Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Pregled rezultata glasanja: Koji deo je po vama bolji
Max Payne 1 177 54,13%
Max Payne 2 ''The Fall of Max Payne'' 150 45,87%
Glasova: 327. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.7.2021, 1:36   #301
Vlajk@
Veteran
 
Član od: 16.3.2015.
Lokacija: epicentar
Poruke: 813
Zahvalnice: 830
Zahvaljeno 246 puta na 155 poruka
Određen forumom Re: Max Payne 1 i 2

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
a to kažem kao veliki fan prve dve igre.
Mozes da budes ne znam ni ja koliki fan necega to ti ne daje neku specijalnu moc i kredibilitet da budes objektivan.

Ne znam kako bih onda sebe nazvao koji imam instalirana oba prva dela i redovno ih igram, dok radim cesto pustim soundtrack da slusam da me inspirise i slicno. Jel treba ja da stavim neki bedz i da se kurcim kako sam ja neko i nesto pa da onda napisem neku kritiku kako bi je uvazili i vise cenili, jer sam eto neko i nesto?!

U sustini MP3 moze da bude i dobra puicacina, dobra igra, nazovite je kako god ali ona je stilski, poetski i duhovno skrenula u neki drugi kolosek. MP3 je prosto imitacija, falsh, to je kao kada bi neki mladi umetnik pokusao da uradi portret Monalize ponovo. Pa ne moze, nije to to, jednostavno je tako. Ja makar gledam na to tako.

Ne kapiram sta su pokusali da postignu sa tim premestanjem radnje u Brazil?! Pa to im je bio prvi fejl. Nisu bili kadri da urade dobru noar pricu u Nju Jorku, vec su time samo zeleli da postignu originalnost. Jos ga osisali na celavo, pretvorili u alkosa... Pa kada nije postao alkos posle gubitka zene i deteta u prvom delu, pa je i u drugom takodje odoleo tom poroku i sad odjednom u trecem postaje notorni alkoholicar koji se osisa na celavo, pusti hipstersku bradu, nabije Rejbanke i idemo rokanje... klasicni sminker. Sa sve luckastim i stilizovanim karakterima iz GTA univerzuma, prozeto glupim katscenama i onim epilepticnim efektom da ti se smuci. Bravo za RS uspeli su da udare njihov prepoznatljivi pecat, koji je totalna suprotnost onom Remedijevom, mracnom, melanholicnom, misticnom noar detektivskom stilu kojem odisu skoro sve njihove igre.

Poslednja ispravka: Vlajk@ (27.7.2021 u 1:54)
Vlajk@ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Vlajk@ na korisnoj poruci:
jovaš (27.7.2021)
Stara 27.7.2021, 8:08   #302
jovaš
Veteran
 
Član od: 23.9.2013.
Lokacija: Podgorica - Montenegro
Poruke: 963
Zahvalnice: 127
Zahvaljeno 96 puta na 80 poruka
Određen forumom Re: Max Payne 1 i 2

Tačno tako.
Vjerovatno je MP3 dobra igra (ko voli takav tip igara) ali niđe veze s atmosferom iz prve dvije igre.
Neka odrade remaster prve dva dijela to bi bilo fenomenalno.
jovaš je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.7.2021, 11:32   #303
ogisha
Veteran
 
Član od: 25.4.2008.
Poruke: 998
Zahvalnice: 315
Zahvaljeno 299 puta na 197 poruka
Određen forumom Re: Max Payne 1 i 2

Do percepcije je Vlajko džaba se nerviraš


Meni je MP 3, kao da je neko uzeo Kuma 3, Majklu Korleoneu obukao havajsku košulju i stavio ga tamo negde u brazil-meksiko-kolumbiju, sa tompusom u ustima i naočarima za sunce i hajde, napravio neki dobar film od toga. Taj film bi možda bio dobar, imao dobar zaplet i slično ali prosto ne ide uz postavljenu podlogu i ceo ton koji ide u prva dva filma. Opet, nekome bi se i takav treći deo svideo i čak bi želeo još. To je jednostavno tako i svađali bi se sad ovde do sutra šta ko voli i kako je ko doživeo ovu igru.


Doduše, ovako doživljavam samo Remedy igre na kojima je radio Sam Lake. Umeju da pogode taj filmski osećaj, sa celom produkcijom, dijalozima, muzikom... zato mi je apsolutno nebitno da li je MP3 kao igra dobra. Ona je izašla iz koloseka i iz postavke koja je utvrđena u prva dva dela i tu je za mene kraj.


