Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > „Ja, igrač!”
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

„Ja, igrač!” Da li se slažete sa Kuzmom?

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.12.2007, 22:16   #41
The mighty Boo
Veteran
 
Član od: 25.7.2006.
Lokacija: Ne vise na ovom forumu
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 258 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: 12/2007 „Doživljaj imperije”

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
E sad kako je zaradjen taj prvi milion bolje da ostavim nekim iskusnijim clanovima da napisu, koji znaju bolje detalje, ali daleko od toga da je "cist ko suza".
Koliko ja znam Gejts je ukrao ideju od svog nekog saradnika/prijatelja i plasirao je. Ne znam tacno o kom produktu je rec doduse.

Ali časno!

Citat:
Apostrof kaže: Pregled poruke
Dokle ce vise da traje ovo pljuvanje po velikim korporacijama? Jos od industrijske revolucije one guraju covecanstvo napred, i cak i da jesu pogani odvratni pohlepni kreteni koji bi prodali kevu djavolu, i da bi svi vi sa svim tim njihovim prljavim parama njihov posao radili barem 89098 puta bolje, neophodne su da ovo nase moderno drustvo funkcionise.
Izvini ali ovako nesto glupo u zivotu nisam procitao.

Citat:
djuricdjordje kaže: Pregled poruke
Изгледа да је свакој шуши омиљена забава да мало попљује Microsoft и Windows као неко оличење зла,а да на некој партицији,примарној најчешће држи Windows са брдом пиратских програма и игара.
Windows је одличан систем,и без њега би били осуђени на неке полузавршене системе попут Линукса или BSD-а.

После свега "зли император" Гејтс значајан део свога личног богатства донира афричким установама,и то пар стотина милиона долара,много више него оних неколико милиона уложених у фамозни Ubuntu.
I ovo. Reci da je Windows odlican je kao reci da je Vladan Batic zgodan covek. Toliko je protiv zdravog razuma da sagovornici jednostavno ostanu nemi na to.

Pa naravno nakon sto im uzme duplo toliko na jeftinim polu funkcionalnim kompjuterima koji su opremljeni sa gle cuda njegovim operativnim sistemom.

Poslednja ispravka: The mighty Boo (3.12.2007 u 22:30)
The mighty Boo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku The mighty Boo na korisnoj poruci:
Beagle (10.12.2007), Covenant (13.12.2007)
Stara 3.12.2007, 22:33   #42
The mighty Boo
Veteran
 
Član od: 25.7.2006.
Lokacija: Ne vise na ovom forumu
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 258 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: 12/2007 „Doživljaj imperije”

Citat:
paterfamilias kaže: Pregled poruke
Konačno je naš mali Kuzmica odlučio da krene u epski obračun sa zlom korporacijom-MS,po oprobanom receptu kako mali Đokica zamišlja borbu protiv monopola-imperija.
Posle par godina zamajavanja čitalaca kojekakvim bezvrednim tekstuljcima i loženja sitne raje na razne gluposti,tipa meleskinja-IP prostitutki iz St.Pazove,te Hitlera,Velikog brata,Telekoma,crtaća, i drugih budalaština,sada je konačno na red došao i MS.....
Taman sam se zabrinuo da neces prokomentarisati

Btw, ako ti nisi Kuzma pod laznim nickom ja ne znam ko jeste. Stilovi pisanja su vam poprilicno slicni

Ajd, ziv bio.

Poslednja ispravka: oluja (4.12.2007 u 1:26) Razlog: Skracen QUOTE
The mighty Boo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2007, 13:14   #43
Maladikt
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: In
Poruke: 3.207
Zahvalnice: 840
Zahvaljeno 973 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: 12/2007 „Doživljaj imperije”

Citat:
The mighty Boo kaže: Pregled poruke
Reci da je Windows odlican je kao reci da je Vladan Batic zgodan covek. Toliko je protiv zdravog razuma da sagovornici jednostavno ostanu nemi na to.
Pa verovatno zato niko nije ni odgovorio na to.
Maladikt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2007, 13:54   #44
Sale013
Kind Of A Big Deal
 
