Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > „Ja, igrač!”
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

„Ja, igrač!” Da li se slažete sa Kuzmom?

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 9.5.2007, 23:10   #141
FooFighter
Član
 
Član od: 29.6.2006.
Lokacija: Srpska Atina
Poruke: 297
Zahvalnice: 66
Zahvaljeno 120 puta na 53 poruka
Određen forumom Re: 5/2007 „Ta strašna reč Komšiluk”

***************

@Ghost:
Tako je, to sam bas hteo da kazem Mislim da Qzmu fasciniraju strategijski i takticki aspekti delovanja generala/vojskovodja u ratovima, a ne njihova partijsko-ideoloska uloga.

Poslednja ispravka: oluja (9.5.2007 u 23:20) Razlog: dosta politike! BTW. U pravu si sto se tice qzmine fascinacije...
FooFighter je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.5.2007, 0:20   #142
Dreamfall
Banned
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Above the Abyss
Poruke: 1.879
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 910 puta na 523 poruka
Određen forumom Re: 5/2007 „Ta strašna reč Komšiluk”

Saban Sauluc i Saban Bajramovic jesu ljudi koji imaju velike deracke...pardon zavijacke a pardon mislio sam kukacke ma sta mi je glasovne sposobnosti tako da kad ih cujem da zapomazu tj. zavijaju bre mislim pevaju sa komsijinog radija nekako mi kao zvonka muzika dodje i Ceca i ceo turbo folk.Sto se Tozovca i Tome Zdravkovica tice stvarno su ljudi carevi ali njih uporedjivati sa Sabanima(Saulicem i onim drugim) je zapravo skrnavljenje nase narodne muzike(savet poslusajte malo Biljanu Krstic).Samim tim Kuzma se rukovodio nasom starom izrekom sa kim si takav si(nagadjanje) i rekao da ako neko slusa Seku Aleksic samo zato sto je ona odevena kao i svi pripadnici Granda(znate na sta mislim) kakav on moze biti (primer )?Mislim da je Kuzma stvarno dobar prvo PISAC pa onda novinar i tekstovi su mu uvek extra ali to sto se nekima ne svidjaju jer se mozda osecaju prozvanim(nagadjanje br.2)
ne treba da znaci da je cela kolumna losa
Dreamfall je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.5.2007, 16:05   #143
Iron Maiden
Član
 
Član od: 25.11.2006.
Lokacija: Brave new world
Poruke: 147
Zahvalnice: 101
Zahvaljeno 33 puta na 19 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Iron Maiden
Određen forumom Re: 5/2007 „Ta strašna reč Komšiluk”

Kuzmi svaka cast, jer je ono sto je on napisao nista drugo osim surova stvarnost.
Eto, ja imam komsinicu sprat ispod koja se ponasa kao pomenuti Pajo

Ali za razliku od Qzme ja koristim Du Hast od Rammsteina (izuzetno efektivno)


Mommy, mommy i want one set of Logitesh Z5500 for christmas. I was a good boy for (allmost) whole year
Iron Maiden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.5.2007, 11:24   #144
Marshall George
Veteran
 
Član od: 21.11.2006.
Lokacija: Subotica / Harlow (UK)
Poruke: 1.171
Zahvalnice: 459
Zahvaljeno 340 puta na 268 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marshall George Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marshall George
Cool Re: 5/2007 „Ta strašna reč Komšiluk”

