Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 14.10.2018, 16:11   #12641
torivoje
Banned
 
Član od: 28.4.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 273 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Jedna od manje uobičajenih varijanti - dobar scenario koga upropastiše (tada još uvek) prebogata producentska kuća i loš režiser :

The Black Hole (1979)

IMDb
Wikipedia


RottenTomatoes

YT-trailer
strelište
glavna muzička tema (dramatična)

Imati u glumačkoj postavi jednog Maksimilijana Šela,Entonija Perkinsa, Ernesta Borgnajna,glasove Radi Mekdaula i Slim Pikanza,imati zanimljiv i mračan scenario,budžet od (tada povećih) 20 miliona $ i odličnu uvodnu muzičku temu,a napraviti film kome jedino Bogoljub Karić može aplaudirati,to je,zaista...redak slučaj.Ne dozvolite da vas slavopojke pojedinaca sa IMDb-a zavedu,ukoliko niste bežali sa prirodnjačkih časova u osnovnoj i srednjoj,gledanje ovoga filma će vas zaista boleti.Treš je treš,ali ovo nije čak ni to ,ovo je bad science fiction.
Pre par godina je neko konačno shvatio da je scenario više nego intrigantan i da bi se od njega moglo iskovati solidno (i zastrašujuće) sf-delo za odrasle,ali se i od toga odustalo.

Kratak zaplet : zemaljski istraživački brod na ivici gigantske crne rupe nailazi na ogromnu letelicu sklepanu od ostataka raketa raznih država. Njom upravlja "ekscentrični" naučnik Maksimilijan Šel uz pomoć robota i (kasnije ćemo saznati) kiborgizovanih,izmrcvarenih članova originalnih posada pretvorenih u njegovo roblje.
Dalje neću otkrivati,poželite li da ga pogledate i sami.
Primere trapavosti i užasnih budalaština (kakve su sf i dovele na loš glas) skrinšotovah :

# pogubni roj meteorita izgleda kao mehurovi sapunice na pena-partiju :

Roj meteorita

# jedan od meteorita upada u cev kojom prolazi interna železnica broda i kotrlja se njome kao u sceni "Raiders of the Lost Ark" u kojoj kamenčuga juri Indijanu Džonsa :

Zbogom pameti

# pola broda razneto,jednog od "dobrica" crna rupa povuče ka sebi;dovuku čoveka ,a da se bez skafandera nije ni zakašljao :

Samo da zadržim vazduh dovoljno dugo !
torivoje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku torivoje na korisnoj poruci:
Васа С. Тајчић (17.10.2018), zerb (14.10.2018)
Stara 14.10.2018, 16:47   #12642
Mac4LiF
Veteran
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 706
Zahvalnice: 262
Zahvaljeno 130 puta na 101 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Torivoje,
budes li ovako nastavio sa recenzijama filmova, mozes slobodno ocekivati da ces jednog dana zbaciti Kuzmu sa trona!

Good Work!!!


22 July (2018)
https://www.imdb.com/title/tt7280898/?ref_=nv_sr_2

Osrednje sirov film o dogadjanjima u norveskoj od pocetka do kraja.
Duzina filma je 2 ipo sata.

7/10

Poslednja ispravka: Mac4LiF (14.10.2018 u 18:24)
Mac4LiF je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.10.2018, 21:47   #12643
torivoje
Banned
 
Član od: 28.4.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 273 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Dok god me ne mrzi da uprem prstom u nešto što me iritira i sa druge strane bude nekoga koga ne mrzi da to pročita/sasluša,dobro je.Drago mi je da te nije smorilo (ali ostavimo Kuzmanovića po strani).
torivoje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.10.2018, 22:47   #12644
Pipboy
Starosedelac
 
Član od: 19.8.2007.
Poruke: 1.948
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 765 puta na 460 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

APOSTLE



Prilično čudno skockan film, ne zbog milion puta prežvakane tematike i priče, već pre svega zbog načina na koji sve nekako funkcioniše, dok se ne saplete o sopstvene noge i tresne na nos (i tako više puta).

