Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Programiranje > Pravljenje igara
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Pravljenje igara Programski jezici, tehnike, alatke u službi pravljenja igara...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 8.8.2012, 21:17   #81
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Flash Game Development i velika zbrka u mojoj glavi

Citat:
AleksandarCoder kaže: Pregled poruke
Ti primeri što si stavio ne rade u IE koji i dalje drži 20% tržišta, što uopšte nije malo, dok sve Flash igre rade, toliko o zrelosti WebGL. Znaš kako, ti izguglaš, onda izlupetaš, nikada u životu nisi ništa napravio. I što je najsmešnije misliš da što više pišeš to ćeš delovati pametnije.
Microsoft je zvanično izjavio da nikada neće podržati WebGL (a i zašto bi pravio konkurenciji svojoj DirectX platformi) ali već danas mogu da se nađu dodaci za IE koji savršeno implementiraju WebGL u Internet Explorer.

IEWebGL
ANGEL Project

Citat:
AleksandarCoder kaže: Pregled poruke
A inače uopšte nije tačno da Flash nema lokal storage, Flash nema pristup operacijama kreiranja datoteka, jer je to security risk, koji si ti nebulozan tip.
Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
4) HTML 5 nudi direktan pristup nekim funkcionalnostima kojih u Flashu jednostavno nema - pristup deljenom local storage prostoru (ima ga i Flash ali mu je pristup ograničen isključivo iz Flash aplikacije)...
BTW, evo još jednog interesantnog primera upotrebe WebGL-a kroz three.js biblioteku - http://iewebgl.com/Engines/Three/web...ials_cars.html
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2012, 21:19   #82
Geomaster
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 28.6.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.342
Zahvalnice: 2.836
Zahvaljeno 1.047 puta na 507 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Geomaster Slanje poruke preko Skypea korisniku Geomaster
Određen forumom Re: Flash Game Development i velika zbrka u mojoj glavi

Mislim da će komercijalni developeri držati Flash u upotrebi dosta dugo pošto mu bude vreme za penziju, baš zbog toga što je jedina alternativa - HTML i JS - potpuno open source. Ali ubrzo posle toga će Flash jednostavno biti zastareo alat, i neće biti mnogo smisla raditi išta s njim. O koliko velikom vremenskom okviru govorimo ovde - sve zavisi od toga koliko HTML5 i JS brzo mogu da omoguće neke mogućnosti koje im još fale, i koliko brzo developeri mogu da se prilagođavaju.

Citat:
AleksandarCoder kaže: Pregled poruke
@Ovaj što lupeta stalno
Ironije...
Geomaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Geomaster na korisnoj poruci:
irreal (9.8.2012)
Stara 8.8.2012, 21:22   #83
AleksandarCoder
Član
 
Član od: 2.8.2012.
Lokacija: BG
Poruke: 61
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 11 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Flash Game Development i velika zbrka u mojoj glavi

Pa ako bi moderatori bili nepristrasni, onda verovatno ne bi dirali ništa. Nemam ja ništa protiv što je doctor izgubio živce i počeo da me vređa bez ikakvih argumenata. To je sastavni deo mentaliteta kod nas, ništa neobično, siguran sam da se svi možemo složiti oko toga.


@Neutrino .. ajde molim te objasni šta znači to što si rekao: "...ima ga i Flash ali mu je pristup ograničen isključivo iz Flash aplikacije)..."

daj primer, jer mislim da nemaš poima o čemu govoriš
AleksandarCoder je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2012, 21:25   #84
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Flash Game Development i velika zbrka u mojoj glavi

Evo još jednog odličnog WebGL eksperimenta. Ako imate neki 3D fajl (podržani su skoro svi poznatiji formati - .obj, .3ds itd.) možete ga učitati u viewer.

http://3dfile.io/

Ko nema na raspolaganju svoje fajlove može probati neki od primera.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2012, 21:36   #85
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Flash Game Development i velika zbrka u mojoj glavi

