Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Ostale komponente

Ostale komponente Kućišta, napajanja, periferije, štampači, skeneri, tastature, miševi, džojstici...

Pregled rezultata glasanja: Kojeg misha imate?
Logitech 259 33,77%
Microsoft 49 6,39%
Speed Link (RAZER) 24 3,13%
Saitek 5 0,65%
Trust 21 2,74%
Genius 155 20,21%
A4 tech 153 19,95%
neki drugi 101 13,17%
Glasova: 767. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor

Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.12.2008, 19:56   #461
A M G
Deo inventara foruma

Član od: 9.7.2006.
Zahvalnice: 3.536
Zahvaljeno 1.792 puta na 756 poruka
Određen forumom Re: Koji miš imate i kakvi su vaši utisci o njemu?

Slazem se s ovim poredjenjem sa automobilima, to je kao da Maybach ne moze uvek da upali iz prve, ili da je potrebno par puta stisnuti taster za klimatizaciju da bi ovaj reagovao. Tako nesto je neoprostivo! Valjda, ako ispljunes tol'ke pare, ocekujes bezrezervno da sve radi onako kako je zamisljeno. To ne znaci da je Kone sada najlosiji mis, ali je potpuno normalno da bude pogodjen ovolikom kritikom i sitnicarenju koje je srazmerno njegovoj ceni.
Ako kod Logana ponekad plastika zaskripi, na S klasi to ne sme da se desi ni posle 100k kilometara!
A M G je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2008, 19:58   #462
nikola87
Deo inventara foruma

Član od: 12.11.2006.
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka

naravno, apsolutno se slazem sa tobom. Nisam ja ni mislio da si ti nesto drugo (citaj lose ) uradio. Pa za ovo bas i sluze forumi, da se razmenjuju iskustva.
Tu nista nije sporono.

Nego me interesuje onaj drugi deo vezan za "precisnost" , "udobnost koriscenja"..itd... Nije mi jasno kako vi to ocnjujete( ti, rocker...). Kao "mis je vrhunski precizan", "vrhunski udoban", mislim jel ima neki test za to ili kao eto ja sam subjektivno rekao da je vrhunski precizan.

edit: moj odgovor se odnosi na post 460
nikola87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2008, 20:42   #463
Paladin
Starosedelac

Član od: 20.12.2005.
Zahvalnice: 143
Zahvaljeno 201 puta na 130 poruka

Slažem se, o ovakvim stvarima treba pričati i treba ih iznijeti da korisnici znaju šta mogu da očekuju i da li im se isplati ići u rizik kod komponente koja toliko košta. Možete misliti kako je tek meni koji Roccat Kone ili neki Razer možda mogu kupiti tek preko online naručivanja kod firme iz drugog grada i koja samo i prodaje online, kako vratiti miš ako ne valja?

Nego nešto sam primjetio čitajući po raznim forumima, i ostali high-end miševi tu i tamo imaju problema, neke dosta zeza DeathAdder, juče sam čitao da je neko imao jednog dugo i super ga je služio pa je vrisnuo i kupio je novi ali taj novi nije radio dobro kao stari, za Lachesis sam isto čuo dosta pogrdnih komentara i velikih kritika, sjećam se da je neko rekao nešto u smislu "samo da nema laser kao "Lachesis", a i kažu da mu je ergonomija nula, i za Copperheada ima svakakvih mišljenja, neke od ovih kritika su lične prirode, nekome ne leži u ruci i to je OK, ali se dešavaju fizički kvarovi na tasterima, često se to čuje za Razer modele i lijevi ili glavni desni taster. Imam utisak da se stari miševi nisu toliko kvarili, čitam i o tome na forumima, mnogi kao ja već 4-5 godina imaju neki stari model koji i danas radi isto kao prvog dana, to je zato što su ovi novi "napunjeni" raznim tehnologijama, naprednom elektronikom, čipovima, memorijom, scrollom sa tilt funkcijom, prostorom za tegove, fancy svjetlima pa nije ni čudno da zezaju po ovom ili onom pitanju, ne svi primjerci već poneki, ali to ipak daje zabrinutost jer ne znaš šta ćeš dobiti kad kupuješ.

A ovaj problem koji NSadian ima se mora nekako riješiti jer je stvarno besmislen, nadam se da će sa novim drajverima biti kako treba. Inače pročitao sam da se miš treba držati u istom USB-u na kojem je instaliran, da se ne prebacuje u neki drugi, to sam pročitao za neki Razer model ali možda važi i za ostale.

