Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.1.2011, 15:18   #561
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Citat:
Djordje Turjacanin kaže: Pregled poruke
Uostalom, šta fali grafici u Originsu?
Teksture, ako izuzmemo modele likova.

Inace, endzine je prilicno nefleksibilan. Na primer, senke objekata i terena su fiksne i predefinisane, pa nije moguce implementirati promenu dana u noc, sem ako se napravi potpuno nova "nocna" verzija lokacije.

Pretpostavljam da je moralo tako jer endzine treba da bude console-friendly, a one nisu bas reperi po performansama.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2011, 15:24   #562
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Teksture, ako izuzmemo modele likova.

Inace, endzine je prilicno nefleksibilan. Na primer, senke objekata i terena su fiksne i predefinisane, pa nije moguce implementirati promenu dana u noc, sem ako se napravi potpuno nova "nocna" verzija lokacije.

Pretpostavljam da je moralo tako jer endzine treba da bude console-friendly, a one nisu bas reperi po performansama.
Realno, ima hi-res i low-res oblasti.
Ali uz pomoć jednog moda, grafika postaje mnogo oštrija i detaljnija (ako ste tolike grafix hoes ).

A to za smenu dana i noći je valjda zbog nedostatka dinamičkih senki, or something.
Pravljenjem posebnih noćnih verzija moguće je preciznije definisati šta će se kada desiti, videćemo kako će se pokazati.
Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2011, 16:12   #563
efil82
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.214
Zahvalnice: 315
Zahvaljeno 420 puta na 238 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Citat:
Vulee kaže: Pregled poruke
Preteruješ.
Nope, not gonna cut it.
Mnogo preteruješ!

Malopre sam završio sesiju DA:O, i likovi izgledaju odlično za razliku od TW gde su samo glavni likovi pošteno odrađeni (i to glavnina glavnih likova) dok su ostali klonovi 3 glavna tipa sporednih NPC-ova.
dovoljno ti je da pogledash SVE zenske likove i njihove "baba sa zelenjaka frizure"i sve je jasno
kraljica,tvoja keva ako krecesh ko human noble,ma bilo koja izgleda ko neki kloshar sa ulice..brade patuljaka izgledaju ko fejk dedamrazovske iz nashih trznih centara,onaj how kako beshe ime shto ti"izdao"familiju izgleda ko lik iz yogi bear..i mogu ovako do sutra
u wicheru su bar ti glavni likovi poshteno odradjeni,u originsu ni oni...meni svi dosta liche ko da su neki rodjaci
to i nije toliko do endzina koliko do ochajnog art direction-sa da se ide na neki polu-kvazi realistichno polu crtani vizuelni look..koji je po meni prilican promashaj jer likovi jednostavno ne izgledaju dobro
prilichno sloppy i iznenadjujuce za bioware(posle su moderi malo popravili situaciju gomilom skinova za kozmetichko korigovanje opisa glavnih junaka...liara,morrigan...)
vizuelno najupechatljiviji lik je ona albino vilenjak riba kad startujesh igru koje btw. nema u samoj igri lol (ili ja iz jednog prelaska nisam primetio)
grafichki,ova igra je outdated poprilicno i kad je izashla,ako govorimo o nekom mainstream standardu
da se pojavila 2004.-06. bilo bi prilichno wau....u danashnje vreme,jok
efil82 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2011, 16:31   #564
Maladikt
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: In
Poruke: 3.207
Zahvalnice: 840
Zahvaljeno 973 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Citat:
efil82 kaže: Pregled poruke
vizuelno najupechatljiviji lik je ona albino vilenjak riba kad startujesh igru koje btw. nema u samoj igri lol (ili ja iz jednog prelaska nisam primetio
Ima je u igri, samo što je kao fora baba, a izgleda bolje od svih riba zajedno.