Avatar korisnika Sale013
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Levo od Pakla
Poruke: 2.214
Zahvalnice: 344
Zahvaljeno 450 puta na 265 poruka
Određen forumom Re: 12/2007 „Doživljaj imperije”

paterfamilias ti si tako patetičan čovek, kad koristiš tako uvredljive izraze i fraze za svoju kritiku.. Sve što govoriš za MK, možeš ladno sebi da ponoviš u ogledalo, mnogo ti priliči opis.

oluja.. Totalno si u pravu, postoji i mnogo gorih ponašanja kompanija u monopolu (telekom npr), ali treba krenuti od nečega .. Na nekom svetskom vrhu po količini uticaja bi to bio microsoft po meni..
Kada bi svaki čovek na planeti bacio po jedan kamen na microsoft kompaniju, poslali bi ih u kameno doba .. Stoji to da baš te velike kompanije u suštini i guraju svet napred jer kroz svoju žeđ za novcem ulažu u razvoj nove tehnologije.. Ali doćiće trenutak kad im i to neće biti dovoljno, a tada će već biti prekasno.. Kakvo viđenje apokalipse, zar ne?
Ovakvu budućnost ja vidim..
http://www.sk.co.yu/forum/showpost.p...9&postcount=26
Ovo je duhovite prirode (da vas nasmeje i opusti u napetoj temi ) i ograđujem se od uvrede ka MK, jer čoveka cenim.. A i ne verujem da će se naljuti na malu šalu

Poslednja ispravka: Sale013 (4.12.2007 u 14:19) Razlog: slova
Sale013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2007, 14:07   #45
Maladikt
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: In
Poruke: 3.207
Zahvalnice: 840
Zahvaljeno 973 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: 12/2007 „Doživljaj imperije”

Citat:
Sale013 kaže: Pregled poruke
paterfamilias ti si tamo patetičan čovek, kad koristiš tako uvredljive izraze i fraze za svoju kritiku.. Sve što govoriš za MK, možeš ladno sebi da ponoviš u ogledalo, mnogo ti priliči opis.
Zar nije i ovo uvreda? Ako već on vređa nekoga ne moraš i ti to da radiš nego daj čoveku opomenu ili šta već.

Što se tiče linka, stvarno si me nasmejao.

p.s. Mislim da će Miodrag pre da se oduševi tvojom naslovnom nego da se naljuti.
Maladikt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2007, 14:18   #46
Sale013
Kind Of A Big Deal
 
Avatar korisnika Sale013
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Levo od Pakla
Poruke: 2.214
Zahvalnice: 344
Zahvaljeno 450 puta na 265 poruka
Određen forumom Re: 12/2007 „Doživljaj imperije”

Citat:
Maladict kaže: Pregled poruke
Zar nije i ovo uvreda? Ako već on vređa nekoga ne moraš i ti to da radiš nego daj čoveku opomenu ili šta već.

Što se tiče linka, stvarno si me nasmejao.

p.s. Mislim da će Miodrag pre da se oduševi tvojom naslovnom nego da se naljuti.
Nije uvreda.. Zato što ne koristim izraze "đokica" i slično..
Patetičan čovek je osobina a ne uvreda.. E sad, što retko ko voli tu osobinu.. To je drugo.
A to što sam mu rekao da može sve sebi u ogledalo da kaže.. Pa ko se boji svojih reči taj bi trebao da ćuti
Pa jel nije tako? Naravno da jeste..
Sale013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2007, 14:22   #47
The mighty Boo
Veteran
 
Član od: 25.7.2006.
Lokacija: Ne vise na ovom forumu
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 258 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: 12/2007 „Doživljaj imperije”

Citat:
Sale013 kaže: Pregled poruke
paterfamilias ti si tako patetičan čovek, kad koristiš tako uvredljive izraze i fraze za svoju kritiku.. Sve što govoriš za MK, možeš ladno sebi da ponoviš u ogledalo, mnogo ti priliči opis.

