Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > O igrama uopšte
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

O igrama uopšte Uopšteno, dakle sve ono što se ne tiče samo konkretnog igranja i konkretne igre (poređenje raznih igara, o žanrovima, o sociološkom i drugim uticajima igara itd.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.8.2008, 11:09   #1
dzambo
Starosedelac
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.562
Zahvalnice: 186
Zahvaljeno 199 puta na 108 poruka
Question Kako da snimim igre koje su preko 4.5GB na DVD?

Imam nekoliko igara koje hocu da snimim na DVD ali zauzimaju sve preko 4.5GB. Jel moram na duplim diskovima (ne znam kolko je sada cena ali zadnji put kada sam gledao bio je kom. oko 300din) da snimam ili ima neka fora? Za jednu igru pre sam izbacio strane jezike ali u ovim izgleda ne mogu.

Igre su:

Alone in the dark 2008
Crysis
Bioshock
COD4



+ jos jedno pitanje:

Ako imam neki image fajl npr nekifajl.iso i pored njega imam neki readme.txt, folder sa patchovima itd kako da to zajedno snimim ali da se sadrzaj image fajl prikaze na disku?

Za snimanje svega koristim Power2Go
dzambo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2008, 11:16   #2
donator99
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.3.2007.
Poruke: 4.425
Zahvalnice: 318
Zahvaljeno 780 puta na 600 poruka
Određen forumom Re: Kako da snimim igre koje su preko 4.5GB na DVD?

Dual Layer DVD-ovi su ti manje od 150 dinara.
Mozes da probas da napravis image, pa da ih seces sa posebnim programima, ali je po mom misljenju resenje sa DL DVD-ovima mnogo elegantnije.
donator99 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku donator99 na korisnoj poruci:
Wolverine (3.8.2008)
Stara 3.8.2008, 11:22   #3
dzambo
Starosedelac
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.562
Zahvalnice: 186
Zahvaljeno 199 puta na 108 poruka
Određen forumom Re: Kako da snimim igre koje su preko 4.5GB na DVD?

E onda nisu nesto tako vise skupi.
Ma to da pakujem i posle raspakujem bi mi bio smor ako na to mislis.
dzambo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2008, 11:34   #4
nikola s
Veteran
 
Član od: 10.1.2008.
Poruke: 607
Zahvalnice: 915
Zahvaljeno 79 puta na 69 poruka
Određen forumom Re: Kako da snimim igre koje su preko 4.5GB na DVD?

Igre koje si naveo ne mogu da stanu na jedan DVD od 4.7GB.
Ja radim ovako: (uzecu primer kako sam uradio sa Crysis-om)
- prvo mount image taj xyz.iso file koji imas (sto je u stvari kompletna igra)
-odes u Total Commander i izaberes taj virtuelni drive (kod mene je to drive f:\) i tamo vidis sve fajlove i foldere od igre (main, data, setup,. . . )
- sve to sto vidis je ukupno 6.51GB (kod Crysisa) i to naravno ne moze da stane na jedan DVD
-zatim ubacis prazan DVD i na njega stavis koliko god moze da stane foldera i fajlova, kada si narezao prvi disk, ubaci drugi prazan DVD i sve sto ti nije stalo na prvi ti narezi na ovaj drugi.
-posto ce na drugom disku da ti ostane mesta napravi jedan prazan folder i tu ubaci te patcheve i ostalo sto imas.
- kada ovako uradis neces imati nikakav xyz.iso fajl, nego najobicniji setup od igre podelje na dva DVD-a. Kada hoces nekad da instaliras igru samo napravis prazan folder na hard disku i sve sa prvog i drugog DVD-a spojis u taj prazan folder, kliknes na setup i instalacija pocne. . .
- kada instaliras igru taj folder sa njenom instalacijom ti vise ne treba i mozes ga obrisati da oslobosis mesto.
nikola s je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nikola s na korisnoj poruci:
dzambo (3.8.2008)
Stara 3.8.2008, 11:43   #5
dzambo
Starosedelac
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.562
Zahvalnice: 186
Zahvaljeno 199 puta na 108 poruka
Određen forumom Re: Kako da snimim igre koje su preko 4.5GB na DVD?

E Nikola bas ti je dobra ideja! Tako cu, verovatno i uraditi.

A jesi li probao, kada tako podelis, da pokrenes instalaciju sa diskova i kada isprebacuje sve sa diska1 da prijavi da neki fajl nedostaje i da zatim ubacis disk2 i da nastavi?