Sa jedne strane je zadovoljavajuće teška atmosfera, ambijent, gluma par glavnih likova i eksplicitno nasilje. Sa druge je loš izbor glavnog glumca (Den Stivens je dobar sam po sebi, ali bolno preglumljuje i štrči gotovo u svakoj sceni), pogubljena priča, nespretno poigravanje para-religijskim motivima (do nivoa farse), da bi se sve pri kraju pretvorilo u (ne nužno uvek lošu, ali ipak) papazjaniju Diabla, Witchera, Silent Hilla, Jiggsawa i ko zna čega sve ne...

Sa treće strane, s obzirom da je režirao Garet Evans od svih ljudi (čuven po Raid filmovima), nekakao i može da se progleda kroz prste, ali ceo taj vajb velškog horor-folklora na prelazu dva veka je mogao biti mnogo sadržajniji i kompaktniji.
Pipboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2018, 17:40   #12645
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Meni je Apostle prijao, ali slazem se sa skoro svim sto je Pipboy rekao (sem za Dena Stivensa, jeste on over the top, ali a) veci deo filma je na drogama, i b) i ostatak filma je over the top). Ceo film je relativno glup (ali zabavan i intenzivan), i tu mi Den nije nesto strcao...

Ali da, bolje da se Gareth Evans drzi akcije, takvi trenuci su i najbolji u filmu
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2018, 22:21   #12646
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.016
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 403 puta na 329 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Welcome to New York (2014)
https://www.imdb.com/title/tt2758890/



Bolesna ambicija, bolesna ličnost, bolesni velegrad. Jedan od onih filmova zbog kojih ti se zgadi svet.
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.10.2018, 13:32   #12647
mciggzy
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 11160 Myryewo Reputacija: ■■■■■■■■□
Poruke: 1.515
Zahvalnice: 605
Zahvaljeno 2.479 puta na 595 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Ah, https://www.imdb.com/title/tt6628394/
Teska vremena u El Rojalu... ali i u bioskopu

Delovao mi je kao film kakve bas volim. I pocetak je obecavao. Jeste wannabe Tarantino, ali bas sve kako volim. Puc puc, par ubistava, i dalje napeto zanimljivo. Fina atmosfera, neka misterija, kul glumci, zanimljivi likovi,...sve kako treba. E sada, bas zato mi je potrebno vase misljenje. Ovo je prva polovina filma, a recenzije na imdb su bas ovakve. A druga polovina filma je takva da sam pozeleo i da mene ubiju. A film bogami mnogo traje. Sve mi je postalo svejedno, ko ce da ostane ziv a ko ne, misterije su postale nesto bezveze, jednostavno bilo mi je svejedno kako ce da se zavrsi film, samo da se zavrsi. Kraja ne mogu ni da se setim.
I to je ono sto me zanima, zar zasluzuje preporuke, tu ocenu i recenzije?
mciggzy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.10.2018, 20:56   #12648
hate
Član
 
Član od: 28.5.2011.
Lokacija: Over the Rainbow
Poruke: 170
Zahvalnice: 40
Zahvaljeno 244 puta na 158 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Tommy Wiseau & Greg Sestero - What's in My Bag?
hate je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.10.2018, 14:58   #12649
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.016
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 403 puta na 329 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

The Spy Who Dumped Me (2018)
https://www.imdb.com/title/tt6663582/



Ne posebno interesantan film, scenario je pun igri reči (i slenga), no i ponavljanja; Oh, moj Bože 100 puta, a ima i Oh, Bože, malo manje, što rezultira u ne baš egzaltirajući humor, ali ipak dovoljno interesantno zbog dinamičnih nosećih likova. Radnja i razmene dijaloga su ubitačno brze. Pa, ako ništa drugo, prijatno osveženje u žanru.
P.S. Na https://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=10277&page=66 imate konačnu verziju titla
The Spy Who Dumped Me (2018) WEB-DL.x264-FGT.zip koja se razlikuje u sinhronizaciji od ove dole za oko 2,5 sec
Priloženi fajlovi
Tip fajla: zip The Spy Who Dumped Me (2018) KORSUB.HDRip.x264-STUTTERSHIT.zip (50,4 KB, 3 puta viđeno)