Ovakvu budućnost ja vidim..
http://www.sk.co.yu/forum/showpost.p...9&postcount=26
Ovo je duhovite prirode (da vas nasmeje i opusti u napetoj temi ) i ograđujem se od uvrede ka MK, jer čoveka cenim.. A i ne verujem da će se naljuti na malu šalu
Ma to je Kuzma, u momentima samokritike Daj opusti se. A i da nije, bas su fin par njih dvojica...

Sjajna stranica, bas si me nasmejao

Kad cu ja da dobijem da testiram neku sekretaricu? Ovde svi prave karijeru sem mene
The mighty Boo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku The mighty Boo na korisnoj poruci:
Sale013 (4.12.2007)
Stara 4.12.2007, 14:29   #48
Maladikt
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: In
Poruke: 3.207
Zahvalnice: 840
Zahvaljeno 973 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: 12/2007 „Doživljaj imperije”

Citat:
Sale013 kaže: Pregled poruke
Nije uvreda.. Zato što ne koristim izraze "đokica" i slično..
Patetičan čovek je osobina a ne uvreda.. E sad, što retko ko voli tu osobinu.. To je drugo.
A to što sam mu rekao da može sve sebi u ogledalo da kaže.. Pa ko se boji svojih reči taj bi trebao da ćuti
Pa jel nije tako? Naravno da jeste..
U redu ako ti tako kažeš. Moje mišljenje je jedno, tvoje je drugo, i to je u redu.

Slažem se sa ovim u BOLD-u.

Poslednja ispravka: Maladikt (4.12.2007 u 14:29) Razlog: pobrljavila mi tastatura...
Maladikt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2007, 14:58   #49
Bokisha
Član
 
Član od: 15.8.2007.
Lokacija: Munze :)
Poruke: 157
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 73 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: 12/2007 „Doživljaj imperije”

Sad sam procitao i text je fantastican! Uopste ne govori o samom MS-u, vec o radu za neku XYZ kompaniju, pa i Mikrosoft, i to iz onog ugla najobicnijeg coveka. Mogu ja da pricam koliko je truo zapad ili takav nacin zivota, a onda mogu i da se okrenem i na onu opasku u kojoj neki gedza-sef tera fakultetski obrazovane ljude da fizikalisu. I to samo zato sto mu se moze, jer ljudi cekau u redu za posao i radice skoro bilo sta! Takvih velikih i malih Miskovica u ovoj nesretnoj Srbiji ima koliko hoces, pa mi taj "truli zapad" i takav "nezdrav i brz" nacin zivota izuzetno primamljivo deluje. Tamo je barem vecina stvari i uslova izvedena nachisto, pa ovakve egzibicije ne postoje.
MK je srecan (zadovoljan sobom) zbog onoga sto radi i kako radi, a takvi ljudi su u Srbiji retki. Koliko je ovde ljudi stvarno zadovoljno svojim poslom?
Bokisha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Bokisha na korisnoj poruci:
iMa_NeKo_PljUgU (4.12.2007)
Stara 4.12.2007, 16:00   #50
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.124
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 388 puta na 197 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: 12/2007 „Doživljaj imperije”

Citat:
The mighty Boo kaže: Pregled poruke
Koliko ja znam Gejts je ukrao ideju od svog nekog saradnika/prijatelja i plasirao je. Ne znam tacno o kom produktu je rec doduse.

Ali časno!
Ne znas. DOS je njegov, "pozajmio" je par ideja (da ne kazem maznuo, pa ipak ja ovde branim coveka) od Apple-a za Windows.

Citat:
The mighty Boo kaže: Pregled poruke
Izvini ali ovako nesto glupo u zivotu nisam procitao.
Izvinjenje nije potrebno, ali bilo bi lepo da to malo obrazlozis. Normalno je da ljudi ne dele ista misljenja ali kada mi neko kaze da lupam gluposti ocekujem u najmanju ruku objasnjenje. Narocito me interesuje tvoje neslaganje u vezi toga kako velike korporacije guraju svet tehnoloski i industrijski napred, a izuzetno kako ti zamisljas svoj zivot sada bez njih.

