Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > „Ja, igrač!”
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

„Ja, igrač!” Da li se slažete sa Kuzmom?

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.11.2009, 2:19   #41
dkdnt
Veteran
 
Član od: 22.10.2005.
Lokacija: Obrenovac
Poruke: 613
Zahvalnice: 101
Zahvaljeno 207 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dkdnt
Određen forumom Re: 11/2009 „Hajde da podelimo crva”

Citat:
Equilibrium kaže: Pregled poruke
Fasizam je orginalno Musolinijem, iako je Hitler u nacizam ugradio dosta stvari iz fasizma, pogotovo organizacionih i ekonomskih to se ne moze nazvati istim pravcem.
Nego čime? Italijanskim i nemačkim fašizmom? RAzlika ne postoji, sem te, već sadržane u državama Italijana i Nemaca. Fašizam je, do đavola, ono što ih spaja a ne razlikuje. ffs.

Citat:
ako ti volis svoju naciju vise nego bilo koju drugu, to znaci da zelis da ona ide napred
Koncept napretka kao vredne ideologije uopšte nije "va vjeki vjekovan" kao što se misli. Do njega je došlo tek sa industrijalizacijom. Progres je do tad često posmatran kao zlo. Najviše zbog crkve, ali i zbog soc.-ekonomskih realnosti (da ne kažem, potpuno u marksstičkom duhu, zbog težnje moćnih da zadrže privilegije koje im status quo garantuje). Upravo zbog toga se ni nacionalizam ne može povezati sa željom da vlastita nacija napreduje. Nacionalizam je dosta afektivniji, dosta emotivniji i iracionalniji od težnje modernističkog doba (progres kao ideologija). Nacionalizam je u osnovi želja da vlastitoj naciji bude dobro, a to je u ljudskoj istorji uvek (ponavljam nema slučaja gde nije), ali uvek realizovano na štetu neke druge grupe (ne nužno nacionalne - druge vere, seksualne manjine, žene...).

Ovaj da, golem off... ostalo na pp
dkdnt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2009, 2:57   #42
dado011
Novi član
 
Član od: 6.11.2009.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: 11/2009 „Hajde da podelimo crva”

Sustina svega, sto vecina ne razume i Kuzma nije hteo da pojasni, jeste,promena potrosacke ciljne gupe od strane potrosacke industrije.
Ali sumnjam da bi iko shvatio..pa bolje da ne pricam dalje...
dado011 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2009, 11:24   #43
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: 11/2009 „Hajde da podelimo crva”

Sto mislis da ne bismo shvatili? Probaj nas
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2009, 12:15   #44
Equilibrium
Veteran
 
Član od: 2.11.2008.
Lokacija: Tamo
Poruke: 1.079
Zahvalnice: 499
Zahvaljeno 1.348 puta na 495 poruka
Određen forumom Re: 11/2009 „Hajde da podelimo crva”

Shvatili smo mi ali nam nie bila zanimljiva tema pa smo dosli do fasizma

@dkdnt
Na pp nastavljamo onda.
Equilibrium je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2009, 12:52   #45
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: 11/2009 „Hajde da podelimo crva”

Da nije fasizma i nacizma i nacionalizma i tako toga, tema bi ostala na jednoj stranici, kao i proslomesecna.Sta li se to desava...
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2009, 13:21   #46
Auror
Starosedelac
 
Član od: 11.12.2005.
Poruke: 1.255
Zahvalnice: 487
Zahvaljeno 329 puta na 171 poruka
Cool Re: 11/2009 „Hajde da podelimo crva”

Pa desava se da se politika u nasem drustvu svuda uplice i uzrok je skoro svega. Sve pocinje od nezadovoljstva autora (nekim stvarima) koji nekada manje nekada vise iskoristi priliku da iznese svoj politicki stav. A da bi rasprava krenula u politickom smjeru nasem narodu potreban je vrlo mali podsticaj.
Auror je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Auror na korisnoj poruci:
JohnnyNT (11.11.2009)
Stara 11.11.2009, 23:16   #47
Lich_king2
Veteran
 
Član od: 29.6.2008.
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 1.188
Zahvalnice: 722
Zahvaljeno 213 puta na 149 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Lich_king2
Određen forumom Re: 11/2009 „Hajde da podelimo crva”