NSadian da li si miš spojio u USB pozadi kućiša ili na neki USB hub ili produžni kabal? Jesi li probao sa drugim USB-om, ali da prvo deinstaliraš pa opet instaliraš drajvere kada ga spojiš u drugi USB i da ga ne diraš odatle?
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2008, 20:49   #464
pharaon.92.bc
Starosedelac

Član od: 9.1.2008.
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 646 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pharaon.92.bc

Problem koji ima NSadian nije softverske prirode sigurno,jer da je tako mnogim drugim korisnicima bi se javio istili ili slican problem.Probaj sa promenom USB porta kao sto je rekoa Paladin u dole napisanom postu.

Poslednja ispravka: pharaon.92.bc (10.12.2008 u 21:17) Razlog: :)
pharaon.92.bc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2008, 21:45   #465
MEGATRON
Član

Član od: 23.9.2007.
Zahvalnice: 75
Zahvaljeno 83 puta na 69 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku MEGATRON

pa zato je meni cudno, jer ja nemam taj problem, zato sam pitao jer probao na drugi komp da priveze,
znam da mu to ne znaci ali zasto ne proveriti, ovako samo ignorise problem, daj da resimo to.
u krajnjem slucaju postoji garancija, pa ne postoji uredjaj na svetu koji je nekvarljiv pogotovo kad je u pitanju serijska proizvodnja,
zato garancije i sluze...
MEGATRON je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2008, 21:49   #466
MEGATRON
Član

Citat:
NSadian kaže: Pregled poruke
@MEGATRON:
Pazi, istovremeno se i slažem i ne slažem sa tobom, i tačno je da se dobar glas čuje daleko,a loš još i dalje. Lično smatram da ni u jednom momentu ja nisam ljude odgovarao od kupovine miša, naprotiv, prilično sam ga nahvalio i veoma sam zadovoljan njime. Jednostavno sam ukazao na problem koji moj primerak ima i smatram da će ta informacija nekom koristiti kada se bude odlučivao na kupovinu.

Mislim, čemu samo pozitivna iskustva? Onda možemo komotno čitati samo proizvođačevu specifikaciju i hvalospeve u reklamama.

U konkretnoj temi, ovoj, sam rekao i koji miš imam i kakvi su moji utisci o istom, kao i ti uostalom. Verujem da će to pomoći nekom ko namerava da iskešira lepu količinu novca da dobro razmisli šta je pametno i šta može da očekuje.

Uostalom, verujem da je to problem isključivo softverske prirode i da će biti rešen najverovatnije sledećim izdanjem drajvera ili firmvera.
naravno brate pa sam sam ti rekao da ne spamujes vec pises svoja iskustva zato ova tema i sluzi. ja poshtujem svaki post, tako se najbolje dolazi do istine spajanjem dobrog i loseg.
ja sam se u sustini samo dovezao na paladinovu izjavu za forumase koji su ispljuvali deathadder, a mis je ok.

Poslednja ispravka: MEGATRON (10.12.2008 u 22:01)
Stara 10.12.2008, 21:54   #467
La.Prestige
Starosedelac

Član od: 24.8.2008.
Zahvalnice: 634
Zahvaljeno 461 puta na 290 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku La.Prestige Slanje poruke preko AIM-a korisniku La.Prestige Slanje poruke preko MSN-a korisniku La.Prestige Slanje poruke preko Yahooa korisniku La.Prestige Slanje poruke preko Skypea korisniku La.Prestige

Logitech mis super pokazao i od sad uzimam njega...
La.Prestige je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2008, 22:36   #468
Rocker
Neozbiljni kolega

Član od: 4.11.2005.
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 2.931 puta na 1.237 poruka
Cool Re: Koji miš imate i kakvi su vaši utisci o njemu?

