Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.11.2015, 22:24   #1221
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Fallout 4

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Jasno. Zato sam i protiv takvog razmisljanja kao previse ogranicenog (po pitanju sta se smarta RPGom).
A da li je onda i Far Cry 3/4 RPG? Ili Batman? Darksiders 2? Tomb Raider reboot? I tu imas brdo perkova, nadogradnji, itd.

Citat:
Exia kaže: Pregled poruke
TW bi i trebalo da se nadje u akcionom podforumu...isto kao i ME i Gothic bar po ovakvom razmisljanju.
Ne znam zasto pominjes Gothic, kada je u pitanju cist RPG. Mass Effect 2 i TW 2/3 ipak pruzaju mogucnost roll play-a kroz izbore i posledice, iako su siromasni sa mehanicke strane.

Za Fallout 4 znamo da je kraj gotovo isti koju god fakciju izabrali. Sada, ako su kvestovi uglavnom fetch i kill' em all prirode, ako svet ne reaguje na vase odluke (ne tvrdim da je tako, ali sam nacuo da nisu mnogo odmakli od Skyrim-a po tim pitanjima).. zasto bi se on smatrao za RPG? I zasto je neumesno tvrditi da je u pitanju FPS sa RPG elementima?
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku nameless1 na korisnoj poruci:
filpan (20.11.2015), Krilce (20.11.2015), Leonida (21.11.2015), perablenta (21.11.2015), Psycho13 (21.11.2015)
Stara 20.11.2015, 22:25   #1222
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.726
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Fallout 4

Citat:
marko-marko kaže: Pregled poruke
Da bi nessto napravio, ne morass da rastaviss junk, ali je bolje da to uradiss da ne bi izgubio ostale elemente tog predmeta.
U naselju u kojoj imass radionicu izbaciss junk na pod, zatim udjess u workshop tako ssto drzziss slovo V (ili ako baguje odess do onog radnog stola Workshop).
Kada si u tome (videchess jer chess mochi da praviss objekte i sl gluposti) namestiss missa na objekat koji hochess da rastaviss i onda pritisness R, pa E (pisse ti dole ako ti nisu ove skrachenice, a verovatno jesu).

A za odlazak u Diamond city, pa to je na tebi. Idi, pa probaj da prezziviss :-)
Savet od mene, nemoj ova dupla slova leba ti...
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.11.2015, 22:45   #1223
Stenmark
Banned
 
Član od: 13.4.2014.
Lokacija: Gora Crna
Poruke: 2.033
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 1.009 puta na 514 poruka
Određen forumom Re: Fallout 4

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
Za Fallout 4 znamo da je kraj gotovo isti koju god fakciju izabrali. Sada, ako su kvestovi uglavnom fetch i kill' em all prirode, ako svet ne reaguje na vase odluke (ne tvrdim da je tako, ali sam nacuo da nisu mnogo odmakli od Skyrim-a po tim pitanjima).. zasto bi se on smatrao za RPG? I zasto je neumesno tvrditi da je u pitanju FPS sa RPG elementima?
Igra ima sasvim dovoljno RPG sistema da bi se smatrala RPGom,ako se gleda objektivno naravno.
Stenmark je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Stenmark na korisnoj poruci:
Al Capone (20.11.2015), player1 (20.11.2015), Vlajk@ (21.11.2015)
Stara 20.11.2015, 23:26   #1224
marko-marko
Član
 
Član od: 20.2.2008.
Poruke: 44
Zahvalnice: 59
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Fallout 4

Citat:
nexexcalibur kaže: Pregled poruke
Savet od mene, nemoj ova dupla slova leba ti...
Haha, jbg, moram zbog posla, pa mi je postala navika :-)
marko-marko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.11.2015, 23:37   #1225
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.363
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.829 puta na 2.387 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Fallout 4

Ne bi trebalo preterivanti sada, FO4 svakako ima RPG elemenata i ne moze se nazvati cisto akcionom igrom. Iako je sve manje tih elemenata, ipak je to RPG donekle.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.11.2015, 23:38   #1226
Remedy
Veteran
 
Član od: 5.11.2005.
Poruke: 826
Zahvalnice: 177
Zahvaljeno 199 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Fallout 4

Citat:
Al Capone kaže: Pregled poruke
... valjda je samo New Vegas imao skill i stat req za oruzje, trojka nije imala.
Imali su kec i dvojka, ne samo za oruzje nego i za perkove.

