Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.8.2012, 23:03   #4621
Budimir_Trajkovic
Starosedelac
 
Član od: 16.7.2007.
Lokacija: Sanctuary
Poruke: 1.732
Zahvalnice: 303
Zahvaljeno 676 puta na 365 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Anceloti`85 kaže: Pregled poruke
Ako se dobro sećam Total recall je bio breakout uloga za Šeronku.
Mislim da je ipak ovaj film bio breakot za gorepomenutu:
http://www.imdb.com/title/tt0098251/
NAPOMENA: Tinejdžerima najstrože zabranjeno gledanje ovog filma
A sve se nešto mislim da sam pomešao 6. dan sa Opozivom u pogledu najgorih filmova. Mada, meni se lično nikako nije sviđao Opoziv. Osim Šeronke i...
Spoiler za 18+ al cenzurisano:
Budimir_Trajkovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.8.2012, 13:34   #4622
GagiPappa
Član
 
Član od: 17.12.2007.
Poruke: 316
Zahvalnice: 82
Zahvaljeno 37 puta na 28 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Odgledao
The Woman In Black (2012)
http://www.imdb.com/title/tt1596365/

i prestravio se

Hari Poter, advokat, dobija zadatak da ode u staru veliku kucu na selu i nadje sve potrebne papire od skoro preminule gazdarice kako bi obezbedio svojoj firmi sigurnu bla bla bla bla, nemam pojma sta je trazio jer u principu nije ni bitno.
Ono sto jeste bitno
Spoiler za Ono sto je bitno je spoiler:
to je da deca iz sela umiru nasilnom ili iznenadnom smrcu dok on u kuci vidja utvaru zene koja je direktan krivac za te strasne stvari...
Horor sa malo dijaloga, puno strasnih scena, mracnom atmosferom... ko voli ovu vrstu horora
ima moju preporuku...

Poslednja ispravka: Iris (14.8.2012 u 21:44)
GagiPappa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.8.2012, 0:02   #4623
Zemunelo
Član
 
Član od: 11.4.2008.
Poruke: 479
Zahvalnice: 141
Zahvaljeno 86 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Anceloti`85 kaže: Pregled poruke
Ako se dobro sećam Total recall je bio breakout uloga za Šeronku.
Aj sad ti lepo nama objasni taj "srpsko-engleski" jezik i razjasni šta znači to što si napisao?

Ako si hteo reći da je to njoj bio prodor u filmsku industriju ili prelomna uloga onda prvo potraži pravu reč za to.
SRPSKI JEZIK, ovo je forum na srpskom jeziku ili sam ja negde pogrešio.


Inače da naučimo nešto-
Break out (odvojeno se piše) znači:
izbiti, probiti, pobeći, izniknuti, planuti.

U slučaju da si želeo reći da je ona tom ulogom izbila u prvi plan ili se probila ni tada nije ta reč adekvatna jer nije u duhu engleskog jezika reći tako nešto (čuj engleskog a ti si pomešao jezike usput).
Pravilnije bi bilo reći breakthrough (ovo ide spojeno) uloga ali stvarno ne znam šta je pravilno u "englesko-srpskom" jeziku.

Još fali samo da si sve to pisao ćirilicom
Zemunelo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.8.2012, 0:21   #4624
goranmax
Veteran
 
Član od: 4.4.2012.
Lokacija: Vranje
Poruke: 772
Zahvalnice: 1.413
Zahvaljeno 341 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Kidja kaže: Pregled poruke
^ odakle ti takav podatak kada je film bio nomonivan za nekoliko oskara i pokupio brojne nagrade.
Za sve one koji su mislili da se sali i koji su se spremali da kazu nesto duhovito na ovo, evo dokaza da je tacno. Total Recall (1990).
goranmax je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.8.2012, 0:27   #4625
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.727
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Odgledao Uspon mracnog viteza i moram reci da su Osvetnici ipak dobili letnju blokbaster bitku...

Sa druge strane, dark knight rises je iznad prosecan film, jako dobar zavrsetak trilogije, svideo mi se plot twist i catwomen i to je to, ostalo me nije odusevilo, tj manjkalo je gotivnih stvari, betmena prvenstveno...