Poslednja ispravka: Suad Novic (18.10.2018 u 16:51)
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.10.2018, 21:13   #12650
pedjosav
Starosedelac
 
Član od: 17.5.2008.
Poruke: 1.469
Zahvalnice: 1.095
Zahvaljeno 607 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Suad Novic kaže: Pregled poruke
The Spy Who Dumped Me (2018)
https://www.imdb.com/title/tt6663582/



Ne posebno interesantan film, scenario je pun igri reči (i slenga), no i ponavljanja; Oh, moj Bože 100 puta, a ima i Oh, Bože, malo manje, što rezultira u ne baš egzaltirajući humor, ali ipak dovoljno interesantno zbog dinamičnih nosećih likova. Radnja i razmene dijaloga su ubitačno brze. Pa, ako ništa drugo, prijatno osveženje u žanru.
P.S. Vreme me je odavno pregazilo, te nisam bolje mogao oko titla.
Gledao 20ak minuta i prekinuo. Loše, loše, stvarno loše. Džaba lepa glumica u najboljim godinama kad je sve ostalo šuplje. Čak ni zabavno nije.
pedjosav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.10.2018, 22:19   #12651
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.016
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 403 puta na 329 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
pedjosav kaže: Pregled poruke
Gledao 20ak minuta i prekinuo. Loše, loše, stvarno loše. Džaba lepa glumica u najboljim godinama kad je sve ostalo šuplje. Čak ni zabavno nije.
Jeste zabavan, samo je humor Američki... daleko od toga da ga razumem, još manje obožavam.
I još, humor oko seksualnih stvari je stvarno suptilan, ni malo bljutav.
Odri (Milu Kunis) vidim kao šarmantnu, ali ne preterano atraktivnu, i pomalo kao da se oseća njena prepotentnost u odnosu na alfa poziciju u njenom prijateljstvu sa Morgan (Kejt MekKinon). Meni je sva draž filma na otkačenoj Kejt MekKinon (scena sa vezivanjem pojasa u autu je stvarno urnebes). I mora se priznati, akcione scene su sjajno urađene. Vrednost filma je i ta što zaista daje iluziju da su se obični ljudi našli u neobičnoj situaciji, no kraj to malo kvari. Moglo se i drugačije završiti. Od mene, solidnih 6/10.

Poslednja ispravka: Suad Novic (18.10.2018 u 17:07)
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.10.2018, 23:01   #12652
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Postoji tema vezana za titlove
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.10.2018, 15:22   #12653
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.016
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 403 puta na 329 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

The Cook (1918)
https://www.imdb.com/title/tt0008975/



Umesto sumnjivih, malo stare dobre neme komedije. Imate Bluray na YouTube.

Poslednja ispravka: Suad Novic (19.10.2018 u 22:22)
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.10.2018, 18:13   #12654
code master
Starosedelac
 
Član od: 15.7.2016.
Poruke: 1.394
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 480 puta na 281 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Brainscan (1994)
https://www.imdb.com/title/tt0109327/?ref_=fn_al_tt_1



Brainscan je jedan od onih filmova koji je spašen od potpunog zaborava i dodao bi na to i da je vremenska kapsula jednog vremena iza nas. Edward Furlog (klinac iz Terminatora 2) ovde igra tipičnog američkog povučenog tinejdzera devedesetih koji voli da gleda horor filmove, sluša muziku tipa Aerosmith, Guns N Roses,AC/DC, Judas Priest itd... i koji voli da igra video igre (DOOM i Mortal Kombat na primer) i koji je naravno zaljubljen u svoju drugaricu iz komšiluka, a u medjuvremenu pojavila se neka nova video igra nešto vrhunski i dosad nevidjeno Brainscan ostale igre su za nju mala deca, na kraju klinja reši da isproba to novo interaktivno čudo koje na prvi pogled oduševljava ali sve što uradi u samoj igri to se dešava i u realnosti, nešto kasnije pojavljuje se i lik Trikster koji ubedjuje klinca da završi igru do kraja. Iako na prvi pogled mnogima će izgledati kao ozbiljan treš film iz tog perioda ipak verovali vi ili ne sam kraj malo popravlja krajni utisak jer bi u tom slučaju ocena bila izuzetno niska, na kraju kada se sagleda sve film je pravi blast from the past.