Citat:
AleksandarCoder kaže: Pregled poruke
@Neutrino .. ajde molim te objasni šta znači to što si rekao: "...ima ga i Flash ali mu je pristup ograničen isključivo iz Flash aplikacije)..."

daj primer, jer mislim da nemaš poima o čemu govoriš
"To" znači da recimo JavaScript kodom ne možeš da pristupiš Flash local storage prostoru dok je kod HTML 5 to moguće jer sve komponente koda imaju pristup browser-skom local storage-u.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2012, 21:36   #86
AleksandarCoder
Član
 
Član od: 2.8.2012.
Lokacija: BG
Poruke: 61
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 11 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Flash Game Development i velika zbrka u mojoj glavi

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Microsoft je zvanično izjavio da nikada neće podržati WebGL (a i zašto bi pravio konkurenciji svojoj DirectX platformi) ali već danas mogu da se nađu dodaci za IE koji savršeno implementiraju WebGL u Internet Explorer.

IEWebGL
ANGEL Project
Ti pošto nikada ništa u životu nisi napravio ne znaš šta ovo znači. To znači da moraš da razvijaš različite verzije iste igre. Zašto bi se neko petljao sa tim?
AleksandarCoder je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2012, 21:38   #87
AleksandarCoder
Član
 
Član od: 2.8.2012.
Lokacija: BG
Poruke: 61
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 11 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Flash Game Development i velika zbrka u mojoj glavi

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
"To" znači da recimo JavaScript kodom ne možeš da pristupiš Flash local storage prostoru dok je kod HTML 5 to moguće jer sve komponente koda imaju pristup browser-skom local storage-u.
Šta je po tebi local storage? Si ti uopšte u stanju da kažeš nešto konkretno.
AleksandarCoder je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2012, 21:44   #88
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Flash Game Development i velika zbrka u mojoj glavi

Citat:
AleksandarCoder kaže: Pregled poruke
Šta je po tebi local storage? Si ti uopšte u stanju da kažeš nešto konkretno.
Moje strpljenje ima popriličan prag tolerancije ali ima i granicu preko koje ne prelazim.

Dalju diskusiju možemo da nastavimo kad naučiš da se ponašaš. Do tada ideš na ignore listu
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2012, 21:47   #89
AleksandarCoder
Član
 
Član od: 2.8.2012.
Lokacija: BG
Poruke: 61
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 11 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Flash Game Development i velika zbrka u mojoj glavi

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Moje strpljenje ima popriličan prag tolerancije ali ima i granicu preko koje ne prelazim.

Dalju diskusiju možemo da nastavimo kad naučiš da se ponašaš. Do tada ideš na ignore listu
Jadan ti, pa ti ništa ne razumeš, samo izguglaš i prevedeš pogrešno, bez ikakvog razumevanja. I onda se kao malo dete ponašaš kada te neko pita da objasniš. A to radiš zbog sramote jer izlazi na videlo da ništa ne znaš. Smejurija.

EDIT: imam rešenje za sve probleme. Pošto pretendujem da budem alfa mužjak lokalnog krda ovog foruma, sve što treba da uradite jeste da me ponaosob svako sa porukom prizna kao dominantnog vođu i sve ću da vas ostavim na miru, pričajte šta god hoćete koliko god hoćete, zabole me.
AleksandarCoder je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2012, 21:58   #90
PeTkO
Banned
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iza tebe
Poruke: 2.242
Zahvalnice: 419
Zahvaljeno 298 puta na 192 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku PeTkO
Određen forumom Re: Flash Game Development i velika zbrka u mojoj glavi

Nekim ljudima treba zakonom zabraniti pristup internetu...Forever...
PeTkO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2012, 22:28   #91
NISAM NESTO SMART
Član
 
Član od: 14.7.2009.
Lokacija: Srbija
Poruke: 315
Zahvalnice: 53
Zahvaljeno 73 puta na 54 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NISAM NESTO SMART
Određen forumom Re: Flash Game Development i velika zbrka u mojoj glavi

@PeTko pusti gospodina previse je pametan za nas.
Mislim da je ok da krenes sa as3 kad si tako vec hteo, posle vidi i html5 ako zelis ali bice tu flash duze vreme tako mozes i u njemu da radis, najgore sto moze da se desi jeste da naucis nesto. Video sam i ja Stencly ali mi se snesto ne svidja ne volim kad pravis igre bez kuckanje koda.

