Forum Sveta kompjutera  

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > „Ja, igrač!”

„Ja, igrač!” Da li se slažete sa Kuzmom?

Odgovor

Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.11.2009, 12:21   #1
oluja
Superb Moderator

Član od: 17.8.2005.
Zahvalnice: 2.314
Zahvaljeno 2.951 puta na 932 poruka
Određen forumom 11/2009 „Hajde da podelimo crva”

Ako imate neko svoje misljenje na temu aktuelne kolumne molimo vas da ga podelite sa ostalim forumasima u ovoj temi.

Kolumna je lični komentar istaknutog novinara nekog lista na neku pojavu. Za razliku od reportaža i ostalih tekstova koji bi trebalo da budu objektivni, kolumna podleže subjektivnosti autora, zato se grafički drugačije predstavlja od ostatka časopisa.

Svi komentari koji nisu konstruktivni i u sebi sadrže govor mržnje će biti obrisani bez obrazloženja.
Diskutujemo o kolumni i vasem misljenju o stavovima koje Kuzma iznosi u njima a ne psihoanalizom autora...
"Energetski vampiri" koji samo kritikuju a pri tom ne kazu nista konstruktivno, vide u svemu samo lose i bave se teorijama zavere bice brisani bez obrazlozenja.

Pročitajte pravila foruma.

Koristan link
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku oluja na korisnoj poruci:
Mr.Lukyas (1.11.2009)
Stara 1.11.2009, 12:58   #2
Equilibrium
Veteran

Član od: 2.11.2008.
Zahvalnice: 499
Zahvaljeno 1.348 puta na 495 poruka
Određen forumom Re: 11/2009 „Hajde da podelimo crva”

Genijalno, odlican tekst, odavno se nisam ovako zadubio u tekst sa povremenim salvama smeha ili setnih prisecanja. Pogodio je poentu, pravo u centar, lepe paralele, slikovito objasnjeno i pojasnjeno, sve u svemu odlican tekst.

Ali ajde sad da vidimo i sadrzajnu stranu, ovaj put Kuzma je nepobitno upravu, globalizacija unistava kreativnost i svaki idiot ima kompjuter, to znaci da ce dobrih, slozenih igara biti sve manje i da ce polako nestati.

Hard-core gaming je mrtav, ziveo hard-core gaming.
Equilibrium je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.11.2009, 17:36   #3
Ghost
Starosedelac

Član od: 10.4.2006.
Zahvalnice: 167
Zahvaljeno 486 puta na 233 poruka

Одличан текст.

Целу ствар је одлично објаснио.
Ghost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.11.2009, 21:40   #4
Dekip
V.I.P. Recenzent

Član od: 8.11.2008.
Zahvalnice: 688
Zahvaljeno 939 puta na 512 poruka

Tekst je odlican, ali meni je zapalo za oko nesto drugo.Zapao mi je ''gej''.Zar mi nemamo u nasem lepom jeziku rec za te, takve i njima slicne?Ispada da je rec peder uvredljiva, ruzna, skoro pa psovka, a s druge strane kao da im tepamo sa ''gejom''.
Dekip je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Dekip na korisnoj poruci:
Auror (1.11.2009)
Stara 1.11.2009, 22:27   #5
shrafko
Starosedelac

Član od: 5.8.2007.
Zahvalnice: 1.575
Zahvaljeno 1.321 puta na 597 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shrafko

Hm, pa reč na "p" je pežorativ, stvarno ne znam šta bi ti očekivao. A i ta reč nije naša, btw..
shrafko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.11.2009, 22:42   #6
Dekip
V.I.P. Recenzent

Rec na ''p'' je vise nasa nego rec na ''g''.Ne znam samo koja se od te dve, tebi vise svidja?
Mnogo mi se ti, takvi i njima slicni, provlace kroz razne medije, i na razne nacine u poslednje vreme.K'o da se priprema teren za ko-zna-sta.

