Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Konfiguracije

ŠDK - Konfiguracije Saveti u vezi sa kupovinom konfiguracija

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 23.7.2022, 17:40   #41
el_corona
Starosedelac
 
Član od: 23.1.2008.
Poruke: 1.427
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 366 puta na 331 poruka
Određen forumom Re: Nova konfa bazirana oko RTX 3060 / RTX 3060 Ti

Citat:
polarnimeda kaže: Pregled poruke
a za amd procesore?
Bilo je najave od strane jednog od AMD lidova za 7000 generaciju procesora da ce da bude par modela za AM4 kao i onih sto podrzavaju DDR4 memoriju. To sam cuo kod nekog od ovih jutubera a evo i jedan clana na brzinu sa gugla https://www.pcgamesn.com/amd/ryzen-7...s-ddr4-support

Citat:
polarnimeda kaže: Pregled poruke
...ali slabo mogu da nadjem krstenu b550 plocu do 15k da je dostupna, a da ne mora da se radi flashovanje biosa (koje zelim ipak da izbegnem) da bi podrzala taj ryzen.
sta gubim ako se odlucim za b450 max? (razumeo sam da one podrzavaju ryzen 5600x out of the box)
Nemoj da te flesovanje biosa sprecava, msm da Gigabyte i MSI ploce mozes da flesujes i bez procesora, stavis bios fajl na USB drajv, upalis plocu i pritisnes dugme na njoj. Evo i clanak sa gugla, mogu skoro svi mainstream proizvodjaci https://www.cgdirector.com/update-bios-without-cpu/
Videli i oni da su bili slepci da je update biosa sprecavao kupce da se odluce za jednu ili drugu opciju upravo kao ti sad.
B550 vs B450 ima PCI-E 4.0 podrsku kao glavnu razliku koju bi ja naveo, ostalo se uglavnom razlikuje od ploce do ploce, manje ili vise nekih konektora i sl. B450 su isto ok ploce, PCI-E 4.0 nije presudan da moras da ga imas tako da ti je moj savet da se odlucis za plocu koja ti vise odgovara ili za plocu koja ima vise tih konektora/portova i feature-a za isti novac. To je pod uslovom da se odlucis za AMD.

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
Ja upravo narucio i3-12100f i najjeftiniju h610m plocu (Gigabyte) uz Kingston 2x8 3200 CL16. Mislio da uzmem nesto od 10te ili 11te generacije uz bolju plocu ali razlika u parama je sad smesna za ipak bolje performanse procesora (ako se uzme osnovna maticna ploca za 12tu generaciju i tu pristedi). S obzirom da sam odavno batalio overclock a nemam zilion prikljucenih diskova, ne treba mi 4 RAM slota, RGB nonsens i sl. najjednostavnija maticna ploca je dovoljna. Future proof naravno nije - moci ce neki i5 evtl. u tu plocu i to je to.
Treba sad da nadjem neki krsten a ne preskup kuler za LGA1700...
Bombona, i ja gledam upravo ovako nesto 12100f ili 12400f, samo sto sam plocu za gledao B660 onu sa 4 slota za ram od Gigabyte-a sto je ima po nasim radnjama ali sam odlucio da sacekam avgust i da vidim tu plocu MSI MAG-B660M-MORTAR MAX WIFI DDR4, sa kojom je moguc i non K overklok a za koju su rekli da treba da bude pristupacna cenovno. https://www.msi.com/Motherboard/MAG-...-MAX-WIFI-DDR4
Ako bude cenovno ista kao i Asus DDR5 modeli ROG STRIX B660-F GAMING WIFI ili ROG STRIX B660-G GAMING WIFI onda tu vec ima vise preferencija baciti 100e vise na DDR5 platformu ili uzeti mozda jeftiniju GIGABYTE B660M DS3H DDR4 ili da cekam kako ce cene da se pokazu i da vidim, da li 12th gen ili ipak 10th gen i5 ili i3 posto su bas jeftini.
Btw, non-K OC je moguc i na ASRock B660M PG Riptide, ako nekom znaci ta informacija.

