Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica > Opšta kultura

Opšta kultura Knjige, školovanje, muzika, film, TV...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 8.6.2006, 13:16   #21
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Pismenos' je opasnos'

Još kad bi svi (znali kako i) počeli da koriste naša slova....
I da, po pravopisu Matice Srpske iz '93. je pravilno strane reči pisati i u originalu i u transkripciji.
Česta graška je i korištenje znakova na pogrešan način - zagrade se lepe uz ono što je unutra, a odvajaju od teksta izvan njih, tačka, zarez i slično se lepe uz reč ispred sebe, a prazno mesto ide iza.... kao i kad pišete na papiru.... ako neko to još uvek i radi...
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2006, 14:10   #22
Magneto
Starosedelac
 
Član od: 24.10.2005.
Poruke: 2.226
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 123 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: Pismenos' je opasnos'

Citat:
aerochivija kaže:
"Jako puno"??? Dovoljno je i "puno" ili "mnogo"...
Pleonazam zapravo nije (uvek) greška, ako se upotrebljava za naglašavanje. Iako ovo nije tipičan primer ("jako puno"). Puno je dosta, a jako puno je još više od toga. Mala kućica je daleko evidentniji primer bespotrebnosti.
Citat:
barjaktar kaže:
Koliko god gramaticki grijesili, ipak mislim da su logicke greske mnogo gore... Dakle ne: "po meni", nego: "po mom misljenju" ili: "prema mom misljenju"..
To se zove metonimija u vidu sinegdohe (pripisivanje značenja od opšteg ka manjem i obratno). Dakle, nije greška.
Citat:
phoenix[illusion kaže:
]I jos nesto, kada pravimo komparaciju prideva jak, superlativ ce biti NAJJAČI, a ne kao sto mnogi pisu naj jači ili najači.
Da, "j" ostaje udvojeno - najjači, najjasniji, najjeftiniji etc.
Magneto je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2006, 14:56   #23
aerochivija
Veteran
 
Član od: 19.3.2006.
Poruke: 498
Zahvalnice: 1.236
Zahvaljeno 762 puta na 295 poruka
Određen forumom Re: Pismenos' je opasnos'

- Топоними (имена држава, градова, села...) се увек пишу великим почетним словима: Руска Федерација, Сједињене Америчке Државе, Народна Република Кина, Нови Београд, Банатско Ново Село, док се називи мора, река, језера, пишу мало друкчије, НЕ другачије: Јадранско море, Тихи океан, Власинско језеро...
- Историјски догађаји и документи – макар почетно слово је велико: Први (Други) светски рат, Шпански грађански рат, Атлантска Повеља, Београдски споразум...
Ако реченица почиње бројем, он се увек наводи текстуално: Двадесет и осмог јуна 1914, у Сарајеву је убијен Надвојвода Франц Фердинанд.
Иза године написане на почетку (обавезно словима: Хиљадудеветстотина и четрнаесте, почео је Први светски рат), или бројем, унутар реченице, увек се пише зарез, само на крају реченице је, наравно, тачка.

За означавање управног говора се користи црта, не цртица.
Управни говор и велика слова, 1. пример:
Доктор Борис Тадић, председник Србије, данас је посетио Крушевац.
– Веома ми је драго што сам данас у Крушевцу – рекао је Тадић.
Други пример: Доктор Борис Тадић, Председник Републике, данас је посетио Крушевац.
"Веома ми је драго што сам данас у Крушевцу", изјавио је Тадић.
При коришћењу наводника за обележавање управног (директног) говора, користи се зарез да га одвоји од неуправног (индиректног говора) – други пример.
- Знаци навода би требало да се пишу у облику „“, мада уобичајено користимо варијанту "оба горе", из техничких разлога, и не треба ситничарити.

