Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 8.10.2018, 15:28   #4621
torivoje
Banned
 
Član od: 28.4.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 273 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Zaboravih...tek prekjuče dovrših onu brazilsku anti-utopiju "3%" , uprkos tome što je druga sezona bila mnogo dinamičnija od prve.Opraštam im razvlačenje i "aberacije" scenarija ( primer poslednje epizode u kojoj "Prajđanin" nasrće golim grudima i našminkanim očima na dugačke cevi ,predvodeći juriš nezadovoljnika ). Specijalni efekti su im sasvim solidni ,a serija pokušava da popljuje i socijalni darvinizam,govoreći o njemu mnogo otvorenije od američke "The Purge" konfekcije.

-----------------------------------

Tom Clancy's Jack Ryan .



Američki Jova Radovanović u ulozi koja mu ni mrvicu ne pristaje.Tupo,asimetrično,mesnato lice na koje se čovek pre zakikoće , no što bi poverovao u izrazitu analitičnost mozga njegovog vlasnika (i glavna glumica je totalni promašaj).Tužno je da su svi drugi (uključujući i statiste) delovali neuporedivo prirodnije od ovo dvoje.
Sama priča je ,ali 'ajde,murikanska tv je to,može se pogledati kao lako tv-štivo.Moje glavne zamerke (pored lošeg kastinga) su to što nabildovanog Krazinskog leši svaki mršuljak (a to deluje nerealno) i lakoća kojom ,na kraju balade,teroristički master-majnd biva oboren.

Poslednja ispravka: torivoje (8.10.2018 u 15:46)
torivoje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.10.2018, 21:34   #4622
director
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2007.
Poruke: 1.487
Zahvalnice: 173
Zahvaljeno 178 puta na 157 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku director
Određen forumom Re: TV serije

Odgledao Tudorove. Serije je vrlo dobra. Opisana je sasvim ok vladavina Henrija VIII, odnosno politička previranja kako zbog ličnih interesa vlastele tako i zbog sukoba na liniji katolika i protestanata.

Glumci su dobro odabrani što se tiče glume, iako kad sam sad pogledao portrete neke od tih ličnosti, moram priznati da su glumci previše lepi obzirom na te portrete. Kralj se ubucio koliko sam čitao u svojim srednjim godinama a ovaj je šlank do kraja serijala. Jonathan Michael Francis kao kralj Henri je odlično odradio posao osim u zadnje dve serije kada je glumio starca, tu mi je nekako bio neubedljiv. Istakao bih još Natalie Dormer kao Anu Bolejn koja je meni odlična u svim ulgoama u kojima sam je do sada gledao. Da ne nabarajam dalje sve su to dosta poznata imena i ne treba trošiti reči o njima.

Radnja je ok, to je ono najvažnije. Propraćena su sva dešavanja iz istorije, mnogo detaljnije od Bordžija, ali samo sa aspekta dvora. Ratovi, pobune i ostalo su slabo pokriveni (verovatno budžet nije dozvoljavao) osim poslednjeg rata sa Francuzima i opsade Bulonja. No pošto Henri nije previše ratovao ovo nije ni za zameriti.


Spoiler za spoiler:
Sviđa mi se što se serija ne završava smrću kralja nego smrću njegovog prijatelja Čarlsa Brendona sa kojim je bio prijatelj od detinjstva. To je interesantna odluka scenariste jer je Brandon bio iskren prijatelj Henrija iako je ovaj sumnjao par puta u njega i nikad nije radio protiv kralja niti za svoj lični interes. To i ona čuvena "King never dies" je verovatno razlog ovakvog kraja serije.


Ono što mogu zameriti je da je trebalo da se nastavi serija. Ako su joj dali ime Tudorovi onda je trebalo pokriti i Edvarda, Meri a pogotovo Elizabetu. Ok Edvard je bio dete njega su mogli u istom serijalu sa krvavom Meri koja je kratko vladala. Elizabeta je definitivno vredna bar 2-3 serijala no kontam da je zbog onih par filmova što su snimljeni unazad 10 godina verovatno javnost zasićena njom pa se nije našao investitor za tako nešto.

Edit : Molim moderatora ili administratora da pogleda što mi spoiler deo ne valja. Fali jedan pasus tu

Poslednja ispravka: director (10.10.2018 u 0:41)
director je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.10.2018, 21:41   #4623
bachi
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 2.710
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 907 puta na 670 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Počeo doktor Hu, ili doktorka Hu.
bachi je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.10.2018, 22:18   #4624
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: TV serije

Nadam se da brblja manje od prethodnog Doktora. Užasno zamorna serija, nek je prosto svakom ko može da gleda posle Tennanta.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.10.2018, 23:30   #4625
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Citat:
torivoje kaže: Pregled poruke
Američki Jova Radovanović u ulozi koja mu ni mrvicu ne pristaje.Tupo,asimetrično,mesnato lice na koje se čovek pre zakikoće
Glupe, nepotrebne uvrede (ili šta su već). U svakom slučaju, Krasinski (koji je odličan glumac) je uspeo da odvoji Emili Blant, jednu od najhot glumica, što je dovoljan razlog da mu čovek skine šešir
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.10.2018, 8:33   #4626
bachi
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 2.710
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 907 puta na 670 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Citat:
Dimo kaže: Pregled poruke
Nadam se da brblja manje od prethodnog Doktora. Užasno zamorna serija, nek je prosto svakom ko može da gleda posle Tennanta.
Manje da brblja? Brate, pričamo o Doctor Who, naravno da če da brblja.

