Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet usluge
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Internet usluge Provajderi, načini povezivanja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.4.2014, 11:37   #3641
Bizzare Contact
Član
 
Član od: 14.9.2009.
Poruke: 232
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 17 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Nekoliko sati sam mozgao i nisam uspeo da provalim u čemu je problem.
Najverovatnije će sve da se završi odlaskom u MTS poslovnicu, ali bih i ovde
pitao za ideje o tome šta može da bude problem. Naime, pre jedno 2 nedelje je ADSL počeo sa pauzama u radu od po sat, dva, nekad i do 4 sata, ali jako retko. To bi se desilo na svakih par dana.
Zatim, jednog dana sam konstantno imao prekide od po par sekundi, ali skoro čitav dan, tako da je online gaming bio apsolutno nemoguć.
I na kraju, od juče ujutru nema interneta uopšte, mreža ne detektuje bilo kakav problem, ali protoka nema. Čak i telefon vidi wireless iako ne može da ga koristi.
Ono što jesam primetio je da je računar odjednom prijavio unknown device za koji ne može ni sam ni uz moju pomoć da nađe drajvere. Računi su uredno plaćeni, tako da ne mislim da su me isključili, sem ako ne žele da plaćam unapred
Ono što sam iz očaja uradio je da očistim kućište od prašine, proverim sve kablove, restartujem modem više puta, čak probam i drugi kabl koji ide iz modema u računar. Valjda sam dovoljno čitko i jasno objasnio, pa nekome možda padne na pamet nešto što meni nije.
Bizzare Contact je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.4.2014, 20:08   #3642
blast beat
V.I.P. GNU/Linux
 
Član od: 7.6.2009.
Lokacija: Novi Sad, Vojvodina OS: Arch Linux
Poruke: 2.508
Zahvalnice: 250
Zahvaljeno 649 puta na 499 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

@Bizzare Contact

Taj unknown device je neki win problem. Nema veze sa kablom, nego deo hardvera pravi problem, možda upravo win i mrežna imaju nekih problema u komunikaciji. Ja bih tu probao drugi komp ili neki live CD sa Linuksom da digneš i da vidiš da li je sve ok. Pod uslovom da je taj problem sa unknown device vezan za mrežnu, a ne za neki drugi deo PC-a.

@krssrb

Ja sam ponovo prešao sa SBB-a na Lelekom i brzina mi ne prelazi 450kb/s iako bi trebalo da imam 6Mbit-a. Zvaću ih ovih dana da vidim šta se dešava.
blast beat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.4.2014, 23:09   #3643
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Kod mene takodje klik 6 iz box-a, download konstantno preko 650kB pa sve do 720 u retkim trenucima, ali potraju po 15-20sek. Ima i tih dana kada neće preko 450kB, ali samo u početku,sada skoro da nemam problema. A kod komšije isti paket, ali download konstantno 820kB, samo njemu veza puca svaki 2. dan, pa me stalno zivka da pogledam. Jednostavno stane na 5-10 min, pa opet krene nema pravila. Bili mu ovi iz lelekoma 10 puta u proteklih 10 meseci, ali problem je izgleda nerešiv.
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.4.2014, 1:29   #3644
Dreamfall
Banned
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Above the Abyss
Poruke: 1.879
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 910 puta na 523 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

@Bizzare C

Koji modem imas? Moj ortak je imao strasnih problema sa HG 532E, na kraju je presao na 'kabl' (tj. kao ja u IKOM jato ) oni uglavnom dele Thomson modeme/rutere na koje ljudi mnogo manje kukaju (ja nisam za 2 god imao problema, a nisam ga gasio i izgarao sam ga... download/upload/ MMO/ streaming all day long )
Dreamfall je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.4.2014, 8:13   #3645
Bizzare Contact
Član
 
Član od: 14.9.2009.
Poruke: 232
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 17 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Ispostavilo se da se neko u prolazu sapleo o kabl koji ide iz zida u modem, i posle taj kabl gurnuo pod tepih misleći da će da prođe nezapaženo
Doduše, trebalo mi je vremena da primetim.
Zamenio sam ono što je uništeno i sad sve radi kako treba, ali hvala vam u svakom slučaju.
Bizzare Contact je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.4.2014, 13:13   #3646
blast beat
V.I.P. GNU/Linux
 
Član od: 7.6.2009.
Lokacija: Novi Sad, Vojvodina OS: Arch Linux
Poruke: 2.508
Zahvalnice: 250
Zahvaljeno 649 puta na 499 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Ja zvao podršku još isto veče. Prvo što je operaterka bila žešće zbunjena kada sam rekao da nemam antivirus jer koristim Linuks. Posle dva dana došli ljudi iz Lelekoma, proverili instalacije, naravno sve ok. Kao prijaviše šefu, oni su fizikaci, ne znaju da provere postavke modema. Sutra ujutru zovu da probam, sve je bilo sređeno i radi punom brzinom. Tako da je nešto do njih bilo.
blast beat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.5.2014, 19:29   #3647
Red Dragon
Starosedelac
 
