budeš nabudženi, mišićavi, lepršavokosni klon Konana koji sve sakati mačetinom i, pri tome, mađijski satire sve oko sebe kao Mandrak Mađioničar bez cilindra i plašta.
A upravo u tome je poenta "družine" koju vodiš, pogotovo u ovoj igri. Ja, lično, svog primarnog lika (Ifana) pravim kao viteza (knight) sa dvoručnom mačetinom i bildujem sve u snagu i izdržljivost, bartering i summoning (kad dođeš do 10. nivoa summoning-a, ono što summon-uješ je opasno dobro), Red Prince mi je fighter sa jednoručnim mačem i štitom, usput sve u Persuasion i, gle čuda, summoning (kad prizoveš dva summon-a sa sve "dodacima" u makljažu je opasno dobro), Sebille mi je rendžer i sve ulažem u ono što valja za rendžere i probadanje samostrelima ili lukovima, te sam od nje napravio lopova koji sve obija, dok mi je Lohse čarobnica (Enchanter) ali i nju sam "bildovao" da može da gadja lukovima i samostrelima, pored mađija, koja je pri tome loremaster prve klase. I kad tako ukomponuješ ekipu, gotovo da nema prepreka.
(Nije spoiler) Osim finalnog fajta do kojeg sam došao i zbog kojeg sam gotovo batalio igru. Bukvalno možeš da odeš negde u laganu šetnju dok se ne baš jaki neprijatelji iživljavaju na tvojoj družini. Moji svi do jednog su ili "charmed" ili zaleđeni, ili strujom stundirani ( ) ili slepi ili ukljakavljeni ili bilo šta zbog čega ne možeš da odigraš svoj red, pa prođe po 4-5 krugova dok konačno ne dobiješ priliku da nešto odigraš, a tada jedino iskoristiš HEALING sebe i družine i već sledeći koji naiđe te ponovo šokira ili ubogalji ili nešto, pa onda opet 3-4 kruga dok stigneš da nešto odigraš, te bolje da radiš nešto drugo dok se igra ne smiluje da te pusti na red...
I taman kada posle silnih muka pomisliš da ti je osakaćena, izmučena, "nigde lajfa, nigde mane" družina konačno prošla tešku prepreku shvatiš da je to samo uvertira za nešto nekoliko puta gore.
Pitam se koji je mazohista smišljao fajtove, tako rado bih voleo da ga sretnem u četiri oka i zatvorim ona njegova dva gikovska...
A mislio sam da je ona finalna borba u Fort Joy teška. To je lagano zezanje u odnosu na ono na kraju...
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2017, 14:09   #230
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin 2

Slazem se da ne treba mixovati buildove, fajter mi je fajter, jedan je cistokrvni, a drugi pored Warfare ima i Summoning. Fane je cistokrvni mag, pyro i geo, i Beast-a sam stavio da bude Hydro i Aero. I pored toga mi je borba nekako dosadna dok je u prvom delu bila fantasticna. Koji ce mi k toliko skilova i magija kada mogu da ih iskoristim tek na pola borbe kada smo uglavnom osakaceni a njima tek jedan tip armor-a unisten. Jes' debilno i zbog toga moram da dam manju ocenu igri nego prosloj. Bukvalno mi se igra zbog svega ostalo, a kad pomislim na dosadnu borbu, ne igra mi se uopste.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2017, 14:21   #231
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin 2

Citat:
filpan kaže: Pregled poruke
tek na pola borbe kada smo uglavnom osakaceni a njima tek jedan tip armor-a unisten.
Sa ovim se apsolutno slažem. Onome ko je smislio podelu na fizički i mađijski armor treba napraviti sudsku zabranu da ikad više priđe na manje od 500 metara bilo kom developeru. Preventivno. Ali, ima ljudi kojima je to logično...
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2017, 17:03   #232
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Divinity: Original Sin 2

Dobrar deo protivnika je slab u jedom od dva armora, tako da definitvno smiala imati oba tipa talenata. Npr. moji magovi imaju stit i shield strike kao fizicki napad.

U krajnjoj liniji, jedini trosak da punis lika sa oba tipa talenata je u kolicini memory attributa koji levelujes, jel od polovine igre para ces sigurno imati dovoljno da nabavis sve talente koji ti trebaju.

Cak stavise, ni ne treba ti toliko memorije. Uvek mozes u zavisnosti od borbe da memorises samo one talente koji su ti bitni za tu borbu.

Inace bilo sta sto dovodi do knockdowna i stuna/freeza je bog i batina u igri, ako se ukombinuje sa napadima koji skidaju dosta fizickog ili magicnog oklopa pre toga.

Zbog toga je cak i bolje da likovi nisu usko specijalizovani. Npr. znaci i da mag baci shield strike, ako ce to da skine poslednji oklop protivniku da warrior mize da produzi sa knockdown-om. Ili pak da ima warriora sa charmom, koji ce da omadjija protivnika posto mu wizard skine posledji magicni oklop.

Poslednja ispravka: player1 (29.12.2017 u 17:13)
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2017, 22:24   #233
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin 2

U Fort Joy-u sam vec jedno 7 sati (sad sam usao i u tamnicu), i hebote, ne mogu nikakvo oruzje da nadjem za svoja dva ratnika, i dalje se setaju sa pijukom i palicom, ne daj Boze da slucajno naidjem na mac, sekiru ili neki buzdovan.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2017, 23:23   #234
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Divinity: Original Sin 2

U ranoj igri se isplati craftovati oruzije. Ali samo ranoj, jer je common kvaliteta. Dobro u situaciji kada nemas oruzije istog levela kao likovi.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2017, 1:18   #235
director
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2007.
Poruke: 1.487
Zahvalnice: 174
Zahvaljeno 178 puta na 157 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku director
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin 2

ako baš hoćete da min-max ujete onda ili 3 phisycal dmg plus jedan healer ili sva četiri lika u magiju da pokrije sve grane.