''Da sam carska vlast, sve bih to pohapsio i giljotiniro,ali nisam carska, pa mogu samo da hapsim...''
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Dekip na korisnoj poruci:
stepanov (1.11.2009)
Stara 1.11.2009, 22:42   #7
gavranpero
Član

Član od: 16.6.2009.
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 25 puta na 18 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku gavranpero

Pa ovaj tekst se moze primjeniti na sve segmente zivota. Sve je postalo otrcano i lose. Svako misli da zna ono sto ne zna. Nisam bas najbolje pohvatao sve metafore iz teksta, ali nadam se da sam razumio. Ispravite me ako nisam
gavranpero je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.11.2009, 23:35   #8
shrafko
Starosedelac

Član od: 5.8.2007.
Zahvalnice: 1.575
Zahvaljeno 1.321 puta na 597 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shrafko

Citat:
Dekip kaže: Pregled poruke
Rec na ''p'' je vise nasa nego rec na ''g''.
Ne vidim po čemu, s obzirom da ova prva potiče iz grčkog a ova druga iz engleskog ili čak francuskog. Kao kad bi rekao da je sarma više naša reč nego tiramisu. Jedino je štos u tome što su se takve reči odomaćile u našem jeziku s obzirom da se mnogo duže koriste, inače definitivno nisu naše.

Ako već hoćeš da zalaziš u sitna crevca, reč na "p" u širokoj upotrebi je nepravilna, pošto potiče od "pederastija" tj. grčkog παῖς i ἐραστής, što mu dođe "ljubav prema dečacima". Ako su dva lika od 60 godina u šemi, teško da se na njih može primeniti takav termin

Citat:
Dekip kaže: Pregled poruke
Ne znam samo koja se od te dve, tebi vise svidja?
Zavisi od konteksta
Uz uzvike tipa "Je*em ti mater pede**ino!" definitivno bolje ide ova prva, dok bi u seminarskom o Oskar Vajldu bilo znatno bolje reći da je dotični bio gej.

Naposletku, za svaku vrstu izraza postoji mesto i vreme. Npr. bilo bi bez veze da odeš do urologa i da mu se požališ na "peckanje i ranice po ku*cu". Msm, skapirao bi te lekar, ali bi ispao seljak
shrafko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.11.2009, 23:41   #9
Equilibrium
Veteran

Član od: 2.11.2008.
Zahvalnice: 499
Zahvaljeno 1.348 puta na 495 poruka

Oskar Vajld je bio homoseksualac. Gej je skroz suvisna rec, bas zvuci kao da ima povladjemo i tepamo, a to ne treba da se radi.

Ako vodis svakodnevni razgovor onda su svi pederi, ako drzis predavanje na medicinskom fakultetu onda su homoseksualci.
Equilibrium je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Equilibrium na korisnoj poruci:
--ComputerBoy-- (2.11.2009), Auror (2.11.2009)
Stara 2.11.2009, 14:03   #10
Psycho13
Deo inventara foruma

Član od: 23.3.2009.
Zahvalnice: 2.038
Zahvaljeno 952 puta na 563 poruka

"Utesna nagrada je bolja od nikakve:kontam da se ovako oseca i otac teniske nade koja je obolela od paraplegije,pa se umesto na grend slemu takmici na Specijalnoj olimpijadi,srecno stiskajuci sirenu na kolicima nakon osvojenog gema"
Mnogo mi se svideo tekst....
Psycho13 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.11.2009, 21:54   #11
JohnnyNT
Deo inventara foruma

Član od: 15.4.2006.
Zahvalnice: 1.274
Zahvaljeno 1.369 puta na 930 poruka

Zanimljivo je što Kuzmi nedostaje nekadašnja reputacija "kompjuteraša" (geeka).U očima širokih narodnih masa (od seljaka do studenata) on i njemu slični su viđeni kao posebna zajednica računarski izuzetno "potkovanih" ljudi.Danas, većini tih masa, svi koji iole znaju da koriste računar izgledaju prosečno (da ne kažem normalno).Stara reputacija je naravno opala, ali samo u očima šireg auditorijuma.U očima ljudi koji makar i minimalno poznaju stanje na IT sceni, Kuzma i ekipa su i dalje "napredne" jedinke.