Nemam bolji ss, ali kapiraš.
Maladikt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2011, 16:37   #565
Goldfinger
Veteran
 
Član od: 27.6.2008.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 1.098
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 273 puta na 155 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Witcher je izašao tri godine prije DA pa nije ni čudo da su grafika i endžin slabiji a i nije ga pravilo "božanstvo" RPG naslova Bioware već CD Projekt za koje niko do tada nije čuo.Ne ulazeći u to čiji NPC likovi bolje izgledaju uporedio bih izgled glavnih gradova, u Witcheru Vizima bar izgleda kao grad pun ljudi, glasova, životinja koji su non stop u pokretu i to sve izgleda jako dobro u DA imate Denerim koji podsjeća na kakvu palanku čiji centar izgleda kao da je svinjski grip prošao, petoro ljudi koji prodaju nešto troje četvoro koji kupuju i dvoje troje koji pričaju i svi ukopani.Na kraju krajeva sad je situacija da DA2 i TW2 izlaze skoo u isto vrijeme pa će i poređenje biti moguće.
Goldfinger je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2011, 16:52   #566
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Citat:
Goldfinger kaže: Pregled poruke
Ne ulazeći u to čiji NPC likovi bolje izgledaju uporedio bih izgled glavnih gradova, u Witcheru Vizima bar izgleda kao grad pun ljudi, glasova, životinja koji su non stop u pokretu i to sve izgleda jako dobro u DA imate Denerim koji podsjeća na kakvu palanku čiji centar izgleda kao da je svinjski grip prošao, petoro ljudi koji prodaju nešto troje četvoro koji kupuju i dvoje troje koji pričaju i svi ukopani.
Postoji gomila dobrih RP razloga kojima se može opravdati takvo stanje bez ubijanja imerzije. Možda grad i nije prepun, možda je to i bila poenta.

Možemo reći da je najveći deo stanovništva regrutovan u vojsku, da je bila neka gadna boleština, čak i da je izuzetno topao dan ako se ne osećamo maštovito.
Da je developerima došlo da ubace još deset seljaka sa nekim osnovnim komandama za lutanje po gradu, na koji bi način to uticalo na kvalitet igre?
"Svi ukopani", rly? Moraću da odem do pijace ovih dana i kažem random babi koja prodaje kupus da je previše ukopana, kvari mi poimanje sveta.

Takođe, porediš 2 grada, iz potpuno nepovezanih univerzuma, u potpuno različitim situacijama, i dolaziš do nekog nebuloznog zaključka...
Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2011, 17:02   #567
Goldfinger
Veteran
 
Član od: 27.6.2008.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 1.098
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 273 puta na 155 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Citat:
Vulee kaže: Pregled poruke
Postoji gomila dobrih RP razloga kojima se može opravdati takvo stanje bez ubijanja imerzije. Možda grad i nije prepun, možda je to i bila poenta.

Možemo reći da je najveći deo stanovništva regrutovan u vojsku, da je bila neka gadna boleština, čak i da je izuzetno topao dan ako se ne osećamo maštovito.
Da je developerima došlo da ubace još deset seljaka sa nekim osnovnim komandama za lutanje po gradu, na koji bi način to uticalo na kvalitet igre?
"Svi ukopani", rly? Moraću da odem do pijace ovih dana i kažem random babi koja prodaje kupus da je previše ukopana, kvari mi poimanje sveta.

Takođe, porediš 2 grada, iz potpuno nepovezanih univerzuma, u potpuno različitim situacijama, i dolaziš do nekog nebuloznog zaključka...
Ja stvarno ne zna što treba da poredim onda?Neku stratešku igru i Witchera? Upoređujem dva RPG naslova kao što ti pričaš koji je NPC bolje odrađen ili čija grafika je bolja. Tvoja nagađanja u stilu grad je prazan, možda je boleština, građani su regrutovani ovo ono, nisu nebuloze?Ne pričam ja ima li koristi od seljaka zato što šetaju što je po meni realno radi osjećaja života, nego sam pričao o tome da li je grad i to još glavni grad odrađen kako treba.Poenta je da je DA pravljen pet godina a da je odrađen kako je odrađen.
Goldfinger je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2011, 17:05   #568
Exalted
Član
 