Ocena - 6/10
code master je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.10.2018, 15:14   #12655
torivoje
Banned
 
Član od: 28.4.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 273 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Whiskey Tango Foxtrot (2016)

IMDb
Wikipedia
Metacritic



[reklamni klip namerno ne kačim,objašnjenje sledi u daljem tekstu]

Zaplet , ukratko : nebitna novinarka smorena sivilom kolotečine odluči da joj prekretnica u životu bude odlazak na mesto ratnog dopisnika iz Avganistana - zemlje u kojoj su Murikanci samo poslednja u nizu okupacionih sila u pokušaju.

Ko bi rekao da će mi se svideti film sa Tinom Fej,tačnije,ko bi rekao da će film biti toliko pristojno režiran da na Tinu Fej neću obraćati mnogo pažnje.
Šta sve ovaj film nije :
- nije SJW smaračina
- nije (klasična) komedija
- nije antiratna komedija "Meš" , ili "Kvaka 22" tipa
- nije (klasična) drama,niti (klasičan) ratni film.

Ovaj film je priča (grubo) zasnovana na avganistanskom iskustvu živućeg čeljadeta,ispričana kroz šareni filter godina koje su od tada protekle. Humorne situacije postoje,ima tu i rafalne paljbe,eksplozija i mrtvih,ali se gledaocu ne soli pamet,ne pokušava se proturiti još jedna tužna priča,niti praviti sprdnja sa zemljom u stanju neprestanog rata.Diskretni humor funkcioniše samo unutar određenih scena samoga filma,zato i ne okačih trejlere (na više mesta videh tvrdnje besnih gledalaca da ih je trpanje svih "smešnih" momenata u reklamu zavelo utiskom da će gledati tipičnu komediju,a već rekoh da ovaj film to nije).
Najpribližnija stvar ovome filmu bio bi susret negdanjih vojničkih/ratnih drugova koji se podsećaju anegdotskih situacija u bezumlju u kome učestvovaše,ali se ispričanim anegdotama niko drugi ne smeje,jer im nije jasno šta je tu smešno.Oni forumaši koji imaju slično iskustvo znaće o čemu govorim.
Film,barem se nadam da je tako,pruža i izvestan interesantan uvid u organizacionu strukturu samog avganistanskog društva,što i nije tako česta pojava u kinematografiji.
Tina Fej,Martin Frimen i Bili Bob Tornton su standardni,Kristofer Abot odlično i suzdržano odigrao pridruženog prevodioca,Alfred Molina se istakao svojom ulogom pohotnog,korumpiranog avganistanskog zvaničnika.

Da budem iskren,meni je ovaj film,onda kada mu je bilo vreme, promakao.Tek pošto ga videh zatrpanog desetinama drugih naslova karipskog jelovnika koji se spremah konzumirati te večeri,sinu mi da mu je naslov,u stvari, "W.T.F." ,a na gledanje se čvrsto reših tek nakon moronske murikanske škrabotine na koju naleteh (i koju ću citirati) :

1/10
"Sorry, I don't waste time or money with any movie with Tina Fey or her Liberal Constitution hating friends. I just don't watch movies which may make the Hateful-Intolerant-Abusive-Bullying Liberals any wealthier than they already are. Seriously, think about. Matt Damon is too stupid to make a movie without a gun in his hand but he dreams of a day when guns are confiscated--I dream of that day too so we can dispose of all the stupid Matt Damons in the world. Tina Fey is always swallowing Alec Baldwin who is always bullying, in a very hateful manner the President of the United States. It takes a person who really hates the United States to spend money on a Tina Fey anything."

Nekako i u inat tamošnjim trampadžijama (kakav je ovaj citirani),ili klintonijanskim NWOvcama , ovo nije film namenjen bilo kojoj od te dve grupacije , ili njihovim ovdašnjim parnjacima.Otud i moja preporuka da ga pogledate .

