Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.5.2015, 21:45   #2901
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Evo nekoliko ROM-ova za njega, sudeći po ocjenama izgleda da ipak nisu toliko loši.
http://www.needrom.com/category/gionee/elife-e7/
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Prief Lirator na korisnoj poruci:
MasterChief2 (10.5.2015)
Stara 10.5.2015, 22:25   #2902
MasterChief2
Veteran
 
Član od: 20.9.2013.
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 541
Zahvaljeno 180 puta na 140 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Hvala! Verovatno njega uzimam ako bude potrebe za instaliranjem custom rom-a I ako nesto ne bude islo javicu se Vidim da dosta njih hvali ovaj novi update na 4.4.2 pa se nadam da ce biti dobar.

Sta sve kinezi prave za malo para...
MasterChief2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.5.2015, 1:19   #2903
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.666
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Kineski brend telefoni - vrede li?

Ovaj Gionee nije loš telefon ali se bojim da će ti služiti kao fiksni uz slabašnu bateriju od 2500 mAh, jer ovakav potrošač sa 5.5" full HD ekranom i polufunkcionalnim Amigo OS-om će biti "na konju" ako izgura 24 sata redovne upotrebe. Ako crkne baterija, integrisana je i poteže gomilu problema sa servisiranjem. Kamera ne može da bude kao kod S5 i visokobudžetnih telefona, sve su to Sony/Zeiss hibridi sa interpoliranih 8mpx a 16 samo na papiru. Čist primjer, Lenovo Vibe X2, konfiguracijom jači od Samsunga S5 a kamerom u rangu S3. Od Kineza zbog kamere bih išao na Lenovo Vibe Shot, Mi 4 ili neki visokobudžetni Oppo
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku LoneWolf na korisnoj poruci:
MasterChief2 (11.5.2015)
Stara 11.5.2015, 8:42   #2904
MasterChief2
Veteran
 
Član od: 20.9.2013.
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 541
Zahvaljeno 180 puta na 140 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Hvala na informacijama.Za kameru sam citao po review na raznim forumima I na jutjubu.Poredili su je sa S5-icom, a prednja kamera je navodno kao primarna na iPhone 5S.(kamera ima 16MP;Pixel Size 1.4 microns) Koliko je to tacno ne znam, meni je ova na starom telefonu koja je 8MP bila odlicna, tako da ce mi I ova biti dobra.Jedino me brine ta baterija ako crkne, nju je moguce zameniti?Ovaj stari telefon je sa 1800mAh sa Quad Core 1.2GHz(Cortex A7), 1GB ram, 4.5" ekran I PowerVR SGX544MP drzao od dva dana pa do 3-4.
MasterChief2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.5.2015, 9:15   #2905
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Kineski brend telefoni - vrede li?

Sto se tiče baterije, najbitnije je kako trosis njene resurse. Nije to tako malo, ali ako si navikao da ti ekran blješti tj volis da je britnes na ful to moze da je krahira za manje od 12h. Da ne spominjem wifi, sinhronizacije i ostalo. Mada ne znam za ostale clanove foruma, ali ja obavezno svako veče stavim na punjenje iako sam tu negde na pola popunjenosti baterije.

Meni je fon vrh i ako ga mozeš pazariti za 166€ onda ga uzmi, a ako dobijes tih 50€, onda idi na jajyu s3 advanced za 200€ jer je vrh ponude.
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zajchik na korisnoj poruci:
MasterChief2 (11.5.2015)
Stara 11.5.2015, 9:28   #2906
MasterChief2
Veteran
 
Član od: 20.9.2013.
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 541
Zahvaljeno 180 puta na 140 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Osvetljenje mi je na nuli(minimalno), telefon najvise koristim za igrice u skoli, a kuci mi najvise sluzi za sat dok igram igrice na kompjuteru. Facebook, youtube, skype i surfovanje, sve to radim na kompjuteru.Verovatno uzimam taj Gionee Elife E7.Jos ne znam da li je moguce taj poruciti za 166 evra jer nije Amazon nego neki drugi sajt.Na Amazonu je 199 evra ali ni to nije puno.Jiayu S3 nije los ali ovaj je dosta bolji za 200 evra.(ispravite me ako gresim)Nadam se da ce u bliskoj buducnosti biti i neki Custom Rom za android 5.0 jer je Qualcomm cip.Znas li samo da li je moguce tu bateriju zamenuti?Brinem se zato sto ce sigurno nakon 2-3 godine oslabiti i verovatno ce joj biti potrebna zamena
MasterChief2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.5.2015, 12:49   #2907
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
Kamera ne može da bude kao kod S5 i visokobudžetnih telefona, sve su to Sony/Zeiss hibridi sa interpoliranih 8mpx a 16 samo na papiru.
Ovaj telefon je izuzetak, zaista ima dobru kameru.
http://tech.firstpost.com/news-analy...on-222404.html
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.5.2015, 12:56   #2908
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Kineski brend telefoni - vrede li?

Naravno da je moguce, ali moraš ga odneti u servis sa sve baterijom jer tesko da će neko imati bateriju za njega, i sad i za 2-3 g.