Član od: 16.7.2006.
Lokacija: Ima
Poruke: 2.409
Zahvalnice: 275
Zahvaljeno 739 puta na 370 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Red Dragon
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Postavljam pitanje u ime jedne druge osobe, a kako mi je objasnjeno preko trece osobe (posto sam ovom drugom se ne moze doci u kontakt), ni ja nisam siguran sta hoce, pa ce mozda neko uspeti ovo da protumaci.
Naime, covek u svojoj firmi ima internet. A sada hoce u stanu gde je zakupac da isto uvede internet za svoju firmu, ali da mu dolaze "racuni na njegov broj" (pretpostavljam da misli broj u firmi, ali nisam siguran), i traze mu iz Telekoma sagasnost zakupodavca. Da li je ovo moguce izvesti i da li ovde ima nesto sto moze da pretstavlja problem za zakupodavca?
Red Dragon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.5.2014, 19:37   #3648
mare037
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.448 puta na 2.073 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Mislim da nema nekih problema za zakupodavca ukoliko se slaže sa tim.

Obaveze oko plaćanja vezuju se za njega, tako da je vlasnik tog stana čist. Još jedna prednost je u tome što će navesti da mu računi stižu u sklopu firme.
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.5.2014, 10:12   #3649
bobi98
Veteran
 
Član od: 4.4.2008.
Lokacija: Srbobran-Novi Sad
Poruke: 813
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 143 puta na 117 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Da li vam se desava da posle 2-3 sata surfovanja, kad ga opteretite da jednostavno pukne net i da morate da ga ugasite i upalite da bi proradio?
bobi98 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.5.2014, 8:13   #3650
koojot
Član
 
Član od: 10.12.2009.
Lokacija: KG
Poruke: 189
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 29 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Meni je to radio ruter i onda sam uzeo bolji paket koji je dodatno opteretio ruter i zatim je crkrkao. Ne mora da znaci da se to isto desava i kod tebe.
koojot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.5.2014, 14:11   #3651
njupadzija
Član
 
Član od: 9.6.2013.
Poruke: 64
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Видех ово малопре на њиховом сајту:

Citat:
Novi tablet uređaji uz ADSL Net pakete!

15.04.2014

Promotivnu ponudu tablet uređaja obogatili smo sjajnim novim modelima modernog dizajna i brojnih multimedijalnih funkcionalnosti, koje uz Net pakete možete kupiti po ceni već od 1 dinar!

Uz naše Net pakete, koji mogu biti realizovani realizovani putem ADSL tehnologije, VDSL tehnologije ili putem optičke mreže, u svakom trenutku uživaćete uz brzu i pouzdanu vezu ka Internetu.

Ponuda tablet uređaja važi uz ugovor na 24 ili 36 meseci za neki od Net paketa i traje dok traju zalihe računara, a najkasnije do 30. juna 2014. godine.
http://www.open.telekom.rs/home/news...mp=8&cid=56042


Изгледа сам ја тешки баксуз, обновио сам уговор пре три месеца а сада деле таблете и за 1 дин. Чуо сам од колеге да могу да им тражим да ми опет обнове уговор (и ако ми је истекло тек три месеца од старог)и да добијем таблет. Је ли неко од вас имао искуства са овим обнављањем уговора пре истека истог?

Отићи ћу до њих ових дана, али реко да питам прво овде...
njupadzija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.5.2014, 14:21   #3652
mare037
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.448 puta na 2.073 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Mislim da svi operateri daju obnovu ugovora, ako uzimaš novi paket/brzinu/uslugu/itd.
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.5.2014, 1:37   #3653
Death_Jester
Novi član
 
Član od: 24.2.2009.
Poruke: 6
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Citat:
polarnimeda kaže: Pregled poruke
ajde neko ako moze da pomogne...

imao sam do juce neki stari huawei ruter, vec 7-8 godina (roze boje, ne secam se koji bese model), kada sam potpisao novi ugovor sa telekomom i umesto dotadasnjih 4 mbita presao na 10 mbita, pri cemu mi je ruter zamenjen, novim, belim, huawei hg532e (za razliku od prethodnog, ovaj je bezicni).

sve sam povezao bez problema, i sve radi - dok radi.. prosto, na svakih 10-15 minuta, internet kao da zaglavi na minut ili dva, kada je beskoristan... frustrirajuce...

za 8 godina mu se to desilo 3 puta, a sada za jedno popodne 5x... povezan je i dalje ethernet kablom, wi-fi je disableovan po defaultu.. nemam predstavu...
Isti problem, meni taj modem to radi vec mesec dana. Cak su mi i zamenili modem kao neispravan i dali drugi isti taj model i opet ista prica...
Death_Jester je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.5.2014, 10:52   #3654
njupadzija
Član
 