Црта (ALT+0150 на тастатури) се као правописни знак употребљава и:
- између бројева уместо предлога “до”: Купи 10 – 15 крменадли. Или: Никола Тесла (1856 – 1943)
Ако се испред првог броја налази предлог “од“, треба написати и предлог “до“, а не користити црту: Први светски рат је трајао од 1914, до 1918. године.
- између назива градова и других места да би се означио правац кретања: Пут Београд – Обреновац.
- између два или више имена којима се означавају блиски појмови који чине један појам: Дерби "Црвена Звезда" – "Партизан".

Цртица (кратка црта, “минус“) се користи када се реч раставља на слогове при преносу у следећи редак (хифенација): У Србији се данас очекује облачно време, повреме-
но са пљусковима и грмљавином.
- између делова полусложеница: фото-апарат, аеро-митинг
- између скраћеница и наставка за облик, на пример: Према Ројтер-у, неће доћи до... Сарадња са UNHCR-ом је лоша.

Вероватно има још ситуација када се употребљава црта/цртица, којих сада не могу да се сетим.
aerochivija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2006, 14:56   #24
aerochivija
Veteran
 
Član od: 19.3.2006.
Poruke: 498
Zahvalnice: 1.236
Zahvaljeno 762 puta na 295 poruka
Određen forumom Re: Pismenos' je opasnos'

Иза отворене заграде и испред затворене заграде нема размака ( не овако ), (него овако), слично је код наводника.

- Када се помињу речи из енглеског језика (и свих осталих језика) треба их писати онако како се пишу, а не онако како се изговарају. Нпр. није правилно написати "фривер" него "freeware".
Овде нисам сигуран шта је правилно, мада неке туђице написане на српском стварно звуче накарадно (сећам се са студија израза "сплајсовање гена", од “splicing“ што отприлике значи заплитање гена). Најбоље је написати српску варијанту, па у загради и оригиналан назив, јер и изговор страних речи може да буде проблематичан – већ сам негде на Форуму наводио пример Лок (Лох) Неса (Loch Ness).
Такође и наслови и имена преведена на српски могу да буду “проблематична”, па је добро навести и оригинал. Филм “Ратници” (српски, тада српско-хрватски превод), је у ствари “Kelly’s Heroes”, или "Две чађаве двоцевке" – "Lock Stock And Two Smoking Barrels", “Паја Патак” – “Donald Duck”, a tek Мајкл Крајтон, Кричтон, Криктон – Michael Crichton.
Ламборгини, Ламборђини, Ламборџини – Lamborghini (правилно је Ламборгини, јер се “ghi“ у италијанском изговара као “ги“, “gi“ као “ђи“, a “џ“ у италијанском не постоји.
Серђо Такини, не “Тачини“ (Sergio Tacchini, “gio“ kao “ђо“, “cchi“ kao “ки“).

Осим тога, олакшава се Интернет (Internet) претрага.

Слажем се да ЈАКО ПУНО појачава утисак и да је овде употребљен "на месту", зато повлачим реч...
aerochivija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2006, 15:24   #25
Magneto
Starosedelac
 
Član od: 24.10.2005.
Poruke: 2.226
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 123 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: Pismenos' je opasnos'

Skraćenice (abrevacije) sa i bez tačke:

itd. = i tako dalje
etc. = et cetera (lat. i tako dalje)
tzv. = takozvani
tj. = to jest
npr. = na primer
ul. = ulica
Bgd. ili Bgd = Beograd
i dr. = i drugo
i sl. = i slično
br. = broj
v.d. = vršilac dužnosti
prof. = profesor
inž. = inženjer
mr = magistar
dr = doktor
g. = gospodin (može i godina)
gđa = gospođa
gđica = gospođica
rus. = ruski
srp. = srpski
str. = strana
Tanjug, Fifa, Uefa, Unesko (ali UNESCO, FIFA)
Magneto je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2006, 15:58   #26
Apostol
Član
 
Član od: 29.11.2005.
Poruke: 384
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 88 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Pismenos' je opasnos'