Citat:
nikola87 kaže: Pregled poruke
Nego me interesuje onaj drugi deo vezan za "precisnost" , "udobnost koriscenja"..itd... Nije mi jasno kako vi to ocnjujete( ti, rocker...). Kao "mis je vrhunski precizan", "vrhunski udoban", mislim jel ima neki test za to ili kao eto ja sam subjektivno rekao da je vrhunski precizan.
Konkretno, što se preciznosti tiče, evo jedne od mojih metoda. Zvučaće smešno, ali sam se nekako navikao da i to probam sa svakim mišem koji mi dođe na test. Ne znam da li se iko od vas seća jednog matorog video plejera "Micro dvd player v1.2", ali nije ni bitno. U većim rezolucijama monitora UI ovog plejera je prilično nepregledan, pogotovo "linija" koja služi premotavanju. E, sad, kad hoću da premotam vrlo malo, moram baš da se iscimam (sem ako ne koristim tastaturu), jer je senzor miša nedovoljno precizan za tako sitne pokrete (govorim o svom MX 518, sa nekim slabijim modelima tek ništa ne može da se uradi). Sa Koneom sam ovo uspevao tako lako, da prosto nisam verovao. Čak je i sa Lachesisom bilo malo muke. To je samo primer, možda smešan, ali zaista pruža uvid u preciznost senzora.
Kada govorim o udobnosti, prvenstveno mislim na to kako miš leži u ruci, a zatim i da li se i koliko ruka oznoji zbog glatke plastike. Tu je i eventualni zamor zbog (ne)adekvatnog oblika miša, tako da je i to jedna od stavki. Sve ove podatke i spominjem u svojim opisima. Logitechovu MX500 seriju su mnogi kopirali po pitanju dizajna ili je donekle modifikovali, jer je zaista jedna od boljih po pitanju ergonomije. Ipak, Kone je zaista dosta bolji po tom pitanju, jer savršeno leži u ruci, prsti nisu zbijeni i odlično su raspoređeni po mišu.
Što se problema tiče koje su, nažalost, neki imali, rekao bih da to nije do drajvera, jer ja nisam imao apsolutno ni najmanji bag, a Win mi je bukvalno u raspadu i ne znam koliko je drajvera za svakakve uređaje (i miševe između ostalog) bilo instalirano pre Koneovih. U svakom slučaju, miševi su u garanciji, tako da svako zna šta mu je činiti.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Rocker na korisnoj poruci:
A M G (11.12.2008), nikola87 (11.12.2008)
Stara 10.12.2008, 23:15   #469
pharaon.92.bc
Starosedelac

Član od: 9.1.2008.
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 646 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pharaon.92.bc

Ja takodje radim jedan zanimljiv test sa misevima.Naime stavim lenjir na sto i zalepim papirnu tracicu ispod senzora misa i onda vucem mis preko celog ekrana i zabelezim predjenu razdaljinu na lenjiru.Da bi presao 1680 pixela DeathAdder-u je potrebno 2.4cm a mom starom misu od 800dpi 4.5cm.Ovo sam radio otkada sam znao za comp.Negde u nekom clanku sam to procitao i bilo mi zanimljivo.Mislim da je ovo test za rezoluciju misa nisam siguran ali svakako mozete probati.
pharaon.92.bc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2008, 0:20   #470
nikola87
Deo inventara foruma

Član od: 12.11.2006.
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka

Citat:
Pharaon.92.bc kaže: Pregled poruke
Ja takodje radim jedan zanimljiv test sa misevima.Naime stavim lenjir na sto i zalepim papirnu tracicu ispod senzora misa i onda vucem mis preko celog ekrana i zabelezim predjenu razdaljinu na lenjiru.Da bi presao 1680 pixela DeathAdder-u je potrebno 2.4cm a mom starom misu od 800dpi 4.5cm.Ovo sam radio otkada sam znao za comp.Negde u nekom clanku sam to procitao i bilo mi zanimljivo.Mislim da je ovo test za rezoluciju misa nisam siguran ali svakako mozete probati.
cek, nisam siguran da li sam te dobro razumeo ali ako bi povecao sens misa tu razdaljinu bi mogao da predjes ako bi mis pomerio 3mm a ne 4cm
nikola87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2008, 0:28   #471
Paladin
Starosedelac

Evo dva zanimljiva teksta o tehnikama držanja miša, postoji ih nekoliko i svako se i nesvjesno prilagodi jednoj od njih, sve imaju neke prednosti i nedostatke u radu a i u igrama po pitanju preciznosti i ostalog, zavise od veličine šake ali i od konstrukcije samog miša pa zato nekome "ne leži" ovaj ili onaj miš.

http://www.pwngamer.com/node/12

http://www.esreality.com/?a=post&id=1221170

na prvom linku imate i video sa kojeg se bolje vide razlike između tih tehnika, predlažem da pogledate, zanimljivo je znati, ja do nedavno nisam ni znao za ove klasifkacije ali činjenica je da postoje, a i dobro je znati kod izbora miša

Ja nema šanse da koristim "palm grip" gdje se cijeli miš prekrije dlanom i pomjera se cijela ruka, to mi djeluje tako zamorno, a miševi za to su MX510, MX518, G5 i još neki, mislim i DeathAdder, valjda svi modeli sa izrazitom ergonomijom. Ili bih mogao ali bih morao da se navikavam.