Still.... Mi koji i dalje radimo sa kompjuterima na nekom vise nivou i jesmo elita. To sto neko nece imate satisfakciju da ga neko potapse po ramenu ili da pohvali decka iz komsiluka to je nesto drugo. Needukovanim ljudima je tesko objasniti pravo znacenje komjutera u drugom smislu sem facebook-a. Jednostavno to je masovno ispiranje mozga. I roditelji kad vaspitavaju dete oni njemu ispiraju mozak govoreci mu sta da radi a sta da ne radi, sta je lose a sta je dobro. Problem je sto ovde ljudi nemaju zahvalnost za one koji nesto stvarno rade, vec svakog ko koristi kompjuter malo vise, smatraju manijacima nalozenih na facebook. Samo format moze da promeni situaciju. Ali ne mozete formatirati narod. Takodje treba pogledati neke primere gde ljudi pokazuju cak i hvale taj isti facebook. Ne zaboravite da je facebook sredstvo za pedofile i ostale grupe koje koriste to u lose svrhe. Inace ovaj narod misli da ako ima profil ili ako napravi nesto na windows-u, neki sitni dokument, da je bog. Moraju svi da se polako spuste na svoje mesto. Zna se koje seljak, ko je onaj ko uziva u svom radu, a koje onaj tip, strucnjak u IT sektoru.
Lich_king2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2009, 0:24   #48
dkdnt
Veteran
 
Član od: 22.10.2005.
Lokacija: Obrenovac
Poruke: 613
Zahvalnice: 101
Zahvaljeno 207 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dkdnt
Određen forumom Re: 11/2009 „Hajde da podelimo crva”

Citat:
Lich_king2 kaže: Pregled poruke
Still.... Mi koji i dalje radimo sa kompjuterima na nekom vise nivou i jesmo elita. To sto neko nece imate satisfakciju da ga neko potapse po ramenu ili da pohvali decka iz komsiluka to je nesto drugo. Needukovanim ljudima je tesko objasniti pravo znacenje komjutera u drugom smislu sem facebook-a. Jednostavno to je masovno ispiranje mozga. I roditelji kad vaspitavaju dete oni njemu ispiraju mozak govoreci mu sta da radi a sta da ne radi, sta je lose a sta je dobro. Problem je sto ovde ljudi nemaju zahvalnost za one koji nesto stvarno rade, vec svakog ko koristi kompjuter malo vise, smatraju manijacima nalozenih na facebook. Samo format moze da promeni situaciju. Ali ne mozete formatirati narod. Takodje treba pogledati neke primere gde ljudi pokazuju cak i hvale taj isti facebook. Ne zaboravite da je facebook sredstvo za pedofile i ostale grupe koje koriste to u lose svrhe. Inace ovaj narod misli da ako ima profil ili ako napravi nesto na windows-u, neki sitni dokument, da je bog. Moraju svi da se polako spuste na svoje mesto. Zna se koje seljak, ko je onaj ko uziva u svom radu, a koje onaj tip, strucnjak u IT sektoru.
Bože koliko je samo lako biti autsajder, tek sad se sećam. Ceo ovaj post mi deluje kao moje razmišljanje na temu muzike u osnovnoj školi i gimnaziji (šabanskoj, đe mlidijah mjetal slušiti). Šta vam bre toliko smeta taj facebook, kao da će vam mozak od njega otpasti?! I šta to dođavola remeti skladno seoce IT druida-hipika poznato pod imenom "do pentiJum 3"? Činjenica da mnogo ljudi koristi računare? I to da bi obavljali neki posao (pored pomenutog fba, ovo niko da naglasi)? Brže, efikasnije i bolje nego ranije, dok su računari bili rezervisani za momke koji su na njim apikali igrice? C`mon, ne možete biti ozbiljni sa ovim? right?

I kakva bre elita? u odnosu na sve ljude? ili samo u IT sferi gde bi vam konkurenti bili stolari iz Nemenikuća i pomenute prsate snajke sa fba? U odnosu na sve ljude IT profesionalci ne da nisu elita, nego su, ne znam, debeo prosek. Oni ljudi koji su IT profesionalci a jesu elita u odnosu na puč bili bi elita i da su bibliotekari (o tempora o mores smer na filološkom za bibliotekare se zove Bibliotekatstvo i informatika :P ). Znam It geekove koji ne bi mogli da budu elita ni u konkurenciji kerova sa šeširom, a ovaj forum me ponekad uveri da je to suviše oštra konkurencija za mnoge koje ni ne znam.

God, F dmnt!