No ipak je najzanimljivije sa nekom miks ekipom od dva fizika i dva magija lika. Malo otežate sebi ali je bar interesantnije kad se malo pomučimo.
director je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku director na korisnoj poruci:
filpan (30.12.2017)
Stara 30.12.2017, 3:13   #236
Krilce
Starosedelac
 
Član od: 4.11.2007.
Poruke: 1.726
Zahvalnice: 1.753
Zahvaljeno 629 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin 2

Problem je sto otezas zbog glupe mehanike. Na miks buildova sam mislio u smislu druzine, ne samo individualnog builda lika. 2 maga i 2 physical user-a nemaju smisla u ovoj igri osim ako su magovi healeri, jer se damage magova i damage physical buildova apsolutno ne poklapa. I jedni i drugi moraju prvo da oderu armor da bi bilo sta mogli da urade protivniku, a braniti takvu mehaniku sa izogovorom da samom sebi zelis da otezas igru je suludo, posto bi mehanika trebala da funkcionise i dozvoli pregrst buildova (otud i skillovi i atributi, kao i mogucnost kombinovanja klasa), a ne da podrzava 3 builda a ostalo sasece u korenu.

Takodje ne govorim o min-maxovanju, nego o mogucnosti da igru igras na vise efikasnih nacina, a da pri tome ne moras samom sebi da pucas u nogu da bi ti bilo zanimljivo.
Krilce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2017, 5:23   #237
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin 2

Us*ali su motiku samo tako. Igram na guzove samo zato sto mi je sve ostalo dobro, a borba koja je 70% igre je bulja. Evo bukvalno sam malopre imao borbu da kad mi magovi dodju na red, samo ih preskacem. Znaci efektivno igram sa 2 lika, ostala dvojica prebacuju m*da iz leve u desnu nogavicu.

Nikad ne bih ni pomislio da cu jedva odigrati ovaj nastavak, kec sam presao 3x i svaki put sa uzivanjem.

Za sada 6.5/10
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2017, 5:35   #238
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin 2

Pogresio si u tome sto si ostavio te magove da cu cisti magical damage. Trebalo da je da im das bar nekoliko fizickih skilova (npr nekromantiku ili shield strike). I obavezno imati magicne napade sa fizickim status efektima (kao earth skola).

Isto i u suprotnom smeru za ratnike. Mada je kod ratnika bolje da se fokusiraju samo na magicne skillove koji prave status efekte (jel direktni damage zavisi od inteligencije). Tako da kad mag skine oklop, oni mogu da urade debuff.

Na taj nacin ce grupa da pokriva i jedan i drugi tip napada bez problema.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.12.2017, 12:44   #239
Relja
Član
 
Član od: 9.7.2008.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 430
Zahvalnice: 325
Zahvaljeno 163 puta na 100 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin 2

Ovo sve s rezervom, slabo se igram poslednjih... decenija, Divinity je jedna od retkih za koje sam odvojio vreme. Prvi deo sam prešao. Ovaj drugi - možda do kraja naredne godine, kako za sad stojim s vremenom.

Meni sistem oklopa & štete nije toliko strašan. Dodaje jednu taktičku dimenziju. Na primer: "veština" "Glass Cannon", koja mi je bila izbor bez dvoumljenja u prvom delu, ovde ima prilično negativan efekat - jer je lik onda podložan dejstvu magija i pre nego mu se skine fizički/magijski oklop na koji efekat magije deluje.

Ipak, kako meni, tako je i protivnicima - ni njihove magije nisu sve prilagođene da deluju protiv svakog oklopa i lika iz družine podjednako efikasno.

Definitivno mi se čini da je fizička šteta u blagoj prednosti, ili nisam imao dovoljno mašte i vremena da isprobam sve magijske kombinacije. S tim što i magovi mogu sasvim lepo da "dele" fizičku štetu - geo i nekro grane uglavnom deluju na to. Uz veoma moćni summoning, tako da mag kao klasa nije u tom smislu oslabljen.
Relja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.12.2017, 13:01   #240
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin 2

^Ispravka: Geo deli magijsku stetu (earth i poison), ali earth magije daju fizicke debuffe.

Ince zgodna stavar za znati je da attributi za skillove (snaga, finese i intellect), uticu samo na numericke efekte (damage, healing, snagu summona).

Takodje, da odredjeni skillovi imaju baznu snagu zavisnu od levela karaktera (i jednog od atributa), dok drugi zavise od snage i tipa oruzija (cak se i attirbut menja u zavisnosti od oruzija).

Time receno, ne postoje magovi i warriori, nego likovi sa jakim intelektom, snagom ili finesom. A kombinacija dobrih skilova moze da bude magicna i nemagicna za svakog od njih (vise manje).

Poslednja ispravka: player1 (31.12.2017 u 13:08)
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Divinity: Original Sin Exia Role-Play 378 9.9.2017 15:17
Divinity 2: Ego Draconis zokocx Role-Play 97 21.8.2013 21:15
Divinity 2: Flames of Vengeance DeCoy Role-Play 1 17.7.2010 20:30


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:44.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com