Zaključak:

Šta te briga za mišljenje raznih strina, seljova i šabana, važniji je respekt ljudi kojima IT znači nešto više od posedovanja računara u cilju nalaženja mužjaka/ženke za parenje, igranja solitarea i sl.

Poslednja ispravka: JohnnyNT (2.11.2009 u 22:01) Razlog: malo mu ga dam po editu ;)
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku JohnnyNT na korisnoj poruci:
--ComputerBoy-- (2.11.2009), Extreme Player (5.11.2009)
Stara 3.11.2009, 0:14   #12
M1L0SH
Veteran

Član od: 1.10.2009.
Zahvalnice: 144
Zahvaljeno 273 puta na 158 poruka

Upravo sam procitao ovomesecni tekst iz rublike ja, igrac !
Citat:
Qzma kaže:
Priznajem da je tokom osamdesetih godina bilo slasno biti smatran kopjuterashem:moji prijatelji i ja osecali smo se kao pioniri R'n'R u zabitoj varoshi na Americkom srednjem zapadu
Covek je upravu mada sam rodjen 90'te i ja sam u svom kraju bio medju prvima koji su sate provodili pred komjuterskim ekranom pa sam svima izgledao kao neki geek. (a sa dugom kosom i majcama Iron Maiden josh vishe u sredini gde je sve vishe popularna turbo folk muzika itd.). I mada nemam neko posebno znanje o komjuterima kao ni o muzici jednostavno volim da pripadam nekom takvom geek stalezu makar i kao "shtitonosha" a ne kao vitez kako Qzma kaze. Jednostavno je lepo biti drugaciji i izdvajati se iz mase.
Medjutim danas kad svako sedi za komjuterom vishe od 5 casova dnevno to i ne izgleda kao nekakva elita. Narucito ako se u obzir uzme da vecina "kompjuterskih ovisnika" su likovi sa Facebook-a a ne gejmeri ... to je prosto porazavajuce. Sada nisam pripadnik nekog "elitnog drushtvenog statusa gejmera" ljudi me porede sa nekim tamo likovima koji koriste kompjuter za (@$!#^%!) Facebook ... Cini mi se da sam negde cuo "Ako hocesh nekog da omalovazish omasovi ga" (ili sam to sam lupio ali ...) kad je nekad bilo par 1000 ljudi koji koriste kompjuter to je bila neka elita danas kad ih je milijardu to nije nishta. Tako je i sa drugim oblastima pa i sa muzikom Metal vishe niko ne shvata kao muziku pobune i bunta vec samo "kao neki smeshni likovi sa dugom kosom" pa se i kvalitet gubi ....

Citat:
Qzma kaže:
Da li ste svesni toga da nikad niko ziv nece napraviti neshto shto je priblizno slozeno, cvrsto i potentno kao ova tri nasumice nabrojana naslova. Kompleksni RPG-ovi, simulacije letenja, mainstream potezne strategije ...
Prosto mi dodje da placem zbog nedostatka kvalitetnih igara, narucito zbog starih dobrih poteznih strategija koje zahtevaju razmishljanje (a ne rush taktiku), i koje imaju istorijsku autenticnost a i svi ostali zanrovi postaju razvodnjeni tako da ih masa ljudi shvati. Dok su igre pravili oni koji ih i igraju igre su nudile ono shto smo trazili. Danas gomila likova zategne kravatu, shtancuje djubre, ulizuje se "americkoj vladi "politicki korektnim igrama", prave gluposti koje americka domacica moze da shvati i misle to su video igre. Sve je postalo biznis ... ovo nije renesansa ovde se gushi slobodni duh zbog novca a da je braon, braon je. A shto se tice ****** hhmmhhh kako to kazu gay populacije mislim da to nikad ne bi trebalo omasoviti u nashim zemljama kad se vec zapad nije sacuvao toga. Mi bar imamo zemunce i gomilu likova koji nose kappa trenerke i brijaju glave da rasteruju to ... bez uvrede
Qzma kaze da i dalje upija video igre kao nekad, e pa ja to nemogu preskacem sve shto mi se ne svidi i radije ponavljam starije igre nego da igram neko novo djubre ...