Citat:
The mighty Boo kaže: Pregled poruke
I ovo. Reci da je Windows odlican je kao reci da je Vladan Batic zgodan covek. Toliko je protiv zdravog razuma da sagovornici jednostavno ostanu nemi na to.

Pa naravno nakon sto im uzme duplo toliko na jeftinim polu funkcionalnim kompjuterima koji su opremljeni sa gle cuda njegovim operativnim sistemom.
moj drugaru, kao covek koji je presao sa linuxa na windows tvrdim da je savrsen za moje potrebe, a samim tim najverovatnije i za tvoje. Kao sto rekoh ako se nekom nesvidja neka pazari slackware i provede nedelju dana pokusavajuci da ga instalira, i jos jedno par godina trazeci drajvere. Izvini, a koji OS TI KORISTIS?

Cela ova prica ce da ode u debeli off-topic, covek je uglavnom kritikovao situaciju kod nas, i uhvatio se tog mikrosofta ko zna zbog cega sto je povuklo sve ove mrzim mikrosoft a ne znam zasto i imam prst u ****** i mrzim korporacije da pocnu sa ovim.
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2007, 16:32   #51
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Thumbs down Pozorište na forumu

Rekoh da se ne javim (M.K. nije zaslužio), ali nisam izdržao, jer ima nešto što treba reći.

Ova tema odavno liči na loše režirano pozorište. Kako? Evo ovako.

M.K. napiše tekst da otalja obaveze u redakciji i podigne ček, onda "tata porodice" napiše neku pljuvačinu tek reda radi [da održi (lažni, kazališno naduvani) renome "onog koji najviše mrzi M.K."], mi se navatamo na bućkalo i upustimo u neku šupljikavu raspravu (da se i naša čuje, a i iz dosade kao i ona dvojica prvopomenutih), pf i još neki odgovore, pa opet druga strana, pa off topic i tako u beskraj...

Uzgred, ovaj najnoviji tekst M.K. je najdosadniji i najgori te vrste u ovoj godini. Svakog meseca je neko drugi na tapetu za pljuvanje, pa je i Bili (uz sve što predstavlja) došao na red, ali je ovog puta 'rkačina (sinonim za pljuvanje) toliko teatarska, beskrvna i "tek-da-se-odradi", da ne zaslužuje da je bilo ko od nas ovde komentariše. Čak ni pater (čovek je pametniji nego što se misli, pa se nije ni javljao sa komentarom, a kad se konačno rešio odradio ga je u stilu "spram sveca i tropar": neinspirisano i od bede, uz uobičajenu dozu zamena teza i pogrešnih zaključaka).

Čekamo novi mesec i iznenadnu iskru inspiracije za autora (nekada) rado čitane kolumne...

Poslednja ispravka: zoran845 (6.12.2007 u 14:28) Razlog: naslov
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zoran845 na korisnoj poruci:
Coa. (6.12.2007)
Stara 4.12.2007, 16:51   #52
iMa_NeKo_PljUgU
Veteran
 
Član od: 18.4.2006.
Lokacija: $question = ( to() ) ? be() : !be();
Poruke: 858
Zahvalnice: 922
Zahvaljeno 620 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku iMa_NeKo_PljUgU Slanje poruke preko Skypea korisniku iMa_NeKo_PljUgU
Određen forumom Re: 12/2007 „Doživljaj imperije”

Slažem se oko 'rkačine... Pa jbg šta da očekujemo, prija nam kada nekog pljujemo/ogovaramo itd. (Jel neko rekao duševna hrana)..Ali (ono sudsko "ali") poenta ovog teksta nije Microsoft, pobogu ljudi čitajte malo između redova... Valjda ste ukapirali da priča o zapadnom (korporacijskom) načinu života i u tom pogledu se slažem sa njim, šta više sviđa mi se ovaj tekst

@Bokisha
Delimo mišljenje
iMa_NeKo_PljUgU je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2007, 16:56   #53
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: 12/2007 „Doživljaj imperije”