Citat:
Marko_L kaže: Pregled poruke
Ovaj, a kako to nikome ne ulazi u glavu da su Kuzmine kolumne jednostavno subjektivna mišljenja i osećanja istog, a ne priručnik kako neko treba da se ponaša i razmišlja. Možeš da se složiš sa njegovim mišljenjem, a i ne moraš. U ovom konkretnom slučaju, to zavisi ponajviše od tebe samog, tvojih shvatanja i životnog stila u komparaciji sa shvatanjima i životnim stilovima ljudi iz komšiluka. Postoje ljudi koji su izuetno zadovoljni komšilukom, i koji sa komšijama imaju prisne ili manje prisne odnose, a ima i onih koji ne podnose svoj komšiluk i jednostavno ne žele da ulaze sa njima u neku dublju socijalizaciju. Ja razumem i jedne i druge. Jednostavno, viđao sam primera skladnih odnosa sa komšijama, pa sve do onih gde malo fali da "radi puška". Primera radi, jednom prilikom sam bio u poseti kod jednog ortaka, i dolazi neki njegov komšija, kuca na vrata i lepo pita "Znaš komšija, večeras slavim malom rođendan, pa bismo malo da pustimo glasnije muziku... unajmili bi neki prostor, kafić, ali nismo finansijski u mogućnosti, pa ako to nije problem sa tobom...". To je primer civilizovanog ponašanja, i sasvim je normalno da sa takvim komšilukom budeš u normalnim i fer odnosima (a da li ćeš da produbljuješ te odnose zavisi od tvojih afiniteta). A sa druge strane, imaš i drugačije ljude. Recimo, jedan moj komšija ima neku rodbinu u Nemačkoj i Francuskoj, pa leti kad dođu po mesec-dva svaki dan se roštilja i slušaju narodnjaci do 5 ujutru pojačani do daske (da se razumemo, akcenat nije na narodnjacima, već na "do 5 ujutru pojačani do daske", a to što su narodnjaci samo smanjuje tolerance skill -15 jer ne podnosim tu vrstu muzike). Nit' može da se spava, nit' smeš da okačiš veš na terasi, jer se sve nadimi... Meni to i nije neki problem, ali u komšiluku ima ljudi sa malom decom, pa i bebama... zar ne treba imati barem nekog osećaja za to ? Opet, jedan drugi komšija redovno loži neke stare cipele, gumu, i ko zna šta još... pa kad je vetar (ne)povoljan, smrdi toliko da ne može da se izdrži. Neki su zvali i policiju, ali džaba... i zakon o uznemiravanju ili kako se već zove se u ovoj zemlji poštuje kao i bilo koji drugi... što znači da se ne poštuje uopšte. Plavci dođu i odu, a posle 5 minuta isto. takođe, postoje komšije koje samo skupljaju abrove, pa posle to prepričavaju, naravno izmenjeno i preuveličano, i tako prave konja od tebe. E sad, šta čovek da radi u takvoj situaciji.......itd..
RESPECT!!! Bravo,ni ja ne
bih napisao bolje..A što se Kuzmine kolumne tiče,to je samo JEDNA strana u celom časopisu i kome se ne sviđa neka je NE ČITA..Meni lično se kolumna ''Ja igrač'' sviđa,zbog Kuzminog humorističko-ironično-satiričnog pogleda na neugodnu/surovu stvarnost koja nas okružuje,a vi se mnogi palite bre k'o Hepo kockice..
Marshall George je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.5.2007, 13:32   #145
CENTROPEN
Član
 
Član od: 23.11.2006.
Lokacija: Subotica
Poruke: 48
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 14 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: 5/2007 „Ta strašna reč Komšiluk”

Ma da, pale se abnormalno Mada ono puštanje naci govora mi i dalje zvuči kao lovačka priča .
CENTROPEN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.5.2007, 16:08   #146
Leeroy Jenkins
Član
 
Član od: 15.9.2006.
Poruke: 310
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 62 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: 5/2007 "Ta strašna reč Komšiluk"

Ja ako budem pustao Hitlerove govore komsiluku ima da ih pustim ubrzano. Zvuci kao Paja Patak.
Leeroy Jenkins je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.5.2007, 16:13   #147
Jaguar
Član
 
Član od: 7.11.2005.
Poruke: 303
Zahvalnice: 27
Zahvaljeno 39 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: 5/2007 "Ta strašna reč Komšiluk"

Citat:
Leeroy Jenkins kaže: Pregled poruke
Ja ako budem pustao Hitlerove govore komsiluku ima da ih pustim ubrzano. Zvuci kao Paja Patak.
Ma još su bolji kad se prevedu. Otprilike kao govori nekih Haških optuženika,
samo uz retardiranost na kvadrat.