Neke druge serijale ne doživljavam tako i mogu da prave zaokrete koliko hoće, ja ću ih igrati i uživati u njima.
ogisha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku ogisha na korisnoj poruci:
filpan (27.7.2021), Vlajk@ (27.7.2021)
Stara 27.7.2021, 13:00   #304
code master
Starosedelac
 
Član od: 15.7.2016.
Poruke: 1.396
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 481 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: Max Payne 1 i 2

Evo jedne zanimljivosti neko je racunao Body Count tokom cele trilogije i ovo je rezultat.


Max Payne (2001): 652 kills
Max Payne 2 (2003): 373 kills (does not include Mona Sax’s 91 kills)
Max Payne 3 (2012): 1,216 (seriously)

Max Payne je masakrirao Brazil ali bukvalno . Ali i ovo je realna slika cele situacije, ja se sećam koliko je samo u trojci bilo dosta pucanja pa su po meni ljudi iz Rockstara previše preterali .

Poslednja ispravka: code master (27.7.2021 u 13:59)
code master je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.7.2021, 15:27   #305
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.111
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Max Payne 1 i 2

Citat:
Vlajk@ kaže: Pregled poruke
Mozes da budes ne znam ni ja koliki fan necega to ti ne daje neku specijalnu moc i kredibilitet da budes objektivan.

Ne znam kako bih onda sebe nazvao koji imam instalirana oba prva dela i redovno ih igram, dok radim cesto pustim soundtrack da slusam da me inspirise i slicno. Jel treba ja da stavim neki bedz i da se kurcim kako sam ja neko i nesto pa da onda napisem neku kritiku kako bi je uvazili i vise cenili, jer sam eto neko i nesto?!

U sustini MP3 moze da bude i dobra puicacina, dobra igra, nazovite je kako god ali ona je stilski, poetski i duhovno skrenula u neki drugi kolosek. MP3 je prosto imitacija, falsh, to je kao kada bi neki mladi umetnik pokusao da uradi portret Monalize ponovo. Pa ne moze, nije to to, jednostavno je tako. Ja makar gledam na to tako.

Ne kapiram sta su pokusali da postignu sa tim premestanjem radnje u Brazil?! Pa to im je bio prvi fejl. Nisu bili kadri da urade dobru noar pricu u Nju Jorku, vec su time samo zeleli da postignu originalnost. Jos ga osisali na celavo, pretvorili u alkosa... Pa kada nije postao alkos posle gubitka zene i deteta u prvom delu, pa je i u drugom takodje odoleo tom poroku i sad odjednom u trecem postaje notorni alkoholicar koji se osisa na celavo, pusti hipstersku bradu, nabije Rejbanke i idemo rokanje... klasicni sminker. Sa sve luckastim i stilizovanim karakterima iz GTA univerzuma, prozeto glupim katscenama i onim epilepticnim efektom da ti se smuci. Bravo za RS uspeli su da udare njihov prepoznatljivi pecat, koji je totalna suprotnost onom Remedijevom, mracnom, melanholicnom, misticnom noar detektivskom stilu kojem odisu skoro sve njihove igre.
Druže došlo mi je da se ycepem od ovog posta. MP3 je objektivno dobra igra i to je ono što sam ja hteo da kažem kada sam rekao da sam i fan prve dve igre. Subjektivni doživljaj je skroz druga stvar.
Ubio si u pojam sa ovim postom u pojam svojom subjektivnošću. Da si bar probao da budeš objektivan pa da me isprozivaš nego si udario na to šta se tebi sviđa a šta ne.

Isto tako i ja kunem Ubisoft što je uništio Tom Clancy igre. Ali bio bih debil da tvrdim da je Blacklist loša igra kada jednostavno to nije. Chaos Theoryiju se vraćam svako malo ali to ne znači da je Blacklist njesra, samo je drugačija igra, i to dobra igra, iako su priča i sve što je okružuje čisto smeće. Isto važi za MP3.

Gameplay je odličan i atmosfera Brazila je većim delom vrhunski dočarana iako se tebi kao fanboju Remedija sve to ne sviđa.

A ako ćemo već da se debilišemo onda da pljujemo malo i po Remedyju i detinjastom zapletu i raspletu prve dve igre. Vraški zabavan narativ i sjajna atmosfera ali ako sagledaš realno niđe veze s vezom. Da nije dobre atmosfere i Maxovih monologa sve skoro sve ostalo bi bilo ravno totalnom wannabe/amaterizmu. I to ti kažem kao fan prve dve igre prijatelju pozdrav
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
Atwa013 (1.8.2021)
Stara 28.7.2021, 19:04   #306
2CRAZY
Član
 
Član od: 5.3.2008.
Lokacija: Beograd - Vidikovac
Poruke: 164
Zahvalnice: 71
Zahvaljeno 32 puta na 22 poruka
Određen forumom Re: Max Payne 1 i 2