Citat:
mvasic kaže: Pregled poruke
Konfiguracija iz profila. 30ak sati. Original (steam). Preorderovano. Igram od prvog dana. Ništa nije puklo. Ništa nije zabagovalo.

Ja ti, apsolutno, verujem. Ovo postavljam ako nekog zanima.
Na kojim podesavanjima i kakav je fps (ne mislim na brojke ako ne meris, nego da li ima lokacija gde igra ne ide glatko)? Imam slicnu konfiguraciju, a stekao sam utisak da gtx660 nije bas dorasla zadatku, pa cekam da malo patchuju igru da bi bio siguran da li da menjam graficku. A mozda nema potrebe (posto inace ne igram puno, ova nije poterala vise od 5-6 igara).
Remedy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.11.2015, 23:49   #1227
Al Capone
Član
 
Član od: 24.11.2014.
Poruke: 361
Zahvalnice: 449
Zahvaljeno 174 puta na 97 poruka
Određen forumom Re: Fallout 4

Citat:
Remedy kaže: Pregled poruke
Imali su kec i dvojka, ne samo za oruzje nego i za perkove.
Nisam znao da su kec i dvojka izasli 2008...
Al Capone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.11.2015, 23:59   #1228
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Fallout 4

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Ne bi trebalo preterivanti sada, FO4 svakako ima RPG elemenata i ne moze se nazvati cisto akcionom igrom. Iako je sve manje tih elemenata, ipak je to RPG donekle.
Ne tvrdim ja da je cista akciona igra, vec da su RPG elementi ovde isuvise uprosceni da je igra podjednako udaljena od, recimo, Far Cry cetvorke i New Vegas-a. Ponavljam, posle sat vremena igranja sam vec imao power armor i rostiljao minigun-om bez ikakvih problema. Apsolutno NULA progresije lika je za to bilo potrebno. Ovo meni nije normalno za prave RPG naslove, pa cak i za novije Bethesda igre. A kada vidite da danasnje akcione igre ukljucuju sve vise RPG elemenata, ta razlika je sve manja.

Citat:
Al Capone kaže: Pregled poruke
Nije tacno, valjda je samo New Vegas imao skill i stat req za oruzje, trojka nije imala.
Mislim da je i trojka imala, ali nisam siguran. U svakom slucaju, probaj u trojci da koristis minigun sa 10-20 skillom sa teskim oruzjima..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.11.2015, 0:30   #1229
Al Capone
Član
 
Član od: 24.11.2014.
Poruke: 361
Zahvalnice: 449
Zahvaljeno 174 puta na 97 poruka
Određen forumom Re: Fallout 4

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
Ne tvrdim ja da je cista akciona igra, vec da su RPG elementi ovde isuvise uprosceni da je igra podjednako udaljena od, recimo, Far Cry cetvorke i New Vegas-a. Ponavljam, posle sat vremena igranja sam vec imao power armor i rostiljao minigun-om bez ikakvih problema. Apsolutno NULA progresije lika je za to bilo potrebno. Ovo meni nije normalno za prave RPG naslove, pa cak i za novije Bethesda igre. A kada vidite da danasnje akcione igre ukljucuju sve vise RPG elemenata, ta razlika je sve manja.
Apsolutno netacno, igra je maltene identicna trojci (po rpg elementima), dok se sa New Vegasom razlikuje u detaljima,a porediti to sa Far Cry-em je po meni apsolutno preuvelicavanje.

Ponavljas,ali od drveca ne vidis sumu, to sto je sada power armor mehanika skroz drugacija si potpuno izostavio, em ti treba gorivo da bi ga pokrenuo, em sam power armor ima sopstvenu progresiju,mehanika koju nije imao ni jedan fallout do sada. Razlika izmedju tog prvog modela i maksimalno napucanog kojeg nosi BoS je 180 u oklopu, 165 enegry , i cak 540 u zivotima i to samo za chest piece!

Na pocetku nit imas goriva da koristis taj PA, koji je najslabija varijanta (osim mozda onog raider), nit imas nesto municije za taj minigun,koji i nije tako retko oruzje ni u cetvorci ,ni u trojci. Ne kazem da je savrseno resenje,ali daleko da je neki sad hendikep buduci da je i pa vezan za progresiju lika.


Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
Mislim da je i trojka imala, ali nisam siguran. U svakom slucaju, probaj u trojci da koristis minigun sa 10-20 skillom sa teskim oruzjima..
Trojka nema. Melje raidere cak i sa 17 skill u big guns.
F3 minigun


Neka oruzja su ekstremno mocna i bez ulozenih poena, tako je bilo cak i u prvom Falloutu, jos uvek se secam sta je radio flamethrower i kako sam przio super mutante (u tom periodu igre jedini nacin da ih dobijem na misice).