Mislim da ti najbitnije da pocnes polako, jos uvek preporucujem flixel ili mozda flashpunk jer su laki, brzo ces nesto moci uraditi sa njima i videti na cemu si. Vrhovni poglavar (alfa muzijak) gospon. programer Aleksandar kaze da je flixel lose implementiran sto je mozda i tacno nisam siguran, ali za neki pocetak je sasvim ok a ako te ogranicavaju uvek mozes i svoj game engine

@Aleksandar I tako kazem ti ja sedimo ja Nikola Tesla igramo neke karte i pricamo o pi*kama, kad mi sine ideja za neizmenicnu struju i ***** mi odma ukrao.Presao sam ja preko toga i tad sam popizdeo otisao sam u nacisticku Nemacku da se pridruzim pokretu gej jevreja, ali nije bilo tako idlicno kao sto sam zamisljao i morao sam da se preselim u Ameriku. Tamo sam u znak omazde prema Nemcima krekovo Enigmu u pola dana uz kaficu, i posle se pridruzio u pravljenju atomske bombe, tako da sam posle i bio glavni programer za NASA i napisao softver za Apolo 11. Kad sam usao u politiku izbacili me iz Amerike i preselio sam se u sovjetsku rusiju, gde sam napravio tetris, i tako godinama sam radio za KGB hakujucu NORAD, CIA i druge americke organizacije. Posto sam umalo ispalio neke rakete( kubanska nukelrna kriza) zaspo na tastatutu i stisno enter desava se. Kad sam se preseilio u Finsku rekao sam sebi svetu treba slobodni operativni sistem, dao sam mu ima Linux po mom ortaku iz kraja Linusu, posle mnogo godine otisao sam na Hardvard da zavrsim i peti fakultet (roditelji me smarali da se ne brukam i zavrsim i peti), resio da na napravim socijalnu mrezu Facebook koja je kasnijih godina postala veoma popularna...
True Story

Poslednja ispravka: NISAM NESTO SMART (8.8.2012 u 22:45)
NISAM NESTO SMART je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku NISAM NESTO SMART na korisnoj poruci:
AleksandarCoder (8.8.2012), Bokile (17.8.2012), PeTkO (9.8.2012)
Stara 8.8.2012, 23:11   #92
siv0nja
Član
 
Član od: 21.2.2010.
Lokacija: Subotica
Poruke: 85
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 31 puta na 17 poruka
Određen forumom Re: Flash Game Development i velika zbrka u mojoj glavi

Aco ja sam njihov alfa muzijak tako da ces morati samnom da se boris oko trona , na tvoju zalost krdo je u proslosti naslutilo tvoj dolazak pa je iz tih razloga izabralo dizajnera ,umesto programera, najmatorijeg moguceg ,IQ 25 jer su pomislili sta ce se desiti ako jednog dana dodje neko pametan na ovaj forum ? , pa jednostavno ako takav neko dodje oni ce prestati da postoje : doctor ce se okrenuti medicini, Irreal ce zauvek ugasiti svoj PC i okrenuti se realnom zivotu, Neutrino ce se ozeniti... Petko ce se odseliti na pusto ostvo i cekace Robinzona da naidje , naime vecali su i odlucili da izaberu nekoga cija glupost se ne moze meriti iskucanim linijama koda , neko ko ne zna koliko je 2+2 x2 , naravno izbor je pao na mene , videli su nekog ko je zalutao medju programere i sinula im je genijalna ideja i jednoglasno je odluceno ! Sivonja je vodja krda , alfa male , omega opel , Delta forces itd, tako da ako zelis tron moras preko mene zivog proci , nazalost nece ti protiv mene proci nikakav AS3-4-5 , HTmL 5-6 i sta znam C+ ,C- , C+-= itd , nikakvi kompajleri ,trololo od 100 sati, tetrisi i testisi , jer kad ja vatru dunem i 0101010101 sunem srusicu ti Windows.