Poslednja ispravka: el_corona (23.7.2022 u 17:53)
el_corona je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku el_corona na korisnoj poruci:
Laskaris (23.7.2022), polarnimeda (23.7.2022)
Stara 23.7.2022, 18:06   #42
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Nova konfa bazirana oko RTX 3060 / RTX 3060 Ti

Vidim ja da ce u ponedeljak da padne telefoniranje radnjama da se proveri koji cooler ima LGA1700 kit za kacenje... informacije na sajtovima su iz kamenog doba. Svi proizvodjaci imaju sada LGA1700 ready kulere..E sad, da li ih nasi imaju u prodaji ili ne...ostaje da se telefonira..
Defitinitivno 12-tu generaciju Intel procesora ako se ide na nizi cenovni segment sada (razlika u ceni izmedju i3-10105f i i3-12100f je manja od 5k din). Osnovna maticna sa h610m cipsetom je jeftinija od neke osnovne sa b560 (za10-tu i 11-tu generciju). Naponske sekcije izgledaju identicno. Mislim da je kvalitetan VRM glavna boljka ploca za Intel procesore jer cipsetovi su jako osetljivi. AMD ploce su kao buldozeri kada se uporede sa Intelovim. Cak ni Z varijante cipseta ne garantuju stabilan rad ako se zeli iscediti iz procesora svaki atom snage. Zavisi puno od proizvodjaca ali i konkretnog modela. U okviru ploca sa istim cipsetom i slicnog cenovnog ranga razlike su neverovatne (b560m cipset eklatantan primer).

Poslednja ispravka: Laskaris (23.7.2022 u 18:22)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.7.2022, 18:56   #43
el_corona
Starosedelac
 
Član od: 23.1.2008.
Poruke: 1.427
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 366 puta na 331 poruka
Određen forumom Re: Nova konfa bazirana oko RTX 3060 / RTX 3060 Ti

Ovaj kuler je imao LGA 1700 kacenje u nekoj radnji, dal bese viphouse nisam siguran ARCTIC Freezer 34 eSports DUO i ok je kuler ali je malo skuplji obzirom da planiras da hladis i3 12100f. Pogledaj inace kod njih kategoriju kulera, imaju izlistana kacenja uvek, pa mozda mozes da vidis po tome za koji kuler bi mogao da kupis kacenje.
Pogledaj i LC-CC-120, on kosta oko 3k nov u radnjama + 10e kacenje na KP https://www.kupujemprodajem.com/komp...glas/137215241
Ja imam taj LC-CC-120 pa sam kontaktirao direkt LC-Power servis, rekli mi da se kacenje kupuje zasebno i da samo update-ovana pakovanja dolaze sa novim kacenjem. Sad pitanje je nas lager da li je noviji ili stariji, to bi morao da pitas uvoznika kada je bila poslednja tura uvoza odnosno da li je bilo nesto skorije i kojim radnjama je distribuirano. Neke radnje iz nemacke imaju to kacnje ali trenutno samo pakovanja od 100 komada su dostupna. Ta opcija na KP ok bez obzira sto sustinski to kacenje kosta u Nemackoj 2 evra. TDP do 180W moze da hladi po specifikaciji tako da bi trebalo da je dovoljan za 12100f.
el_corona je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku el_corona na korisnoj poruci:
Laskaris (23.7.2022)
Stara 23.7.2022, 19:11   #44
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Nova konfa bazirana oko RTX 3060 / RTX 3060 Ti