Član od: 26.9.2010.
Poruke: 46
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 8 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Denerim u DA jeste izgledao prilično loše. Ne samo zato što je bilo malo NPC-jeva na ulici već je uopšte arhitektura i ukupan izgled bio nekako neubedljiv, nemaš uopšte osećaj da se radi o prestonici Fereldena, nema ni jednog "Vau!" momenta kao recimo kada prvi puta vidiš White Gold Tower u Oblivion-u.
Citat:
Maladikt kaže: Pregled poruke
Ima je u igri, samo što je kao fora baba, a izgleda bolje od svih riba zajedno.
LOL
Wynn zaista izgleda kao baba što se tiče lica. Na toj slici joj je neko samo stavio robe koji malo više otkriva a meni se čini da svi ženski likovi iste rase u DA imaju identičan model tela.
Tebe jednostavno privlače starice, priznaj!
Exalted je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2011, 17:22   #569
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Citat:
Goldfinger kaže: Pregled poruke
Ja stvarno ne zna što treba da poredim onda?Neku stratešku igru i Witchera? Upoređujem dva RPG naslova kao što ti pričaš koji je NPC bolje odrađen ili čija grafika je bolja. Tvoja nagađanja u stilu grad je prazan, možda je boleština, građani su regrutovani ovo ono, nisu nebuloze?Ne pričam ja ima li koristi od seljaka zato što šetaju što je po meni realno radi osjećaja života, nego sam pričao o tome da li je grad i to još glavni grad odrađen kako treba.Poenta je da je DA pravljen pet godina a da je odrađen kako je odrađen.
Pošto ne tražim iglu u plastu sena, u prvom prelasku mi manjak NPC-ova nije pao na pamet.
Moja nagađanja su u RP duhu, jer su zasnovana na saznanjima iz igre, i ne kose se sa već postojećim informacijama. To je moj lični dodatak koji mi obezbeđuje bogatije iskustvo.

Tvoja vizija o srednjovekovnom gradu nije apsolutna činjenica i istina, šta ako neko ima drugačiju viziju od tebe? Neko zaposlen u BW-u možda? Sada su oni loše odradili grad zato što ga nisu zamislili kao ti. Gimme a break...

@Maladikt: Ne počinji opet, sećam se da sam već jednom istakao da si babo***ac zbog ove iste stvari.

Poslednja ispravka: Vulee (12.1.2011 u 17:31) Razlog: ne gledajte House MD dok postujete! :D
Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2011, 17:30   #570
efil82
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.214
Zahvalnice: 315
Zahvaljeno 420 puta na 238 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Citat:
Maladikt kaže: Pregled poruke
Ima je u igri, samo što je kao fora baba, a izgleda bolje od svih riba zajedno.



Nemam bolji ss, ali kapiraš.
to je wynn :O
ja mislio na ovo:
http://dragonage.pressakey.com/gamep...600_magier.jpg
slika sa launchera,ne liche mi neshto:mrgreen:
mada nisam se previshe udubljivao u sidequestove likova koje vodish..hteo to a drugi prelazak i onda mi se syebo sejv jer sam nakachio previshe dodataka pa me posle mrzelo lol
efil82 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2011, 17:31   #571
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Pa i to je Wynn. Tj. concept art za nju.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2011, 17:33   #572
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Pa i to je Wynn. Tj. concept art za nju.
Mislim da je to jedan od Origin artworka (za svaki origin imaš jedan).
Example:


Human noble.

Ono je Dalish Elf I guess.
Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2011, 17:35   #573
efil82
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.214
Zahvalnice: 315
Zahvaljeno 420 puta na 238 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Pa i to je Wynn. Tj. concept art za nju.
ja ih iskreno nikada nisam povezao,ne liche mi..ich
i concept art mi uopshte ne izgleda kao da je u pitanju stara osoba lol
efil82 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2011, 17:42   #574
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Eh, da ste videli concept art za Zeavana ne bi sta ga uopste prepoznali.



