Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > „Ja, igrač!”
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

„Ja, igrač!” Da li se slažete sa Kuzmom?

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.7.2008, 11:45   #101
pil€
Veteran
 
Član od: 21.10.2006.
Poruke: 1.033
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 44 puta na 41 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pil€
Određen forumom Re: 6/2007 "Budućnost MMORPG-a"

da, u pravu si, stvarno su veliki pacenici ti koji igraju wow. svi su takvi... takav sam i ja...

btw, wow mozes da igras na bilo kom kompu ako je instalirana expanzija i patchevi. lik je verovatno trazio bas taj zbog addonova
pil€ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.7.2008, 0:17   #102
Zemunelo
Član
 
Član od: 11.4.2008.
Poruke: 479
Zahvalnice: 141
Zahvaljeno 86 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: 6/2007 "Budućnost MMORPG-a"

Citat:
Pelagijska Argosija kaže: Pregled poruke
Ne vidim razlog zašto bi neko plaćao par desetina dinara za sat igranja neke igre u single plejeru? Pa čak i da nema dovoljno jak računar da pokrene određenu igru ne vidim zašto bi dolazio nekoliko dana uzastopno? Još kad se uzme u obzir da mora stalno da igra na istom računaru koji nije uvek slobodan... CS možeš igrati na kom 'oćeš računaru, za WoW nisam siguran.



Jeste gubljenje vremena, ali nije istina da su se svi sad odjenom zatvorili u kuće i igraonice i da je sve pusto. Ja ne znam gde ti živiš, ali kod mene na Voždovcu u Beogradu parkovi su i dalje puni dece svih doba, pika se fudbal i basket.
Ako se negde i ne igra fudbal ili košarka to nije zato što su ova "moderna tehnološka zla" uzela dušu deci već zato što niko nije kupio nov obruč na košu još od Titove smrti.
Pa da te informisem dolaze i na single player naravno i redovni su. Ima raznih razloga sto neko ide u igraonu ali cesto to nije ni to da neko nema dobar komp (za singl player je uglavnom bas to) vec deca vole da se druze a to je danas najbolje u igraonama. Koliko god ti tvrdio da nije tako a ne znam koliko to imas godina "pa znas da deca danas dolaze u park na fudbal ko nekad" ja ti kazem da nije istina da su parkovi puni ko nekada. A ja imam 32 god. pa znam sta pricam, igrao sam redovno fudbal i tada se cekalo na red da se odigra jer je toliko bilo dece koja su se bavila rekreativnim sportom. Sada to definitivno nije slucaj a kad poredis sa igraonama onda tek mozes videti da sam upravu i gde se ta deca danas nalaze. Prosetaj po igraonama u gradu ili svrati u neku lokalnu u tvom kraju pa ces videti. Ja sam inace iz Zemuna ali imam igraonu na Nbgd gde sam i odrastao pa ti pricam iz ugla velike populacije u ovom gradu (na Nbgd i Zemunu je vecina stanovnika ovog grada). Primera ima mnogo i da klinac danas ima jak komp kuci i ima igre recimo Dot-u (mod za warcraft 3 ft) koju i igra ali redovno dolazi u igraonu jer tu je "ekipa" drugara i tu je druzenje a kad nema nikoga od njegovih on nece kuci na dot-u vec ostaje u igraoni i igra preko neta jer ce se sigurno neko kasnije pojaviti sto se i dogodi. Nije to jedan pojedinac nego vise slucajeva veruj.
Fudbal i basket su se uvek igrali i bez mreze i obruca ali danas ce klinci pre odigrati fudbal na soniju ili na kompu nego stvarno u parku. Jednom u parku - 10 puta u igraoni to ti je prosek u najbolju ruku.
I da, ono za single player ili wow da ne moze da se igra na razlicitim kompovima govori da ne znas bas mnogo (nemoj da se ljutis) o igrama, jer svaka igra ali svaka moze da se igra na svakom kompu i da se nastavi snimljena pozicija(cak i onim koje su napravljene za konzolu se mogu pronaci snimljene pozicije). Pitanje je samo da li hoce u igraoni da ti radnik prebaci snimljenu poziciju i da li moze to da uradi ili mu je gazda ukinuo tu mogucnost. U velikim igraonam sigurno nece jer zamisli kad bi neko na 50 do 100 kompova premestao svakome snimljenu poziciju ali na manjim mestima (10 do 20 kompova) sigurno hoce. A wow nisi je igrao jel? Imas server, znas i tamo je zapisan tvoj lik a ti se ulogujes sa kog bilo mesta, zato i naplacuju jer im se moze, zato i tvrdim da je mmo buducnost (nije jedini razlog kao sto sam napisao u prethodnom postu) jer to je lako naplatiti a single igre se lako razbiju pa kupis na kartonu narezan cd i igras za male pare zar ne. Ajde igraj original wow na njihovom serveru a da ne platis
Zemunelo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.7.2008, 8:42   #103
HaveBreak
Veteran
 
Član od: 27.4.2008.
Lokacija: Αικατερίνη
Poruke: 1.120
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 255 puta na 137 poruka
Određen forumom Re: 6/2007 "Budućnost MMORPG-a"

