Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 30.6.2011, 19:29   #1
alonzo
Član
 
Član od: 27.12.2009.
Poruke: 112
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Koji telefon mi preporucujete?

Pozdrav svima...

Posto nisam do sada kupovao neke "jace" telefone, vec sam koristio sasvim prosecne - se w395 npr, koji mi se sada pokvario...pa bih zeleio da kupim neki nov telefon.

Nisam neki ljubitelj telefona, ali bih sada uzeo neki fon koji ima brz wireless, koji je pouzdan i koji ce trajati.

E sada - da li da uzmem neki touch ili neki najobicniji, verovatno treba da idem na touch zbog operativnih sistema, jer je glupo davati pare za nesto sto je odavno pregazeno...

Gledao sam Nexus S, pa me interesuje vase misljenje o njemu?

Budzet je 300-400 eura...HTC me nekako smara, svi ih kupuju...ali 'ajde, mogu i oni...
alonzo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.6.2011, 20:04   #2
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: Koji telefon mi preporucujete?

U oglasima sam vidjao nove, neotpakovane Samsung galaxy s za 450e. Kad dajes 400 daj jos 50 i miran si mnogo dugo vremena

Inace za taj tvoj budzet moze svasta da se uzme..
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.6.2011, 20:17   #3
alonzo
Član
 
Član od: 27.12.2009.
Poruke: 112
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Koji telefon mi preporucujete?

Citat:
HSVstoned kaže: Pregled poruke
U oglasima sam vidjao nove, neotpakovane Samsung galaxy s za 450e. Kad dajes 400 daj jos 50 i miran si mnogo dugo vremena

Inace za taj tvoj budzet moze svasta da se uzme..
Ipak bih pre isao na standardnu kupovinu, bez oglasa.

Mada i tih 400 eura je mnogo za fon, to sam pre svega napisao zbog Nexusa.

Preporuci mi neki fon u tom cenovnom rangu...do 300 eura npr...
alonzo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.6.2011, 20:22   #4
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: Koji telefon mi preporucujete?

Onda idi na nov Samsung Galaxy s I. Bez premca, ekran, autonomija, kamera/kamkoder, audio kvalitet/mp3 player.. ma multimedija uopste. Jedino nema ''blic'' [led lampu, jedino Nokia n8 ima xenon blic] Ako ces Android.
Ako ces Bada os za 220e [prosecna cena] imas nov Samsung Wave, sve isto kao galaxy s samo manji ekran, nije android i ima power led blic.

Ako ces najbolju kameru i symbian os imas Nokiu N8 a ako ces Android sa losijom kamerom od ova 3 imas HTC Desire [ima i losiji mp3 player i autonomiju od ove trojke]
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku HSVstoned na korisnoj poruci:
alonzo (30.6.2011)
Stara 30.6.2011, 20:48   #5
alonzo
Član
 
Član od: 27.12.2009.
Poruke: 112
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Koji telefon mi preporucujete?

Citat:
HSVstoned kaže: Pregled poruke
Onda idi na nov Samsung Galaxy s I. Bez premca, ekran, autonomija, kamera/kamkoder, audio kvalitet/mp3 player.. ma multimedija uopste. Jedino nema ''blic'' [led lampu, jedino Nokia n8 ima xenon blic] Ako ces Android.
Ako ces Bada os za 220e [prosecna cena] imas nov Samsung Wave, sve isto kao galaxy s samo manji ekran, nije android i ima power led blic.

Ako ces najbolju kameru i symbian os imas Nokiu N8 a ako ces Android sa losijom kamerom od ova 3 imas HTC Desire [ima i losiji mp3 player i autonomiju od ove trojke]
Koja je tacna oznaka Galaxy S I9000 ili si mislio na neki drugi? Taj je oko 500 eura...

Gledao sam i Wave, i deluje mi extra odnos cena/kvalitet.

A Nexus S?
alonzo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.6.2011, 20:52   #6
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: Koji telefon mi preporucujete?

Slab sam sa Nexusima.

Galaxy s je i9000. A i9100 je galaxy s II. I ima jos verzija prve galaksije ali nebitno.