Jajyu s3 sa 3gb RAM je bolji telelefon !

Malo mi je nejasno posto nisi potvrdio , neko ti porucuje telefon u De, i donosi kuci, ili ga ti poručujes sa amazon De na kucnu adresu? Ako je ovo drugo ,onda racunaj na veci iznos bar za PDV, ako ne i za carinu posto nisam siguran kako carina postupa sa porudzbinama iz EU.
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zajchik na korisnoj poruci:
MasterChief2 (11.5.2015)
Stara 11.5.2015, 19:03   #2909
MasterChief2
Veteran
 
Član od: 20.9.2013.
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 541
Zahvaljeno 180 puta na 140 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Telefon mi uzima rodjak pa cemi ga doneti.Izvini ako sam dosadan ali ja ne vidim po cemu je bolji taj Jiayu S3? Na futuremark-u ne daje ni priblizno dobre rezultate kao ovaj, ima slabiju kameru, processor, graficki cip(sto mi je jako bitno za gejming).

http://www.futuremark.com/hardware/m...iayu+S3/review

http://www.futuremark.com/hardware/m...life+E7/review

Qualcomm 800 vs MT6752
Adreno 330 vs Mali-T760 MP2
3GB RAM vs 3GB RAM
2.2 GHz quad-core Krait 400 vs 1.7 GHz octa-core ARM Cortex-A53
Camera 16MP/8MP vs Camera 13MP/5MP
Display 5.5" 1080p vs Display 5.5" 1080p

Plavi=Jiayu S3
Crveni=Elife E7

EDIT:Ima li ko iskustva sa ovim sajtom http://www.efox-shop.com/gionee-elif...FSXHtAodtBsAyA ?

Poslednja ispravka: MasterChief2 (11.5.2015 u 20:23)
MasterChief2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.5.2015, 20:06   #2910
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Da li je moguće da je ovako jeftin LG G2 na AliExpress-u, samo 150-200 dolara?
http://www.aliexpress.com/wholesale?...archText=lg+g2
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.5.2015, 21:32   #2911
rellik
Veteran
 
Član od: 29.6.2007.
Poruke: 941
Zahvalnice: 215
Zahvaljeno 421 puta na 229 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Unlocked refurbished Phone
rellik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku rellik na korisnoj poruci:
Prief Lirator (13.5.2015)
Stara 13.5.2015, 11:41   #2912
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Vidi stvarno, nisam obraćao pažnju.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.5.2015, 21:45   #2913
marko_milioner
Novi član
 
Član od: 2.5.2012.
Poruke: 9
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Stigao mi je prije nekoliko dana lenovo k3 note sa aliexpressa http://www.aliexpress.com/item/New-O...308.5.8.9NPdqb. Telefon je brz i stvarno vrhunski. 2gb rama ali zato mnogo jeftiniji nego jiayu s3. Crnogorska carina provjereno ne otvara pakete iz Kine . Jedine su mu mane, meni i ne toliko bitne, to što nigdje nema opcije za update, i to što ne postoji način da se aplikacije prebace na sd karticu. Probao sam da ga ažuriram i preko lenovo smart assistanta ali uvijek dobijem "Update failed". Vjerovatno mu je kinez na neki način modifikovao softver. Trenutno sa sa njim raspravljam oko toga na aliexpress-u, ali čisto sumnjam da ću naći rješenje. Ukoliko nekog interesuje bilo šta o telefonu slobodno neka pita.
marko_milioner je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.5.2015, 22:59   #2914
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.666
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Kineski brend telefoni - vrede li?

Može li kraća recenzija, Antutu benchmark, par slika kamerom i test baterije, kad budeš imao vremena? Hvala
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2015, 0:46   #2915
Crytek
Član
 
Član od: 19.1.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 355
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 222 puta na 117 poruka
Određen forumom Re: Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Citat:
marko_milioner kaže: Pregled poruke
Stigao mi je prije nekoliko dana lenovo k3 note sa aliexpressa http://www.aliexpress.com/item/New-O...308.5.8.9NPdqb. Telefon je brz i stvarno vrhunski. 2gb rama ali zato mnogo jeftiniji nego jiayu s3. Crnogorska carina provjereno ne otvara pakete iz Kine . Jedine su mu mane, meni i ne toliko bitne, to što nigdje nema opcije za update, i to što ne postoji način da se aplikacije prebace na sd karticu. Probao sam da ga ažuriram i preko lenovo smart assistanta ali uvijek dobijem "Update failed". Vjerovatno mu je kinez na neki način modifikovao softver. Trenutno sa sa njim raspravljam oko toga na aliexpress-u, ali čisto sumnjam da ću naći rješenje. Ukoliko nekog interesuje bilo šta o telefonu slobodno neka pita.
Odličan si telefon izabrao.
Naravno da će ti prodavac modifikovati softver, da nisi želeo možda originalni kineski (na kineskom jeziku) pa da sam nabodeš promenu na engleski, ako ga ima. Da nisi želeo telefon bez google play-a možda? Da je sve bilo tako ne bi se žalio? Čitao sam milion primera kada su se naši žalili zbog takvih stvari (ne radi google play) i tražili povraćaj novca.