Jeste, zakucao sam se na Dragon ageu pa sam nervozan
dkdnt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku dkdnt na korisnoj poruci:
cyberserbia (12.11.2009), Doolio (17.11.2009)
Stara 12.11.2009, 1:08   #49
Ghost
Starosedelac
 
Član od: 10.4.2006.
Lokacija: SGC
Poruke: 1.990
Zahvalnice: 167
Zahvaljeno 486 puta na 233 poruka
Određen forumom Re: 11/2009 „Hajde da podelimo crva”

Citat:
jeste, zakucao sam se na dragon ageu pa sam nervozan
Хехе.
Ghost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2009, 1:20   #50
Equilibrium
Veteran
 
Član od: 2.11.2008.
Lokacija: Tamo
Poruke: 1.079
Zahvalnice: 499
Zahvaljeno 1.348 puta na 495 poruka
Određen forumom Re: 11/2009 „Hajde da podelimo crva”

Pa ljudima smeta to sto kreteni koriste nesto sto oni vole, i time ga nipodistavaju. Ja recimo ne volim kad neki fizikalac sa detetom od pet godina kupi komp od 500+ evra samo "da se dete zanima i ja i zena da gledamo slike i slusamo Grandove zvezde". Sa psihicke strane mi to ne prija ali sa finansijske itekako da. Sto vise idiota koji kompjuter jedva znaju da upale to vise poziva koji prosto ceznu da im za svaku sitnicu naplatim 10, 20 evra. A svi vi koji iole znate o kompovima bi trebali isto tako da radite. Pa kad vidite kad "onaj mali iz komsiluka sto stalno visi pred kompjutorom" pocne da lupa po dzepu kad imbecil od devetogodisnjeg deteta izbrise winamp, garantovana svaka vrsta satisfakcije. Cak ce prestati da vas ogovaraju po komsiluku jer znaju da im trebate i da mozete da ne dodjete ili da udvostrucite cenu kad vam se cefne, o meni su cak prestali da pricaju da sam narkoman zbog toga

De si dkdnte zapeo, mozda moze neki hint da padne
Equilibrium je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Equilibrium na korisnoj poruci:
--ComputerBoy-- (12.11.2009)
Stara 12.11.2009, 1:46   #51
dkdnt
Veteran
 
Član od: 22.10.2005.
Lokacija: Obrenovac
Poruke: 613
Zahvalnice: 101
Zahvaljeno 207 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dkdnt
Određen forumom Re: 11/2009 „Hajde da podelimo crva”

Citat:
Equilibrium kaže: Pregled poruke
Pa ljudima smeta to sto kreteni koriste nesto sto oni vole, i time ga nipodistavaju. Ja recimo ne volim kad neki fizikalac sa detetom od pet godina kupi komp od 500+ evra samo "da se dete zanima i ja i zena da gledamo slike i slusamo Grandove zvezde". Sa psihicke strane mi to ne prija ali sa finansijske itekako da. Sto vise idiota koji kompjuter jedva znaju da upale to vise poziva koji prosto ceznu da im za svaku sitnicu naplatim 10, 20 evra. A svi vi koji iole znate o kompovima bi trebali isto tako da radite. Pa kad vidite kad "onaj mali iz komsiluka sto stalno visi pred kompjutorom" pocne da lupa po dzepu kad imbecil od devetogodisnjeg deteta izbrise winamp, garantovana svaka vrsta satisfakcije. Cak ce prestati da vas ogovaraju po komsiluku jer znaju da im trebate i da mozete da ne dodjete ili da udvostrucite cenu kad vam se cefne, o meni su cak prestali da pricaju da sam narkoman zbog toga

De si dkdnte zapeo, mozda moze neki hint da padne
Damn it! o meni i dalje pricaju da sam narkoman. Iako sam ugledan clan zajednice, zapravo ugledniji od tih što pričaju. Ni završen faks, ni postdiplomske, ni posao u najtiražnijem dnevnom listu, pa onda u mesečniku (argh, za njega sigurno znate koji je), ni civilna vojska skoro odslužena i avanzovani posao u jednoj od matičnih institucija kulture ih ne ubediše u suprotno. Guess I have stop using drugs. I da se ošišam.

što se para od opravki winampova tiče, ne mogu ja to brate. Probao sam i valjda nisam taj tip. Uvek pokušam sve da im objasnim, tipa da više AV programa nije ok (rasprava koju i dan danas povedem sa ljudima koji su koliko toliko IT pismeni), da to što se konfa zove pro gamer ne znači da na njoj mogu da se igraju sve igre, i brate, na kraju, da bez para nema ni muzike.

