Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Ostale komponente

ŠDK - Ostale komponente Saveti u vezi sa kupovinom kućišta, napajanja, periferija, štampača, skenera, tastatura, miševa, džojstika...

 
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.7.2009, 16:48   #1
Schnak3
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2008.
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯🍸
Poruke: 2.047
Zahvalnice: 610
Zahvaljeno 434 puta na 256 poruka
Question Kvalitetno kućište, kuler i ventilatori

1. Već tri dana tražim kućište za sebe. Pogledao sam SVE modele sa itsveta, odgledao 30ak opisa kućišta 3DGAMEMAN-a, čitao razne tekstove i dalje ne mogu da se odlučim.

Konfiguracija će biti ovakva: AMD Phenom II X2 550 3.1ghz, HD 4770, 2x2gb DDR3 RAMa i jedan hard disk.

Modeli sa prednjim vratima mi se ne svidjaju jer prekrivaju prednji ventilator. HAF 922 je odlično kućište koje se veoma malo čuje ali je pomalo skupo. Gledao sam i modele sa zvučnom izolacijom ali mi se nešto posebno nisu prisvidjali. Bitno je da kućište bude tiho, ali neću da žrtvujem hlađenje zarad tišine. Gladiator 600 ima prosecan izgled, ali mislim da je skupo jer se samo jedan ventilator dobija. Codegen Briza mi se u pocetku svidjao zbog izgleda i napajanja, ali kada sam video da nema mesta za 12cm ventilatore i da rupice skupljaju prasinu, odmah sam se predomislio.
Potreban mi je vas predlog.

2. Predlozite neki dobar CPU kuler (do 50e). Bitno mi je da s njim mogu da izvucem najmanje 3.8ghz i da nije bucan

3. Toliko hvale Noctua ventilatore da se zapitam da li je to sve tacno. Ukupno ce mi trebati 5 ventilatora (1 spreda, 1 pozadi, 1 odozgo, 1 na levoj strani ) i svi ce biti 12cm. Izgled mi nije bitan jer ce kuciste da bude zatvoreno. Bitno je samo da su tihi.

4. Koliko kostaju dobri kontroleri ventilatora? Pa da opisem sta mi treba: potreban mi je potenciometar za svaki ventilator posevno (ili sve zajedno) tako da danju mogu da povecam brzinu ventilatora, a nocu da je smanjim tako da postane tiho.
Schnak3 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
 

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza
Pregled sa stablom odgovora Pregled sa stablom odgovora

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Može li kuler ovako? Mirko78 Ostale komponente 4 18.2.2009 20:19
Ventilatori za kućište, 8 cm Banko Ostale komponente 9 15.9.2008 4:04
Kuler grafichke se chuje kao freza next Kvarovi 6 8.6.2008 15:01
Chieftec kucista bez napajanja Ron_Jeremy Ostale komponente 43 12.9.2006 22:30
DFI Nf4 Ultra Infinity chipset kuler... RaLe Osnovne komponente 21 11.1.2006 14:22


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:55.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com