Molim moderatore da ne izbrishu tekst meni se svidja imao sam posebno nadahnuce da ga napishem a ako sam preterao nemojte da gushite slobodu govora inace ce i ovaj forum ubrzo postati veoma braon

Poslednja ispravka: M1L0SH (3.11.2009 u 1:46)
M1L0SH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.11.2009, 3:02   #13
dkdnt
Veteran

Član od: 22.10.2005.
Zahvalnice: 101
Zahvaljeno 207 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dkdnt

Citat:
Equilibrium kaže: Pregled poruke
Ali ajde sad da vidimo i sadrzajnu stranu, ovaj put Kuzma je nepobitno upravu, globalizacija unistava kreativnost i svaki idiot ima kompjuter, to znaci da ce dobrih, slozenih igara biti sve manje i da ce polako nestati.
Da, najveća tragedija globalizacije informacionih tehnologija je to što više neće biti igara koje su što se tiče generacija iz 70-80ih imale šmeka. Suze ronim zbog toga. I ja i čovečanstvo sa mnom.

Citat:
M1L0SH kaže: Pregled poruke
a sa dugom kosom i majcama Iron Maiden josh vishe u sredini gde je sve vishe popularna turbo folk muzika itd.)
Što reče jedan car na tolkien.rs: "Bio sam i ja metalac u šabanskoj gimnaziji...".

Citat:
Narucito ako se u obzir uzme da vecina "kompjuterskih ovisnika" su likovi sa Facebook-a a ne gejmeri ... to je prosto porazavajuce.
Kapiram da postoje ljudi koji elitom smatraju ljude koji po xxxĐĐĐŽŽŽŽyyyy CS serverima skupljaju fragove. Moje mišljenje je da su oni podjednako elita koliko i prsata snajka koja spamuje fb nekakvim tupavim kvizovima. Možda i manje, jer snajka ima argumente
Citat:
kad je nekad bilo par 1000 ljudi koji koriste kompjuter to je bila neka elita danas kad ih je milijardu to nije nishta.
Sinko, to se zove tehnološki napredak. To što sad ima milijardu ljudi koji koriste računar ne znači da elite nema, nego da joj je konkurencija oštrija. A to što nekima smeta što su izgubili status "stručnjaka" za kompove zbog toga što su znali da otkucaju red u BAsicu je stvar kompleksa. Nikako valjanih vrednosti
Citat:
Tako je i sa drugim oblastima pa i sa muzikom Metal vishe niko ne shvata kao muziku pobune i bunta vec samo "kao neki smeshni likovi sa dugom kosom" pa se i kvalitet gubi ....
Omg, rly? Metal niko nikad nije ni smatrao nekom pobunom. Znaš zašto? Zato što metalci nikad nikakvu pobunu nisu ni napravili. Prsate snajke su se bunile, debeli farmeri su palili gradove, knjigovođe su sravnili nekoliko zgrada sa zemljom, čak se i homoseksualci danas bune... metalci nikad. Metalci slušaju mjetal, blejače, rokaju rpg, nose nekvalitetne majice, puštaju kose i večito s.eru kako su pobunjeni protiv nečeg. Mi mjetalci 90ih smo bar imali cause, faking Miloševića protiv koga smo se bunili, ali ne kao metalci, nego kao građani... protiv čega se bune generacije koje su odrasle na Hammerfallu, Bling Guardianu i sličnim plišanim budalaštinama ja nemam pojma. Protiv zmajeva? Elf-human saveza? Pitera Džeksona? God knows

