Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Foto i audio/video

Foto i audio/video Fotoaparati, Televizori, MP3 i DVD/DivX plejeri...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.10.2008, 20:51   #1
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.016
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 403 puta na 329 poruka
Određen forumom Reprodukcija u BSPlayeru

Koristim, između ostalih, i BSPlayer za reprodukciju video materijala, no čini mi se da sa zvukom nije sve kako treba. Naime, zvuk je prigušen, jedan isti film ima različit zvuk u njemu i recimo VLC Player-u ili WMP-u. Klizač za zvuk moram pomeriti skoro do kraja, pa i onda se ne čuje kako treba. Zadnja je , 2.31 ako se ne varam, verzija.
Ima li neko nekakav savet?
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2008, 21:25   #2
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Reprodukcija u BSPlayer-u

Digni u equilaizer-u sve na max .

Znaci desni klik na BSPlayer kad se startuje pa Audio>Equalizer. (ALT+G)
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.10.2008, 13:55   #3
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Reprodukcija u BSPlayer-u

Može tako, a može se i proveriti da li postoji negde da se bira "primarni izvor zvuka". Ponekad pomogne ako se iz "Default" promeni ili na nešto tipa "Realtek Sound Device" (ili koji je već zvučni adapter) ili na "DirectSound Device".

Nisam siguran da li to uopšte ima u BSPlayeru, ali treba proveriti.

Ponekad pomogne podešavanje klizača "Wave" koji se dobije u posebnom prozoru kad se dvaput klikne na ikonicu zvučnika u SysTrayu (ako se klikne samo jednom, dobije se samo jedan klizač, a to je "Master").
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2008, 12:30   #4
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Re: Reprodukcija u BSPlayer-u

Try this:
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	bs audio config.jpg
Viđeno:	48 puta
Veličina:	55,7 KB
ID:	24396

Poslednja ispravka: VojaM (3.10.2008 u 18:49) Razlog: Nešto nije valjalo sa slikom, sada je u redu
Predrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Predrag Stankovic na korisnoj poruci:
Suad Novic (4.10.2008)
Stara 9.10.2008, 0:48   #5
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.016
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 403 puta na 329 poruka
Određen forumom Re: Reprodukcija u BSPlayer-u

Citat:
dzonihsv kaže: Pregled poruke
Digni u equilaizer-u sve na max .

Znaci desni klik na BSPlayer kad se startuje pa Audio>Equalizer. (ALT+G)
Ne uspeva mi da aktiviram equilazer, nakon desnog klika, pojavi se izbornik, ali neće da ga čekira, tako da nikako da se pojavi. Ista stvar sa ALT+G, ne pojavljuje se.
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.10.2008, 0:51   #6
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Reprodukcija u BSPlayer-u

Hm, da li si probao da reinstaliras BSPlayer, jer je problem ocigledno do samog player-a?
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2008, 3:16   #7
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.016
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 403 puta na 329 poruka
Određen forumom Re: Reprodukcija u BSPlayeru

Evo još jedne epizode o BS Player-u:

Skinuo sam LNG file za podršku srpskog u BS Player-u, te je u Zip-u bio i ovaj tex file o instalaciji podrške. Kad ga otvorim u Notepad-u, imam ove "hijeroglife"




Iste takve imam i u BS Player-u, kad aktiviram srpski jezik. U čemu je stvar? (Pretpostavljam da je u pitanju encoding) Može li se omogućiti normalan prikaz?

Poslednja ispravka: Suad Novic (31.10.2008 u 8:39)
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2008, 16:53   #8
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.016
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 403 puta na 329 poruka
Određen forumom Re: Reprodukcija u BSPlayeru

Moram da replicitam sam sebi, jer druge očito mrzi da urade to. Podrška koju pominjem skinuta je sa
http://bsplayer.com/forum/viewtopic....hlight=serbian
nakon postupanja po instrukcijama iz tex fajla, sada mogu da vidim taj ćirilični fajl
************************************************** ******
Инсталација:

Потребно је да преузету датотеку Serbian.lng ископирате у директоријум C:\Program Files\Webteh\BSplayerPro\lang.
Затим је довољно покренути BSplayer и изабрати српски (Serbian) као подразумевани језик.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Напомена:

Превод на српски језик рађен је ћирилицом па је за правилан рад неопходно постављање подршке српског језика за
не-Уникод програме. На тај начин омогућује се правилно приказивање српских ћириличних слова, притом такво подешавање
нема никаквог утицаја на функционисање осталих програма на вашем рачунару као и самог рачунара.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Проблеми:

Уколико се после успешне инсталације јави проблем да вам се слова уопште не виде, а место њих ту су разне куке и кукице
проблем је у подршци српског језика за не-Уникод програме. Идете у Control Panel/Regional and Language Options/Advanced
и као језик за не-Уникод програме изаберите Serbian (Cyrilic). Затим је потребно поново покренути рачунар.

Уколико желите српски латинични превод пишите ми на е-пошту и ја ћу вам га послати.
У том случају као језик за не-Уникод програме потребно је изабрати Serbian (Latin).


Стеван Костић
stevankostic@gmail.com
************************************************** *********
međutim, i nakon kopiranja LNG fajla u lang direktorij, situacija se nije promenila. Opet kuke i motike.
No sad u jezičkim opcijama imam i ćirilicu i latinicu. Mogu li oboje da rade istovremeno?

Update posta:
Ovo je izgleda definitivno propust BS-ovog razvojnog tima, oko prikaza onih ćiriličnih i latiničnih slova koja ne postoje u slovenačkom jeziku. Nisam baš bio temeljan oko ovoga, ali mi se čini da se č, ć i đ se ne mogu prikazati, a š i ž mogu, dok ćirilica uopšte ne može. Trebali bi u nekom od narednih update-a da se pozabave ovim problemom.
A problem je izgleda dosta aktuelan, jer od kad sam to pitanje pokrenuo na BS forumu, za pola dana je bilo više od 500 pregleda posta.

Poslednja ispravka: Suad Novic (1.11.2008 u 2:55)
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2008, 0:54   #9
obZen
Novi član
 
Član od: 6.5.2008.
Poruke: 4
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom kratko i jasno

Instaliraj neki drugi player.

Znam da ne zvuci kao narocito promisljen odgovor, ali i sam si primetio da je BS mnogo faljiv. Mene je dovoljno smarao, dok nisam odlucio da ga proguta zaborav (citaj: Recycle Bin). Trenutno sam na staroj verziji MV2 dok ne naidjem na nesto bolje. Mada, buduci da su mi zahtevi za player zaista minimalni (samo user friendly interface, i par sitnih podesavanja za prevod) i on zavrsava posao. Ako si napredniji korisnik i treba ti nesto 'ozbiljnije', onda ti ja ne mogu pomoci.

Javi ako nadjes nesto paznje vredno.
obZen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Nezavisna reprodukcija 2 monitora na 1 grafickoj? Pajo Grafika 2 17.9.2008 21:29
BSPlayeru treba minut (i više?) da startuje archmage333 Video/TV softver 7 21.6.2008 18:49
obrnuta reprodukcija smeker Aplikativni softver 6 16.7.2007 13:54


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:06.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com