Spoiler za rupčaga:
Kad je atomka eksplodirala na par kilometara od gotama, naucno gledano, pokrenula bi svojevrsni cunami koji bi opet unistio Gotam, ne znam kako su prevideli to...
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.8.2012, 0:36   #4626
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.360
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.827 puta na 2.385 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
nexexcalibur kaže: Pregled poruke
Odgledao Uspon mracnog viteza i moram reci da su Osvetnici ipak dobili letnju blokbaster bitku...

Sa druge strane, dark knight rises je iznad prosecan film, jako dobar zavrsetak trilogije, svideo mi se plot twist i catwomen i to je to, ostalo me nije odusevilo, tj manjkalo je gotivnih stvari, betmena prvenstveno...

Spoiler za rupčaga:
Kad je atomka eksplodirala na par kilometara od gotama, naucno gledano, pokrenula bi svojevrsni cunami koji bi opet unistio Gotam, ne znam kako su prevideli to...
Spoiler za Kraj:
Bomba je eksplodirala iznad vode, ne ispod....sto naravno ne znaci da nece dignuti talase, ali nista preterano veliko.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
nexexcalibur (15.8.2012), zvjer (15.8.2012)
Stara 15.8.2012, 16:13   #4627
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.360
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.827 puta na 2.385 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

ja uskoro planiram opet da odgledam Sunshine http://www.imdb.com/title/tt0448134/

Kada sam prvi put gledao film bio sam odusevljen...gluma, scenario, muzika sve je po meni bilo odlicno. Za sve ljubitelje SF zanra ogromna preporuka, ja sam bio prikovan za stolicu dok sam gledao film.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
Skenderevo (17.8.2012), uros@3D (17.8.2012)
Stara 17.8.2012, 2:03   #4628
Oggy
C64 Legend
 
Avatar korisnika Oggy
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.619
Zahvalnice: 2.207
Zahvaljeno 662 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Oggy Slanje poruke preko Skypea korisniku Oggy
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

^ Uf, meni je sunshine jedan od gorih SF-ova koje sam gledao. Cak se ni ne secam dosta toga, pa ne mogu ni da kazem zbog cega :/
Oggy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Oggy na korisnoj poruci:
Aibo (24.8.2012)
Stara 17.8.2012, 2:40   #4629
zvjer
Banned
 
Član od: 12.9.2007.
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 744
Zahvaljeno 471 puta na 264 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Nevezano za Sunshine, ali pentraksil se nakupi lajkova i pre nego sto je pogledao film, zamisli tu statistiku kad ga odgleda...
zvjer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku zvjer na korisnoj poruci:
Marko (27.8.2012), pentraksil (17.8.2012), Zeldaš (17.8.2012)
Stara 17.8.2012, 14:21   #4630
Boondock Saint
Veteran
 
Član od: 27.8.2010.
Lokacija: Požarevac
Poruke: 890
Zahvalnice: 219
Zahvaljeno 315 puta na 171 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Bio sinoc na premjeri The Expendables 2, recima ne mogu da opisem koliko je dobar, ceo bioskop se smejao i uzivao u epskim one-linerima i sjajnoj brutalnoj akciji. A Arnold i Cak Noris su cak dobili i aplauze kad su se pojavili. Manje-vise ceo film je "quotable" sa genijalnim razmenama tipa: Arnold: I'll be back! Willis: You know what? You had enough of coming back, now I'll go and get the car and I'll be back. Arnold: Yippie-ki-yay. Film je mnogo bolji od keca, koji je bio sjajan samo hard-core ljubiteljima osamdesetih. Takodje ima furiozni tempo a samo uvodna sekvenca ostavlja vilicu na patosu i kez od uva do uva. Ceo film deluje kao ogroman "f#ck you" Majkl Beju, Wajsmenu i Andersonu i pokazuje da je moguce se pravi film sa tonom eksplozija ali takodje i tonom stila. Van Dam je genijalan kao glavni neprijatelj harizmaticno zao. Cak Noris se malo pojavljuje ali verujte to je sasvim dovoljo sta uradi za to vreme. Mada Dolf Lungren krade svaku scenu u kojoj se pojavi u na prvi pogled cudnoj ulozi "comic relief-a". I za kraj scena "Svetog Trojstva" akcionog zanra, Slaja, Wilisa i Arnolda kako desetkuju Vilejnove(Van Dam) snage ce sigurno ostati kao jedna od najpoznatijih scena u modernog pop kulturi zajedno sa recimo Leonidinim govorom i Gandalfovom borbom sa Balrogom. Ucinite sebi uslugu i pogledajte ovaj film u bioskopu, sve ostalo kvari dozivljaj.
*
PS. Apsurdna(cak i za pojmove ovog filma) scena koju je Novak Djokovic snimio gde se mlati reketom i ubija negativce je hvala Bogu izbacena iz finalne verzije.Tako da ako je neko planirao da gleda film zbog njega, bolje nemojte ima mnogo bolji stvari zbog kojih ga valja odgledati.

