Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.8.2009, 14:33   #1
saxius
Novi član
 
Član od: 5.4.2009.
Lokacija: Pljevlja
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku saxius Slanje poruke preko MSN-a korisniku saxius Slanje poruke preko Skypea korisniku saxius
Post Umrežavanje Windows 7 sa XP, problem

Pokusavam da umrezim dva racunara (preko rutera), na jednom je Windows 7 RTM build 7600 x64 a na drugom Windows XP SP3. Uradio sam sledece:
Na oba sistema sam postavio isti naziv workgroupe, IP adrese postavljene na automatic, internet radi na oba racunara ali se medjusobno delimicno "vide". Kada udjem u Network, odnosno My Network places jedino mogu sa XP sistema da udjem u W7 tako sto upisem username i password (sa kojim se korisnik uloguje na W7) ali problem se javlja kad zelim iz W7 da udjem u XP sistem. Izbaci mi identican prozor sa username i password zahtjevom (Windows security, trazi network password), ja pokusam istom logikom tako sto upisem user i pass korisnika XP-a ali ne prihvata. Postoji li nacin da iskljucim ove passworde i preskocim ovaj korak?
saxius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2009, 14:40   #2
igne
Član
 
Član od: 28.10.2006.
Lokacija: Subotica
Poruke: 199
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 11 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Umrezavanja Windows 7 sa XP problem

u win 7 odes u network sharing centar i levo gore imas change advanced sharing settings i stavis password protected sharing na off i vise ti nece traziti pass a i na XP-u takodje treba da dozvolis sharing folder ali sad se vec nesecam koji je tacan redosled jer ga vise ne koristim odavno...
Priložene slike
Tip fajla: jpg Untitled.jpg (58,1 KB, 1151 puta viđeno)
igne je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.10.2010, 0:35   #3
stewazy
Veteran
 
Član od: 29.5.2007.
Lokacija: 0blivion
Poruke: 555
Zahvalnice: 528
Zahvaljeno 16 puta na 14 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku stewazy Slanje poruke preko AIM-a korisniku stewazy Slanje poruke preko MSN-a korisniku stewazy Slanje poruke preko Yahooa korisniku stewazy Slanje poruke preko Skypea korisniku stewazy
Određen forumom Re: Umrežavanje Windows 7 sa XP, problem

Ja imam slican problem, napravim work group isti i ip stavim 192.168.1.1 za 1. i za drugi 192.168.1.2 , ali tada samo vidim lap top na kome imam win 7 sa xpa, na xpu ne vidim lap top ili kad ga vidim trazi mi neki password gluposti neke :S jel mi neko moze pomoci na win 7 mi stoji da nemam konekciju, ali ja mogu da kopiram podatke sa xpa na sedmicu :S. I kada sam kucao gpedit.msc i disable opciju Accounts: Limit local account od onda ne vidim sa laptopa pc :S.
stewazy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.10.2010, 13:07   #4
Aleksandar1987
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.1.2007.
Poruke: 4.086
Zahvalnice: 388
Zahvaljeno 462 puta na 304 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Aleksandar1987 Slanje poruke preko Skypea korisniku Aleksandar1987
Određen forumom Re: Umrežavanje Windows 7 sa XP, problem

Jel koristis ADSL ili kablovski net?
Ako imas ADSL onda ne moze jedan da ti bude 192.168.1.1 jer je ta ip adresa po defaultu rezervisana za ruter.

@stewazy:

ali tada samo vidim lap top na kome imam win 7 sa xpa, na xpu ne vidim lap top ili kad ga vidim trazi mi neki password gluposti neke


Cek sad, jel vidis sa xp lap top ili ne?
Aleksandar1987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2010, 0:05   #5
stewazy
Veteran
 
Član od: 29.5.2007.
Lokacija: 0blivion
Poruke: 555
Zahvalnice: 528
Zahvaljeno 16 puta na 14 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku stewazy Slanje poruke preko AIM-a korisniku stewazy Slanje poruke preko MSN-a korisniku stewazy Slanje poruke preko Yahooa korisniku stewazy Slanje poruke preko Skypea korisniku stewazy
Određen forumom Re: Umrežavanje Windows 7 sa XP, problem

Citat:
Aleksandar1987 kaže: Pregled poruke
Jel koristis ADSL ili kablovski net?
Ako imas ADSL onda ne moze jedan da ti bude 192.168.1.1 jer je ta ip adresa po defaultu rezervisana za ruter.

