Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Web razvoj

Web razvoj Sve u vezi sa razvojem Internet sajtova: programi, dizajn, usluge hostinga, administracija...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.6.2010, 15:38   #1
luizbonfaa
Novi član
 
Član od: 3.6.2010.
Poruke: 8
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Uploadujem 500 GB na filefactory! Saveti, sugestije!

Pozdrav svim forumasima!

Planiram da uploadujem oko 500 GB video materijala(video kursevi za gitaru uglavnom) na filefactory i zaradjujem od awards programa.
E sada, kako sve to organizovati, kako upravljati sa tom kolicinom linkova, kako kontrolisati sve to, to me brine, pa me interesuje Vase misljenje. U tih 500 GB ima oko 250 video fajlova, imam jos novih 500 GB koje za sada necu uploadovati dok ne vidim kako se stvari odvijaju.

Evo kako sam za sada razradio plan:

1. Svaki video fajl kompresovati zajedno sa jednom slikom u rar arhivu, i podeliti na oko 130 MB delove kako bi se izbegao CRC i brisanje fajlova.
Ovo sam procitao na jednom sajtu, kazu da se sve kopije automatski brisu i da treba dodati neki fajl u arhivu i razdeliti na neku netipicnu velicinu fajla. Minimum 125 MB mora da bude fajl da bi placali 4$ na 1000 downloada.

2. Sharovati linkove na avaxhome i jos 20-tak najpoznatijih sajtova?
Da li mislite da treba shareovati na vise sajtova? Problem je sto posle treba da editujem sve te postove ako nesto zatreba da se sredi oko linkova(brisanje ili sl.)
Znaci ako izbrisu jedan naslov, ja cu to ponovo uploadovati i moracu na svih x foruma da editujem postove i zamenim linkove. Da li vredi sharovati na toliko sajtova, da li to znacajno povecava sanse da moji fajlovi budu downloadovani?

3. Napravio bi i sajt preko wordpressa gde bi postavio po jedan post za svaki naslov gde bi stavio review naslova, linkove, link za "get premium filfactory account" i sl.

4. Koliko cesto mogu ocekivati da moji fajlovi budu obrisani i koliko bi puta morao da re-uploadujem mesecno?

5. Kako napraviti bazu podataka za sve? Ne mislim bukvalno na access bazu, nego kako da sve organizujem, da li da napravim jednu tabelu sa nazivima naslova, velicinom fajla, forumima i sajtovima gde sam to shareovao, da li recimo da napravim
bookmark folder u firefoxu gde cu snimiti sajtove? Ili da napravim word fajl, ili da napravim poseban folder za svaki video naslov gde ce biti spisak linkova, review, i sl?

6. Resio sam da idem preko SBB-a i da sa upload booster opcijom uzmem 1MBs upload, to je 3700 din mesecno, tokom 2 meseca koliko cu uplodadovati sve. Ako stvari budu isle dobro presao bi na KBC bezicni, 1-1.5 MBS za duplo manje pare.

7. Da li postoji nesto slicno Adwords-u da mogu da reklamiram moj "ilegalni sadrzaj"? Koji su jos neki nacini povecanja posete sajtu, mozda razmena linkova?

8. Kakve probleme mogu ocekivati u vezi copyrighta?

9. Da li je moguce "dovuci" downloadere preko youtuba tako sto bi postavio neki video online, pa recimo stavim link u video fajlu?
Da li da ostavljam komentare na youtube klipove, kao "250+ free instructional guitar videos wwwdotblabladotcom"? Znam da je malo budjavo, ali mozda bi vredelo.

10. Da li linkovi koje bi ostavljao na sajtovima i forumima mogu da povecaju poziciju mog sajta na googleu?


Izvinite ako sam smorio, ali prosto, veliki projekat je u pitanju, pa ne bi da nesto zabrljam nesto.
Svaka kritika, sugestija i pomoc je dobrodosla! Takodje ako je neko zainteresovan za neki vid saradnje, ili ima slican projekat, tu sam!

Hvala!
Vasilije
luizbonfaa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2010, 15:52   #2
urke
ex Laki pingvin
 
Avatar korisnika urke
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Kragujevac (Srbija)
Poruke: 2.559
Zahvalnice: 478
Zahvaljeno 880 puta na 488 poruka
Određen forumom Re: Uploadujem 500 GB na filefactory! Saveti, sugestije!

Да ли су ти часови гитаре твој ауторски материјал или туђ?

Poslednja ispravka: urke (3.6.2010 u 16:11)
urke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2010, 18:46   #3
EclipsE
Starosedelac
 
Član od: 16.4.2006.
Lokacija: Scary Movie Reputacija: ■■□
Poruke: 1.337
Zahvalnice: 378
Zahvaljeno 279 puta na 196 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku EclipsE
Određen forumom Re: Uploadujem 500 GB na filefactory! Saveti, sugestije!