Poslednja ispravka: Al Capone (21.11.2015 u 1:20)
Al Capone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.11.2015, 0:32   #1230
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: Fallout 4

I kec, i dvojka su tražili stats za teško oružje. I za energetsko. A i za sve ostalo. Međutim, u F4, glavni lik je bivši vojnik.

U Fallout 2 je bilo moguće dobiti power armor pre 2. nivoa.
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.11.2015, 1:02   #1231
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.155
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.056 puta na 1.270 poruka
Određen forumom Re: Fallout 4

Jeste vojnik ako si musko ako pak izaberes zensko onda si gle cuda advokat
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Exia na korisnoj poruci:
Ichigo222 (22.11.2015), Monarh (21.11.2015), mvasic (21.11.2015)
Stara 21.11.2015, 1:27   #1232
Markonije
Starosedelac
 
Član od: 14.3.2009.
Poruke: 1.200
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 276 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Fallout 4

ewww neko je spomenuo Far Cry 4 , ne secam se kad sam ranije batalio punokrvan AAA+ naslov ...

Nisam probao Fallout 4,mada po vasim komentarima mi se cini da i nema neke vece potrebe za to...
Markonije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.11.2015, 2:02   #1233
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: Fallout 4

Citat:
Markonije kaže: Pregled poruke
ewww neko je spomenuo Far Cry 4 , ne secam se kad sam ranije batalio punokrvan AAA+ naslov ...

Nisam probao Fallout 4,mada po vasim komentarima mi se cini da i nema neke vece potrebe za to...
Meni se sviđa. Veoma. Uvukla me je više nego neke druge RPG.
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.11.2015, 3:46   #1234
<S2N><Mefisto>
Veteran
 
Član od: 24.5.2010.
Lokacija: Lazarevac
Poruke: 672
Zahvalnice: 240
Zahvaljeno 193 puta na 104 poruka
Određen forumom Re: Fallout 4

Mozda je rano da kazem sta mislim o igri,no ipak moram da priznam da za sada nisam nesto odusevljen,nisam igrao prethodne Fallout i iz te perspektive igra me nesto i ne mami mnogo,svakako sam bio napaljen na Skyrim ali ovde nemam isti fiiling,dok sam igrao Skyrim bukvalno sam svrsavao,matrica je slicna no trenutno sam lvl 17 pa se mozda nesto promeni nikako da naletim na neki zaista interesantan karakter,svi su nesto "poslovni" voleo bih da je neprijateljski ai mocan kao u Stalkeru no to u ovom slucaju ipak nije tako ai je jadan i predvidljiv.
Svidjaju mi se mutanti jednostavni i surovi,oni mi deluju osvezavajuce.Dodjem sa posla odigram par misija i spavanjac sa Skyrimom je ipak bilo drugacije.

Mapa mi deluje mala, pre nabijena iza svakog brdasceta ima nesto,to mi se ne svidja.Ovoj igri ipak fali automobil i velika prostranstva neka kombinacija Stalkera GTA i Skyrima pa cak i nekog mad max fazona i igra bi bila idealna.

Jako me nervira debilni UI interfejs...cekam da neki moder napravi nesto solidno,jer ovo je horror tako me smara UI da je to neverovatno.Stvarno su ovi iz Bethesda operisani od UI,cesto se pitam da li su oni normalni pa kako je ovaj producent mogao da odigra celu igru (rece 400 sati) sa ovim interfejsom ja se pitam.Lik je verovatno mazohista no pre bih rekao lazov

Imam pitanje,da li dobijas upozorenje da sa odredjenim questom odredjena frakcija zauzima neprijatelski stav prema tebi,ako je to tako planiram da zapisem SAVe pred taj quest pa da odigram sve questove od svake frakcije?

