Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Konzole

Konzole Konzole i softver za njih...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 18.1.2017, 20:54   #461
mare037
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.448 puta na 2.073 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Switch

Citat:
Budimir_Trajkovic kaže: Pregled poruke
Naravno da su rasprodate sve konzole koje su ponuđene u preorderu jer ih je po Nintendovom pravilu bilo premalo. Veštački izazvana nestašica da bi izazvali veću želju kupaca ništa više od toga.
Šteta što nemamo konkretne cifre oko količine konzola koje su se našle u inicijalnom preorderu.
To u jednu ruku i nije tako loše, jer se ljudi iz te industrije dobro sećaju 2005-e i RRoD situacije sa izlaskom Xbox 360. Ovako će sa manjom količinom imati bolji pregled u kvalitet i pouzdanost izrade. Dodatno loš marketing Nintendu u slučaju velikog otkazivanja i crkavanja konzole, ne bi izašlo na dobro.

Citat:
vetar. kaže: Pregled poruke
Ne pratim sad konstantno ali sam primetio da nema jačih i boljih igara, odnosno da su na PS3/Xbox360 davali mnogo bolje i jače igre. Kapiram da su tada davali jače i bolje igre da bi ljudi lakše progutali plaćanje za online. Inače meni je plaćanje za online ogromna glupost, kada platim igru očekujem da mogu da je igram i online a ne da plaćam posebno za to, zato sam i bio razočaran kad je i Nintendo to isto najavio.

Koncept je odličan, što se tiče veličine, živimo u dobu kada se furaju uveliko telefoni od 5.5-6" i ljudi nose tablete sa sobom, tako da nije teško zamisliti da će neki nositi i Switch sa sobom, pogotovo ako duže putuju.

Kad kažeš da izbace normalnu konzolu, verovatno misliš na XB1/PS4 like konzolu, a realnost je da na tržištu nema mesta za 3 identične konzole, zato Nintendo i pokušava da ponudi nešto drugačije i novo u odnosu na konkurenciju pošto tako imaju veće šanse da im bude popularnija konzola nego da rade isto što i Sony i MS.
Naravno, davali su jače naslove kako bi se opravdala pretplata koja je bila opciona (na PS3 i PS Vita je i dalje besplatan multiplayer). Mada, opet kažem, zaista ne vidim da se ljudi bune za 5$ (do skora 4.1$ kod PS-a) na mesečnom nivou uz koji dobijaju besplatne igre i dodatne popuste. Uz to, plaćanje i jednim delom pročisti multiplayer, pa nema toliko dečurlije kao na PC-u.

Po meni, handheld bi bio idealan veličine kao 3DS jer staje u džep. Za Switch ne možeš da se osloniš na džepove i odeću, već ćeš morati da potežeš za nekom torbicom ili rancem.

Sam koncept hibrida (iako nije nikakva Sci-Fi tehnologija već bukvalno dodat Joy-Con na tabletu) da kažem i nije toliko loš za neke, ali opet smatram da na tržištu kućnih konzola itekako ima mesta za trećeg. Da je tako nešto realnost, govori i odnos prodatih Wii primeraka u PS3/XBX 360 eri. Neko ko više voli Nintendo ekskluzive od Sony i MS-a bi išao na to da mu njihova konzola bude broj jedan opcija, na kojoj bi isto tako imao normalan multiplayer, gamepad i ponudu 3rd party igara koju ne bi kupovao kod konkurencije.

No, ovo je čisto subjekivno mišljenje iz mog ugla i niko danas ne može da garantuje sa sigurnošću da će nešto uspeti ili propasti.
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2017, 22:12   #462
NikolaDzoni
Član
 
Član od: 23.1.2012.
Lokacija: Beograd
Poruke: 327
Zahvalnice: 59
Zahvaljeno 58 puta na 43 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Switch

Meni su Nintendo konzole uvek bile interesantne, ali na zalost ni jednu nisam posedovao.
Sto se tice Switch-a generalno zamisao je odlicna, ali ipak mislim da je bilo bolje da su Switch zamislili kao kompaktnu kucnu konzolu, a da kasnije izbace slabiju rucnu verziju kao zamena za 3DS. Ovo kazem jer mislim da je Switch previse glomazan da bude rucna konzola, a kao drugi problem vidim autonomiju baterije.
Sto se tice polozaja Switch-a u odnosu na PS4 i XBONE mislim da mu oni ne predstavljaju konkurenciju imajuci u vidu ciljnu grupu kojoj je namenjen Switch (casual gameri, deca, nostalgicari...).
Nadam se samo da ce napokon prosiriti izbor igara jer je to bio jedan od najvecih problema.. Jednostavno pored Nintendovih ekskluzivnih igri i jos nekolicine nepoznatih igri baziranih na anime serijama i mangama nije imalo sta da se igra. Treba da bace malo vise fokus na popularne indie, sportske, mmo igre koje su prisutne na ostalim platformama, a koliko vidim imaju to u planu. Nadam se da ce napokon sa Switch-om postici veci uspeh.
NikolaDzoni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2017, 22:58   #463
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.111
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Switch