Uglavnom ne gledaj cene sa mobilnogsveta, bolesne su, ima i tacnih ali i poremecenih

Ne znam odakle si, ali ne sumnjam da za 320-350e svuda mozes da nadjes galaxy s I a za 100e manje npr Wave I ili Wave II koji su potpuno isti samo wave II ima malo veci ekran ali i losiji od super amoled-a na wave I i galaxy s I.

Pa sam odluci sta ces.
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku HSVstoned na korisnoj poruci:
alonzo (30.6.2011)
Stara 30.6.2011, 20:57   #7
alonzo
Član
 
Član od: 27.12.2009.
Poruke: 112
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Koji telefon mi preporucujete?

Citat:
HSVstoned kaže: Pregled poruke
Slab sam sa Nexusima.

Galaxy s je i9000. A i9100 je galaxy s II. I ima jos verzija prve galaksije ali nebitno.

Uglavnom ne gledaj cene sa mobilnogsveta, bolesne su, ima i tacnih ali i poremecenih

Ne znam odakle si, ali ne sumnjam da za 320-350e svuda mozes da nadjes galaxy s I a za 100e manje npr Wave I ili Wave II koji su potpuno isti samo wave II ima malo veci ekran ali i losiji od super amoled-a na wave I i galaxy s I.

Pa sam odluci sta ces.
U Bg-u zivim...

Da, gledao sam cene sa mobilnogsveta...

Mislis da mogu da nadjem po prodavnicama galaxy s i9000 za 350 eura ili pre svega mislis na oglase? Ako mogu po prodavnicama - to je to, taj cu i da kupim...
alonzo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.6.2011, 21:09   #8
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: Koji telefon mi preporucujete?

Ma moze jasta, obidji malo i uporedi cene. I proceni da li ti treba android ili ti je i bada dovoljna [uskoro stize bada 2.0 koja se nece mnogo razlikovati od androida] Wave je od metala- aluminijuma i lepsi je i oko 100e jeftiniji, ima blic ali i 3,3'' displej a galaxy s je veci,4'' ekran, od plastike, android, nema blic.
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku HSVstoned na korisnoj poruci:
alonzo (30.6.2011)
Stara 30.6.2011, 21:27   #9
alonzo
Član
 
Član od: 27.12.2009.
Poruke: 112
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Koji telefon mi preporucujete?

Citat:
HSVstoned kaže: Pregled poruke
Ma moze jasta, obidji malo i uporedi cene. I proceni da li ti treba android ili ti je i bada dovoljna [uskoro stize bada 2.0 koja se nece mnogo razlikovati od androida] Wave je od metala- aluminijuma i lepsi je i oko 100e jeftiniji, ima blic ali i 3,3'' displej a galaxy s je veci,4'' ekran, od plastike, android, nema blic.

Odlicno. Hvala na infoima...imam samo jos jedno pitanje -> ko bolje podnosi padove - wave ili galaxy? Odnosno - ko ima jaci oklop i ekran?
alonzo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.6.2011, 21:32   #10
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: Koji telefon mi preporucujete?

Oba modela imaju gorilla glass a ti vidi na you tube-u sta sve wave i galaxy s sa tim staklom mogu da izdrze

Wave je od aluminijuma i poprilicno je otporan na sitne udarce i ogrebotine, ja sam imao Wave [izgubio i opet hocu da kupim] i preziveo je padove sa 1,5m na beton, nekoliko puta, sa 2 milimetarska oziljka pozadi na metalnom poklopcu baterije.

E sad, galaxy s je od plastike a veci.. tako da je manje otporan na padove.

Ako ti treba android onda galaxy s za 330e npr a ako ne onda wave za 100e manje otprilike.

Oba telefona imaju odlicne kamere i kamkodere [720p] i vrhunski audio kvalitet/ mp3 plejer ali su potrebne skuplje slusalice da bi cuo pun potencijal.

Wave I ima 3,3'' super amoled, wave II 3,7'' s-lcd a galaxy s 4'' super amoled displej.
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku HSVstoned na korisnoj poruci:
alonzo (30.6.2011)
Stara 30.6.2011, 22:04   #11
Kojic_M
Starosedelac
 
Član od: 27.2.2010.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 2.462
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 189 puta na 136 poruka
Određen forumom Re: Koji telefon mi preporucujete?