A imate i ono cuveno "zadnji" i "poslednji". Niko nema pojma o prostornoj i vremenskoj upotrebi reci "zadnji", gde se spomenuta rec, koristi u prostornom objasnjenju "prednji i zadnji kraj" , ali i kao vremensko objasnjenje, odnosno "zadnja sneg ove zime", gde se misli na poslednji sneg, pri cemu snega uopste vise nece biti u toku te zime, ili ce se zima zavrsiti. Znaci poslednja radnja u odredjenom vremenskom periodu moze da se proglasi zadnjom.
Apostol je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2006, 21:45   #27
REDisLAW
Veteran
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Somewhere in the red land...
Poruke: 947
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 37 puta na 18 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku REDisLAW
Arrow Re: Pismenos' je opasnos'

Citat:
Miloš kaže:
Свака част на овој теми, јер овде има мнооого неписмених корисника. Да се прикључим:
-Једно од главних правила је да на почетку реченице стоји велико слово!
-На крају упитне реченице обавезно стоји упитник!
-Придеви који се завршавају на: ски, шки и чки се пишу малим словом. Дакле, неће бити "Новосадски" него "новосадски" (наравно, ово правило не важи ако се придев налази на почетку реченице).
-Када се употребљава управни говор користе се наводници ИЛИ цртица, а никако заједно.
-Иза знакова интерпункције треба користити размак.
-Када се помињу речи из енглеског језика (и свих осталих језика) треба их писати онако како се пишу, а не онако како се изговарају. Нпр. није правилно написати "фривер" него "freeware".
-Поред наведених правила, треба пазити и на значење реченице, тј. семантику.

Eto vidiš, da nisam ovo pročitao, ne BIH znao... Inače, ja i pri kucanju SMS-ova, i na forumu izuzetno vodim računo o rukopisu!

Poslednja ispravka: REDisLAW (10.6.2006 u 9:33) Razlog: Aj sad nadji neku grešku! Za bobija
REDisLAW je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2006, 22:42   #28
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Pismenos' je opasnos'

Citat:
REDisLAW kaže:
Eto vidiš da nisam ovo pročitao, ne BIH znao... Inače, ja i pri kucanju SMS-ova i na forumu izuzetno vodim računo o rukopisu!
A opet ti hvale dva zareza.
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2006, 22:58   #29
Magneto
Starosedelac
 
Član od: 24.10.2005.
Poruke: 2.226
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 123 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: Pismenos' je opasnos'

Citat:
Apostol kaže:
A imate i ono cuveno "zadnji" i "poslednji". Niko nema pojma o prostornoj i vremenskoj upotrebi reci "zadnji", gde se spomenuta rec, koristi u prostornom objasnjenju "prednji i zadnji kraj" , ali i kao vremensko objasnjenje, odnosno "zadnja sneg ove zime", gde se misli na poslednji sneg, pri cemu snega uopste vise nece biti u toku te zime, ili ce se zima zavrsiti. Znaci poslednja radnja u odredjenom vremenskom periodu moze da se proglasi zadnjom.
Reč "zadnji" ne može da se identifikuje sa "poslednji". "Zadnji" korespondira sa "prednjim" i kao takva, reč se može upotrebljivati samo za određivanje prostora (uslovno govoreći): prednji točak, zadnje sedište, prednja vrata, prednji i zadnji red i slično. Reći Zadnji sneg ove zime je gramatički nepravilno.
Magneto je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.6.2006, 1:47   #30
[Imzadi]
Starosedelac
 
Član od: 15.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.278
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 334 puta na 149 poruka
Post Re: Pismenos' je opasnos'