Ma narucio sam vec dva LC-CC-120 (drugi za AMD masinicu) ali naravno mogu da dam da storniraju narudzbinu. Ako mogu da nabavim taj kit za LC-CC-120 ostaju oba u narudzbini. Za drugi mi komp i ne treba kit, AMD ploca, socket se menja jednom u 7-8 godina, AMD je tu neprikosnoven.
Gledao cene i na KP od "Madjara". Razlika u ceni je toliko mizerna da ne treba ni razmisljati o tome. Za ca 20-30 eur na sav trosak natovariti sebi na glavu potencijalnu glavobolju, ne hvala. Uzgred, LC-CC-120 kosta oko 2600din.
Citat:
Sad pitanje je nas lager da li je noviji ili stariji, to bi morao da pitas uvoznika kada je bila poslednja tura uvoza odnosno da li je bilo nesto skorije i kojim radnjama je distribuirano.
Zato i pomenuh telefoniranje u ponedeljak
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.7.2022, 19:21   #45
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.356
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Nova konfa bazirana oko RTX 3060 / RTX 3060 Ti

Kontaktiraš LC Power i poslaće ti 1700 kačenje za dž (bar su ranije to radili).
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
Laskaris (24.7.2022)
Stara 23.7.2022, 22:35   #46
Vlad Cepesh
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.11.2012.
Poruke: 5.582
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 1.816 puta na 1.694 poruka
Određen forumom Re: Nova konfa bazirana oko RTX 3060 / RTX 3060 Ti

@polarnimeda
Realno govoreci, sa B450 gubis na PCI-e 4.0, ali ako nemas neki ultra brzi SSD, PCI-e 4.0 u ovom trenutku nije od preterane koristi. I naravno za ubog Radeon RX 6400/6500XT, ali to je druga prica. Ploca koja ima da se nadje dosta kod nas, a jako je dobra je Gigabyte B450M Aorus Elite. Dobre opcije su MSI B450 Tomahawk Max II ili B450M Mortar Max.
Vlad Cepesh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Vlad Cepesh na korisnoj poruci:
polarnimeda (23.7.2022)
Stara 23.7.2022, 23:29   #47
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Nova konfa bazirana oko RTX 3060 / RTX 3060 Ti

@el_corona
video sam ja ovih dana da je proces jednostavan, ali negde sam citao da pojedine ploce traze da se bios flash-uje postepeno, jedna po jedna verzija dok se ne dodje do najnovije. za koju to plocu vazi, a za koju ne - nisam nasao podatak.

takodje, citao da ako se proces flashovanja prekine dok traje (sto je nekoliko minuta), moze da dodje do brick-ovanja ploce.
znaci, ako nestane struje na sekund, ode ploca.

@cepesh
ove tri opcije podrzavaju 5600x out of the box?
ti smatras da je amd bolje ili jeftinije resenje od intela? ili svejedno?
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.7.2022, 23:50   #48
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Nova konfa bazirana oko RTX 3060 / RTX 3060 Ti

A za sta sluzi onda backup biosa? Ne verujem da je moguce bas tako lako zabrikovati modernu plocu. Uzgred, Vlad je, kao (iako) odlican poznavalac hardvera, okoreli AMD-ovac tako da verujem da ces cuti odgovor od tri slova

https://www.youtube.com/watch?v=sUP0WX3B6pY

i3 procesor je u pitanju.... Oko 5k dinara jeftiniji od najjeftinijeg R5 3600. Mislim da je dovoljno jasno...

Jos bolji primer, protiv R5 5600x (cena i3 12100f i R5 5600 je neuporediva jer je R5 5600x skuplji za ca 20k din):

https://www.youtube.com/watch?v=yVuQXagRGfU

OK, u drugom primeru i3 je na DDR5 platformi, Z690 ploca.., to kosta... Neka budu i za 25-30 odsto nize performanse sa DDR4 i plocom za smrtnike pa je za te pare rezultat odlican.

Jedina, iako ozbiljna, prednost AMD-a su ploce tj cipsetovi koji su mnogo manje osetljivi na stanje VRM. Moze da ti se desi da puknes lepe pare za Intel plocu a CPU ne ide do najviseg takta ili prosto pada sa njega jer je VRM krsic a cipset osetljiv. Cene ploca manje vise, nije to bas drasticna razlika u ceni u odnosu na AMD. Tu cenu ces svakako nadoknaditi od razlike u ceni procesora koja je ogromna. Veci je problem nekonzistentnost odnosa cena-kvalitet pa mozes da naletis na "minu". Za mene dileme nema: Intel, ali moras dobro da pazis koju plocu kupujes.