Moja preporuka ti je galaxi s
Kojic_M je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.6.2011, 22:05   #12
alonzo
Član
 
Član od: 27.12.2009.
Poruke: 112
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Koji telefon mi preporucujete?

Citat:
HSVstoned kaže: Pregled poruke
Oba modela imaju gorilla glass a ti vidi na you tube-u sta sve wave i galaxy s sa tim staklom mogu da izdrze

Wave je od aluminijuma i poprilicno je otporan na sitne udarce i ogrebotine, ja sam imao Wave [izgubio i opet hocu da kupim] i preziveo je padove sa 1,5m na beton, nekoliko puta, sa 2 milimetarska oziljka pozadi na metalnom poklopcu baterije.

E sad, galaxy s je od plastike a veci.. tako da je manje otporan na padove.

Ako ti treba android onda galaxy s za 330e npr a ako ne onda wave za 100e manje otprilike.

Oba telefona imaju odlicne kamere i kamkodere [720p] i vrhunski audio kvalitet/ mp3 plejer ali su potrebne skuplje slusalice da bi cuo pun potencijal.

Wave I ima 3,3'' super amoled, wave II 3,7'' s-lcd a galaxy s 4'' super amoled displej.

Cool...nesto i ne verujem da bih iskoristio potencijal android telefona, jer me aplikacije i slicno ne interesuju mnogo. Interesuje me brz telefon, koji je stabilan + brz wireless. Sto se muzike tice - imam ipod touch od 8gb, tako da ne bih stavljao muziku na telefon. I retko kada koristim video, ali sto da ne - bolje da imam i tu opciju.

Rezime -> ako budem nasao galaxy s po povoljnoj ceni - uzimam, ako ne - uzecu wave...to sto ima bada os, to mi i ne pada toliko tesko...

Hvala na savetima, bukvalno sam otklonio sve dileme i saznao nove infoe.

Vreme je za zurku...
alonzo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.6.2011, 23:20   #13
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: Koji telefon mi preporucujete?

Ipod i galaxy s/wave imaju isti muzicki chip- wolfson.

Pazi ovo, nisam siguran da li wave ima jaci wifi signal od htc-a, desire-a npr, onako iskreno ti kazem. Ako planiras da hvatas signal svog ili komsijskog rutera onda ok, ali ako mislis da hvatas na nekim vecim udaljenostima.. onda galaxy s ili htc desire/desire s ako je cena do 400e za desire s.

da ti pojasnim, uporedjivao sam sa toshiba satellite laptopom koji veoma cesto ima ''1 crtu vise'' od Wave-a npr [u slucaju da se bas udaljis od rutera u kuci ili u centru grada]. A za htc kazu da nema vece razlike u odnosu na prosecan laptop.

Mada ovi novi htc [novi desire s ja mislim] imaju ''death grip'', problem sa wifi-em.

Poslednja ispravka: HSVstoned (30.6.2011 u 23:35)
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.7.2011, 1:30   #14
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: Koji telefon mi preporucujete?

Sta vredi uzeti za 160e android naravno,razmisljam o motorola flipout-u. Ima li neki sa novijim androidom,nije presudno smao informativno?
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.7.2011, 1:38   #15
alonzo
Član
 
Član od: 27.12.2009.
Poruke: 112
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Koji telefon mi preporucujete?

Citat:
HSVstoned kaže: Pregled poruke
Ipod i galaxy s/wave imaju isti muzicki chip- wolfson.

Pazi ovo, nisam siguran da li wave ima jaci wifi signal od htc-a, desire-a npr, onako iskreno ti kazem. Ako planiras da hvatas signal svog ili komsijskog rutera onda ok, ali ako mislis da hvatas na nekim vecim udaljenostima.. onda galaxy s ili htc desire/desire s ako je cena do 400e za desire s.

da ti pojasnim, uporedjivao sam sa toshiba satellite laptopom koji veoma cesto ima ''1 crtu vise'' od Wave-a npr [u slucaju da se bas udaljis od rutera u kuci ili u centru grada]. A za htc kazu da nema vece razlike u odnosu na prosecan laptop.