A sto se tice ovog pod pitanja. Npr ako imam iso fajl od 3Gb i imam, kao sto rekoh, jos par fajlova, foldera jel onda isto da idem kao sto si rekao za ovo gore (da udjem u iso, prekopiram u poseban folder) i tako sve zajedno snimim (sto ne prelazim kapacitet 1 dvd-ea) ili moze da se snimi image sa sadrzajem i da budu ujedno pirstutni i ovi drugi fajlovi?
Posto kada sam snimao image fajl imam opciju browse i odma zatim burn, nema nikakvih vise dodavanja.
dzambo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2008, 11:49   #6
Neoplantius
Član
 
Član od: 9.8.2007.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 369
Zahvalnice: 31
Zahvaljeno 75 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Kako da snimim igre koje su preko 4.5GB na DVD?

Citat:
dzambo kaže: Pregled poruke
E Nikola bas ti je dobra ideja! Tako cu, verovatno i uraditi.

A jesi li probao, kada tako podelis, da pokrenes instalaciju sa diskova i kada isprebacuje sve sa diska1 da prijavi da neki fajl nedostaje i da zatim ubacis disk2 i da nastavi?




To možeš sa winrarom. Pri arhiviranju podesiš da ti arhivu izdeli na 4,5 Gb, i narežeš dobijene fajlove. Nećeš imati potrebe da svlačiš sa dvd-ja na hard.
Neoplantius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2008, 12:01   #7
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.085
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Kako da snimim igre koje su preko 4.5GB na DVD?

Citat:
A jesi li probao, kada tako podelis, da pokrenes instalaciju sa diskova i kada isprebacuje sve sa diska1 da prijavi da neki fajl nedostaje i da zatim ubacis disk2 i da nastavi?
www.cd-2-dvd.com , pogledaj levo gde piše "DVD9 to DVD5"

Citat:
+ jos jedno pitanje:

Ako imam neki image fajl npr nekifajl.iso i pored njega imam neki readme.txt, folder sa patchovima itd kako da to zajedno snimim ali da se sadrzaj image fajl prikaze na disku?

Za snimanje svega koristim Power2Go
Skini UltraISO i pomoću njega ubaci u taj ISO ostale fajlove.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku voodoo_ na korisnoj poruci:
DeCoy (3.8.2008), dzambo (3.8.2008)
Stara 3.8.2008, 12:07   #8
nikola s
Veteran
 
Član od: 10.1.2008.
Poruke: 607
Zahvalnice: 915
Zahvaljeno 79 puta na 69 poruka
Određen forumom Re: Kako da snimim igre koje su preko 4.5GB na DVD?

Citat:
Neoplantius kaže: Pregled poruke
To možeš sa winrarom. Pri arhiviranju podesiš da ti arhivu izdeli na 4,5 Gb, i narežeš dobijene fajlove. Nećeš imati potrebe da svlačiš sa dvd-ja na hard.
Moze i tako ali opet onda mora da otpakuje na hard pa da instalira sa harda.
Ja najvise volim da imam "čiste" fajlove i foldere i da ne moram da ih otpakujem i mount-ujem da bi instalirao.

@ dzambo

Ako imas .iso od 3GB + jos neke sitne fajlove ja to ne bi nista diro, nego samo narezao na jedan DVD i kasnije kada ti bude trebalo samo mount-ujes sa DVD-a i instaliras, a one patcheve sto imas skupi u jedan folder i stavi isto na DVD pored .iso fajla od 3GB.
Ovo sto sam ti objasnio u prethodnom postu koristim samo kada sam u situaciji kao ti sada (kada imam igre od 6-7GB i kad su one u iso formatu).

Ako tako narezes igre na dva DVD-a, kao sto sam ti predlozio imaces najprostiju instalaciju, ali mislim da moras sve da prebacis na hard u jedan folder tj. da nece hteti ono sa prvog diska do pola instalacije pa sa drugog do kraja.
Uradi kako hoces, ali ako ti nije problem mesto na hardu onda ti je najlakse ovako da uradis.
nikola s je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nikola s na korisnoj poruci:
dzambo (3.8.2008)
Stara 3.8.2008, 12:15   #9
Neoplantius
Član
 
Član od: 9.8.2007.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 369
Zahvalnice: 31
Zahvaljeno 75 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Kako da snimim igre koje su preko 4.5GB na DVD?

Citat:
nikola s kaže: Pregled poruke
Moze i tako ali opet onda mora da otpakuje na hard pa da instalira sa harda.
Ja najvise volim da imam "čiste" fajlove i foldere i da ne moram da ih otpakujem i mount-ujem da bi instalirao.
Postoji jedan problem kod tvog pristupa, a to je da neke igre poseduju zaštitu koju ne možeš emulirati prostim kopiranjem fajlova. Slika koju ja dobijem nakon arhiviranja nema takvih problema.
Neoplantius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2008, 12:23   #10
dzambo
Starosedelac
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.562
Zahvalnice: 186
Zahvaljeno 199 puta na 108 poruka
Određen forumom Re: Kako da snimim igre koje su preko 4.5GB na DVD?