Ako želiš telefon bez modifikovanog os-a, kupi ga od operatera. Ne brukaj se na Aliexpress-u.
Crytek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2015, 23:34   #2916
marko_milioner
Novi član
 
Član od: 2.5.2012.
Poruke: 9
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
Može li kraća recenzija, Antutu benchmark, par slika kamerom i test baterije, kad budeš imao vremena? Hvala
Ako budem imao vremena uradit ću kraći review.

Citat:
Crytek kaže: Pregled poruke
Odličan si telefon izabrao.
Naravno da će ti prodavac modifikovati softver, da nisi želeo možda originalni kineski (na kineskom jeziku) pa da sam nabodeš promenu na engleski, ako ga ima. Da nisi želeo telefon bez google play-a možda? Da je sve bilo tako ne bi se žalio? Čitao sam milion primera kada su se naši žalili zbog takvih stvari (ne radi google play) i tražili povraćaj novca.

Ako želiš telefon bez modifikovanog os-a, kupi ga od operatera. Ne brukaj se na Aliexpress-u.
Znam o čemu pričaš i u pravu si. Loše sam se izrazio u postu. Šta više prije kupovine sam tražio prodavcu da postavi engleski jezik i instalira google play. Ali mi je i dalje jako čudno što u Settings/About phone nema baš nikakve opcije za update (screenshot ispod)? Sa tim sam se problemom obratio prodavcu ali nema odgovora. Možda se u 5.0 verziji androida nešto promijenilo?
marko_milioner je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2015, 7:59   #2917
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.666
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Kineski brend telefoni - vrede li?

Htio ili ne, moraćeš na needrom ili xda da tražiš custom rom sa ispeglanom opcijom za apdejt. Isti slučaj ima kolega sa Lenovom X2, Settings has stopped error mu se nonstop javlja pri pokušaju apdejta. Vibe UI romovi imaju tu boljku izgleda ali izlaze često i ispeglana rješenja od nezavisnih developera po forumima
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku LoneWolf na korisnoj poruci:
marko_milioner (15.5.2015)
Stara 15.5.2015, 9:13   #2918
Crytek
Član
 
Član od: 19.1.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 355
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 222 puta na 117 poruka
Određen forumom Re: Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

@marko_milioner

Pored ovog što je LoneWolf rekao, telefon ti je 99% sa root privilegijama. Svaka promena na sistemu, google play ili bilo koja promena koju je prodavac morao da uradi da bi osposobio nesmetanu upotrebu google aplikacija na tvom telefonu onemugaćava OTA update.
Generalno, i u najvećem broju slučajeva na takvim telefonima nema ota, nema factory reset itd. Takve kupovine su namenjene za malo naprednije korisnike koji su spremni da malo vise čitaju po xda i da umesto da jednostavno kliknu na ota update ili factory reset urade flaš sistema.
Za uzvrat, dobijaš besan telefon za male pare i root na tacni i mogućnost da lakše i brže učiš o svemu tome.
Crytek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Crytek na korisnoj poruci:
marko_milioner (15.5.2015)
Stara 15.5.2015, 11:38   #2919
marko_milioner
Novi član
 
Član od: 2.5.2012.
Poruke: 9
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Citat:
Crytek kaže: Pregled poruke
@marko_milioner

Pored ovog što je LoneWolf rekao, telefon ti je 99% sa root privilegijama. Svaka promena na sistemu, google play ili bilo koja promena koju je prodavac morao da uradi da bi osposobio nesmetanu upotrebu google aplikacija na tvom telefonu onemugaćava OTA update.
Generalno, i u najvećem broju slučajeva na takvim telefonima nema ota, nema factory reset itd. Takve kupovine su namenjene za malo naprednije korisnike koji su spremni da malo vise čitaju po xda i da umesto da jednostavno kliknu na ota update ili factory reset urade flaš sistema.
Za uzvrat, dobijaš besan telefon za male pare i root na tacni i mogućnost da lakše i brže učiš o svemu tome.
Telefon nije rutovan, provjerio sam (instalirao superuser apk i pokusao da pokrenem root checker) Vjerovatno je prodavac uradio unroot nakon izvrsenih promjena. I onako sam mislio root da uradim, nasao sam na xda uputstvo. Ali custom romova nema jos uvijek. Preostaje mi jedino cekam.

Poslednja ispravka: marko_milioner (15.5.2015 u 12:02)
marko_milioner je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2015, 15:12   #2920
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.666
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Kineski brend telefoni - vrede li?

Tu ti je i napravio problem: rutovao, ubacio gapps i unrootovao pa ti je time skršio ROM jer pri "fabričkom" apdejtu nema gapps-a (Guglovih aplikacija) i tako ti crashuje apdejt menadžer. Probaj zadnji Cyanogenmod, mislim da je izašao za tvoj mob
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
kineski telefoni, narucivanje kineskih tel.


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kineski mobilni telefoni -Replike GALAXY S2 romalion Aparati i oprema 48 5.5.2012 13:34
Kineski telefoni Schnak3 Aparati i oprema 2 10.9.2008 14:24


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:27.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com