Citat:
bobi kaže:
A opet ti hvale dva zareza.
Hm... da li se kaže: "hvali" ili "fali" ? Neka me neko podhitno ispravi ako grešim!
Citat:
aerochivija kaže:
Ламборгини, Ламборђини, Ламборџини – Lamborghini (правилно је Ламборгини, јер се “ghi“ у италијанском изговара као “ги“, “gi“ као “ђи“, a “џ“ у италијанском не постоји.
Серђо Такини, не “Тачини“ (Sergio Tacchini, “gio“ kao “ђо“, “cchi“ kao “ки“).
Dodala bih i poznati Chicco - koji se ovde izgovara kao "Čiko" - koji,kako sam obaveštena, na italijanskom znači - "Slepac" upravo zbog ovog "ch"... Nema italijanski veze sa engleskim narode
Citat:
Apostol kaže:
..."zadnja sneg ove zime", gde se misli na poslednji sneg, pri cemu snega uopste vise nece biti u toku te zime, ili ce se zima zavrsiti. Znaci poslednja radnja u odredjenom vremenskom periodu moze da se proglasi zadnjom.
Ne bih rekla...
Ako kažeš "zadnji sneg ove zime", ja mogu da ti postavim pitanje: "a koji je prednji?" Tako da, kao prvo, nema logike, a kao drugo - nije gramatički ispravno kao što reče Magneto

Poslednja ispravka: [Imzadi] (9.6.2006 u 3:05) Razlog: Mali dodatak
[Imzadi] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.6.2006, 9:33   #31
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Pismenos' je opasnos'

Citat:
Eniaroyah kaže:
Česta graška je i korištenje znakova na pogrešan način - zagrade se lepe uz ono što je unutra, a odvajaju od teksta izvan njih, tačka, zarez i slično se lepe uz reč ispred sebe, a prazno mesto ide iza.... kao i kad pišete na papiru.... ako neko to još uvek i radi...
E, ovo je jedna pametna stvar.
Inace, ta pravila postoje da bi text procesori mogli lepo da prelome tekst.
Mnogo mi smeta kad ljudi grese u ovome, nije lepo za oci.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.6.2006, 17:21   #32
Apostol
Član
 
Član od: 29.11.2005.
Poruke: 384
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 88 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Pismenos' je opasnos'

[/QUOTE]
Ne bih rekla...
Ako kažeš "zadnji sneg ove zime", ja mogu da ti postavim pitanje: "a koji je prednji?" Tako da, kao prvo, nema logike, a kao drugo - nije gramatički ispravno kao što reče Magneto[/QUOTE]

E tu dolazi prostorna i vremenska upotreba reci zadnje. Ne mozes da pitas koji je prednji, jer se ne odnosi na prostornu odredbu. Milsim da se taj deo nalazi pod "specijalne upotrebe" ili "specijalni slucajevi" u pravopisu. Jeste gramaticki ispravno ukoliko se misli na ovo sto sam gore pisao. Ukoliko ne, nije gramaticki pravilno. Kako nema logike? To je izuzetak, a ne pravilo.
Apostol je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.6.2006, 2:35   #33
Dacko
Član
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 71
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Pismenos' je opasnos'

Pošto sam završila 'komplikovani' fakultet na kome se izučava srpski jezik, moram da ukažem na greške koje je Aerochivija napravio. Strašno mi je kad neko pokušava da nauči druge a da sam nije savladao materiju koju poučava. Dakle, infinitiv je u srpskom jeziku potpuno ravnopravan s oblikom da + prezent i sasvim uobičajen posle glagola moći, smeti, morati, dati, imati, nemati, trebati. Pojedini lingvisti čak smatraju da prednost treba dati infinitivu jer je više u duhu slovenske sintakse. Oblici drukčije i drugačije sasvim su ravnopravni, kao i da li i je li. Titule se ne pišu velikim slovima, dakle: kralj, papa, car, pa samim tim i predsednik Tadić.
Ne može se na osnovu ličnog ukusa nešto tek tako proglasiti za nepravilno, posebno nije lepo to učiniti na forumu punom školaraca koji će radije poverovati forumskom drugu nego školskom profesoru. Taman posla da pročitaju Pravopis srpskog jezika i jednom za svagda shvate kako kad nešto nedostaje može samo da fali, ne i da hvali.
@magneto: Davno se odustalo od pokušaja da se reč zadnji u značenju poslednji proglasi nepravilnom. Danas se u svakom pogledu smatra potpuno ravnopravnom i ispravnom, a oni koji još zameraju drugima na njenom korišćenju samo pokazuju da nisu čitali literaturu o srpskom jeziku napisanu u poslednjih dvadeset godina, već su zapamtili šta im je nekad davno govorio učitelj i brže-bolje koriste priliku da to svima stave do znanja, ne misleći na to da se i jezik menja i da neka pravila ne važe zauvek. Da se i ja držim onoga što su me u osnovnoj učili, mislila bih da je nepismen svako ko napiše Drugi svetski rat velikim slovom ili nažalost sastavljeno, jer se po starom pravopisu nije tako pisalo. Ali, eto, proučila sam i novi i neće mi se desiti da se obrukam i ispravljam nekog ko pravilno piše.
Dacko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Dacko na korisnoj poruci:
zoran845 (30.6.2007)
Stara 10.6.2006, 4:51   #34
aerochivija
Veteran
 