Ali da, Tennant rulZ.
bachi je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.10.2018, 12:28   #4627
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Citat:
director kaže: Pregled poruke
Edit : Molim moderatora ili administratora da pogleda što mi spoiler deo ne valja. Fali jedan pasus tu
Zato što ga nisi dobro napisao Treba ovako:

Kod:
[.SPOILER="naslov"]Tekst spojlera[./SPOILER]
(bez ubačenih tačkica u sam tag, to sam stavio da forum ne bi mislio da je to zaista tag)
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.10.2018, 12:54   #4628
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: TV serije

The Walking Dead s09e01 - nije loše, mada može i bolje.
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.10.2018, 16:52   #4629
svarogog
Član
 
Član od: 12.12.2011.
Poruke: 319
Zahvalnice: 69
Zahvaljeno 72 puta na 58 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Posebno mi se svidelo pucanje stakla preko kojeg bi mogao autobus da prodje ali ne i drvena kocija verovatno i zadnja epizoda koju sam pogledao Fear mi je do sada bio bolji ali pobise sve zanimljive likove tako da i to verovatno bataljujem.
Druga sezona MR.Mercedes prilicno losa posle odlicne prve, ako zanemarim SF elemente u drugoj posto je to po knjizi nekako su se previse fokusirali na dva glavna lika i totalno zanemarili sve sporedne likove koji su bili interesantni u prvoj sezoni. Inace prva sezona je odlicna.
svarogog je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.10.2018, 16:59   #4630
torivoje
Banned
 
Član od: 28.4.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 273 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
Glupe, nepotrebne uvrede (ili šta su već). U svakom slučaju, Krasinski (koji je odličan glumac) je uspeo da odvoji Emili Blant, jednu od najhot glumica, što je dovoljan razlog da mu čovek skine šešir
Uvrede kome ? Nekom dalekom holivudskom glumcu koji je ovu seriju otaljao sa još manje gasa nego što je to (svojevremeno) odradio "13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi" ? Reditelj jeste kriv zbog nekolikog neprimerenog unošenja kamere u lice koje (komično asimetričnog) Krazinskog učiniše Šiljom iz Patkovgrada,ali taj isti reditelj nije kriv za odsustvo glume koji nam je Krazinski ovde demonstrirao.O njegovoj glumi u seriji možeš pročitati u komentarima I-Em-De-beovaca koji nisu plaćeni studijski botovi.
Ebi Korniš ga ovde prati u stopu svojim neglumljenjem i nezainteresovanošću.Više elektriciteta dobiješ tarući dve papirne kese jednu o drugu,no što se dobilo u scenama u kojima glume par.

P.S.
Emili Blant nije naročita riba,ja sam (kao sasvim prosečan Zemunac) u životu pokupio par poprilično boljih.Prva od njih je pala (ne mojom krivicom) na glupi ožiljak koji zaradih kao dete sopstvenom nespretnošću.Pišem ovo zato što su dve stvari u životu apsolutna misterija : putevi Gospodnji (kako izreka kaže) i razlozi zbog kojih neke žene odaberu neke muškarce.
torivoje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.10.2018, 19:09   #4631
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Citat:
svarogog kaže: Pregled poruke
ali ne i drvena kocija
Hehe, recimo da je problem ona gvozdena "lajsna" na točkovima, plus kola (ne baš kočija, čini mi se) ide nizbrdo niz stepenice, pa pri svakom "koraku" prednji točak malo jače čukne staklo... Plus, pao je i onaj komad betona pre toga, pa je zato staklo moglo da malo popusti... Itd, itd - ne kažem da je logično, ali nije baš previše nelogično
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.10.2018, 19:44   #4632
svarogog
Član
 
Član od: 12.12.2011.
Poruke: 319
Zahvalnice: 69
Zahvaljeno 72 puta na 58 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Mislim da bi to staklo izdrzalo par udaraca krampom ali to manje vise nego jednostavno serija je postala krajnje dosadna
svarogog je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.10.2018, 20:31   #4633
Skenderevo
Starosedelac
 
Član od: 20.11.2010.
Lokacija: Khorinis
Poruke: 2.069
Zahvalnice: 3.728
Zahvaljeno 979 puta na 534 poruka
Određen forumom Re: TV serije

