Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 30.12.2011, 22:50   #1
GameFREAK
Član
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: Sabac - Beograd
Poruke: 254
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 20 puta na 11 poruka
Određen forumom Ruter ne daje signal?!

Ljudi, izludeh ceo dan. Koristim bezzicni internet. Od provajdera sam kupio 2 rutera koji su mi potrebni da razvucem internet bezzicno po kuci. Oba imaju oznaku TP Link wr543g, s tim sto jedan ima ulaz da se prisrafi kabal sa antene, a drugi umesto tog ulaza ima antenu da baca signal. Sve to bi trebalo da izleda ovako. Kabal sa antene dolazi u jedan ruter, taj ruter povezujem na drugi utp kablom, a onda taj baca bezzicno po kuci. Njakao sam se vazda i uspeo da namestim prvi ruter. Izabrao sam mod CLIENT, tip konekcije PPOE, upisao sifru i ussername i on je proradio. Kada povezem UTP kablom sa njega u komp, imam internet. Problem je u drugom ruteru koji treba da daje bezzicno. Mucio sam se, nisam mogao da dobijem izlaz na internet sa njega ni kablom ni bezzicno, i na kraju dodjoh do sledece situacije. Kada iz rutera 1 povezem UTP kabal u ruter 2, iz lana u lan i ponovo iz rutera 2 iz lana u komp, tada imam internet. Ne pomaze opcije da iz rutera 1 povezem u WAN port rutera 2, nemam izalaz na internet. Dok sam tako pokusavao svasta, odjednom ruter 2 izgubi bezzicni signal, znaci uopste ne odasilja bezzicno. Probao sam resetovanjem, ubacivanjem novog firmwera, ali ne vredi, on ne daje signal. Kablom radi, ali bezzicno ne baca. E sad, ako je neko uopste stigao dovde da procita sve ovo i razumeo problem, mene zanima sledece>

1. Kako da osposobim ruter da ponovo daje bezzicni signal?
2. Da li gresim u portovima u povezivanju kablova?
3. Da li mozda za ruter 2 treba izabrati neku drugu opciju, static ili dyinamic ip, a ne da i u njemu ukucavam pass i ussername?

Hvala svima unapred.
GameFREAK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.12.2011, 10:49   #2
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: Ruter ne daje signal?!

Nakanih se ovo da pročitam. Elem, neznam šta si čačkao pa ti taj drugi ruter više nebaca net. U glavnom sve što si trebao da uradiš je da promeniš opeg IP adresa na njemu. Ako si mu pristupao na recimo 192.168.1.1 Dovoljno je da mu u lan podešavanjima podesiš da mu opseg adresa počinje od recimo 192.168.2.1 i to je to, procedura za povezivanje je:

1. Ruter na koji je antena našrafljena sa krova verovatno, iz njega lan kabli u WAN port drugog rutera i to je to radiće....
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Freško na korisnoj poruci:
GameFREAK (31.12.2011)
Stara 4.1.2012, 15:34   #3
orange47
Starosedelac
 
Član od: 19.10.2011.
Lokacija: daleko od idealnog..
Poruke: 1.689
Zahvalnice: 107
Zahvaljeno 244 puta na 226 poruka
Određen forumom Re: Ruter ne daje signal?!

hm, probaj eventualno da u drugom ruteru, pod WAN opcijom uneses za polje 'default gateway' adresu prvog rutera.

edit: mislim da bi trebalo da na prvom ruteru podesis 'static routing'. tu za destination ip address stavi opseg tih racunara sto se ne vide. a za default gatway stavi adresu drugog rutera.
inace, drugi ruter bi trebao da radi u modu "AP Router".

Poslednja ispravka: orange47 (4.1.2012 u 15:47)
orange47 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Belkin N150 slab signal! Master Joda Komunikacioni uređaji i umrežavanje 2 8.6.2010 10:44
Wifi ruter or wifi pojacivac ? Starface Komunikacioni uređaji i umrežavanje 15 18.5.2010 1:21
Wireless ruter, spajanje više računara u LAN, a da svi imaju izlaz na net Master Neo Komunikacioni uređaji i umrežavanje 6 16.6.2009 19:01
1 ruter, da li još jedan? dzonihsv Komunikacioni uređaji i umrežavanje 14 12.4.2008 17:12
Sky star 2 (signal quality, signal strength?) - nema signala milanp Kvarovi 3 31.3.2008 9:15


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:50.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com