He he , salu na stranu zanimljiviji ste mi od olimpijade :P

Poslednja ispravka: siv0nja (8.8.2012 u 23:12) Razlog: typo (jbg debeli prsti a tastatura flat)
siv0nja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku siv0nja na korisnoj poruci:
AleksandarCoder (8.8.2012), Ivan-94 (9.8.2012)
Stara 8.8.2012, 23:19   #93
AleksandarCoder
Član
 
Član od: 2.8.2012.
Lokacija: BG
Poruke: 61
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 11 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Flash Game Development i velika zbrka u mojoj glavi

Smešno. Nego video sam ti u profilu da si krenuo od ZX 48-ice kao i ja. Tako da jesi mator, tu smo negde sigurno. Koje su ti bile omiljene igrice?
AleksandarCoder je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2012, 23:25   #94
siv0nja
Član
 
Član od: 21.2.2010.
Lokacija: Subotica
Poruke: 85
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 31 puta na 17 poruka
Određen forumom Re: Flash Game Development i velika zbrka u mojoj glavi

Heh ti ne gledas skype vec profile :P hahahha , pa ima ih mnogo stvarno , ali ajde da se setim nekih koj sam voleo da igram ,Jet-Pack, They Stole A million, Curse of Sherwood forest ,Laser Squad,Iron Lord, Defender of Crown, kompletan Dizzy serijal , Myth, Rick Dangerous , Turrican... eto to mi sad pada na pamet...verovatno sam neke izostavio nemoj zameriti davno to bese ...ajde udri opet ...ovaj put ciljaj medju rogove
siv0nja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku siv0nja na korisnoj poruci:
PeTkO (9.8.2012)
Stara 8.8.2012, 23:32   #95
AleksandarCoder
Član
 
Član od: 2.8.2012.
Lokacija: BG
Poruke: 61
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 11 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Flash Game Development i velika zbrka u mojoj glavi

Jet-Pack znam ali ovo drugo sam većinu igrao mnogo kasnije na amigi. Manic Miner, Jet Set Willy, Hungry Horace, onaj sa robotom izometrična kao igra, ali sam zaboravio naziv, to je bilo pravo čudo za mene jer si imao loader koji je intro bio dok se igra učitavala. Tada sam shvatio čime hoću da se bavim kada porastem i onda sam uzeo Basic i poceo da programiram.

EDIT: ah, uspomene ... šmrc šmrc

Poslednja ispravka: AleksandarCoder (8.8.2012 u 23:45) Razlog: emocije udarile i tako to ...
AleksandarCoder je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2012, 23:47   #96
siv0nja
Član
 
Član od: 21.2.2010.
Lokacija: Subotica
Poruke: 85
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 31 puta na 17 poruka
Određen forumom Re: Flash Game Development i velika zbrka u mojoj glavi

necu ulaziti u offtopic poslacu ti na pp skype nick pa mozemo o takvim stvarima tamo da pricamo ako zelis. Ajde sad ostavi moje krdo na miru

Komentator sa strane :Aco Silni iz dalekog svemira pokusava da udari Sivonju sa nostalgicnim Kroseom na sta je Sivonja uzvratio i zadao finalni udarac Aci Silnom iz Dalekog svemira , Aco je briznuo u plac ,kewl ,kewl ,kewl, ljudi pa jeli to moguce , Sivonja je pobedio , niko ne moze protiv naseg vodje Sivog , Ziveo Sivi ,sivi .....