Sto se tice main quest tek sam ga zagrebao no ja ipak nisam fan Damsel in distress no videcemo.Neki obrt tipa Shawn ispranog mozga u u homo vezi sa trudnim mutantom zasnovao porodicu a paranoicni sinth (u obliku dzukele ) kao dadilja bi bilo sjajno.Devs bas nemaju maste




<S2N><Mefisto> je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.11.2015, 4:49   #1235
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Fallout 4

Citat:
Al Capone kaže: Pregled poruke
Apsolutno netacno, igra je maltene identicna trojci (po rpg elementima), dok se sa New Vegasom razlikuje u detaljima,a porediti to sa Far Cry-em je po meni apsolutno preuvelicavanje.
Heh, skilovi i zahtevi za koriscenje oruzja su malo vise od pukih detalja. Ti u F4 mozes da zapamtis gde se nalazi neka strasno dobra puca na mapi, pa cim izadjes iz Vault-a da odes po nju i koristis je bez ikakvih penala. U F3 & New Vegas-u to nije slucaj. Sto se Far Cry 4 tice, imas XP, nadogradnju opreme, skilove, perkove, glavne i sporedne misije, izbor fakcija, itd. Malo da se doda jednostavan dijalog sistem (nalik na F4) i eto ti light RPG (za danasnje standarde).

I zasto je poredjenje F4 i FC4 preuvelicavanje? Hoces da tvrdis da se F4 ne igra kao shooter? U obe igre samo pokupis oruzje i sasvim normalno rokas, bez ikakvih ogranicenja. Naravno, ne tvrdim ja da su te igre potpuno iste (ipak je F4 mnogo vise RPG, ali mnogo manje od prethodne Fallout igre).

Citat:
Al Capone kaže: Pregled poruke
Ponavljas,ali od drveca ne vidis sumu, to sto je sada power armor mehanika skroz drugacija si potpuno izostavio, em ti treba gorivo da bi ga pokrenuo, em sam power armor ima sopstvenu progresiju,mehanika koju nije imao ni jedan fallout do sada. Razlika izmedju tog prvog modela i maksimalno napucanog kojeg nosi BoS je 180 u oklopu, 165 enegry , i cak 540 u zivotima i to samo za chest piece!
I Mad Max ima budzenje automobila, pa ga to ne cini RPG-om. U F3 da bi dobio power armor morao si da se prikljucis BOS-u, da odradis kvest, trening i dobijes perk da bi mogao da ga koristis. Ipak si imao odredjene zahteve..

Citat:
Al Capone kaže: Pregled poruke
Trojka nema. Melje raidere cak i sa 17 skill u big guns.
F3 minigun
Ne melje raidere, vec je lik potrosio pola municije za neke bedne protivnike. Koliko je to oruzje efikasno i precizno zavisi od big guns skill-a. A u New Vegasu treba ti 10 STR da bi ga koristio.

Citat:
Al Capone kaže: Pregled poruke
Neka oruzja su ekstremno mocna i bez ulozenih poena, tako je bilo cak i u prvom Falloutu, jos uvek se secam sta je radio flamethrower i kako sam przio super mutante (u tom periodu igre jedini nacin da ih dobijem na misice).
Odigrao prvi Fallout 10x i moje iskustvo je da je lik paraplegija bez dovoljno visokog skila. Vece su ti sanse da odradis critical miss nego nesto da pogodis.
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nameless1 na korisnoj poruci:
filpan (21.11.2015)
Stara 21.11.2015, 16:26   #1236
Al Capone
Član
 
Član od: 24.11.2014.
Poruke: 361
Zahvalnice: 449
Zahvaljeno 174 puta na 97 poruka
Određen forumom Re: Fallout 4

Ne mozes bukvalno da uzmes i pincetom biras sta ti odgovara.
O cemu uopste raspravljamo, dal skill utice na uspeh u pogotku ili dal oruzja imaju req? Ili oba. Mnoge igre nemaju ni jedno ni drugo pa su RPG.

NV ima req za oruzja, F3 nema. Jel sad NV RPG,a F3 nije? Skill ne utice dal cu pogoditi ili ne u New Vegasu 100%, tacnije utice samo za ranged oruzja (to je ono sto je player1 pokusao da vam objasni), za melee ne utice. Znaci ako igram sa ranged oruzjem, igram pravi RPG,ako igram melee onda nije?

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
Ti u F4 mozes da zapamtis gde se nalazi neka strasno dobra puca na mapi, pa cim izadjes iz Vault-a da odes po nju i koristis je bez ikakvih penala.
Mozes i u Morrowindu. Jel sad Morrowind manje RPG?

Ne osporavam ja da je pucanje blize FPS-u,ali isto tako mozes da kazes da je npr, borba u TW3 bliza Assassins Creedu nego klasicnom RPG-u. To su akcioni RPG-ovi,nije F4 tu nista izumeo ,samo se umesto macevima pucas. Izvodjenje je u obe igre idejno isto, tj. pogodak ne zavisi od statsa. A tako je izmedju ostalog i u New Vegasu ako igras kao melee lik ,kao sto sam vec i rekao.