Ocigledno hoce da kaci tudje klipove i da zaradjuje na tome, vidis da se brine za brisanje sa sajtova...

Citat:
4. Koliko cesto mogu ocekivati da moji fajlovi budu obrisani i koliko bi puta morao da re-uploadujem mesecno?
Citat:
7. Da li postoji nesto slicno Adwords-u da mogu da reklamiram moj "ilegalni sadrzaj"?
EclipsE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2010, 22:25   #4
luizbonfaa
Novi član
 
Član od: 3.6.2010.
Poruke: 8
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Uploadujem 500 GB na filefactory! Saveti, sugestije!

Nebitno sta je sadrzaj fajlova, ja vas pitam za tehnicku stranu!
luizbonfaa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2010, 9:37   #5
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.414
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Uploadujem 500 GB na filefactory! Saveti, sugestije!

Sto se tice tehnicne strane, filefactory, kao i bilo koji hoster ce da brise fajlove ako dobije copyright prijavu o sadrzaju istih. Mada je tu rapidshare revnosniji (zbog vece popularnosti i pritiska raznih organizacija).

Takodje, ako ima copyright problema, reklamiranje na "cistim" servisima kao youtube ce biti problematicno. Ovo isto vazi i za forume koji drze do sebe (a ne sluze ko habovi sa deljenje linkova piraterije).

Sa strane korisnika, isti ti nece oprostiti neoptimalnu velicinu fajlova, jer koliko se secam posle svakog skinutog fajla za obicne korisnike dolazi dobar period cekanja. Ljudi ce se smoriti, i prosto nece zavrsiti download ako sve rascepkas tako sitno. Velicina treba da bude blizu maksimalne podrzane (a da moze da skine korisnik koji ne placa pretplatu).

Poslednja ispravka: player1 (4.6.2010 u 10:24)
player1 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2010, 12:42   #6
luizbonfaa
Novi član
 
Član od: 3.6.2010.
Poruke: 8
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Uploadujem 500 GB na filefactory! Saveti, sugestije!

Hvala player1. Mislim da je 130MB solidna velicina fajla, uglavnom ljudi stave 100-inak.
luizbonfaa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2010, 13:15   #7
acok97
Guest
 
Poruke: n/a
Određen forumom Re: Uploadujem 500 GB na filefactory! Saveti, sugestije!

Koliko ce ti trebat da posalje 500gb ? 1 godina ?
  Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2010, 14:00   #8
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Uploadujem 500 GB na filefactory! Saveti, sugestije!

Oko 23 dana, ako radi bez prestanka
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2010, 14:14   #9
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Uploadujem 500 GB na filefactory! Saveti, sugestije!

Citat:
miša topola kaže: Pregled poruke
Oko 23 dana, ako radi bez prestanka
A koju si brzinu neta pretpostavio da ima,kad je nije naveo koliko vidim?
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2010, 14:18   #10
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.414
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Uploadujem 500 GB na filefactory! Saveti, sugestije!

Receno je temi da ce biti 1Mbs upload.
player1 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2010, 14:24   #11
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Uploadujem 500 GB na filefactory! Saveti, sugestije!

Al' ako je piratski sadržaj mnogo će brzo i biti obrisan sa servera pa zato je valjda pitao kakva je procedura kod "pisanja i brisanja" linkova po sajtu,'oće čovjek da postane školovani pirat
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2010, 15:16   #12
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Uploadujem 500 GB na filefactory! Saveti, sugestije!

Pa možda je to edukativni sadržaj za učenje gitare koji je free, mada opet treba dozvola autora, pisana dozvola da bi moglo da se koristi kao dokaz na sudu
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2010, 15:47   #13
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Uploadujem 500 GB na filefactory! Saveti, sugestije!

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
Pa možda je to edukativni sadržaj za učenje gitare koji je free, mada opet treba dozvola autora, pisana dozvola da bi moglo da se koristi kao dokaz na sudu
Koliko god je sadržaj besplatan,taman da ti je poklonjen ti moraš imati dokument kao release form u kom ti autor daje prava za distribuciju,ako snimci nisu tvoji.
Ako su tvoji,napravi svoj sajt,blog ili šta god,pa tamo promoviši tu tvoju odabranu djelatnost,podučavanje ili šta već.
Ako snimci nisu tvoji i ako nisi autor originala,baviš se piraterijom a razgovor na tu temu se sankcioniše zbog Pravila foruma i zbog etike koja po tom pitanju vlada na forumu (ili bar njegovom javnom dijelu).

P.S. Za učenje gitare nema boljeg resursa od youtube kanala Radomira Mihajlovića Točka i koliko god se trudili nećete ga prevazići,s piraterijom ili bez nje.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2010, 23:33   #14
luizbonfaa
Novi član
 
Član od: 3.6.2010.
Poruke: 8
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Uploadujem 500 GB na filefactory! Saveti, sugestije!