Citat:
NikolaDzoni kaže: Pregled poruke
...a kao drugi problem vidim autonomiju baterije.
Pa dobro, minimalnih 3 sata igranja je sasvim dovoljno po mom mišljenju između dva punjenja. A pritom će verovatno moći da se izvuče i malo više sa nižim nivoom osvetljenja ekrana i sl. Jedino kod putovanja busom/vozom ovo može da bude nezgodno, inače utičnica je uvek pri ruci.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2017, 0:25   #464
vetar.
Starosedelac
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.644
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 225 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Switch

Citat:
mare037 kaže: Pregled poruke
Naravno, davali su jače naslove kako bi se opravdala pretplata koja je bila opciona (na PS3 i PS Vita je i dalje besplatan multiplayer). Mada, opet kažem, zaista ne vidim da se ljudi bune za 5$ (do skora 4.1$ kod PS-a) na mesečnom nivou uz koji dobijaju besplatne igre i dodatne popuste. Uz to, plaćanje i jednim delom pročisti multiplayer, pa nema toliko dečurlije kao na PC-u.

Po meni, handheld bi bio idealan veličine kao 3DS jer staje u džep. Za Switch ne možeš da se osloniš na džepove i odeću, već ćeš morati da potežeš za nekom torbicom ili rancem.

Sam koncept hibrida (iako nije nikakva Sci-Fi tehnologija već bukvalno dodat Joy-Con na tabletu) da kažem i nije toliko loš za neke, ali opet smatram da na tržištu kućnih konzola itekako ima mesta za trećeg. Da je tako nešto realnost, govori i odnos prodatih Wii primeraka u PS3/XBX 360 eri. Neko ko više voli Nintendo ekskluzive od Sony i MS-a bi išao na to da mu njihova konzola bude broj jedan opcija, na kojoj bi isto tako imao normalan multiplayer, gamepad i ponudu 3rd party igara koju ne bi kupovao kod konkurencije.
No, ovo je čisto subjekivno mišljenje iz mog ugla i niko danas ne može da garantuje sa sigurnošću da će nešto uspeti ili propasti.
Mesečna pretplata je $10, a ne $4-5, to što se dobije popust na godišnju pretplatu je sasvim druga stvar.

Možda idealna veličina jeste 3DS, ali kao što sam napisao sada se uveliko na tržištu furaju telefoni od 5.5-6" i tableti. Trebaće torbica za Switch naravno.

Niko nije rekao da je Sci-Fi tehnologija, ali defintivno tehnologija danas omogućava da taj koncept funkcioniše vrlo praktično i jednostavno.
Switch hibrid ne čine naravno samo Joy Cony na Switchu, već činjenica da je Switch sa Yoy Cony kontolerima pravi handheld, dok Switch u doku i sa Yoy Con u Gripu prava kućna konzola.
Ima mesta za trećeg na tržištu, i Switch je treći, ali nema mesta za tri indentične konzole (to je moja poenta), Wii je bio totalno drugačiji nego "HD blizanci", i Switch je isto vrlo drugačiji u odnosu na XB1/PS4 koji su opet vrlo slični.
vetar. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2017, 0:34   #465
vetar.
Starosedelac
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.644
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 225 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Switch

Na Fire Emblem Directu najavljen je Fire Emblem Warriors koji stiže na jesen,
kao i "new mainline FireEmblem" igra (prva za kućnu konzolu od 2007.) koja stiže sledeće godine.


https://www.youtube.com/watch?v=bS_pIrT053k

https://twitter.com/NintendoAmerica/...723584/photo/1



Rekoh ja da ono što smo videli naravno nije sve što će Switch dobiti ove godine.