Poslednja ispravka: siv0nja (8.8.2012 u 23:49) Razlog: Live ukljucenje kometatora
siv0nja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku siv0nja na korisnoj poruci:
Geomaster (9.8.2012), PeTkO (9.8.2012)
Stara 8.8.2012, 23:49   #97
markos807
Starosedelac
 
Član od: 27.10.2009.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.297
Zahvalnice: 1.463
Zahvaljeno 417 puta na 326 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku markos807
Određen forumom Re: Flash Game Development i velika zbrka u mojoj glavi

Citat:
siv0nja kaže: Pregled poruke
...Ajde sad ostavi moje krdo na miru
markos807 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2012, 23:53   #98
siv0nja
Član
 
Član od: 21.2.2010.
Lokacija: Subotica
Poruke: 85
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 31 puta na 17 poruka
Određen forumom Re: Flash Game Development i velika zbrka u mojoj glavi

siv0nja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.8.2012, 2:57   #99
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.111
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Flash Game Development i velika zbrka u mojoj glavi

Citat:
AleksandarCoder kaže: Pregled poruke
@Doctor

Aaaahahahah ... ok, pa onda je to samo mentalitet brđanina, nije Ad Hominem. Nemoj da se uzbuđavaš, takva je velika većina u Srbiji, sasvim se lepo uklapaš. A to je fino jer tebi i jeste najbitnije da budeš deo krda, da se uklapaš, kako i drugi tako i ti, zar ne.
Smatram da je "brđanin" uvreda pre nego reći nekome da je ograničen. Ceo forum o klin a ti o ploču, to je jedna vrsta ograničenosti kad ne možeš iz svoje fikcije da pređeš u realnost i počneš da razmišljaš zdravom logikom.

Da se "uzbuđavam"...? I posle sam ja s brda...

Inače to "krdo", kako ga ti nazivaš predstavlja skupinu intelektualaca. Ne nazivam sebe članom tog "krda" ali ti nisi svestan koga sve prozivaš i kome pametuješ. Takvi "I'm da best, mine's da biggest" nastupi me isteruju iz takta upravo zbog njihovog brđanskog karaktera, ako ćemo već da se koristimo tim izrazom.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.8.2012, 16:59   #100
AleksandarCoder
Član
 
Član od: 2.8.2012.
Lokacija: BG
Poruke: 61
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 11 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Flash Game Development i velika zbrka u mojoj glavi

Ej brate, samo opušteno, ti ko da si pao s Marsa. Juče ste svi popušili ... lulu mira, i sada je sve ok.

Ja i dalje mislim da od cele te "intelegentualne" priče sve se svodi na to da niko od tih koji su davali savete nema poima, niti ima neko iskustvo u izradi igara. Ako će neko da pravi Facebook igru, a da pri tome ne bude opterećen glupostima kao što su kompatibilnosti, nedostatak SDK ili stabilnosti istog, logičan izbor pada na AS3 i Flash player koji svaki surfer ima danas već instaliran. Tako da te isprazne priče i filozofiranja padaju u vodu već u samom startu. Meni je samo žao (čitaj: smešno), koliko su neki ovde izgubili i vremena i energije na presipanje iz šupljeg u prazno.
AleksandarCoder je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
MultiBoot USB flash - vodič za preživljavanje laikexpert Slobodni softver 5 11.12.2015 21:15
Flash Game Boja Killer Pravljenje igara 2 7.3.2011 17:20
c# (c sharp) i game development Loole Pravljenje igara 45 17.2.2007 14:15
Road Rush kodovi? Darth Ivan Stare igre 5 1.11.2006 22:41
Create Your Own Xbox 360 Games voodoo_ Programiranje 5 1.9.2006 18:21


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 6:20.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com