Poslednja ispravka: Boondock Saint (17.8.2012 u 14:53)
Boondock Saint je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Boondock Saint na korisnoj poruci:
Andross (17.8.2012), Oggy (18.8.2012), Rockstar (17.8.2012), thebluephoenix (17.8.2012)
Stara 17.8.2012, 15:13   #4631
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Saint, svaka čast na opisu, iskreno se nadam da će biti bolji od prvog dela, kojem je upravo to nedostajalo, srećom pa se pojavila "Mačeta" i spasila stvar! Da, nema ni Noleta, a sa Rodžerom nisu snimali...
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.8.2012, 0:54   #4632
iMa_NeKo_PljUgU
Veteran
 
Član od: 18.4.2006.
Lokacija: $question = ( to() ) ? be() : !be();
Poruke: 858
Zahvalnice: 922
Zahvaljeno 620 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku iMa_NeKo_PljUgU Slanje poruke preko Skypea korisniku iMa_NeKo_PljUgU
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Boondock Saint kaže: Pregled poruke
Bio sinoc na premjeri The Expendables 2, recima ne mogu da opisem koliko je dobar, ceo bioskop se smejao i uzivao u epskim one-linerima i sjajnoj brutalnoj akciji....Film je mnogo bolji od keca, koji je bio sjajan samo hard-core ljubiteljima osamdesetih. ...
Drago mi je što to čujem. Prvi deo me je ostavio zgađenog. I ne, prvi deo je trebao da bude omaž "starim" akcionim filmovima, ali ne da to nije uspeo, već je ispao kao da ga je režiro Majkl Bej.
iMa_NeKo_PljUgU je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.8.2012, 10:39   #4633
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Boondock Saint kaže: Pregled poruke
PS. Apsurdna(cak i za pojmove ovog filma) scena koju je Novak Djokovic snimio gde se mlati reketom i ubija negativce je hvala Bogu izbacena iz finalne verzije.
Verovatno je ostavljena za Blu Ray izdanje
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.8.2012, 11:09   #4634
r0nIn
Banned
 
Član od: 17.1.2007.
Poruke: 2.388
Zahvalnice: 1.520
Zahvaljeno 1.007 puta na 520 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Extended version
r0nIn je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.8.2012, 20:14   #4635
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.727
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Boondock Saint kaže: Pregled poruke
Bio sinoc na premjeri The Expendables 2, recima ne mogu da opisem koliko je dobar, ceo bioskop se smejao i uzivao u epskim one-linerima i sjajnoj brutalnoj akciji. A Arnold i Cak Noris su cak dobili i aplauze kad su se pojavili. Manje-vise ceo film je "quotable" sa genijalnim razmenama tipa: Arnold: I'll be back! Willis: You know what? You had enough of coming back, now I'll go and get the car and I'll be back. Arnold: Yippie-ki-yay. Film je mnogo bolji od keca, koji je bio sjajan samo hard-core ljubiteljima osamdesetih. Takodje ima furiozni tempo a samo uvodna sekvenca ostavlja vilicu na patosu i kez od uva do uva. Ceo film deluje kao ogroman "f#ck you" Majkl Beju, Wajsmenu i Andersonu i pokazuje da je moguce se pravi film sa tonom eksplozija ali takodje i tonom stila. Van Dam je genijalan kao glavni neprijatelj harizmaticno zao. Cak Noris se malo pojavljuje ali verujte to je sasvim dovoljo sta uradi za to vreme. Mada Dolf Lungren krade svaku scenu u kojoj se pojavi u na prvi pogled cudnoj ulozi "comic relief-a". I za kraj scena "Svetog Trojstva" akcionog zanra, Slaja, Wilisa i Arnolda kako desetkuju Vilejnove(Van Dam) snage ce sigurno ostati kao jedna od najpoznatijih scena u modernog pop kulturi zajedno sa recimo Leonidinim govorom i Gandalfovom borbom sa Balrogom. Ucinite sebi uslugu i pogledajte ovaj film u bioskopu, sve ostalo kvari dozivljaj.
*
PS. Apsurdna(cak i za pojmove ovog filma) scena koju je Novak Djokovic snimio gde se mlati reketom i ubija negativce je hvala Bogu izbacena iz finalne verzije.Tako da ako je neko planirao da gleda film zbog njega, bolje nemojte ima mnogo bolji stvari zbog kojih ga valja odgledati.
Verovatno su vec zadovoljni rezultatima,