Citat:
iMa_NeKo_PljUgU kaže: Pregled poruke
poenta ovog teksta nije Microsoft, pobogu ljudi čitajte malo između redova... Valjda ste ukapirali da priča o zapadnom (korporacijskom) načinu života...
Jesmo.
Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
Svakog meseca je neko drugi na tapetu za pljuvanje, pa je i Bili (uz sve što predstavlja) došao na red,...
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zoran845 na korisnoj poruci:
iMa_NeKo_PljUgU (4.12.2007)
Stara 4.12.2007, 16:58   #54
iMa_NeKo_PljUgU
Veteran
 
Član od: 18.4.2006.
Lokacija: $question = ( to() ) ? be() : !be();
Poruke: 858
Zahvalnice: 922
Zahvaljeno 620 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku iMa_NeKo_PljUgU Slanje poruke preko Skypea korisniku iMa_NeKo_PljUgU
Određen forumom Re: 12/2007 „Doživljaj imperije”

Odlično... Složili smo se da je "Bili" poslužio kao primer... i ništa više od toga
iMa_NeKo_PljUgU je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.12.2007, 21:27   #55
Leeroy Jenkins
Član
 
Član od: 15.9.2006.
Poruke: 310
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 62 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: 12/2007 "Doživljaj imperije"

Kladim se da ce sledeceg meseca da pise o kompaniji
Activision Blizzard.
To spajanje mu sigurno bode oci.
Leeroy Jenkins je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2007, 0:52   #56
Dreamfall
Banned
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Above the Abyss
Poruke: 1.879
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 910 puta na 523 poruka
Određen forumom Re: 12/2007 "Doživljaj imperije"

Citat:
Leeroy Jenkins kaže: Pregled poruke
Kladim se da ce sledeceg meseca da pise o kompaniji
Activision Blizzard.
To spajanje mu sigurno bode oci.
Ne verujem mislim da ce biti nesto u duhu predstojecih praznika.Meni bi dobro leglo da Quzma jos jednom ispljuje javno Telekom za ''moju dusu''.
Dreamfall je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2007, 13:02   #57
dzangrizalo
Član
 
Član od: 12.3.2007.
Lokacija: Cacak
Poruke: 377
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 57 puta na 41 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dzangrizalo Slanje poruke preko Skypea korisniku dzangrizalo
Određen forumom Re: 12/2007 „Doživljaj imperije”

Citat:
The mighty Boo kaže: Pregled poruke
Koliko ja znam Gejts je ukrao ideju od svog nekog saradnika/prijatelja i plasirao je. Ne znam tacno o kom produktu je rec doduse.
Da, ja sam cak nacuo da su ti prijatelji bili Qzma i PF... Onda im je jedan dan PF rekao da su dovoljno dugo ziveli kao klosari i otimali babama torbe po autobusima, i da posto su vec tako zaradili taj "prvi milion", da je vreme da se okanu opasnog zivota i te pare uloze u supermoderni OS koji ce im obezbetiti monopol na svetskom trzistu. I tako lakomisleni PF, ne sumnjajuci u postenje svojih vernih drugova, izlozi svoj projekat pred nijma u celini. Medjutim pohlepa obuze njegove prijatelje, te se dogovorise da sami naprave OS po njegovom projektu, a njemu (PF-u, prim.aut.) kupise "Commodore 64" i skroz ga sluduse sa "Tetrisom", ne bi li ovaj zaboravio na svoje vizije novog operativnog sistema i njima dvojici omogucio da nesmetano zgrnu novac i slavu a sve njegovom zaslugom. I tako je vreme prolazilo, Qzma i Bili su predano radili na projektu, samo povremeno prekidajuci da svom sada vec potpuno sludjenom i oronulom prijatelju odnesu hrane ,obrisu prasine sa njega, i provere radi li "Tetris". Medjutim, kako je vreme prolazilo Qzmu poce grizti savest zbog prevare starog prijatelja, pa jedan dan rece Bilu da vise ne moze izdrzti, kako ga PF progoni u snovima sav prasnjav i nateklih ociju, sa dzojstikom od "komodorca" u rukama pevuseci neku cudnu rusku melodiju, i da hoce da ga vodi na kliniku za odvikavanje od "Tetrisa" a cim ga tamo izlece da ga vodi u zavod za patente da prijavi svoj projekat. Cuvsi za to, Bil van sebe od pohlepe, na brzinu zavrsi sam OS, i brze bolje prijavi patent. Odatle danas tolike rupe u "Windows", jer da je jos malo cekao danas bi PF bio milijarder. Saznavsi za to Qzma odmah nadje posao u SK i poruci Bilu da ce ga pljuvati sve dok mu zbog njegovih rubrika vise niko ne bude kupovao "Windows" (tada je projekat vec i zvanicno dobio ime- prim.aut.). Tuzan zbog sveg zla koje su naneli jadnom PF-u, Qzma ode da ga obidje na kliniku i da se iskreno pokaje. I tako isprica mu celu pricu od pocetka do kraja, sve sto se dogadjalo dok je ovaj bio u svetu "Tetrisa"... Ne mogavsi da nadje snage da mu oprosti, PF ga izbaci iz svoje sobe i zakunu se da ce cim ozdravi pljuvati njegove rubrike po forumu sve dok ovom ne uzmu posao u SK i daju ga njemu, isto kao sto su ova dvojica njemu otela OS. I tako, eto, danas od starog prijateljstva ostade samo pljuvanje po casopisima i forumima.