@stewazy:

ali tada samo vidim lap top na kome imam win 7 sa xpa, na xpu ne vidim lap top ili kad ga vidim trazi mi neki password gluposti neke


Cek sad, jel vidis sa xp lap top ili ne?
da povezujem pc na kome je xp instaliran, a na laptopu je instalirana sedmica
stewazy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2010, 1:05   #6
Aleksandar1987
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.1.2007.
Poruke: 4.086
Zahvalnice: 388
Zahvaljeno 462 puta na 304 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Aleksandar1987 Slanje poruke preko Skypea korisniku Aleksandar1987
Određen forumom Re: Umrežavanje Windows 7 sa XP, problem

Druze razumeo sam da ti je na lap topu sedmica a na desktopu xp. Pitao sam te nesto drugo, jel imas ADSL ili kablovski net? I da li sa desktop racunara vidis ili ne vidis lap top?
Aleksandar1987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2010, 11:59   #7
stewazy
Veteran
 
Član od: 29.5.2007.
Lokacija: 0blivion
Poruke: 555
Zahvalnice: 528
Zahvaljeno 16 puta na 14 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku stewazy Slanje poruke preko AIM-a korisniku stewazy Slanje poruke preko MSN-a korisniku stewazy Slanje poruke preko Yahooa korisniku stewazy Slanje poruke preko Skypea korisniku stewazy
Određen forumom Re: Umrežavanje Windows 7 sa XP, problem

Citat:
Aleksandar1987 kaže: Pregled poruke
Druze razumeo sam da ti je na lap topu sedmica a na desktopu xp. Pitao sam te nesto drugo, jel imas ADSL ili kablovski net? I da li sa desktop racunara vidis ili ne vidis lap top?
imam adsl, ali nije upaljen internet hocu da mi budu u LANu, bez interneta samo hocu da prebacim nesto sa laptopa na desktop racunar ali kada hocu da pristupim racunaru trazi mi sifru, a nisam nigde pri podizanju sistema na desktop racunaru stavljao sifru
stewazy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2010, 14:02   #8
Aleksandar1987
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.1.2007.
Poruke: 4.086
Zahvalnice: 388
Zahvaljeno 462 puta na 304 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Aleksandar1987 Slanje poruke preko Skypea korisniku Aleksandar1987
Određen forumom Re: Umrežavanje Windows 7 sa XP, problem

Onda ih povezi direktno sa UTP kablom, znaci iz desktopa u laptop.
Stavi im istu workgroup-u. Stavi jednom IP adresu 192.168.1.1 a drugom 192.168.1.2

Napravi na desktopu deljeni folder sa pravima pisanja i citanja. Kad to uradis onda sa laptopa otvori my network places, i kad ti se pojavi tvoj desktop racunar udji na njega, pokazace ti samo deljeni folder, onda stvari koje zelis da kopiras sa laptopa na desktop ubaci u taj folder, to bi trebalo da bude to.

Javi sta si uradio, pa ako ne moze ni tako naci cemo drugi nacin.
Aleksandar1987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2010, 14:43   #9
ticketoride
Član
 
Član od: 28.8.2010.
Lokacija: Beograd, Čukarica
Poruke: 66
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 7 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Umrežavanje Windows 7 sa XP, problem

Citat:
stewazy kaže: Pregled poruke
imam adsl, ali nije upaljen internet hocu da mi budu u LANu, bez interneta samo hocu da prebacim nesto sa laptopa na desktop racunar ali kada hocu da pristupim racunaru trazi mi sifru, a nisam nigde pri podizanju sistema na desktop racunaru stavljao sifru
Svako ko ima neki problem u vezi umrezavanja racunara, pre postavljanja pitanja, trebalo bi da procita prvih nekoliko postova koje je napisao Freško na prvoj strani ove teme ( http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=11879 ), dva posta od ticketoride na ovoj strani ( http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=11879&page=20 ) kao i ovo uputstvo ovde ( http://support.microsoft.com/kb/304040 ).

Potpuno iste stvari vaze i za Win7, samo su putanje do konfiguracionih prozora malo drugacije.

Potrosi pola sata na citanje postova i uputstva, resices problem sigurno i nikad vise neces zaboraviti kako se to radi jer ces SAM doci do resenja (uz malu pomoc literature ;))

EDIT: Skoro sve sumirano na jednom mestu - http://www.sk.rs/forum/showpost.php?...8&postcount=66

Poslednja ispravka: ticketoride (4.10.2010 u 17:10) Razlog: dodavanje korisnog linka
ticketoride je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Veliki problem sa Radeonom alien Grafika 7 30.3.2011 18:56
Windows Vista SP1 - problem sa updateom MickeyThug Operativni sistemi 13 22.2.2009 21:45
Problem sa Windows Media Playerom 11? zoran13 Kvarovi 6 29.1.2009 16:28
Problem sa različitim tretiranjem konekcije u Windows XP-u i Visti sasha vukelic Operativni sistemi 3 4.5.2008 1:12
Problem sa reprodukcijom DVD materijala Dimo Kvarovi 7 27.4.2008 16:05


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:07.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com