Osim toga, perkovi u F4 ti povecavaju hip fire preciznost kod oruzja. Tako da to nije skroz izbaceno iz igre.

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
U F3 da bi dobio power armor morao si da se prikljucis BOS-u, da odradis kvest, trening i dobijes perk da bi mogao da ga koristis. Ipak si imao odredjene zahteve..
Da zahtevi su bili visi u prethodnim igrama za PA. Bar za pocetnu verziju,ali da bi doveo PA do end game nivoa u F4 ti treba: STR na 3, INT na 6, LvL 39 i ulozenih 5 perkova...


Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
Koliko je to oruzje efikasno i precizno zavisi od big guns skill-a.
Pa tako je i u cetvorci, povecava se hip fire preciznot i dmg. Bez svih perkova dmg je duplo slabiji.

Poslednja ispravka: Al Capone (21.11.2015 u 16:37)
Al Capone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Al Capone na korisnoj poruci:
Apostrof (8.12.2015), player1 (21.11.2015)
Stara 21.11.2015, 17:03   #1237
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Fallout 4

Citat:
Al Capone kaže: Pregled poruke
Ne mozes bukvalno da uzmes i pincetom biras sta ti odgovara.
O cemu uopste raspravljamo, dal skill utice na uspeh u pogotku ili dal oruzja imaju req? Ili oba. Mnoge igre nemaju ni jedno ni drugo pa su RPG.
Te igre koje to nemaju su RPG-ovi zbog nekih drugih stvari, npr. imaju razvijene dijalog sisteme, kvestove koji se granaju, izbore i posledice, itd. Da je i to odsutno, bile bi ciste akcione igre, sa perkovima (nista neobicno).

Citat:
Al Capone kaže: Pregled poruke
NV ima req za oruzja, F3 nema. Jel sad NV RPG,a F3 nije? Skill ne utice dal cu pogoditi ili ne u New Vegasu 100%, tacnije utice samo za ranged oruzja (to je ono sto je player1 pokusao da vam objasni), za melee ne utice. Znaci ako igram sa ranged oruzjem, igram pravi RPG,ako igram melee onda nije?
Skill utice na melee samim tim sto cinis veci damage prilikom napada i apsorbujes veci damage kada blokiras, sto je skill (melee) veci. Dakle, da bi bio uspesan melee borac u NW i F3 ti moras da razvijas taj skill, a perkovi ti daju odrejene bonuse. U F4 ti si U POCETKU ekspert za melee, a odredjeni perkovi i bolje oruzje ti daju bonus % na damage, itd. To nije nista neobicno za sadasnje akcione igre..

Citat:
Al Capone kaže: Pregled poruke
Ne osporavam ja da je pucanje blize FPS-u,ali isto tako mozes da kazes da je npr, borba u TW3 bliza Assassins Creedu nego klasicnom RPG-u. To su akcioni RPG-ovi,nije F4 tu nista izumeo ,samo se umesto macevima pucas. Izvodjenje je u obe igre idejno isto, tj. pogodak ne zavisi od statsa. A tako je izmedju ostalog i u New Vegasu ako igras kao melee lik ,kao sto sam vec i rekao.
Nisu to akcioni RPG-ovi, barem ja to tako ne posmatram. Gothic i Dark Souls su akcioni RPG-ovi, zato sto si ti taj koji upravlja lika tokom borbe, ali on ce biti uspesan u onoj meri u kojoj si mu razvio odredjeni skill. Borba u TW3 je cista akcija/h'n's, kao sto je u HR-u i F4 cista pucacina (perkovi tu dodaju bonuse, ali ponavljam da su oni danas prisutni i u akcionim igrama). Tu ne moras nista da nadogradjujes, vec samo uzmes bolje oruzje i na konju si.. dok ce u Gothicu i DS-u da brisu patos sa tobom.

Witcher je RPG zato sto ima bogat dijalog sistem, kompleksne kvestove koji se granaju, izrazen c&c.

Citat:
Al Capone kaže: Pregled poruke
Osim toga, perkovi u F4 ti povecavaju hip fire preciznost kod oruzja.
Opet, cist bonus koji nije neophodan. I bez toga ces biti sasvim precizan (btw, mislim da isti perk postoji i u Far Cry 4).