Ma hajte molim vas , o cemu vi...sta je sumnjivo u Gatesovim parama? Covek je genije, dokazano, i svoju genijalnost je umeo da pretvori u pare. A i njegov OS. Da ne valja ne bi ga koristilo vise od pola sveta.

Poslednja ispravka: dzangrizalo (6.12.2007 u 13:52)
dzangrizalo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku dzangrizalo na korisnoj poruci:
Bokisha (6.12.2007), player1 (6.12.2007), zoran845 (6.12.2007)
Stara 9.12.2007, 4:23   #58
MSScat
Guest
 
Poruke: n/a
Smile Re: 12/2007 „Doživljaj imperije”

Citat:
dzangrizalo kaže: Pregled poruke
Da, ja sam cak nacuo da su ti prijatelji bili Qzma i PF... Onda im je jedan dan PF rekao da su dovoljno dugo ziveli kao klosari i otimali babama torbe po autobusima, i da posto su vec tako zaradili taj "prvi milion", da je vreme da se okanu opasnog zivota i te pare uloze u supermoderni OS koji ce im obezbetiti monopol na svetskom trzistu.***. I tako je vreme prolazilo, Qzma i Bili su predano radili na projektu, samo povremeno prekidajuci da svom sada vec potpuno sludjenom i oronulom prijatelju odnesu hrane ,obrisu prasine sa njega, i provere radi li "Tetris". Medjutim, kako je vreme prolazilo Qzmu poce grizti savest zbog prevare starog prijatelja, pa jedan dan rece Bilu da vise ne moze izdrzti, kako ga PF progoni u snovima sav prasnjav i nateklih ociju, sa dzojstikom od "komodorca" u rukama pevuseci neku cudnu rusku melodiju, i da hoce da ga vodi na kliniku za odvikavanje od "Tetrisa" a cim ga tamo izlece da ga vodi u zavod za patente da prijavi svoj projekat. Cuvsi za to, Bil van sebe od pohlepe, na brzinu zavrsi sam OS, i brze bolje prijavi patent. Odatle danas tolike rupe u "Windows", jer da je jos malo cekao danas bi PF bio milijarder. Saznavsi za to Qzma odmah nadje posao u SK i poruci Bilu da ce ga pljuvati sve dok mu zbog njegovih rubrika vise niko ne bude kupovao "Windows" (tada je projekat vec i zvanicno dobio ime- prim.aut.). Tuzan zbog sveg zla koje su naneli jadnom PF-u, Qzma ode da ga obidje na kliniku i da se iskreno pokaje. I tako isprica mu celu pricu od pocetka do kraja, sve sto se dogadjalo dok je ovaj bio u svetu "Tetrisa"... Ne mogavsi da nadje snage da mu oprosti, PF ga izbaci iz svoje sobe i zakunu se da ce cim ozdravi pljuvati njegove rubrike po forumu sve dok ovom ne uzmu posao u SK i daju ga njemu, isto kao sto su ova dvojica njemu otela OS. I tako, eto, danas od starog prijateljstva ostade samo pljuvanje po casopisima i forumima.
, zanimljiva prichica!