Član od: 19.3.2006.
Poruke: 498
Zahvalnice: 1.236
Zahvaljeno 762 puta na 295 poruka
Određen forumom Re: Pismenos' je opasnos'

Колико ми није драго због критика, ипак сујету шаљем у ћошак и најискреније се захваљујем. Јер, ништа није горе него бити у заблуди. За утеху, надам се да је тема коју сам поставио на добром путу да постигне свој циљ. Заиста бих волео да више чланова Форума, компетентнијих од мене, узме учешће и подели знање с нама, „смртницима“.

Ако моја наредна тврдња није тачна, дижем руке и признајем пораз.

Није „таоц“, него „талац“, а у множини није „десет таоца“, већ „десет талаца“. И тако редом: „читалац“, а не „читаоц“, „прегалац“, не „прегаоц“, „мислилац“, не „мислиоц“. А нека буде што више читалаца, прегалаца и мислилаца.
aerochivija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.6.2006, 8:28   #35
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Pismenos' je opasnos'

Citat:
aerochivija kaže:
За утеху, надам се да је тема коју сам поставио на добром путу да постигне свој циљ. Заиста бих волео да више чланова Форума, компетентнијих од мене, узме учешће и подели знање с нама, „смртницима“.
mislim da si prilično dobro pogodio metu,
tako da pretpostavljam da je tema postigla cilj onako kako si zamislio...
sad ostaje samo da se dogradi, nadgradi...

drago mi je kada se pojavljuju teme poput ove,
koje Brbljaonici daju veću specifičnu težinu i
povećavaju joj šansu da se izgradi kao jedan od kvalitetnijih prostora...


Citat:
aerochivija kaže:
А нека буде што више читалаца, прегалаца и мислилаца.
naravno,
inače...
džaba vam dobra tastatura i brzi prsti...
džaba vam brze mašine i precizan miš...


ps
često sebi dajem slobodu da ne kucam velika slova na početku rečenice, da stavljam tri tačkice i tamo gde ne treba a sve u cilju odbacivanja nekih uštogljenih formi, sa težnjom ka nekoj laganijoj komunikaciji...
na drugoj strani veoma vodim računa o tome šta ću napisati, da je smisaono, potrebno, pozitivno... korektno pismeno i pravilno...
skoro uvek pročitam poruku još jednom pre nego što je pošaljem...
Simke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.6.2006, 15:07   #36
priest (of_the_moon)
Član
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: grad u oblacima
Poruke: 288
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Pismenos' je opasnos'

Jednom kada sam postovao, dvoumio sam se između 'mislioci' i 'mislilaci'. Meni 'mislioci' zvuči "tečnije" pa sam to i upotrebio, a sada ako se ne varam, ovde se tvrdi drugačije. Ništa, moraću da okrenem generaciju sa filološkog zbog ovog glupog pitanja. Još veća bruka bi bila kada bih otišao do gimnazije i pitao bivšu profesorku .
priest (of_the_moon) je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.6.2006, 15:35   #37
aerochivija
Veteran
 