Citat:
Al Capone kaže: Pregled poruke
Da zahtevi su bili visi u prethodnim igrama za PA. Bar za pocetnu verziju,ali da bi doveo PA do end game nivoa u F4 ti treba: STR na 3, INT na 6, LvL 39 i ulozenih 5 perkova...
Svidja mi se to sto su uradili sa PA. Deluje zabavno, ali vise arkadno.

Cisto da se razume, ne hejtujem ja igru. Poprilicno mi se svidela za onih desetak sati sto sam igrao- vise od trojke i Skyrim-a. I uopste ne tvrdim da igra nije RPG, vec da mi vise vuce na FPS/RPG hibrid. Takav sam osecaj imao dok sam igrao. Isto sam to govorio i za Human Revolution, iako smatram da je dostojan nastavak; da HR nije imao razvijene dijaloge sa likovima i sporedne kvestove, nikada se ne bi mogao smatrati RPG-om, jer praxis sistem jednostavno nije dovoljan, pogotovu sto imas brdo akcionih igara koje nude slican razvoj lika kroz 'perkove' (dosadan sam sa potenciranjem ovoga, ali mislim da je vazno uvideti da se granica izmedju modernih akcionih igara i RPG-ova sve vise smanjuje).
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku nameless1 na korisnoj poruci:
Krilce (21.11.2015), perablenta (21.11.2015)
Stara 21.11.2015, 17:08   #1238
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.416
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Re: Fallout 4

Heh... jel se seca neko onih vremena kada je RPG/FPS hybrid bio rektost, i realno nesto stvarno sveze?

Boiling Point... davano je to bilo...
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
filpan (21.11.2015), Miki1987 (25.11.2015), Monarh (22.11.2015)
Stara 21.11.2015, 17:52   #1239
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.267
Zahvalnice: 1.054
Zahvaljeno 1.668 puta na 1.060 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Fallout 4

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
(dosadan sam sa potenciranjem ovoga, ali mislim da je vazno uvideti da se granica izmedju modernih akcionih igara i RPG-ova sve vise smanjuje).
Upravo to.

Pogotovo jer nije isto kada jedan RPG postaje sve više FPS sa perkovima. To što FPS dobijaju perkove je super. Ali, kada se RPG svede na perkove to nikako nije dobro.

Jedino što je od RPG sistema ostalo u F4 je: kreiranje lika, crafting, dijalog, izbor los/dobar, leveling, biranje bonusa za oružje i pokrete/akcije.

Zar gotovo sve ovo nema 50% igara iz Akcionog podforuma? Gledam prvu stranu sada i ne mogu da nadjem ni jednu igru koja nema bar 2 ili 3 od navedenih stavki.

Definitvno nam treba novi podforum jer je preklapanje između Akcionog i RPG foruma postalo veoma veliko.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.11.2015, 19:30   #1240
Al Capone
Član
 
Član od: 24.11.2014.
Poruke: 361
Zahvalnice: 449
Zahvaljeno 174 puta na 97 poruka
Određen forumom Re: Fallout 4

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
Skill utice na melee samim tim sto cinis veci damage prilikom napada i apsorbujes veci damage kada blokiras, sto je skill (melee) veci. Dakle, da bi bio uspesan melee borac u NW i F3 ti moras da razvijas taj skill, a perkovi ti daju odrejene bonuse. U F4 ti si U POCETKU ekspert za melee, a odredjeni perkovi i bolje oruzje ti daju bonus % na damage, itd.
Ja ne vidim razliku, povecas skill radis veci dmg, izaberes perk radis veci dmg U praksi identicna stvar.

btw upravo naisao na Magnoliu

Baby It's Just You


Good Neighbor


Citat:
Dovahkiin kaže: Pregled poruke
Priča, questovi, RPG elementi, svet, dizajn? Kako ste zadovoljni?
Prica second only to Morrowind od Bethesdinih (nisam jos presao,ne znam dal su posle nesto uprskali), gotovo identicni kao u F3, najbolje dizajniran svet do sada.

Poslednja ispravka: Al Capone (21.11.2015 u 19:39)
Al Capone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
fallout


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Fallout: New Vegas zdravkelja Role-Play 1826 6.10.2020 13:15
Fallout Trubac Role-Play 23 10.8.2012 12:48
Fallout Online nije interplay negu rusi :D IYIARKO MMORPG igre 25 22.11.2010 1:32
Windows 7 64bit i Fallout 3 se nesto ne vare ivanza Operativni sistemi 11 1.9.2009 22:05
FALLOUT CASE na Bethesda blogu Zver SK Case Chase 3 23.3.2008 15:26


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 2:57.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com