Elem, što se masovnog štancovanja igara tiče, stvar je ista kao i sa svakom masovnom produkcijom. Razvodnjava se, ali to ne znači da nema kvalitetnih naslova. Neki su čak tu i među visokobudžetnim igrama, neki su biseri indie produkcije, neki su ispolirani dragulji oprobanih recepata. Naravno, malo ih je u odnosu na loše igre, ali, realno, koliko ste dobrih filmova pogledali ove godine? Ja sam 4. Jedan iz 90ih, dva od 2000-2008 i jedan od ove (valjda).

Što se drugih propusta u kolumni tiče, Kuzma je kanda prevideo činjenicu da po poslednjim podacima oko 50% stanovništva zemlje nije nikad koristilo telefon, da četvrtina nema struju, i da su za najveći broj ljudi najvažnije preokupacije zadovoljavanje osnovnih životnih potreba, a ruku na srce, IT nije nigde u blizini njih.

Ah, da, i renesansa? wtf? Drug mu nije baš najbolje upućen u razvoj ideologije pre renesanse, ali ok, kafanske priče
dkdnt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 8 korisnika se zahvaljuje korisniku dkdnt na korisnoj poruci:
Auror (3.11.2009), caine (5.11.2009), Dekip (3.11.2009), M1L0SH (3.11.2009), Maladikt (8.11.2009), Radiant (6.11.2009), Sir Spamalot (8.11.2009), Thaedass (3.11.2009)
Stara 3.11.2009, 13:55   #14
M1L0SH
Veteran

Bah ispao sam budala zbog ovog dkdnt
Ovako ovo za CS se slazem stalno se raspravljam sa bratom oko tih gluposti samo zato shto on provodi sate svaki dan, svake nedelje, svakog meseca, cele godine i tako unazad kozna koliko igrajuci Counter Strike nije nishta pametniji ali on misli da je to velika stvar slicno i oko dote tipa ako ja uzmem ovog heroja ima da te razbijem a kad izgubi onda imao sam losheg heroja bla bla bla
Apsolutnom se slazem
Ovo drugo oko tehnoloshkog napretka pa i nije bash ... kakav je to napredak kad se internet i kompjuteri koriste za "social networking" i za kacenje video klipova pijanih likova mozda su kompanije koje proizvode kompjutere napredovale ali mi kao ljudi se unazadjujemo. Dzaba imamo mnogo kad ne umemo to pametno koristimo
Neznam za druge ali ja i nemam nekih kompleksa ionako nisam ni bio neka elita ali sam uvek bio blizu kompjutera. Bedno je shto se sad ocekuje da svako ima facebook nalog ... to je jedno iscudjavanje kako ja da ne koristim facebook pa kao jesam li normalan.
Za igre ne kazem da danas nema dobrih naslova samo ima ih manje nego nekad treba mnogo vishe birati ... a i kako ide igre postaju sve vishe uproshcene i glupe nema vishe hardcore strategija, simulacija itd. Postace video igrice za malu decu koje su zabavne i jednostavne ....
A shto se tice muzike morash da priznash da je metal 80tih bio mnooogo bolji ... Tad su bendovi pocinjali od svoje garaze pa do albuma kao South of Heaven, Reign in Blood, Kill'em All itd. vishe su se trudili bilo je bitno dobro zezanje, pivo i dobra muzika .... a onda su se obogatili, olenjili rade samo zbog novca nema entuzijazma tako da shtancuju ovo djubre koje moze danas da se cuje ...
Stara 3.11.2009, 15:42   #15
King James
Starosedelac

Član od: 20.12.2007.
Zahvalnice: 93
Zahvaljeno 709 puta na 309 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku King James