Poslednja ispravka: Laskaris (24.7.2022 u 1:09) Razlog: link
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Laskaris na korisnoj poruci:
polarnimeda (24.7.2022)
Stara 24.7.2022, 7:34   #49
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Nova konfa bazirana oko RTX 3060 / RTX 3060 Ti

koja ploca bi zavrsila posao za i5-12400f?

bezimeni mi je preporucio MSI PRO B660M-A DDR4 i MSI MAG B660M MORTAR DDR4, koje su 20 i 21k.
nije ni to neprihvatljivo, ali ako npr. odustanem od 4 slota za RAM, sta bi bilo dobro jeftinije resenje? ne treba mi Wifi, RGB nikako... Maltene samo osnovne funkcije, a da je dobra i da ne gusi proc? i da ne treba flash biosa!

smorio me amd sa flashovanjem biosa, a ako uzmem plocu koja je out of the box podrzava taj ryzen 5600x (sto zelim), kostace manje-vise isto kao intel. umorilo me presabiranje za 20e razlike.

i jel se zna na kraju bar neki kuler koji moze na taj i5?
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.7.2022, 9:21   #50
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Nova konfa bazirana oko RTX 3060 / RTX 3060 Ti

MSI ploce vaze za dobre kada je b660 cipset u pitanju. Evo mozes da virnes ovde:

https://www.techspot.com/review/2432...ards-midrange/

Kapiram da ti treba srednji segment. Manje vise sve ce biti ok za i5-12400f osim par modela koje bi mogao da izbegnes (vodi racuna o temperaturama). Nema flahovanja BIOS-a za taj procesor, koliko znam. U ponudi je od prvog dana...
B560 cipset je bio mnogo gori po pitanju VRM-a i throttle-ovanja. Ovde su rezultati ipak prilicno ujednaceni za iste cenovne segmente. Nece ti ni najbolja ploca biti od koristi ako je hladjenje u kucistu katastrofa. Naponska sekcija mora da se hladi inace je throttle neizbezan. Vidis da sve koje throttle-uju imaju temperaturu naponske sekcije oko 100 stepeni. Ako vec kupujes novo kuciste mozda ne bi bilo lose da pogledas ona sa napajanjem "u kanalu" na donjoj strani. Par jeftinih dodatnih hladnjaka na naponskoj sekciji mogu problem pregrevanja ozbiljno da poprave. Moderniji procesorski kuleri sada "duvaju" ka izlazu iz kucista, taman da hlade naponsku sekciju usput.
Uvek mozes kupiti nesto jeftiniju plocu pa apgrejdovati kada cene DDR5 memorije budu nize. Nikada do sada nisam apgrejdovao komp menjanjem ploce i memorije a da ostavim cpu S obzirom da ces se igrati na kompu kada procesor nije pod maksimalnim opterecenjem stalno, svaka ce od ovih ploca biti ok sa i5 12400f ili cak i jacim procesorom. To se i kaze u tekstu. E sad...doci ce vreme kada ce u igrama taj procesor biti napregnut stalno ili cesce oko 80 do 100 odsto - tada bi moglo da bude problema. Do tada ces vrv preci na DDR5 i drugu plocu ili uloziti u provetravanje kucista ili hladjenje naponske sekcije...
Kuler, kao sto je receno, LC-CC-120 samo treba videti ima li LGA1700 kit za kacenje u pakovanju ili treba kupovati/nabavljati posebno. Za standardne sirine jeftinijih kucista (190mm) je prostor prilicno knap jer visina kulera je 152mm, pogotovo ako su bocne stranice sasvim ravne tj nemaju onih dodatnih 10-12 mm sa svake strane. Mislim da ipak cak i tada moze.