@ voodoo

to mislis na ovaj spisak? http://www.cd-2-dvd.com/modules.php?...leView&style=5
Vidim ima za Bioshock ali ima puno instrukcija dok se to ne obavi. Tako da cu bataliti to i odradicu kao sto mi je predlozio nikola s

@ Neoplantius

Ja se nisam susreo sa time...
Ne znaci to da ce sve spakovati na 4.5GB a ne mogu ni zamisliti kolko bi to trebalo da bi 6,7GB sveo na manje.
Posle raspakivanje sa diska na hard, pa mount, pa instalacija ... baahhh
dzambo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2008, 12:29   #11
paulvandyk68
Banned
 
Član od: 21.9.2007.
Lokacija: Zrenjanin
Poruke: 1.974
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 353 puta na 278 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku paulvandyk68
Određen forumom Re: Kako da snimim igre koje su preko 4.5GB na DVD?

Kupi DL disk, ili moras da narezes na dva odvojena dvd. Kako to uraditi ovde se o tome nesme pisati. "cia snajka cia".
paulvandyk68 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2008, 13:06   #12
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.085
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Kako da snimim igre koje su preko 4.5GB na DVD?

Citat:
dzambo kaže: Pregled poruke
@ voodoo

to mislis na ovaj spisak? http://www.cd-2-dvd.com/modules.php?...leView&style=5
Vidim ima za Bioshock ali ima puno instrukcija dok se to ne obavi. Tako da cu bataliti to i odradicu kao sto mi je predlozio nikola s
Zavisi od igre do igre. Neke moraju da se prepakuju (kao recimo Bioshock), neke se prosto podele (kao recimo Mass Effect). Uglavnom ovaj sajt je zlato, neki ljudi prosto ne znaju da raspakuju rarove sa dva diska, montiraju ISO i instaliraju igru pa da ih ubiješ.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2008, 13:08   #13
nikola s
Veteran
 
Član od: 10.1.2008.
Poruke: 607
Zahvalnice: 915
Zahvaljeno 79 puta na 69 poruka
Određen forumom Re: Kako da snimim igre koje su preko 4.5GB na DVD?

@ dzambo

Samo ti rezi tako, ako sve uradis kako treba neces imati nikakvih problema.
Ja sam se toga setio i poceo tako da rezem od kad su pocele da izlaze ove igre sto su vece od 4,5GB.
Sve sto sam narezao radi kako treba i nema nikakvih problema, a veruj mi narezao sam dosta.
nikola s je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2008, 16:19   #14
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.013
Zahvalnice: 1.799
Zahvaljeno 958 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: Kako da snimim igre koje su preko 4.5GB na DVD?

meni je uvek najjednostavnije da sa winrar-om podelim image na vise delova, i da te delove raspodelim na 2 dvd-a. vreme koje je potrebno da se igra potom instalira je isto kao ono u slucaju da se vodis nikolinim uputstvom. da li kopiras fajlove sa diskova na HDD ili otpakujes image sa diskova na HDD- isto ti je. jedina razlika je sto se image mount-uje, ali to je samo trenutak (ali onaj koji te cini 100% sigurnim da ce instalacija raditi)...

a zezati se i od DVD9 praviti 2 DVD5 instalaciona diska (tj. ona sa kojih ces poceti i zavrsiti instalaciju) je bespotrebno zezanje koje ce ti sveukupno (za rezanje i sva moguca instaliranja) gotovo uvek uzeti mnogo vise vremena i zivaca...
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2008, 11:00   #15
Chivan
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Chivan
 
Član od: 31.8.2005.
Lokacija: potpuno dislocirana
Poruke: 2.695
Zahvalnice: 974
Zahvaljeno 965 puta na 571 poruka
Određen forumom Re: Kako da snimim igre koje su preko 4.5GB na DVD?

Citat:
polarnimeda kaže: Pregled poruke
a zezati se i od DVD9 praviti 2 DVD5 instalaciona diska (tj. ona sa kojih ces poceti i zavrsiti instalaciju) je bespotrebno zezanje koje ce ti sveukupno (za rezanje i sva moguca instaliranja) gotovo uvek uzeti mnogo vise vremena i zivaca...
Osim činjenice da ti za instalaciju igre od 6 GB, recimo, na HDD-u ne treba 6 GB praznog prostora, nego 12, jer moraš da imaš prostor gde ćeš da otpakuješ igricu + prostor na koji ćeš da je instaliraš.
Chivan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2008, 11:05   #16
bojanbl
Član
 
Član od: 12.11.2007.
Poruke: 264
Zahvalnice: 101
Zahvaljeno 48 puta na 47 poruka
Određen forumom Re: Kako da snimim igre koje su preko 4.5GB na DVD?