@ zadnja 2 posta
Ma kakva crna pobuna metalaca, pa nece revoluciju praviti Metaleri 80ih su gajili taj buntovnicki izgled, duga kosa, crnilo, iscepane farmerke,slusali ''djavolju'' muziku, tukli se u mosh pitovima itd...Kakvo crno dizanje pubune XD Vidim i sad neki pokusavaju tako da izgledaju ali ispadnu smesni (bar u mojim ocima), u glavnom napaljena klincurija koja misli da je Boga uhvatila za mooda samo zato sto slusa metal Ali to je bilo tad, sad je totalno drugo vreme. Vreme komercijale i budalestina, nazalost.

Poslednja ispravka: King James (3.11.2009 u 15:51)
King James je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.11.2009, 16:21   #16
M1L0SH
Veteran

Pa niko nije govorio o revoluciji ali cinjenica nekad je bilo bolje i sa igrama i sa muzikom bash zato shto nije sve bilo tako komercijalizovano ...
Stara 3.11.2009, 22:45   #17
LoshMeeBre
Starosedelac

Član od: 18.2.2006.
Zahvalnice: 1.209
Zahvaljeno 370 puta na 287 poruka

Eh sad, SVE je bilo bolje.. Nesto se mnogo lako prepustamo nostalgiji, gurajuci subjektivnost kao glavni argument.. Industrija igara - kao i svaka industrija, je komercijalizovana i danas donosi vise para nego pre 10 godina, te je i logicno da se pojavljuje mnogo vise laganih naslova koji pokusavaju da gricnu deo kolaca. Da sa sto manje ulaganja uzmu sto vise para i ostave mesta u trzistu za jos jedan nastavak..

Sa druge strane imamo godisnje 10ak odlicnih igara koje zasluzuju da ih gustiramo sa uzivanjem.. Voleo bih da neko objektivno dohvati godine 2009. i 1999. (npr) i uporedi koliko je bilo zaista kvalitetnih igara. Laksi je posao izbistriti sljunak od zlata u starijim igrama, kad su one prozivele (ili nisu) zub vremena, o njima je ispisano i previse reci i obrnute su po 1000 puta..

Eto ja nisam HC igrac, nikada nisam odigrao Daggerfall, ne vidim kao epitom zabave pretrazivanje bezbroj random bagovitih dungeon-a samo da bi mogao da kazes "Da, na ovu igru sam potrosio nedelju dana svog zivota i nisam radio nista drugo, a opet nisam video ni frtalj ostrva..." Neka Dragon Age ispadne dobar koliko se nadam i ja sam zadovoljan ovom godinom.. Ja se ne secam da su izasla 3 Baldur's Gate-a u jednoj godini

Al ima tekst pametnih stvari, mada me Kuzma zadnjih godina sve vise nervira.. Postao je mozda najpoznatiji IT novinar (lazem, nije mozda, nego sigurno najpoznatiji) i to mu sad daje za pravo da potpuno NEnovinarski boji svet i krivi fakte kako mu u datom trenutku odgovara.. Poput te renesanse koju proklinje, Qzma je u svakom delu sveta, nauke i kulture dovoljno potkovan da moze svima da drobnji svoje polu istine i klimave stavove. Previse mu tekstovi smrde prepotencijom, nimalo se ne plasi da blebne neku glupavu recenicu (kojih po meni cesto ima), znajuci da bi njegov otkaz prouzrokovao omanji stampedo ekstremnih Sveto Kompjuterasa na vrata redakcije...