Mada ovi novi htc [novi desire s ja mislim] imaju ''death grip'', problem sa wifi-em.
Necu htc sigurno...

U krajnjem slucaju bih koristio ipod za wireles...
alonzo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.7.2011, 9:53   #16
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Koji telefon mi preporucujete?

Citat:
alonzo kaže: Pregled poruke
Necu htc sigurno...

U krajnjem slucaju bih koristio ipod za wireles...
'Ajd' mi, majke ti, objasni šta ne valjda na HTC telefonima. Pa nije to iPhone.
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.7.2011, 11:33   #17
alonzo
Član
 
Član od: 27.12.2009.
Poruke: 112
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Koji telefon mi preporucujete?

Citat:
miša topola kaže: Pregled poruke
'Ajd' mi, majke ti, objasni šta ne valjda na HTC telefonima. Pa nije to iPhone.
Jednostavno - smara me taj hype oko HTC-a, nista vise...

Btw...dobio sam ovakvu ponudu, preko MTS-a (nadam se da smem da pisem o ovome) ->

36 000 din. za Galaxy s placam sl. meseca, i potpisujem ugovor -> 2100 din. na 2 godine, koji sadrzi 1000+ minuta u nacionalnoj mrezi i 1000+ poruka.

Taj paket bi koristio, zato sto smo u biznetu i ovaj radnik uvek prekoraci njegov paket, pa placa vise - pa bi i njemu odgovaralo da ima fixno, tako da bi me ispalo oko 22k za galaxy s.

Nije lose, zar ne?

Poslednja ispravka: alonzo (1.7.2011 u 11:45)
alonzo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.7.2011, 12:10   #18
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: Koji telefon mi preporucujete?

Citat:
Ajd' mi, majke ti, objasni šta ne valjda na HTC telefonima. Pa nije to iPhone.
I phone 3g i 3gs su teski krsevi, IP4 je izuzetno kvalitetan, fali mu par funkcija ali je problem sto je precenjen, ima apple fanboy cenu

Problemi HTC-a do sada su bili losije kamere, audio kvalitet i autonomija [i to sto nemaju super amoled] i onda jednostavno ako zanemaris android vs bada za entuzijaste desire nema sta da trazi pored wave-a a desire hd pored samsung galaxy s [oba android]

Kome ne znaci bolja kamera, super amoled i bolji audio kvalitet uzece htc i nece ni primetiti nedostatke Mada opet ostaje problem autonomije ali dobro.

Za pohvalu je to sto nova generacija htc, sensation npr ima bolji audio chip od degradiranog yamaha u SGS II u odnosu na wolfson iz SGS I. Dakle SGS II vise nema najbolji mp3 player, Sensation je bolji po tom pitanju.

Takodje novi htc imaju bolju kameru nego ranije [ali opet losiju od Samsunga, SE, IP4 i N8, naravno] i bolju autonomiju.
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.7.2011, 13:06   #19
alonzo
Član
 
Član od: 27.12.2009.
Poruke: 112
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Koji telefon mi preporucujete?

Kupio sam Galaxy S..preko Telekoma.

Veceras stize telefon, tako da cu tada videti sta sam kupio...
alonzo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.7.2011, 13:17   #20
talenat
Starosedelac
 
Član od: 16.2.2010.
Lokacija: Sremeska Kamenica
Poruke: 2.128
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 354 puta na 278 poruka
Određen forumom Re: Koji telefon mi preporucujete?

Citat:
flamingos kaže: Pregled poruke
Sta vredi uzeti za 160e android naravno,razmisljam o motorola flipout-u. Ima li neki sa novijim androidom,nije presudno smao informativno?
lg optimus one,nema bolje od njega...
talenat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku talenat na korisnoj poruci:
flamingos (1.7.2011)
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Koji kineski mobilni telefon da kupim? nasta Aparati i oprema 26 11.3.2010 2:20
Koji telefon uzeti... Teva Aparati i oprema 35 14.9.2009 13:19
Kako da znam da je telefon koji uzimam originalan? Mr Money Aparati i oprema 10 3.4.2008 20:48
Koji digitalac preporucujete a da je ispod 100 EUR? vladal ŠDK - Foto i audio/video 6 13.3.2007 18:29


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:01.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com