Danas ga ni najveća budala ne bi uzela za ozbiljno,
al' eto, neki ne razumeju Nemački jezik, pa im sve to deluje impresivno.
Jaguar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.5.2007, 1:31   #148
Jacob
Član
 
Član od: 18.1.2007.
Poruke: 244
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 38 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: 5/2007 „Ta strašna reč Komšiluk”

Ja ozbiljno razmisljam da pocastim moj komsiluk "Kuzma tretmanom"
Naime imam horor komsiluk:
1.Fina bakica koja je strateski pozicionirana iznad ulaza u zgradu pa potencijalne goste i stanare zaliva svim i svacim (poslednji put kad nisam pogledao iznad pre izlaska sam casnen ostacima jucerasnje vecere,pire krompir koliko se secam),
2.Klinac iz zgrade do mog stana koji ima fin obicaj da se dovikuje sa prozora sa ortacima,kad mu matorci ne daju da izadje(inace prozor je bas pored moje glave),
3.ispod moje terase je livada na kojoj se deca lepo igraju,deru i i poneko mladje se u**nja kad ga mama povede u setnju,
4.Komsija iz kuce blizu zgrade koji stalno nesto pravi(godinama,ja bi do sad napravio Kip slobode)
5.Komsija preko puta mene koji obozava Grand Production i stalna pravi neka slavlja,
6.Cak ni u klonji nemam mira jer nekako cujem sve sto se desava u klonji komsije iznad,i uvek se desi da krenem da "citam novine" bas u trenutku kad komsinica kupa decu (komentari tipa "necu da se kupam mamaaaaaa","e ima da se kupas p***a ti materina")
Naravno molbe i fino ponasanje odavno ne pale.
Jacob je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.5.2007, 2:16   #149
paterfamilias
Banned
 
Član od: 5.9.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 549
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 109 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: 5/2007 „Ta strašna reč Komšiluk”

Citat:
Jacob kaže: Pregled poruke
Ja ozbiljno razmisljam da pocastim moj komsiluk "Kuzma tretmanom"
Naime imam horor komsiluk:
1.Fina bakica koja je strateski pozicionirana iznad ulaza u zgradu pa potencijalne goste i stanare zaliva svim i svacim (poslednji put kad nisam pogledao iznad pre izlaska sam casnen ostacima jucerasnje vecere,pire krompir koliko se secam),
2.Klinac iz zgrade do mog stana koji ima fin obicaj da se dovikuje sa prozora sa ortacima,kad mu matorci ne daju da izadje(inace prozor je bas pored moje glave),
3.ispod moje terase je livada na kojoj se deca lepo igraju,deru i i poneko mladje se u**nja kad ga mama povede u setnju,
4.Komsija iz kuce blizu zgrade koji stalno nesto pravi(godinama,ja bi do sad napravio Kip slobode)
5.Komsija preko puta mene koji obozava Grand Production i stalna pravi neka slavlja,
6.Cak ni u klonji nemam mira jer nekako cujem sve sto se desava u klonji komsije iznad,i uvek se desi da krenem da "citam novine" bas u trenutku kad komsinica kupa decu (komentari tipa "necu da se kupam mamaaaaaa","e ima da se kupas p***a ti materina")
Naravno molbe i fino ponasanje odavno ne pale.
Najbolje je da se preseliš u neko selo,gde kuće nisu ušorene već razbacane na svakih 1-2 km.
Tamo bi ti bilo fino,jer ne bi bilo ljudi da ti smetaju i dece koja plaču.
paterfamilias je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.5.2007, 9:10   #150
Jacob
Član
 
Član od: 18.1.2007.
Poruke: 244
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 38 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: 5/2007 „Ta strašna reč Komšiluk”

Let me guess,prepoznao si se negde ovde.
Gde? Kod babe koja baca smece ili kao brizni otac koji sutne svoju decu napolje da smetaju drugima,ili kod Grand production?
Jacob je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.5.2007, 11:39   #151
Mefisto
Član
 
Član od: 12.12.2005.
Poruke: 78
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: 5/2007 „Ta strašna reč Komšiluk”

Kad sam pre dve godine sa ortakom bio u Budvi, jedan lik mi je pozvonio u 2 ujutro na vrata, kao "Dje si kralju, imas li kredita za jednu poruku...?" - reko evo ti fon pa kucaj...opushteno.
Mefisto je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.5.2007, 13:13   #152
Jaguar
Član
 