@Director

The Tudors je meni jedna od omiljenih serija, drago mi je da ti se svidela. Cekiraj Rome i The Last Kingdom, ako vec nisi.
Skenderevo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.10.2018, 0:48   #4634
director
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2007.
Poruke: 1.487
Zahvalnice: 173
Zahvaljeno 178 puta na 157 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku director
Određen forumom Re: TV serije

@Skenderevo

Gledao sam obe serije, kao i the terror, vikinge i bordžije koji spadaju u te neke nazovimo ih istorijske serije. Trenutno merkam Versailles seriju pa ako je neko gledao neka prosledi utiske.
director je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.10.2018, 15:27   #4635
Mac4LiF
Veteran
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 706
Zahvalnice: 262
Zahvaljeno 130 puta na 101 poruka
Thumbs up Re: TV serije

The Terror
https://www.imdb.com/title/tt2708480/episodes?season=1

Fantasticna serija koja je legla u deset epizoda,
Gvozdena Britanska skola glume,
Odlican spoj mitologije(FX) i same price.

Da se kojim slucajem nisu upetljali sa mitologijom i CGIem,opet bi serija bila odlicna.Studio u kojem je snimano,vecinom je odisalo realnoscu.

Jedinu zamjerku nalazim u tome sto se nastavlja, dakle mozemo kad tad ocekivati drugu sezonu.

Vec sada mozemo nagadjati u kom smeru ce se prica odvijati.
Mada bi ja licno vise volio da se drugi serijal odvija sa drugim glumcima i mjestom dogadjanja.
Mac4LiF je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.10.2018, 16:27   #4636
Juraj
Starosedelac
 
Član od: 18.1.2008.
Lokacija: Susjedna država
Poruke: 1.466
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 279 puta na 197 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Citat:
Mac4LiF kaže: Pregled poruke
The Terror
https://www.imdb.com/title/tt2708480/episodes?season=1
Mada bi ja licno vise volio da se drugi serijal odvija sa drugim glumcima i mjestom dogadjanja.
Druga sezona nema nikakve veze s prvom.

http://www.digitalspy.com/tv/ustv/fe...-plot-trailer/


Moving from the mid-1800s, the second season will be set during World War II and will follow an uncanny spectre that menaces a Japanese-American community from its home in Southern California to the internment camps to the war in the Pacific.
Juraj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.10.2018, 20:12   #4637
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Citat:
Mac4LiF kaže: Pregled poruke
The Terror
https://www.imdb.com/title/tt2708480/episodes?season=1

Fantasticna serija koja je legla u deset epizoda,
Gvozdena Britanska skola glume,
Odlican spoj mitologije(FX) i same price.

Da se kojim slucajem nisu upetljali sa mitologijom i CGIem,opet bi serija bila odlicna.Studio u kojem je snimano,vecinom je odisalo realnoscu.

Jedinu zamjerku nalazim u tome sto se nastavlja, dakle mozemo kad tad ocekivati drugu sezonu.

Vec sada mozemo nagadjati u kom smeru ce se prica odvijati.
Mada bi ja licno vise volio da se drugi serijal odvija sa drugim glumcima i mjestom dogadjanja.
Serija je po knjizi rađena, otud natprirodni događaji, a i odlično su adaptirali knjigu koja je baš razvučena.
Btw iako je nastavljena serija, biće druga priča i druga postava, dakle priča prve sezone je završena, to je to
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.10.2018, 19:45   #4638
Mac4LiF
Veteran
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 706
Zahvalnice: 262
Zahvaljeno 130 puta na 101 poruka
Thumbs up Re: TV serije

Da,vidio sam u svakoj epizodi da radjeno po knjizi ali opet rekoh i da nije mitologije, veoma uverljivo su preneli podsticaj za kanibalizmom.

Hvala na informacijama u vezi sledeceg serijala!
"Palac gore"
Mac4LiF je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.10.2018, 11:58   #4639
malo blesav
Veteran
 
Član od: 23.1.2012.
Lokacija: Trebinje
Poruke: 1.193
Zahvalnice: 623
Zahvaljeno 287 puta na 231 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Počeo gledati dextera, i u jednom dahu odgledah prvu sezonu. Fantastično, nema šta. Nadam se da su i naredne sezone dobre.
malo blesav je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.10.2018, 14:33   #4640
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Manifest OK prvih par epizoda, God Friended Me 'nako, može da prođe, ali i ne mora
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Serije grafičkih kartica Ilke Grafika 19 14.7.2009 12:40
Španske serije miša topola Cvet kompjutera 20 17.4.2009 18:05
Novi Slax 6.1.0 i zadnji iz serije 6.x laikexpert Slobodni softver 2 14.4.2009 16:25
Nova kamera starije serije westorbit ŠDK - Foto i audio/video 0 18.4.2007 16:13


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:40.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com