Citat:
dzangrizalo kaže: Pregled poruke
Ma hajte molim vas , o cemu vi...sta je sumnjivo u Gatesovim parama? Covek je genije, dokazano, i svoju genijalnost je umeo da pretvori u pare. A i njegov OS. Da ne valja ne bi ga koristilo vise od pola sveta.
Bill Gates je genije? Taj isti chika Bili jednom je davno rekao da ce 640 KB RAM-a (ponavljam 640 KILObayta RAM-a), biti sasvim dovoljno za rad na 'racunarima buducnosti'........LOL.....Mislim, ovo samo navodim primer njegove genijalnosti.... A sto se tice Windowsa, hmmmmmm..... daleko je on od savrsenog operativnog sistema...... ali drugo nema (ne tako kao windoza)............... a cega nema, ni car ne jede. (prim. aut.)

Poslednja ispravka: MSScat (9.12.2007 u 4:30) Razlog: Zbog sira i vojne muzike :PPP
  Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.12.2007, 8:48   #59
dzangrizalo
Član
 
Član od: 12.3.2007.
Lokacija: Cacak
Poruke: 377
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 57 puta na 41 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dzangrizalo Slanje poruke preko Skypea korisniku dzangrizalo
Određen forumom Re: 12/2007 „Doživljaj imperije”

Citat:
MSScat kaže: Pregled poruke
Bill Gates je genije? Taj isti chika Bili jednom je davno rekao da ce 640 KB RAM-a (ponavljam 640 KILObayta RAM-a), biti sasvim dovoljno za rad na 'racunarima buducnosti'........LOL.....Mislim, ovo samo navodim primer njegove genijalnosti.... A sto se tice Windowsa, hmmmmmm..... daleko je on od savrsenog operativnog sistema...... ali drugo nema (ne tako kao windoza)............... a cega nema, ni car ne jede. (prim. aut.)

http://www.aceviper.net/estimated_iq...ous_people.php
http://hem.bredband.net/b153434/Index.htm
http://www.increasebrainpower.com/iq-scale.html
http://en.wikipedia.org/wiki/Genius
http://www.aceviper.net/aceviper_net...d_answers.html

"Proguglaj" malo sledeci put pre nego odgovoris. A za pretpostavku koliko ce RAMa trebati da pokrene racunare za 10g ti treba vracara a ne genije.
dzangrizalo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2007, 0:09   #60
Dreamfall
Banned
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Above the Abyss
Poruke: 1.879
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 910 puta na 523 poruka
Određen forumom Re: 12/2007 „Doživljaj imperije”

Citat:
MSScat kaže: Pregled poruke
, zanimljiva prichica!


Bill Gates je genije? Taj isti chika Bili jednom je davno rekao da ce 640 KB RAM-a (ponavljam 640 KILObayta RAM-a), biti sasvim dovoljno za rad na 'racunarima buducnosti'........LOL.....Mislim, ovo samo navodim primer njegove genijalnosti.... A sto se tice Windowsa, hmmmmmm..... daleko je on od savrsenog operativnog sistema...... ali drugo nema (ne tako kao windoza)............... a cega nema, ni car ne jede. (prim. aut.)
Niko u to vreme nije mogao da predvidi tako brz tehnoloski razvitak covecanstva(za sve je kriv Megatron ).Danas bi neko drugi rekao da cemo u buducnosti imati hardove od xyz Tb i ram od xyz Gb kad ono ljudi izmisle masinu nalik na komp koja ne koristi ni hard ni ram a xyz puta je brza od istog pozz.
Dreamfall je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Svet kompjutera 12/2007 oluja Sadržaj novog broja SK 165 15.12.2007 1:50


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:58.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com