Poslednja ispravka: Laskaris (24.7.2022 u 10:15)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Laskaris na korisnoj poruci:
polarnimeda (24.7.2022)
Stara 24.7.2022, 17:30   #51
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Nova konfa bazirana oko RTX 3060 / RTX 3060 Ti

u svakom slucaju ne gine mi oko 20k za plocu ako idem intel varijantu?
u sustini, sve mi je lepo vec bilo receno.
jedino minijaturna komplikacija za kuler za intel i mala komplikacija za flash biosa za amd. sve mi dodje na isto. dzabe se vrtim u krug.
intel vs amd = slicna cena, slicne performanse. bice sta bude.

jedino nisam osmislio tacno to uklapanje napajanja i kucista. koliko je bitno da kuciste ima rupice po sebi, mozda ugradjene kulere?
mislio sam da uzmem MS CYCLOPS V gaming - MS FIGHTER V305 + napanje cooler master mwe white 700w ili antec earth watts pro.
ali, valjda tu ne moze da bude nekih problema koji ne mogu da se rese dodavanjem kulera u kuciste.

hvala svima jos jednom, pa javljam kada bude nesto konkretno.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.7.2022, 17:48   #52
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Nova konfa bazirana oko RTX 3060 / RTX 3060 Ti

Nema ni komplikacija za kuler. LC-CC-120 dolazi sa kacenjem za LGA1700. Drzao kutiju danas licno u Gig*tronu - pise lepo da podrzava i LGA1700. Ipak, proveri sta pise na kutiji pre nego sto pazaris jer mozda ima i starijih pakovanja po radnjama..
20k za plocu ti ne gine samo ako zelis plocu da koristis duze vremena. Imaj na umu da ipak neces vrteti Cinebench testove satima. Kladim se da bi posle jednog sata Cinebench gnjavaze po ovoj vrucincini bar trecina kompova clanova ovog foruma bila iskljucena zbog pregrevanja. Gaming je daleko manje zahtevan za CPU od Cinebencha. Ja uzimam bazicnu varijantu pa ako DDR5 bude pristupacan zamenicu i RAM i plocu. Do tada ce i najosnovnija verzija raditi posao sa i3. Svakako je i neki Ryzen 5 3600 solidna kupovina.
Mislim da se, sta god da kupis, neko ogromno ulaganje u procesor, maticnu, ram trenutno ipak ne isplati. Takodje je "upgrade path" relativno kratak jer DDR4 je pri kraju karijere, AM4 socket takodje.
Kuciste treba da je dobro provetreno - broj ventilatora ne mora da bude bitan ako su dovod i odvod vazduha lose isplanirani. Topao vazduh se odvodi gore i pozadi, hladan uvodi sa strane, spreda i odozdo. Bilo je ovde primera gde ljudi imaju fantasicna kucista ali toliko lose resenu promaju u kucistu da im se graficke i ploce kuvaju na 100+ stepeni... Uz malo razmisljanja i zdravog razuma i i to se moze resiti.

Poslednja ispravka: Laskaris (24.7.2022 u 18:14)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Laskaris na korisnoj poruci:
polarnimeda (24.7.2022)
Stara 24.7.2022, 18:00   #53
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Nova konfa bazirana oko RTX 3060 / RTX 3060 Ti

koja bi to bazicna msi varijanta mogla da bude, da prepoznaje i5-12400f out of the box?
i sto ne bih duze vremena koristio bazicnu varijantu? samo zbog ddr5 memorije? u sustini planiram da uzmem ovu konfu i da je teram dok ne zastari, pa promenim celu. necu da je budzim.
a top za kuler.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.7.2022, 18:23   #54
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Nova konfa bazirana oko RTX 3060 / RTX 3060 Ti