Pa trebace 2 meseca da se sve uploaduje, ali ono... bas da ga forsiram.
Da, ja znam da ce se linkovi brisati, opet ne verujem da ce ono, da brisu ko ludi. Ja i planiram to da stalno re-uploadujem, ne istim tempom kao sto sam prvobitno uploadovo, ali neka mi brisu 100GB-200GB mesecno, to moze da se pokrije.
U pitanju je naravno besplatni sadrzaj!
luizbonfaa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2010, 23:35   #15
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Uploadujem 500 GB na filefactory! Saveti, sugestije!

A zar ne bi bilo lakše i jednostavnije da napraviš sajt gde ćeš da ubacuješ materijal. Niko neće moći da ti briše likove i fajlove.
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2010, 23:40   #16
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Uploadujem 500 GB na filefactory! Saveti, sugestije!

propuštaš dao u kojem FF plaća za 1000 downloada neke pare, verovatno neće bristai redovno osim ako taj gitarista nije angažovao ekipu koja pretražuje internet u potrazi za tim sadržajem, obično brišu najnovije filmove, igre i najviše muziku, a ako nije nešto mnogo čuveno verovatno niko neće ni da briše tj proverava da li je to ima copyright.

A trebao bi i mirrore da napraviš zbog remote uploada, tako nećeš morati da uploaduješ stalno ako i obrišu sa jednog servera
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2010, 23:41   #17
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Uploadujem 500 GB na filefactory! Saveti, sugestije!

Citat:
miša topola kaže: Pregled poruke
A zar ne bi bilo lakše i jednostavnije da napraviš sajt gde ćeš da ubacuješ materijal. Niko neće moći da ti briše likove i fajlove.
Jes pa da ga oderu za bandwidth Ja opet kažem da takva rabota ne može nikad da se isplati Ali videćeš već na sopstvenoj koži. Na kraju ćeš biti u debelom gubitku :P
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.6.2010, 13:55   #18
luizbonfaa
Novi član
 
Član od: 3.6.2010.
Poruke: 8
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Uploadujem 500 GB na filefactory! Saveti, sugestije!

Holodoc, nije mislio da uploadujem direktno na server!
Koja je onda poenta uploada ko ce da mi placa?
Water Wizard dobro kaze, nije to Avatar ili Hurt Locker pa da brisu, to je edukativni materijal! Tako da, opet kazem, ok je da brisu bar 20-30 % sadrzaja mesecno, to mogu da reuploadujem, i da zadrzim prihode.

Ako neko zna neke razloge zasto ne bi trebalo da krenem u ovaj projekat, neka kaze sada ili neka zauvek cuti!
Jer nakon dosadasnje diskusije, i argumenata, ja definitivno krecem sa pravljenjem baze i organizacijom i sajtom, a pocetkom jula i sa uploadom.
luizbonfaa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.6.2010, 22:42   #19
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Uploadujem 500 GB na filefactory! Saveti, sugestije!

Bila bi baš fora, nešta uploaduješ mjesec dana i onda ti ga odmah obrišu
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.6.2010, 23:01   #20
Mare911
Član
 
Član od: 17.11.2006.
Poruke: 327
Zahvalnice: 141
Zahvaljeno 165 puta na 87 poruka
Određen forumom Re: Uploadujem 500 GB na filefactory! Saveti, sugestije!

Ako prijave tvoje fajlove (naravno ukoliko postoji osnov za takvo nesto) ocekuj da ce svi biti obrisani odjednom. Opcija 'obrisace par GB pa cu ja to reuploadovati' ne pije vodu; postoji mogucnost i da ti banuju nalog (zavisi)
Ako se neko odluci na zalbu filehosteru, sigurno je da ce pronaci do poslednjeg fajla sve sto si uploadovao (tim pre sto ces i ti gledati da tvoji fajlovi dobiju 'publicitet') i onda...
Ne samo da ces morati da uploadujes ponovo vec ce i ceksumi fajlova verovatno biti banovani sto znaci da ces morati da pravis rar-setove iznova.

p.s. sve ovo naravno pod uslovom da pomenuti fajlovi podlezu zastiti autorskih prava ili slicno
Mare911 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Tutorial - kako sklopiti nov kompjuter Win32 Modovi 67 23.8.2013 0:49
8600GT overclock saveti ForceMan Overklok 224 3.2.2011 10:59
Svet Kompjutera je dobio upozorenje od BulmaSofta Branislav Gavric Forum o forumu 267 25.6.2009 21:44
Računar sporo podiže WinXP Chemist Operativni sistemi 43 6.5.2008 22:25
Sa AGP na PCI-Express... Saveti! tomas Grafika 157 6.10.2006 15:29


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:15.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com