A zaglavio sam se na početku bio. Kod onih dalish elfova. Glupost, onaj kamp kad čekiraš, pa te spopadne greater shade. Stalno mi morgana (sa fzn, 3HPa ) `tela da se pegla, pa sam morao to da rešim. Iz trećeg puta ><
dkdnt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2009, 14:19   #52
Lich_king2
Veteran
 
Član od: 29.6.2008.
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 1.188
Zahvalnice: 722
Zahvaljeno 213 puta na 149 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Lich_king2
Određen forumom Re: 11/2009 „Hajde da podelimo crva”

Problem je sto je vecini dostupno, odnosno da vecina kupuje previse jake racunare koje ne znaju da iskoriste, dok neko pravi cuda sa nekim kompom od pre 6-7 godina. Dokle god je magaraca i sargarepe biznis ce biti uspesan. Cak je i Microsoft davno uvideo tu logiku.
Lich_king2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2009, 14:40   #53
Equilibrium
Veteran
 
Član od: 2.11.2008.
Lokacija: Tamo
Poruke: 1.079
Zahvalnice: 499
Zahvaljeno 1.348 puta na 495 poruka
Određen forumom Re: 11/2009 „Hajde da podelimo crva”

Citat:
dkdnt kaže: Pregled poruke
Guess I have stop using drugs.
Nemoj brate da se predajes, zar je dotle doslo

Citat:
dkdnt kaže: Pregled poruke
na kraju, da bez para nema ni muzike.
To im i ja kazem kad ima namestam winamp
Equilibrium je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2009, 18:13   #54
--ComputerBoy--
Starosedelac
 
Član od: 7.3.2006.
Poruke: 1.346
Zahvalnice: 1.167
Zahvaljeno 647 puta na 285 poruka
Određen forumom Re: 11/2009 „Hajde da podelimo crva”

Na tvoju zalost, Equilibrium, sve vise ljudi zna elementarno da koristi komp, pa ce nazalost da ti biznis propadne. Taj biznis je cvetao 2004-5-6 godine, a sad........ Mada, dok je konja, bice i jahaca
--ComputerBoy-- je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2009, 18:55   #55
Equilibrium
Veteran
 
Član od: 2.11.2008.
Lokacija: Tamo
Poruke: 1.079
Zahvalnice: 499
Zahvaljeno 1.348 puta na 495 poruka
Određen forumom Re: 11/2009 „Hajde da podelimo crva”

Ne brini brate ti za biznis, bice njega dok bude ljudi. A ni ovi sa elementarnim znanjem nisu pamet sveta popili, i njima treba nesto da se namesta i oni jos radje daju pare s obzirom da im komp vise znaci.

Dok god ima prsatih snajki sa fejsbuka ima da bude bar za internet i cigarete
Equilibrium je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2009, 19:17   #56
--ComputerBoy--
Starosedelac
 
Član od: 7.3.2006.
Poruke: 1.346
Zahvalnice: 1.167
Zahvaljeno 647 puta na 285 poruka
Određen forumom Re: 11/2009 „Hajde da podelimo crva”

A koliko naplacujes da znam da i ja pocnem...?
--ComputerBoy-- je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2009, 1:17   #57
Equilibrium
Veteran
 
Član od: 2.11.2008.
Lokacija: Tamo
Poruke: 1.079
Zahvalnice: 499
Zahvaljeno 1.348 puta na 495 poruka
Određen forumom Re: 11/2009 „Hajde da podelimo crva”

Brate zavisi 10, 20 evra, ako je samo softver a zavisi od obima posla i moje naklonosti musteriji. A ako udjemo u hardver cene se povecavaju, jos im uzimama i proviziju ako nabavljam komponente.
Equilibrium je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2009, 1:27   #58
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: 11/2009 „Hajde da podelimo crva”

Kod mene snajke (a posebno prsate ) imaju popust...Naravno, što se softvera tiče
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2009, 1:51   #59
Equilibrium
Veteran
 
Član od: 2.11.2008.
Lokacija: Tamo
Poruke: 1.079
Zahvalnice: 499
Zahvaljeno 1.348 puta na 495 poruka
Određen forumom Re: 11/2009 „Hajde da podelimo crva”

Snajkama samo HARDVER isporucujem

Al ce ova cela diskusija da bude "Prohujalo s vihorom" tj Odnece oluja
Equilibrium je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2009, 2:00   #60
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: 11/2009 „Hajde da podelimo crva”

Hehehe, lepo rečeno...već se naoblačilo
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:17.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com