Član od: 19.3.2006.
Poruke: 498
Zahvalnice: 1.236
Zahvaljeno 762 puta na 295 poruka
Određen forumom Re: Pismenos' je opasnos'

Citat:
priest (of_the_moon) kaže:
Jednom kada sam postovao, dvoumio sam se između 'mislioci' i 'mislilaci'. Meni 'mislioci' zvuči "tečnije" pa sam to i upotrebio, a sada ako se ne varam, ovde se tvrdi drugačije. Ništa, moraću da okrenem generaciju sa filološkog zbog ovog glupog pitanja. Još veća bruka bi bila kada bih otišao do gimnazije i pitao bivšu profesorku .
Bio si u pravu, jer si upotrebio nominativ množine - "mislioci", a promena se dešava u genitivu množine - "mislilaca".
U pitanju je glasovna promena prelazak "л" u "о".
Nominativ jednine je "mislilac", a genitiv jednine je "mislioca", dativ "misliocu"... U jednini, l ne prelazi u o samo u nominativu.
U množini, л prelazi u о samo u genitivu.

Извињавам се што сам помешао писма, то је зато да се избегне забуна јер мало латинично "л" подсећа на велико латинично "И"
aerochivija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2006, 14:30   #38
Magneto
Starosedelac
 
Član od: 24.10.2005.
Poruke: 2.226
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 123 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: Pismenos' je opasnos'

Citat:
Dacko kaže:
@magneto: Davno se odustalo od pokušaja da se reč zadnji u značenju poslednji proglasi nepravilnom. Danas se u svakom pogledu smatra potpuno ravnopravnom i ispravnom, a oni koji još zameraju drugima na njenom korišćenju samo pokazuju da nisu čitali literaturu o srpskom jeziku napisanu u poslednjih dvadeset godina, već su zapamtili šta im je nekad davno govorio učitelj i brže-bolje koriste priliku da to svima stave do znanja, ne misleći na to da se i jezik menja i da neka pravila ne važe zauvek. Da se i ja držim onoga što su me u osnovnoj učili, mislila bih da je nepismen svako ko napiše Drugi svetski rat velikim slovom ili nažalost sastavljeno, jer se po starom pravopisu nije tako pisalo. Ali, eto, proučila sam i novi i neće mi se desiti da se obrukam i ispravljam nekog ko pravilno piše.
Lepo, ali to gledano sa logičke perspektive (a što je meni još bitnije i lingvističko-estetske), nikad neće biti pravilnost. Uvek kada budem čuo "zadnji" umesto "poslednji" u odgovarajućem kontekstu, paraće mi se uši, big time. Nisam li u pravu koleginice Imzadi?
Magneto je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2006, 15:22   #39
[Imzadi]
Starosedelac
 
Član od: 15.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.278
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 334 puta na 149 poruka
Talking Re: Pismenos' je opasnos'

He, he...
Pa zavisi da li na to gledaš sa "prednje" ili "zadnje" tačke gledišta...
[Imzadi] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2006, 20:22   #40
hacker_aca
amurof aratnevni oeD
 
Avatar korisnika hacker_aca
 
Član od: 18.11.2005.
Lokacija: tamo gde se ne radi
Poruke: 3.181
Zahvalnice: 2.055
Zahvaljeno 1.217 puta na 551 poruka
Određen forumom Re: Pismenos' je opasnos'

Citat:
Imzadi kaže:
Hm... da li se kaže: "hvali" ili "fali" ? Neka me neko podhitno ispravi ako grešim!
Kaže se HVALI! Tako mi je neko nešto pomogao na forumu i ja kaže:"Hvala." a neki se ubacili i počeli da se čude riječi "hvala".

Hvala za uslugu.
Hvali mi 200 grama kafe.
hacker_aca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
pismenost, pravopis

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:18.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com