To rastavljanje na dva DVD-a nece da radi bas kako treba... Ja sam pratio ta uputstva i opet mi prijavi gresku pri instalaciji odredjene igrice...
bojanbl je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2008, 11:30   #17
paulvandyk68
Banned
 
Član od: 21.9.2007.
Lokacija: Zrenjanin
Poruke: 1.974
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 353 puta na 278 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku paulvandyk68
Određen forumom Re: Kako da snimim igre koje su preko 4.5GB na DVD?

Citat:
bojanbl kaže: Pregled poruke
To rastavljanje na dva DVD-a nece da radi bas kako treba... Ja sam pratio ta uputstva i opet mi prijavi gresku pri instalaciji odredjene igrice...
Naprostije je da recimo jednu igru koja je dosla zapakovana sa rar-ovima od 100 mb podelis na dva dvd-a. Na jedan recimo stavis 4.3 gb a na drugi dvd ono fajlova sto je ostalo.
paulvandyk68 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2008, 13:00   #18
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.013
Zahvalnice: 1.799
Zahvaljeno 958 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: Kako da snimim igre koje su preko 4.5GB na DVD?

Citat:
Chivan kaže: Pregled poruke
Osim činjenice da ti za instalaciju igre od 6 GB, recimo, na HDD-u ne treba 6 GB praznog prostora, nego 12, jer moraš da imaš prostor gde ćeš da otpakuješ igricu + prostor na koji ćeš da je instaliraš.
da, ali ista stvar je i sa nikolinim uputstvom (koje podrazumeva kopiranje "golih" fajlova na HDD)... samo sto ovde nema rizika- uvek uspeva ... a imati 15ak GB free (od kojih ti polovina treba samo trenutno), bar danas ne bi trebalo da bude problem...
svakako je najelegantnije napraviti instalacioni double dvd5 (ako prosto ne uzmes 1 dvd9), ali to moze potrositi stvarno dosta vremena, zivaca, pa mozda i diskova... za sitne pare, mislim da je winrar resenje- najbolje.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2008, 13:07   #19
paulvandyk68
Banned
 
Član od: 21.9.2007.
Lokacija: Zrenjanin
Poruke: 1.974
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 353 puta na 278 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku paulvandyk68
Određen forumom Re: Kako da snimim igre koje su preko 4.5GB na DVD?

Citat:
bojanbl kaže: Pregled poruke
To rastavljanje na dva DVD-a nece da radi bas kako treba... Ja sam pratio ta uputstva i opet mi prijavi gresku pri instalaciji odredjene igrice...
Uzmi jednostavno stari dobri nero 6 i cepaj ga na dva dela na jednom 4.3 a na drugi narezi ono sto je ostalo od tih 4.3 (znaci ostalo) i to je to.
paulvandyk68 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2008, 13:51   #20
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.085
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Kako da snimim igre koje su preko 4.5GB na DVD?

Citat:
bojanbl kaže: Pregled poruke
To rastavljanje na dva DVD-a nece da radi bas kako treba... Ja sam pratio ta uputstva i opet mi prijavi gresku pri instalaciji odredjene igrice...
Ja sam isprobao mnoga i nijedno nije bilo falično. Ako sumnjaš da je krivica do uputstva a ne do tebe (recimo, pogrešno si ispratio redosled, loša RAM memorija koja koraptuje fajlove pri prepakivanju setupa itd), proveri na fileforums.com.

Inače ja igre kući držim u originalnim RAR-ovima kako su skinute sa neta, al mi se često dešava da kad ih nekom "pozajmim", to mi prisedne i sad radim konverziju na dva DVD-a (ili tri, recimo Turok) i ne pitam.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
[AAR] Vampire the Masquerade: Bloodlines Maladikt Role-Play 113 20.3.2010 2:08
Kako igrati igre preko Neta? Monk Psycho Mrežne igre 9 14.7.2009 0:01
Spisak pogođenih pitanja - Harry Potter kviz iMa_NeKo_PljUgU Kvizovi 7 6.7.2008 11:16
DVD film preko HDD i DVD 5.1 plejera na TV? djeda Foto i audio/video 0 14.10.2007 12:17
Halo 2 na PC-u i Win Vista Meho Krljic O igrama uopšte 4 18.4.2006 20:00


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:44.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com