MP3 nije loša igra, odlična je, ali je loš nastavak.
Tako da svakako treba da odigra zbog kvaliteta igre, ali da zaboravi na prva dva dela dokle igra.
2CRAZY je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.7.2021, 20:42   #307
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.545
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.485 puta na 3.996 poruka
Određen forumom Re: Max Payne 1 i 2

Da je treci nastavak bio u NY kukali bi zasto opet isti setting.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.7.2021, 18:59   #308
2CRAZY
Član
 
Član od: 5.3.2008.
Lokacija: Beograd - Vidikovac
Poruke: 164
Zahvalnice: 71
Zahvaljeno 32 puta na 22 poruka
Određen forumom Re: Max Payne 1 i 2

Nije problem samo promena okruzenja, vec je ceo osecaj drugaciji... nema ni noir, ni strip... atmosfera totalno drugacija, pa i prica i likovi, ne prepoznajem Max-a, ko da je drugi covek... mada i u dvojci su ga dosta promenili, ostareli, ali sam progutao...
2CRAZY je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.8.2021, 10:11   #309
Atwa013
Starosedelac
 
Član od: 14.11.2010.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 2.540
Zahvalnice: 1.226
Zahvaljeno 1.366 puta na 723 poruka
Određen forumom Re: Max Payne 1 i 2

Citat:
2CRAZY kaže: Pregled poruke
Nije problem samo promena okruzenja, vec je ceo osecaj drugaciji... nema ni noir, ni strip... atmosfera totalno drugacija, pa i prica i likovi, ne prepoznajem Max-a, ko da je drugi covek... mada i u dvojci su ga dosta promenili, ostareli, ali sam progutao...
To i jeste bila poenta MP3. Šta se desilo posle i kuda je život odveo Maksa Pejna.
I dan danas mi je drago što nisam poslušao utiske fanova koji su "sasjekli" igru baš zbog razloga koje i ti navodiš pa se usudio da probam i uživao samo tako.

Ne mora sve da bude crno-belo, kišni kaputi isl.
MP3 počinje kao za*****.ija, ali kako se priča odmotava vidiš da je i mračna i tmurna i nije sve šareno i veselo kako se čini.

A što se tiče kill counta, s obzirom da je gameplay veoma fluidan i zabavan, baš me briga da l' sam ubio 200-300 ljudi više nego u prva dva dela, ma mogao sam i manju državu da potamanim, isto bi mi bilo.

Uglavnom, kao i za svaku drugu igru, pravi fanovi mogu da igraju prve dve igre, ove da se odreknu preko nekog štampanog medija, a mi ostali, neznalice i naivčine uživaćemo u sva tri dela.

I vuk sit i ovce na broju.
Atwa013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 9 korisnika se zahvaljuje korisniku Atwa013 na korisnoj poruci:
Akumu (1.8.2021), Andross (1.8.2021), doctor (2.8.2021), Garinca (1.8.2021), Leonida (1.8.2021), NIx Car (2.8.2021), Ocelot (1.8.2021), pentraksil (1.8.2021), Skenderevo (1.8.2021)
Stara 1.8.2021, 14:45   #310
Vlajk@
Veteran
 
Član od: 16.3.2015.
Lokacija: epicentar
Poruke: 813
Zahvalnice: 830
Zahvaljeno 246 puta na 155 poruka
Određen forumom Re: Max Payne 1 i 2

Suma sumrum, MP3 je njesra u odnosu na prva dva dela, a u odnosu na GTA i slicne je sasvim pristojna pucacina.
Vlajk@ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.8.2021, 19:47   #311
Akumu
Veteran
 
Član od: 3.1.2006.
Poruke: 817
Zahvalnice: 285
Zahvaljeno 209 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: Max Payne 1 i 2

MP3 je fenomenalna igra, i to kažem kao neko ko je X puta prešao prva dva dela.

Meni je zapravo odlična priča u toj igri i lepo nastavljena na prve dve - da je i posle druge igre Maks ostao u Njujorku, to bi bilo sumanuto iz ugla njega kao lika, a dosadno iz perspektive nas igrača koji bismo ga opet terali kroz hotele i skladišta tog grada. Ovako je potpuno promenio okruženje, ali nije uspeo da pobegne od svojih demona i samo ih je upregao kako bi ga vodili kroz neverovatno nasilno podneblje prepuno kontrasta na svakom koraku, baš kao što je i on sam lik u kojem su isprepletane potpune suprotnosti - snažne emocije prema bližnjima i bezdušna okrutnost prema svakome ko je krenuo na njega.