Ja koristim taj "claw grip" ili možda tačnije "Wrist Pivot" koju je na prvom linku opisao kao najbolju tehniku, ne pomjeram ruku već mi zglob leži na stolu iza miša (ne na mišu) kojeg pomjeram samo zglobom tj. palcem i malim prstom gore-dole i lijevo desno, ostatak ruke je nepomičan, to je treći prikazan metod na videu.

Na drugom linku je naveo koji su miševi pogodni za koju tehniku, za moju tehniku je upravo naveo Intellimouse 1.1 koji ja i koristim, čak mislim da me sama konstrukcija miša nesvjesno natjerala na to jer sam u početku imao velikih problema da se naviknem dok nisam "našao" ovaj položaj koji kod ovog miša najviše odgovara.

Zato bi trebalo malo obratiti pažnju i na ove stvari kod kupovine jer ako je neko navikao na jednu tehniku rada sa mišem nešto teže će se naviknuti na miš koji zahtijeva drugačiji pristup.

E sad, mislim da Razer Copperhead ide sa claw gripom, to sam vidio u jednom testu gdje je rečeno da je on za claw grip a DeathAdder za palm grip (miš se cijeli prekrije dlanom).

Kakav je Copperhead? On je skuplji od DeathAddera ali nisam primjetio da se ističe u hvalospjevima kao DeathAdder koji je po tom pitanju lider nad svima ostalima.

Ja sam se zagrijao za DeathAdder ili Roccat Kone ali oba su čini mi se za taj "palm grip" gdje se cijeli obuhvate dlanom koji je položen na miš i onda se miš pomjera tako što se pomjera ruka a zglob kod šake je nepomičan, dok sam ja navikao na obrnuto, ruka je nepomična a samo se zglob kod šake pomjera
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Paladin na korisnoj poruci:
A M G (11.12.2008)
Stara 11.12.2008, 20:18   #472
IceMan
Član

Član od: 3.12.2005.
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka

DeathAdder - Odličan. Pre njega sam imao MX518.

@Paladin: Ummm... Jedina razlika izmedju Palm i Claw je način na koji se drži miš. Pomeranje ruke ili zgloba gotovo da nema nikakve veze sa tim, već zavisi kako kome odgovara.
IceMan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2008, 21:17   #473
MEGATRON
Član

Pa pazi sto se tice kone-a, tu se koristi palm-grip metoda, ako bi koristio claw izgubio bi na ergonomicnosti dosta, jer je mis tako dizajniran,
ali je i poveci, nije kao na slikama sa prvog linka prcvoljak,
liku viri pola prsta preko tastera,
u slucaju Kone-a prsti padaju tascno na ivicu tastera ili vrlo malo ispred, ispruzeni ili vrlo blago savijeni, kazem savrseno dizajnirano sa svaku saku (ja inace volim ovu palm grip maetodu, jer su prsti opusteni za razliku od claw gde su sve vreme savijeni dosta i nekako u grcu pa moze doci do bolova u prstima posle duzeg koriscenja).
sta da kazem kad se ja levoruk u radu sa ovim misem komotno osecam kao desnoruk, toliko o ergonomicnosti.
Stara 11.12.2008, 21:27   #474
Paladin
Starosedelac

Bolji ti je DeathAdder od MX518?
Stara 11.12.2008, 21:43   #475
Paladin
Starosedelac

Citat:
MEGATRON kaže: Pregled poruke
jer su prsti opusteni za razliku od claw gde su sve vreme savijeni dosta i nekako u grcu pa moze doci do bolova u prstima
Oni su prikazali tako savijene prste, ja ne koristim tako, meni prsti normalno leže na mišu, nisu savijeni ni u grču, ali mi je zglob na stolu iza miša i miš samo palcem i malim prstom držim sa obe strane i tako ga povlačim naprijed i nazad, a za lijevo i desno rotiram blago šaku u zglobu, a kažiprst i srednji prst leže sa gornje strane miša na dva glavna tastera. Uopšte ne pomjeram ruku iznad zgloba.
Stara 11.12.2008, 22:11   #476
MEGATRON
Član