Tako ti je to kada zelje i mogucnosti ne mogu da se sloze.

P.S.
Evo i jedan drugaciji concept za Wynne:
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2011, 18:18   #575
Maladikt
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: In
Poruke: 3.207
Zahvalnice: 840
Zahvaljeno 973 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Za Zevrana verovatno nisu hteli da iz aviona bude vidljivo da je gej, pa su ga promenili.

Citat:
Exalted kaže: Pregled poruke
Tebe jednostavno privlače starice, priznaj!
Citat:
Vulee kaže: Pregled poruke
@Maladikt: Ne počinji opet, sećam se da sam već jednom istakao da si babo***ac zbog ove iste stvari.
Istina je. Mudrost i višedecenijsko iskustvo su tako seksi.
Maladikt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2011, 20:07   #576
evil_geko
Starosedelac
 
Član od: 10.11.2007.
Lokacija: Zaječar
Poruke: 1.356
Zahvalnice: 585
Zahvaljeno 638 puta na 297 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

evil_geko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku evil_geko na korisnoj poruci:
dulezmaj (12.1.2011)
Stara 12.1.2011, 20:34   #577
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Citat:
Exalted kaže: Pregled poruke
Naravno da ne. Ali prvi DA je imao prilično generički look. Ništa, od arhitekture do dizajna kreatura, ga nije izdvajalo od mora drugih igara sa sličnom tematikom. Srećom, dvojka će doneti novi vizuelni identitet za franšizu što je jako dobro.
Jesi li video kako izgleda Orzamar? Ajde reci mi u kojoj su igri patuljci bolje odradjeni, nego ovde (ne racunajuci Baldur 2). Kazes dizajn kreatura: kako je odradjen ogar? Jesi li video kako izgleda onaj Uldred kad se transformise? Desire demon? Ako je neka igra imala genericki look, onda je to Oblivion, svetski sampion u toj kategoriji, sa najruznijim modelima likova ikada. DAO ima bolje modele likova od Witchera u celini, ne racunajuci glavne likove i malo vaznije sporedne, tu su otprilike isti. Svi sporedni su ili oni debeli seljaci (s kojima se mlatite u taverni), ili one babe vestice i seljanke..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku nameless1 na korisnoj poruci:
Marti Misterija (12.1.2011), Vulee (12.1.2011)
Stara 12.1.2011, 21:10   #578
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Citat:
evil_geko kaže: Pregled poruke
*snip*
Bilo već.
Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2011, 0:53   #579
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: Dragon Age 2

IGN Preview


Sneak peak in mage abilities
Doesn't look dumbed down, does it?
No, it doesn't.

Inventory stays the same

Flemeth 2.0

FemHawke

City Map

Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku Vulee na korisnoj poruci:
Asmodeus (13.1.2011), miticfam (13.1.2011), nameless1 (13.1.2011), Pandemonium (13.1.2011), Psycho13 (13.1.2011)
Stara 13.1.2011, 1:35   #580
miticfam
Veteran
 
Član od: 10.12.2006.
Poruke: 689
Zahvalnice: 209
Zahvaljeno 110 puta na 74 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Svidja mi se sto su ubacili veci kolorit u dizajnu... A prica deluje kao da nece biti klise, deluje vise licna sto mi se svidja
miticfam je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
dragon age, rpg


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Dragon Age: Awakening Goldfinger Role-Play 285 11.2.2012 14:38
Dragon Ball online VladarTame Mrežne igre 4 26.2.2009 2:38
MSN - pomoć Pedinho Aplikativni softver 3 4.12.2008 16:45
Metalci spasavaju princezu Covenant Cvet kompjutera 28 12.10.2007 16:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:37.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com