Taj neprekidni niz metaka za koji u ovoj igri imate osećaj da ne staje ni na sekund kao da utišava glasove i sećanja koja Maksu ne daju mira, što je sjajno prikazano kroz poglavlja koja ga vraćaju u Njujork u momentima kada gubi svest ili spava omamljen lekovima.

I ja sam mislio da će igra biti *****e kada su se pojavili prvi skrinšotovi pre mnogo godina, ali me je zapravo oduševila.
Akumu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Akumu na korisnoj poruci:
Ocelot (1.8.2021), Uros12 (1.8.2021)
Stara 1.8.2021, 21:39   #312
Vlajk@
Veteran
 
Član od: 16.3.2015.
Lokacija: epicentar
Poruke: 813
Zahvalnice: 830
Zahvaljeno 246 puta na 155 poruka
Određen forumom Re: Max Payne 1 i 2

"Taj neprekidni niz metaka za koji u ovoj igri imate osećaj da ne staje ni na sekund kao da utišava glasove i sećanja koja Maksu ne daju mira, što je sjajno prikazano kroz poglavlja koja ga vraćaju u Njujork u momentima kada gubi svest ili spava omamljen lekovima."

- Akumu 2021.

Vlajk@ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2021, 7:19   #313
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.545
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.485 puta na 3.996 poruka
Određen forumom Re: Max Payne 1 i 2

Evo sada je igra jos bolja nego prve dvije, izasao 1st person mod

https://www.moddb.com/mods/max-payne-3-first-person-mod
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2021, 22:36   #314
2CRAZY
Član
 
Član od: 5.3.2008.
Lokacija: Beograd - Vidikovac
Poruke: 164
Zahvalnice: 71
Zahvaljeno 32 puta na 22 poruka
Određen forumom Re: Max Payne 1 i 2

Citat:
Atwa013 kaže: Pregled poruke
I dan danas mi je drago što nisam poslušao utiske fanova koji su "sasjekli" igru baš zbog razloga koje i ti navodiš pa se usudio da probam i uživao samo tako.
Ja MP3 nisam pljuvao, kao sto vidis na ovoj strani, napisao sam da mislim da je odlicna, mogu reci i fenomenalna igra, ali meni je los nastavak...
Ja sam hardcore fan prva dva dela, koji su mi kao fransiza u top 3 igre ikad i meni ta promena nije legla i ne drzi mi vodu uopste, vidi se da je promenjen tim na svakom koraku, ali ljudi smo, svako moze da ima svoje misljenje.

Moje licno misljenje je da ko je pravi fan ovog serijala, ko je razumeo igru u srz, ne moze za MP3 da kaze, to je to, to mogu da kazu neki casual akcioni konzumeri, kojima nije ni bitno, nego daj samo slow mo i akciju da se puca.
2CRAZY je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku 2CRAZY na korisnoj poruci:
Vlajk@ (3.8.2021)
Stara 3.8.2023, 20:56   #315
Malik Tintilinic
Starosedelac
 
Član od: 14.12.2010.
Poruke: 1.244
Zahvalnice: 301
Zahvaljeno 335 puta na 237 poruka
Određen forumom Re: Max Payne 1 i 2

Max Payne 2 na Steamu sa popustom a tu je i kec
Malik Tintilinic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.10.2023, 9:07   #316
code master
Starosedelac
 
Član od: 15.7.2016.
Poruke: 1.396
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 481 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: Max Payne 1 i 2

Citat:
Max Payne: [narrating] I had a dream of my wife. She was dead. But it was all right
Pre 20 godina je izašao Max Payne 2: The Fall of Max Payne.

Poets of the Fall - Late Goodbye
code master je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku code master na korisnoj poruci:
Akumu (15.10.2023)
Stara 18.12.2023, 17:29   #317
ogisha
Veteran
 
Član od: 25.4.2008.
Poruke: 998
Zahvalnice: 315
Zahvaljeno 299 puta na 197 poruka
Određen forumom Re: Max Payne 1 i 2

James McCaffrey (1959 - 2023)
https://www.thegamer.com/james-mccaf...assed-away-65/

Ode čovek... neočekivana vest i iznenada. Nisam znao da je bolestan. Baš mi krivo.
ogisha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ogisha na korisnoj poruci:
Juraj (19.12.2023)
Stara 18.12.2023, 22:45   #318
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.111
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Max Payne 1 i 2

Velika tuga. RIP.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.12.2023, 1:29   #319
Stenmark
Banned
 
Član od: 13.4.2014.
Lokacija: Gora Crna
Poruke: 2.033
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 1.009 puta na 514 poruka
Određen forumom Re: Max Payne 1 i 2


Maks Pejna više nema. Ako išta bilo je zabavno.

Stenmark je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
max payne


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 7:36.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com