A ja se ne bi kacio sa besnim Sveto Kompjuterasima

Citat:
Diskutujemo o kolumni i vasem misljenju o stavovima koje Kuzma iznosi u njima a ne psihoanalizom autora...
Prvi put postujem u ovakvim temama, pa nisam siguran da li sam preterao sa mojom QzmoKritikom.. Ako jesam, izvinjavam se moderatorima i dajem im moj blagoslov da mi obrisu post (koji im je preko potreban), a ja necu vise o tome naravno
LoshMeeBre je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.11.2009, 22:51   #18
Dekip
V.I.P. Recenzent

@Shrafko
Svaka cast na seminarskom radu.Ocigledno si upucen u temu, ili si bio dovoljno dokon da preturas po raznim enciklopedijama, vikipedijama, i ostalim pedijama.Za rec na ''p'', znam prilicno dugo, dok sam za rec na ''g'' cuo tek nedavno, kada je i to postalo moda, poput facebook-a.Daleko od toga da ne znam english, cak naprotiv.Ali upotreba te reci, je kao da im tepamo, skoro mazimo.
I say, dosta gej, dosta homo...., peder, bre!!!!!!
Stara 3.11.2009, 23:02   #19
JohnnyNT
Deo inventara foruma

Član od: 15.4.2006.
Zahvalnice: 1.274
Zahvaljeno 1.369 puta na 930 poruka

Citat:
LoshMeeBre kaže: Pregled poruke
Poput te renesanse koju proklinje, Qzma je u svakom delu sveta, nauke i kulture dovoljno potkovan da moze svima da drobnji svoje polu istine i klimave stavove. Previse mu tekstovi smrde prepotencijom, nimalo se ne plasi da blebne neku glupavu recenicu (kojih po meni cesto ima)
Mi to volimo!!! U stvari, ja to volim (a mislim da i ostali to vole)!Bar većina

Citat:
LoshMeeBre kaže: Pregled poruke
znajuci da bi njegov otkaz prouzrokovao omanji stampedo ekstremnih Sveto Kompjuterasa na vrata redakcije...

A ja se ne bi kacio sa besnim Sveto Kompjuterasima
Tačno.Potpuno tačno
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2009, 16:14   #20
Extreme Player
Član

Član od: 24.12.2006.
Zahvalnice: 315
Zahvaljeno 108 puta na 50 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Extreme Player

Citat:
JohnnyNT kaže: Pregled poruke
Zanimljivo je što Kuzmi nedostaje nekadašnja reputacija "kompjuteraša: (geeka).U očima širokih narodnih masa (od seljaka do studenata) on i njemu slični su viđeni kao posebna zajednica računarski izuzetno "potkovanih" ljudi.Danas, većini tih masa, svi koji iole znaju da koriste računar izgledaju prosečno (da ne kažem normalno).Stara reputacija je naravno opala, ali samo u očima šireg auditorijuma.U očima ljudi koji makar i minimalno poznaju stanje na IT sceni, Kuzma i ekipa su i dalje "napredne" jedinke.

Zaključak:

Šta te briga za mišljenje raznih strina, seljova i šabana, važniji je respekt ljudi kojima IT znači nešto više od posedovanja računara u cilju nalaženja mužjaka/ženke za parenje, igranja solitarea i sl.
Ovo sada nije normalo, ova popularizacija racunara... Ali stvarno, svaka brba zna da ukljuci racunar, pokrene facebook, "krekuje" igru i misli da je haker...
Sada je ok biti na face-u 10 sati, do pre par godina, likove koji su provodili toliko vremena za racunarom zvali su: "Bolesni u glavu", "retardi", "budale"...

Lepo je sve to, "racunarski obrazovan", ali sve mislim, i nadam se da ce to biti kao i sa kolima... Svi koji su polozili vozacki znaju da voze- sedi, vozi, povremeno ih operi, cim cujes cudne zvuke ili vidis dim, radi reda otvori haubu i pogledaj, i zovi ili vozi kod majstora. Mala nekolicina (mi-kompjuterasi...) cemo znati nesto vise od toga, i ponosno cemo moci da kazemo da smo ono sta jesmo...
Extreme Player je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Extreme Player na korisnoj poruci:
Dukes (6.11.2009)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno

Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:02.