Član od: 9.6.2013.
Poruke: 64
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Citat:
polarnimeda kaže: Pregled poruke
ajde neko ako moze da pomogne...

imao sam do juce neki stari huawei ruter, vec 7-8 godina (roze boje, ne secam se koji bese model), kada sam potpisao novi ugovor sa telekomom i umesto dotadasnjih 4 mbita presao na 10 mbita, pri cemu mi je ruter zamenjen, novim, belim, huawei hg532e (za razliku od prethodnog, ovaj je bezicni).

sve sam povezao bez problema, i sve radi - dok radi.. prosto, na svakih 10-15 minuta, internet kao da zaglavi na minut ili dva, kada je beskoristan... frustrirajuce...

za 8 godina mu se to desilo 3 puta, a sada za jedno popodne 5x... povezan je i dalje ethernet kablom, wi-fi je disableovan po defaultu.. nemam predstavu...
Имао сам и ја исти проблем. Када сам потписао нови уговор уговор добио сам 10 мбита као и нови рутер (hg532e). Интернет је зезао пар пута дневно, али није било ништа страшно док није почела ова киша да пада, тада сам интернет имао само на тренутке. Пријавио сам квар, послали су човека одмах сутрадан. Премерио је нешто директно на каблу који долази до куће и рекао да је ту проблем. Тим каблом не бих могао да имам бољи нето од 6 мбита. Позвао је колеге који су пресекли тај кабал и са друге бандере довели нови. Како су ми рекли, сада би и нет од 16мбита радио перфектно. Тако да ти је најбоље да им пријавиш квар, па нека они то решавају.



Citat:
njupadzija kaže: Pregled poruke
Видех ово малопре на њиховом сајту:



http://www.open.telekom.rs/home/news...mp=8&cid=56042


Изгледа сам ја тешки баксуз, обновио сам уговор пре три месеца а сада деле таблете и за 1 дин. Чуо сам од колеге да могу да им тражим да ми опет обнове уговор (и ако ми је истекло тек три месеца од старог)и да добијем таблет. Је ли неко од вас имао искуства са овим обнављањем уговора пре истека истог?

Отићи ћу до њих ових дана, али реко да питам прво овде...
Цитирам самог себе . Све сам живо пробао, али неће ни да чују. Чак сам нашао и везу у Телекому, али шипак.
njupadzija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.5.2014, 2:51   #3655
Dzeki
Član
 
Član od: 25.6.2009.
Poruke: 60
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	uploadfromtaptalk1400633462811.jpg
Viđeno:	262 puta
Veličina:	122,6 KB
ID:	49153

Sent from my HUAWEI G510-0200 using Tapatalk
Dzeki je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.5.2014, 2:52   #3656
Dzeki
Član
 
Član od: 25.6.2009.
Poruke: 60
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Kako je ovo moguce ? Imam net5 kod Telekoma.

Sent from my HUAWEI G510-0200 using Tapatalk
Dzeki je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.5.2014, 10:16   #3657
Sh0m1
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2009.
Lokacija: Bladehenge
Poruke: 4.267
Zahvalnice: 5.145
Zahvaljeno 994 puta na 697 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Sh0m1
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Origin ima taj bug.
Sh0m1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.5.2014, 21:37   #3658
bobi98
Veteran
 
Član od: 4.4.2008.
Lokacija: Srbobran-Novi Sad
Poruke: 813
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 143 puta na 117 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Krepava mi cesto modem uz ovaj error: netMakeChannDial: err=-3000 rn_p=805d4ab4

Ima li neko iskustva cisto da znam da me sleduje.. Zvao sam telekom i rekli su da ce probati prvo daljinski, a ako ne uspe da ce izaci ekipa na teren.
bobi98 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.5.2014, 0:39   #3659
nikost87
Novi član
 
Član od: 25.5.2014.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Cuo sam da su putem racuna pozivali stalne korisnike koji vec duze vreme koriste telekom internet a nisu zakacili ovaj poklon tablet da mogu da dodju da ga preuzmu. Ima li neko kakvu informaciju? Evo ja sam potpisao vec cetvrti ugovor sa njima u decembru
nikost87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.5.2014, 11:23   #3660
Bizzare Contact
Član
 
Član od: 14.9.2009.
Poruke: 232
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 17 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Telekom ADSL

Kakva su iskustva sa novim NET paketima?
Danas ili sutra prelazim na NET20, pa me zanima da li će da bude čupanja kose i svakodnevnih zivkanja podrške.
Bizzare Contact je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
adsl, telekom


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
sezam pro adsl sokratbg Internet usluge 44 26.3.2008 12:57
aDSL stize ?! Mare-kg Internet tehnologije 0 14.9.2006 15:46
ADSL u Crnoj Gori hacker_aca Internet usluge 9 21.6.2006 14:11
Telekom ADSL Milos_SD Internet usluge 1 11.5.2006 21:14
Adsl Dingo Internet usluge 13 22.12.2005 2:03


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:38.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com