Nije svugde isto sto se tice izlaska na rekreativne aktivnosti. Na primer kod nas je non stop zauzeto, kad sunce malo zadje. Jako tesko se dolazi na red za basket. To pre svega moram da se zahvalim starijim momcima(studentima) koji svaki dan dolaze na basket, pa mi sa njima odigramo. A sto se tice klinaca onih mladjih od mojeg godista, oni su nonstop napolju. Svi imaju dobre kompove, ali kazu da ih to smara igrati kod kuce i stalno izlaze. To verovatno dolazi od malena, jer oni su izlazili napolje dok su bili bas mali, pa su navikli jedni na druge. Tako da im komp ne nedostaje. Naravno idu u igraonicu bas kao i ja, ali u malim kolicinama. Ja naprimer, odem sa drustvom, odigramo partiju CoD-ia, CS-a i odemo nazad na teren. Cisto malo odemo u igraonicu da promenimo sredinu da vidim ostalo moje drustvo koje je nonstop u igraonici. Ti sto su non stop tamo su od malena naviknuti na zatvorenost, nisu izlazili iz kuce, imali su kompove dok su bili mali, itd. Mozda je i to uzrok nemanje kompa dok si mali. Ja sam svoj dobio tek kad sam zavrsio osmi razred znaci pre jedno 4 godine. Imao sam oba Sonija kao mali, ali to je povecavalo druzenje. Non stop je kod mene bila masa i tako smo se druzili sve dok nije sunce zaslo pa smo izasli na pravi fudbal. Nekako konzole su vise za drustvo, PC je nekako za samocu, da bi ga mogao igrati u drustvu moras otici do igraonice(osim ako se nisi umrezio sa drugom) platiti. To vec ubija u pojam, sto bih placao kad mogu igrati kod kuce, odlazak do igraonice(mnogo je lenjih ljudi danas). A jos plus ovaj WoW koji apsolutno prekida svake odnose, ja sam prestao da se druzim sa jednim likom sa kojim sam isao u razred i redovno se druzio sa njim, zato sto je on poceo da igra WoW.
HaveBreak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.7.2008, 12:19   #104
Pelagijska Argosija
Veteran
 
Član od: 3.8.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 656
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 291 puta na 150 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pelagijska Argosija
Određen forumom Re: 6/2007 "Budućnost MMORPG-a"

@Zemunelo

Čekaj, prvo kažeš da su oni koji dolaze na single player u zanemarljivom broju i nisu vredni pomena, a sad kažeš da su i redovni .
Ok, činjenica da se dosta visi po igraonicama, ali kažem da (još uvek barem) nije toliko strašno da su parkovi pusti. Imam 23 godine (piše u profilu) i ne bavim se mnogo sportskim aktivnostima, ali dosta često prolazim kroz parkove i pored terena pa govorim onako kako sam video.
Nisam igrao WoW jer ne volim MMORPG, a znam da su ljudi u KGB igraonici imali stalne rezervacije na određenim računarima i hteli su da ubijaju ako im neko slučajno sedne. Nisu hteli da igraju na drugim računarima, čak se tačno znalo koji je računar čiji po imenu(!). Između ostalog i to je jedan od razloga zašto ne volim MMORPG, nagledao sam se svakakvih zavisnika tamo. A to za prebacivanje snimljene pozicije ne znam pošto sam posećivao samo veće igraonice, tako da si verovatno u pravu što se toga tiče.
Kažeš igralo se i bez mreže i obruča... Jbg, naše bake i deke su se gađali blatom pa nama to nije padalo na pamet . Šta ćeš malo zahtevnija deca, a ko ih može kriviti kad imaju alternativu?

Da ne dužim previše ti misliš da je tako ja mislim suprotno - nema svrhe da se ubeđujemo. Aj' živ bio!
Pelagijska Argosija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.7.2008, 22:18   #105
Zemunelo
Član
 
Član od: 11.4.2008.
Poruke: 479
Zahvalnice: 141
Zahvaljeno 86 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: 6/2007 "Budućnost MMORPG-a"

Ma da upravo to a i odosmo off sa teme.
Prica je o buducnosti mmorpg-a.
Ne znam za to rpg ali pricao sam u vezi mmo u globalu sta mislim a za rekreativni sport nije bitno, ja tu temeljim misljenje iz jedne perspektive jer pamtim kako je bilo ranije a vi iz druge. Na kraju sami kazete da jedan deo je u igraonama a drugi povremeno svrati sto znaci da nekako svi dodju u igraonu manje ili vise. Sto se tice mmo,da se ne ponavljam-definitivno buducnost igranja nebitno na koji nacin. Jednostavno svi vise volimo da mozemo da igramo multiplayer zar ne (cast izuzecima koji vole da se osame kuci ispred kompa ili u igraoni u cosku nekom) a sada pocinju sve nove igre polako da dobijaju konture masivnih multi igara. Zivi bili pa videli
Zemunelo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
FreeStyle Street Basketball - MMORPG dodgeme Mrežne igre 12 24.6.2011 22:40


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 5:13.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com