Citat:
Paladin kaže: Pregled poruke
Oni su prikazali tako savijene prste, ja ne koristim tako, meni prsti normalno leže na mišu, nisu savijeni ni u grču, ali mi je zglob na stolu iza miša i miš samo palcem i malim prstom držim sa obe strane i tako ga povlačim naprijed i nazad, a za lijevo i desno rotiram blago šaku u zglobu, a kažiprst i srednji prst leže sa gornje strane miša na dva glavna tastera. Uopšte ne pomjeram ruku iznad zgloba.
aha, pa pazi s obzirom na rezoluciju misa, i meni je fiksiran zglob iza misa ni ja ne pomeram ruku, dovoljno je malo pomeriti mis levo-desno i vec si na drugom kraju monitora.
Stara 11.12.2008, 22:20   #477
Paladin
Starosedelac

E to je super, ruka se tako ne umara a miš sa malim pokretima leti po ekranu, samo što ovaj moj Intellimouse ima 400 DPI a ja već neko vrijeme imam 22" monitor (1680x1050) pa su potrebni nešto veći pokreti mišom, jednom dijelom sam zato i planirao uzeti neki novi. Najviše bih volio kad bi neka firma ovde kod mene imala Roccat Kone u ponudi pa da ga uzmem i da znam da imam garanciju i firmu nadohvat ruke ako me zapadne neki lošiji primjerak da mogu lako vratiti. Ovako bih ga možda mogao naručiti ili preko nekoga nabavati recimo iz Beograda ali šta da radim sa garancijom i zamjenom ako nešto ne valja
Stara 11.12.2008, 22:23   #478
A M G
Deo inventara foruma

Član od: 9.7.2006.
Zahvalnice: 3.536
Zahvaljeno 1.792 puta na 756 poruka

^

Pa uvek mozes da ih nazoves telefonom i kazes im da ti je mis felerican i da zelis da ga vratis. Ako su normalna firma, tebe ce da kosta samo slanje natrag i to je to.
Naravno, najbolja varijanta je da mis radi kako valja od prvog dana!
A M G je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2008, 22:32   #479
MEGATRON
Član

Pazi nema ga ni u beogradu svugde, ima ga na tri mesta, uglavnom uvoznik i distributer je ovaj

P.S @paladin Na rezoluciji 3200dpi pomeranje misa na mom 22" monitoru je oko 3-4cm po dijagonali od kraja do kraja, cisto da imas na uvid i to!

Poslednja ispravka: MEGATRON (11.12.2008 u 22:46)
Stara 14.12.2008, 20:16   #480
NSadian
Član

Član od: 24.10.2007.
Zahvalnice: 277
Zahvaljeno 126 puta na 62 poruka

Citat:
NSadian kaže: Pregled poruke
Što se tiče Roccat Kone miša, i ja se slažem sa svime navedenim, samo što moram da napomenem da miš ima i jednu vrlo značajnu manu.

Ograđujem se da je moguće da je to sve do mog primerka, ali svaki drugi put nakon uključivanja i isključivanja računara, nakon butovanja, sistem ne prepoznaje miša jer se uopšte ne učita njegov kontrolni centar, i kursor stoji zaleđen na sredini ekrana.

Jedino što tada može da pomogne je da miša iskopčam i ponovo ukopčam u USB port, što je izuzetno njakanje.

Ukoliko se uskoro ne pojavi drajver/firmver koji rešava ovaj problem, najverovatnije je da ću ga reklamirati kao neispravan, što u neku ruku i jeste.

Na stranu ova pojava, miš je zaista izuzetan.

Evo i moj user review za miša.

P.S. Partibrejkeru, bio si u pravu, trebao sam ići na Razer.
Evo i ja da se javim i da kažem da nakon ovog freeze problema sa Roccat Kone mišem sam ponovo instalirao Windows, i na čist OS sam instalirao drajvere za miša, sa tom razlikom što sam ovaj put instalirao i XP SP3 (pre sam koristio XP SP2), i već nekoliko dana nemam apsolutno nikakvih problema.

Namerno sam gomilu puta restartovao kompjuter i gomilu puta ga uključivao i isključivao nakon toga, i problem se više nije pojavljivao. Sve radi kako treba (da ne ureknem...), i vrlo sam zadovoljan.

Pozdrav svima
NSadian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno

Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Koju tastaturu imate i kakvi su vaši utisci o njoj? Beagle Ostale komponente 157 27.3.2019 22:12
Koje slušalice imate i kakvi su vaši utisci o njima? Mario Pavićević Zvuk na računaru 505 8.1.2019 13:48
Koji štampač imate i kakvi su vam utisci o njemu? Rene Ostale komponente 141 27.6.2011 16:25
Koji rezac imate i kakvi su vasi utisci Lanikor Nosači podataka 37 27.9.2008 2:26

Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:00.