Član od: 7.11.2005.
Poruke: 303
Zahvalnice: 27
Zahvaljeno 39 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: 5/2007 „Ta strašna reč Komšiluk”

Citat:
Mefisto kaže: Pregled poruke
Kad sam pre dve godine sa ortakom bio u Budvi, jedan lik mi je pozvonio u 2 ujutro na vrata, kao "Dje si kralju, imas li kredita za jednu poruku...?" - reko evo ti fon pa kucaj...opushteno.
U Budvi provod počinje u dva ujutro. Next time probaj da letuješ u nekoj finoj i mirnoj banji. Tamo bakice odu na počinak u 19h možeš da uživaš u miru i tišini
dok ne napuniš bar 80 godina. Živ bio!
Jaguar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.5.2007, 13:59   #153
paterfamilias
Banned
 
Član od: 5.9.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 549
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 109 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: 5/2007 „Ta strašna reč Komšiluk”

Citat:
Jacob kaže: Pregled poruke
Let me guess,prepoznao si se negde ovde.
Gde? Kod babe koja baca smece ili kao brizni otac koji sutne svoju decu napolje da smetaju drugima,ili kod Grand production?
Nije reč o prepoznavanju,nego se stiče utisak da ti bukvalno sve smeta,od dece koje plaču do starijih ljudi.
Da li ima neko u tvom komšiluku ko ti ne smeta?
Citat:
Jaguar kaže: Pregled poruke
U Budvi provod počinje u dva ujutro. Next time probaj da letuješ u nekoj finoj i mirnoj banji. Tamo bakice odu na počinak u 19h možeš da uživaš u miru i tišini
dok ne napuniš bar 80 godina. Živ bio!
Hoće ljudi i jare i pare,da žive u zgradi u velikom gradu,i da letuju u metropoli turizma a da sve bude mirno i tiho oko 20.00 h.
paterfamilias je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.5.2007, 12:27   #154
ivke76
Član
 
Član od: 24.5.2006.
Poruke: 306
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 23 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: 5/2007 "Ta strašna reč Komšiluk"

Citat:
Jaguar kaže: Pregled poruke
Ma još su bolji kad se prevedu. Otprilike kao govori nekih Haških optuženika,
samo uz retardiranost na kvadrat.

Danas ga ni najveća budala ne bi uzela za ozbiljno,
al' eto, neki ne razumeju Nemački jezik, pa im sve to deluje impresivno.
budjenje
btw zivis u zemlji u kojoj u 21-om veku ljudi (ili kako ti kazes "budale") jos uvek shvataju za ozbiljno te sto si naveo
a sto se nemackog jezika tice ima u svetu ihahaj srba koji ga "sprahuju" do bola pa kad'se sad sjure u maticu da dizu po jos jedan sprat kuce sinu.....marija do kosova
ivke76 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.5.2007, 14:56   #155
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: 5/2007 „Ta strašna reč Komšiluk”

Citat:
Mefisto kaže: Pregled poruke
Kad sam pre dve godine sa ortakom bio u Budvi, jedan lik mi je pozvonio u 2 ujutro na vrata, kao "Dje si kralju, imas li kredita za jednu poruku...?" - reko evo ti fon pa kucaj...opushteno.
To je bilo nekoliko nedelja odmora.
Zamisli da tako živiš celoga života.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.5.2007, 17:58   #156
Johnny
Veteran
 
Član od: 18.11.2005.
Poruke: 565
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 155 puta na 64 poruka
Određen forumom Re: 5/2007 „Ta strašna reč Komšiluk”

Citat:
paterfamilias kaže: Pregled poruke
Nije reč o prepoznavanju,nego se stiče utisak da ti bukvalno sve smeta,od dece koje plaču do starijih ljudi.
Da li ima neko u tvom komšiluku ko ti ne smeta?
Ma naravno da smeta! Meni se po ceo dan deru mala deca koja se igraju na ulici. Trebalo bi uvesti neki zakon da se sklone s' ulica. I za sve ostalo sto je rekao se slazem. Posebno za ljude koji zive u zgradi. Pa nije ti to tvoja kuca da se deres %&$#. Trebaju nam nemacki zakoni...
Johnny je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.5.2007, 18:31   #157
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.867
Zahvalnice: 2.930
Zahvaljeno 3.861 puta na 1.164 poruka
Određen forumom Re: 5/2007 „Ta strašna reč Komšiluk”