Svaka ce prepoznati taj procesor out of the box. Taj CPU je izasao pre prve ploce tj zajedno sa njom.
Ako ces plocu da koristis godinama ipak ne bi bilo lose da se isprsis i kupis neku kvalitetniju sa b660m. Ne moras najskuplju ali izbegavaj bas budzet verzije. Imas testove pa neka ti to bude orijentir... Imaj na umu da throttle izaziva pregrevanje naponske sekcije. Dzaba ti i ploca od 20k+ din sa super VRM i oko 70 stepeni na naponskoj sekciji (iz testa) ako se tvoje kuciste lose vetri pa kod tebe temperatura probije 95 stepeni.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Laskaris na korisnoj poruci:
polarnimeda (24.7.2022)
Stara 24.7.2022, 18:37   #55
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Nova konfa bazirana oko RTX 3060 / RTX 3060 Ti

eh ja da se bar toliko razumem, ne bih ovde davio ljude. kapiram da samo vaduh treba sa jedne strane da se uduvava i sa druge izduvava i to je sve.
bilo bi najlakse da uzmem kuciste sa vec ugradjenim sistemom hladjenja, tj. ventovima. da staju u njega grafa i taj kuler (bez da je knap) i da ne razmisljam previse. preporuka za tako nesto, a da ima providnu stranicu? mada i ne mora da ima.
pa da sklopim, povezem sta treba i sto ima samo jedan ispravan nacin da se uradi i da ukljucim.
jos je leto pa da mu vatreno krstenje ne bude stvarno vatreno.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.7.2022, 2:32   #56
DiNDiNBrE
Starosedelac
 
Član od: 20.4.2013.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.249
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 168 puta na 152 poruka
Određen forumom Re: Nova konfa bazirana oko RTX 3060 / RTX 3060 Ti

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Kontaktiraš LC Power i poslaće ti 1700 kačenje za dž (bar su ranije to radili).
Раде и даље, имам ја LC CC 120 на некој маторој Core 2 Quad конфи и реко другару да поклоним кулер ако му пошаљу качење. Траже само да им се пошаље скениран рачун (који мислим да нема силе да нађемо али добро)
DiNDiNBrE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.7.2022, 4:55   #57
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Nova konfa bazirana oko RTX 3060 / RTX 3060 Ti

evo jedan video sa 3060ti i 12400F na 1440p
https://youtu.be/pHUC3P6HbWk
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku water wizard na korisnoj poruci:
polarnimeda (25.7.2022)
Stara 25.7.2022, 12:14   #58
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Nova konfa bazirana oko RTX 3060 / RTX 3060 Ti

narucio intel varijantu, pa cemo da vidimo. jos samo nisam odabrao kuciste.
ako moze neka preporuka, da dolazi sa kulerima, da sve udobno stane i da izgleda sto jednostavnije (po mogucstvu sa providnom stranicom, mada to apsolutno ne mora).
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.7.2022, 18:57   #59
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Nova konfa bazirana oko RTX 3060 / RTX 3060 Ti

A koju si grafu uzeo?
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Laskaris na korisnoj poruci:
polarnimeda (25.7.2022)
Stara 25.7.2022, 19:05   #60
DBrave
Starosedelac
 
Član od: 7.5.2006.
Lokacija: Lion
Poruke: 1.881
Zahvalnice: 459
Zahvaljeno 495 puta na 344 poruka
Određen forumom Re: Nova konfa bazirana oko RTX 3060 / RTX 3060 Ti

https://phanteks.com/Eclipse-P600s.html

Ja imam ovo, odlicno je, mogu glat da ti preporucim.
Imas u cetiri varijante (crna, siva, bela, belo crna) i sa providnom stranicom.
DBrave je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DBrave na korisnoj poruci:
polarnimeda (25.7.2022)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Nova konfa koliko ce ta traje? MiroslavNW Šta da kupim? 6 30.9.2007 12:35
Nova konfa (posle 5 godina cekanja) Aljosa Šta da kupim? 61 23.7.2007 16:57
Nova konfa. Gadoguz Šta da kupim? 36 2.4.2007 21:53
Leadtek 7300 LE, zamjena za 7300GT ili 7600GS, nova konfa Maverick78 ŠDK - Grafika 38 9.9.2006 19:43
Nova konfa PAIN Šta da kupim? 16 13.7.2006 21:32


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:02.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com