Poslednja ispravka: torivoje (20.10.2018 u 23:43)
torivoje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku torivoje na korisnoj poruci:
ezenkiel (21.10.2018)
Stara 20.10.2018, 21:34   #12656
Mac4LiF
Veteran
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 706
Zahvalnice: 262
Zahvaljeno 130 puta na 101 poruka
Exclamation Re: Dnevnik gledanja filmova II

Opa bate....ajd da dam priliku WTFu.
Mac4LiF je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.10.2018, 21:42   #12657
zerohn
Član
 
Član od: 1.5.2010.
Poruke: 175
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 20 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
torivoje kaže: Pregled poruke
whiskey tango foxtrot (2016)
.
Одличан опис филма. Хвала.
zerohn je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.10.2018, 23:37   #12658
torivoje
Banned
 
Član od: 28.4.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 273 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Momci , nadam se da vas nisam navukao na tanak led.Zerohn,drago mi je ako uspeh dovoljno jasno preneti sopstvene utiske o filmu.
torivoje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.10.2018, 13:24   #12659
Mac4LiF
Veteran
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 706
Zahvalnice: 262
Zahvaljeno 130 puta na 101 poruka
Thumbs up Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
torivoje kaže: Pregled poruke
Jedna od manje uobičajenih varijanti - dobar scenario koga upropastiše (tada još uvek) prebogata producentska kuća i loš režiser :

The Black Hole (1979)
Pa i nije bas toliko los film, ako se pogleda iz ugla kad je radjen i koji su efekti bili moguci.
Ima tu naravno nekih "detalja" koje si i sam spomenuo a koje se prkose
sa zdravim razumom "a la Indijana Jones".Ali je meni vise bilo simpaticno
nego suprotno. Doduse izmamio je podobar smijeh.
Naravno i sam tvoj nacin opisivanja je za posebnu kategoriju ali u pozitivnom smislu.

6/10

Imam jednu molbu, da pogledas "Barbarella 1968 i Flash Gordon 1980"
pa da nas pocastis tvojom recenzijom?!
Mac4LiF je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.10.2018, 17:38   #12660
torivoje
Banned
 
Član od: 28.4.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 273 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Mac4LiF kaže: Pregled poruke
...da pogledas "Barbarella 1968 i Flash Gordon 1980"...
Barbarelu sam kao klinac gledao na tv-u (u vreme kada je tamo bilo boljeg sf-a nego u bioskopima) i to (priznajem) zbog razgolićene Džejn Fonde.Fleša Gordona odgledah u bioskopu ,radi stripa koji mi je bio poznat i radi albuma grupe Queen (ne naročito dobrog).
Prvi je,naravno,bolji,mada mi ni kao klincu fokusiranom na ciciće nije bilo jasno čemu sva ta kilometraža samo da bi razgolitili neku žensku.Drugi je bio olupina i za vreme kada je nastao i da ne beše zaraznog smeha Brajana Blesda,teško da bih ga odgledao do kraja (upropasti mi detinji utisak o originalnom stripu).
Žao mi je što ne mogu da ti udovoljim,ali već poznajem oba filma i recenzija ne bi bila spontana (a takvo pisanje ne podnosim ni sam,jer nije sasvim iskreno).

P.S.

Ali evo,ako je neka uteha, "Zabranjena planeta" mi je jedan od najdražih sf-filmova i dan danas (prvi put je pogledah kao dete u Kinoteci) , a i tamo su specijalni efekti nesavršeni.
torivoje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
filmovi, preporuka, review

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li neko zna koji je ovo film? DJ_MY_SOUL Kompjuteri i film 2588 7.3.2024 18:00
Najbolji horror film ikad napravljen? FRIghTMaN Kompjuteri i film 734 6.11.2013 1:57
Problem tokom gledanja filmova, tacnije steka mi slika a zvuk ide normalno Dijenek Kvarovi 27 15.5.2010 13:19
Slabiji zvuk govora od ostatka zvukova (prilikom gledanja filmova)... polarnimeda Operativni sistemi 2 14.10.2008 13:12
Taj film... aerochivija Brbljaonica 15 20.7.2008 21:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:52.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com