Citat:
Johnny kaže: Pregled poruke
... Pa nije ti to tvoja kuca da se deres %&$#. Trebaju nam nemacki zakoni...
Mislis evropski? Kako bi se onda "muljalo" na sve strane...
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.5.2007, 19:21   #158
paterfamilias
Banned
 
Član od: 5.9.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 549
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 109 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: 5/2007 „Ta strašna reč Komšiluk”

Citat:
Johnny kaže: Pregled poruke
Ma naravno da smeta! Meni se po ceo dan deru mala deca koja se igraju na ulici. Trebalo bi uvesti neki zakon da se sklone s' ulica. I za sve ostalo sto je rekao se slazem. Posebno za ljude koji zive u zgradi. Pa nije ti to tvoja kuca da se deres %&$#. Trebaju nam nemacki zakoni...
I ti si se negde igrao kada si bio mlađi pa je to možda smetalo nekome.
Možemo donositi koliko hoćeš zakona koji će zabraniti maloj deci da se igraju i prave buku,ali je to nemoguće zabraniti.
Srbija ima solidne zakone,mnogi od njih su bolji od nemačkih i većine evropskih.Samo se oni slabo primenjuju,jer svako zakonodavstvo se bazira na pretpostavci da će 97-98% ljudi taj zakon poštovati a samo par procenata kršiti,a sa tih par procenata na kraj mogu izaći inspekcije,organi za prekršaje,sudovi itd.Kod nas neke propise(zakone i uredbe i sl.)ne poštuje preko 90% ljudi i ne može se stvoriti toliko glomazna administracija koja će kažnjavati ogromnu većinu građana.
Zakoni i propisi koji regulišu kako se ponaša u zgradama postoje odavno,ali njihova primena zavisi pre svega od zainteresovanosti i aktivnosti samih vlasnika stanova.
Primena ovih zakona je nemoguća ako je 90% vlasnika stanova nezainteresovano za to,i njih niko ne može naterati da se staraju o svojoj imovini.
paterfamilias je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.5.2007, 21:40   #159
Johnny
Veteran
 
Član od: 18.11.2005.
Poruke: 565
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 155 puta na 64 poruka
Određen forumom Re: 5/2007 „Ta strašna reč Komšiluk”

Citat:
paterfamilias kaže: Pregled poruke
I ti si se negde igrao kada si bio mlađi pa je to možda smetalo nekome.
Možemo donositi koliko hoćeš zakona koji će zabraniti maloj deci da se igraju i prave buku,ali je to nemoguće zabraniti.
Srbija ima solidne zakone,mnogi od njih su bolji od nemačkih i većine evropskih.Samo se oni slabo primenjuju,jer svako zakonodavstvo se bazira na pretpostavci da će 97-98% ljudi taj zakon poštovati a samo par procenata kršiti,a sa tih par procenata na kraj mogu izaći inspekcije,organi za prekršaje,sudovi itd.Kod nas neke propise(zakone i uredbe i sl.)ne poštuje preko 90% ljudi i ne može se stvoriti toliko glomazna administracija koja će kažnjavati ogromnu većinu građana.
Zakoni i propisi koji regulišu kako se ponaša u zgradama postoje odavno,ali njihova primena zavisi pre svega od zainteresovanosti i aktivnosti samih vlasnika stanova.
Primena ovih zakona je nemoguća ako je 90% vlasnika stanova nezainteresovano za to,i njih niko ne može naterati da se staraju o svojoj imovini.
Ne, ja se nisam drao na ulici nego se igrao zicama i baterijama. Ali stvarno, ako bi poceli da naplacuju 5000 kad god slucajno vide nekoga mislim da bi se promenio taj procenat.
Johnny je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2007, 9:46   #160
pirossi
Član
 
Član od: 4.12.2005.
Poruke: 85
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 12 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: 5/2007 „Ta strašna reč Komšiluk”

^ to što ti tražiš zove se policijski čas.
pirossi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Svet kompjutera 5/2007 oluja Sadržaj novog broja SK 114 15.5.2007 23:22


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 5:10.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com