Poslednja ispravka: vetar. (19.1.2017 u 0:47)
vetar. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2017, 0:51   #466
mare037
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.448 puta na 2.073 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Switch

Citat:
vetar. kaže: Pregled poruke
Mesečna pretplata je $10, a ne $4-5, to što se dobije popust na godišnju pretplatu je sasvim druga stvar.
Ja sam o godišnjoj i pričao, jer svi koji žele online nju i uzimaju. Tako da se dolazi do cene od 5$ mesečno.

Ovo ostalo videćemo, vreme će pokazati.
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2017, 0:53   #467
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Switch

Ove Warriors igre mozes da stancas na pokretnoj traci. Ubacis par novih modela, gameplay totalno isti svaki put, samo rokaj.

Inace fire emblem je odlican serijal, po meni mnogi previde ove igre bez valjanog razloga.

Inace vetre, Switch je handheld first, home console second, tako da ovo nije dolazak serijala na kucne konzole opet...
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2017, 3:31   #468
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.543
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.485 puta na 3.996 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Switch

Reggie: Switch matchmaking and lobbies handled through phone app

Citat:
The smart phone app that we’re creating, that will be part of our online service, we believe is going to be a very compelling part of the overall proposition because that’s how you’ll voice chat, that’s how you’ll do your matchmaking, and create your lobby. We also think it’s a very elegant solution because if you’ve taken your switch on the go, you’ve put yourself in a hotspot, you’re looking at get a quick match of Mario Kart in, to whip out some sort of bulky, gamer headset is a bit of a challenge.

So we think we’ve got an elegant solution. That’s a very specific answer to your question.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2017, 3:41   #469
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.111
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Switch

Ma oni su odlepili načisto.
Umesto da ugrade mikrofon u konzolu i naprave kasvetan softver i online integraciju oni u 2017. godini rade ovo. Horor. Još pokušavaju da proguraju sve to kao "convenient".
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2017, 7:54   #470
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Switch

Najjače će biti kad se ispostavi da je dock u stvari hdmi kabl koji upscaluje rezoluciju na 1080p
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2017, 8:13   #471
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.543
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.485 puta na 3.996 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Switch

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
Najjače će biti kad se ispostavi da je dock u stvari hdmi kabl koji upscaluje rezoluciju na 1080p
Dock ima samo dodatni cooler valjda i plocu sa HDMI i USB izlazima. I to parce plastike kosta 90$.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dex3108 na korisnoj poruci:
NjegovaWisost (19.1.2017)
Stara 19.1.2017, 8:38   #472
Budimir_Trajkovic
Starosedelac
 
Član od: 16.7.2007.
Lokacija: Sanctuary
Poruke: 1.732
Zahvalnice: 303
Zahvaljeno 676 puta na 365 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Switch

I? Jeste li i dalje ubeđeni da će N prodati 2M konzola za mesec dana?
A famozna app izlazi tek na leto, da li to znači da mp neće biti moguć na samom početku?
Budimir_Trajkovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2017, 8:44   #473
vetar.
Starosedelac
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.644
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 225 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Switch

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
Ove Warriors igre mozes da stancas na pokretnoj traci. Ubacis par novih modela, gameplay totalno isti svaki put, samo rokaj.

Inace fire emblem je odlican serijal, po meni mnogi previde ove igre bez valjanog razloga.

Inace vetre, Switch je handheld first, home console second, tako da ovo nije dolazak serijala na kucne konzole opet...
Naravno, ali ne znači da ne može da bude dobra i zanimljiva igra, recimo Hyrule Warriors je bila prilično OK igra.
Fire Emblem jeste odličan serijal i biće zanimljivo videti novu mailine igru.

Switch je i jedno i drugo, nema tu prvo i drugo, daje i full home console experience, a bez obzira što je u pitanju mobilni hardver on je oko 2-3x jači nego Wii U hardver.
Tako da definitivno jeste dolazak na kućne konzole ponovo.
Da je tako kao što ti tvrdiš konzola ne bi imala Zeldu BotW ili Mario Odyssey koje su defintivno full home console igre.

Inače Reggie je spomenuo par igara koje fanovi priželjkuju i praktično je hintovao Metroid Prime, defintivno očekujem Metroid Prime na E3-u, naravno tu je Retro igra koju još nismo videli (izvori kažu da ne rade oni na Metroidu) i igre još par Nintendo studija, recimo Next Level Game igru, novog Pikmina...
Takođe očekujem i Nintendo Direct u februaru.


Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
Najjače će biti kad se ispostavi da je dock u stvari hdmi kabl koji upscaluje rezoluciju na 1080p
Nema šta da se ispotavlja kad se sve već zna, dok nema dodatni hardver već Switch radi na duplo većim GPU klokovima dok je na doku i dizaće nativno rezoluciju igara dok je doku. Recimo MK8 Deluxe u portabl modu radi u 720p u home console modu na doku u 1080p, Zelda u 720p i 900p.
Dok daje struju, i ima HDMI i USB izlaze.

Poslednja ispravka: vetar. (19.1.2017 u 9:15)
vetar. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2017, 8:54   #474
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Switch

Ovo je ludost. Nemam reci stvarno, sta ovi ljudi rade pobogu?
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2017, 9:14   #475
vetar.
Starosedelac
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.644
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 225 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Switch

Defintivno komplikuju online bez potrebe, naravno videćemo tačno kasnije kada budemo sve informacije i kako to izgleda u praksi,
mada oni jesu pričali kako žele da što više povežu Switch sa telefonima samo nisam baš mislio na ovaj način.

Citat:
Budimir_Trajkovic kaže: Pregled poruke
I? Jeste li i dalje ubeđeni da će N prodati 2M konzola za mesec dana?
A famozna app izlazi tek na leto, da li to znači da mp neće biti moguć na samom početku?
Naravno, ni Wii U nije imao nikakav online par meseci pa je prodao oko 3m na launchu
a imao je mnogo veće i ozbijlnije probleme nego Switch..
Takođe mislim da će moći da se igra online i bez aplikacije, ali da će ona služiti za chat i lobby.

Poslednja ispravka: vetar. (19.1.2017 u 9:24)
vetar. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2017, 9:24   #476
Budimir_Trajkovic
Starosedelac
 
Član od: 16.7.2007.
Lokacija: Sanctuary
Poruke: 1.732
Zahvalnice: 303
Zahvaljeno 676 puta na 365 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Switch

Lepo piše gore MATCHMAKING and lobby. Što bi pravili posebno aplikaciju za sve to ako to već ima u samom sistemu.
Nintedo nintendoed again
Budimir_Trajkovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2017, 9:52   #477
vetar.
Starosedelac
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.644
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 225 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Switch

Citat:
Budimir_Trajkovic kaže: Pregled poruke
Lepo piše gore MATCHMAKING and lobby. Što bi pravili posebno aplikaciju za sve to ako to već ima u samom sistemu.
Nintedo nintendoed again
Voice chat sigurno nemaš u samom sistemu i moguće loby, ali nisam baš siguran da nećeš uopšte moći da igraš igru online bez aplikacije, odnosno da moraš da pališ aplikciju da bi mogao da igraš online,
mislim da bi to bilo previše čak i za Nintendo.

Poslednja ispravka: vetar. (19.1.2017 u 10:09)
vetar. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2017, 10:54   #478
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Switch

Ma profavace ae ovo, kupovace roditelji klincima...

Ne znam za vas, ali ja godisnje imam oko 10 putovanja busom od 7 sati, automobilom isto toliko, kao i u prosjeku 4 leta godisnje, meni je muka da se igram dok se vozim Osim naravno kad sam ja za volanom, tad igram savrseny simulaciju voznje
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2017, 13:09   #479
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.543
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.485 puta na 3.996 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Switch

Super Bomberman kosta 50£ u UK

http://www.eurogamer.net/articles/20...60-konami-says

Znaci u Evropi ako hocete Switch day 1 morate da iskesirate skoro 400€ ili ce te imati teg za papir od 330€. Odlican posao Nintendo.

Poslednja ispravka: dex3108 (19.1.2017 u 13:19)
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dex3108 na korisnoj poruci:
djuras (19.1.2017)
Stara 19.1.2017, 13:31   #480
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Nintendo Switch

I treba Bomberman da košta toliko, kad može gomila promašaja na PC-u da košta po 70-100€, može i sveti gral među igrama da nabije cijenu.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku LoneWolf na korisnoj poruci:
C64freak (20.1.2017)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Nintendo Classic Mini - NES Coming on November 11th (30 NES games) vetar. Konzole 118 26.6.2017 18:38
Kvm switch digitus dc-oc-12 mica1709 Ostale komponente 3 22.8.2011 0:42
Nintendo 3DS dzoni.czv Konzole 4 3.7.2010 23:50
Konzolaške igre: da ili ne Beagle Tekstovi u SK 374 3.5.2010 0:49
Nove igre za Wii sa Nintendo konferencije renegade_of_funk Konzole 7 9.10.2008 21:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:07.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com