najavljen novi expendables film, ali sa samo zenskim likovima
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.8.2012, 22:29   #4636
Oggy
C64 Legend
 
Avatar korisnika Oggy
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.619
Zahvalnice: 2.207
Zahvaljeno 662 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Oggy Slanje poruke preko Skypea korisniku Oggy
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

^ wow, Sintia Rotrok
Oggy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.8.2012, 2:47   #4637
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.360
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.827 puta na 2.385 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

The Hunter http://www.imdb.com/title/tt1703148/



Film o lovcu u potrazi za Tasmanijskim tigrom. Meni se film bas dopao, ima nekih nelogicnosti u prici, ali sve u svemu drzao mi je paznju. Film je dosta spor tako da nekima to mozda nece odgovarati. Od mene preporuka mada ne znam bas da li ce se vecini svideti.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
Dimo (19.8.2012), HSVstoned (19.8.2012)
Stara 19.8.2012, 14:06   #4638
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Solidan film, Dafoe sjajan kao i uvijek, ali mi se činilo da filmu fali zenit. Pritom, uopšte mi nije jasna uloga Sem Neilla. Kakav je njegov značaj uopšte u cijeloj priči?

Kadrovi su prelijepi, mislim da je Tasmanija finansirala dio filma iz tog, ali i iz razloga skretanja pažnje na uništavanje šuma.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Dimo na korisnoj poruci:
HSVstoned (19.8.2012), pentraksil (19.8.2012)
Stara 19.8.2012, 15:52   #4639
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.360
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.827 puta na 2.385 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Dimo kaže: Pregled poruke
Solidan film, Dafoe sjajan kao i uvijek, ali mi se činilo da filmu fali zenit. Pritom, uopšte mi nije jasna uloga Sem Neilla. Kakav je njegov značaj uopšte u cijeloj priči?

Kadrovi su prelijepi, mislim da je Tasmanija finansirala dio filma iz tog, ali i iz razloga skretanja pažnje na uništavanje šuma.
Da, slazem se, Sam Neillov lik je i meni nejasan, ima par nelogicnosti u prici, ali film vredi odgledati makar zbog tih kadrova, dobre muzike i sjajnog Defoa. Sve u svemu, gledajuci film imao sam onaj cudan, prijatan osecaj u stomaku koji inace imam gledajuci neki dobar film. Freaky isn't it
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.8.2012, 17:28   #4640
zvjer
Banned
 
Član od: 12.9.2007.
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 744
Zahvaljeno 471 puta na 264 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Film o lovcu, pretpostavljam u centru paznje prica o heroju koji ce strpljivo uz dozu flesbekova cekati priliku da s prilicne udaljenosti smrtno rani bespomocnu zivotinju. Ali ne zbog zadovoljstva u umiranju bespomocnog bica, vec zbog simbolike da se nikada ne treba predati
zvjer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zvjer na korisnoj poruci:
Highlander (23.8.2012)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
filmovi, preporuka, review

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li neko zna koji je ovo film? DJ_MY_SOUL Kompjuteri i film 2589 9.4.2024 13:29
Najbolji horror film ikad napravljen? FRIghTMaN Kompjuteri i film 734 6.11.2013 1:57
Problem tokom gledanja filmova, tacnije steka mi slika a zvuk ide normalno Dijenek Kvarovi 27 15.5.2010 13:19
Slabiji zvuk govora od ostatka zvukova (prilikom gledanja filmova)... polarnimeda Operativni sistemi 2 14.10.2008 13:12
Taj film... aerochivija Brbljaonica 15 20.7.2008 21:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:06.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com