Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Osnovne komponente

ŠDK - Osnovne komponente Saveti u vezi sa kupovinom osnovnih komponenti računara: procesora, ploča, memorije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.8.2008, 8:22   #1
Mandrak
Član
 
Član od: 21.2.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 66
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 7 puta na 7 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mandrak
Određen forumom Potrebna pomoc oko High End konfiguracije - Xtreme Gaming -

Tatatatira Drugari!
Da se ne lazemo, bicu iskren.

Gamer sam. Stasavao sam u Gejmera od Spektruma preko CM64 i Amige500 do PCeva danasnjice. Geek mozda bi se reklo,
al verujem da ni vi niste nista bolji, a takodje verujem da ste veoma vise "up to date" sa hardverom od mene,
posto REALNO, mene hardver interesuje jedino kad kupujem novu masinu, a taj datum se blizi.
Ja cu ovde da nalupetam sta bih ja uzeo i zasto, a vi me molim vas ispravljajte i predlazite izmene... verujem da
ima dosta ljudi koji osecaju moj bol.

Anyway, odlucio sam da uzmem masinu na kredu, web kredit bla bla. Da imam neke vajde od sljake. Znaci do 2000 evra,
A s'obzirom da cu otplacivati taj isti komp 3 godine, potrebno je da budete vizionari Ne kupujem komp za sad, za 5 meseci
vec nesto na cemu cu moci najopustenije da peglam igre kroz 3 godine. A onda Jovo nanovo.

Zaboravih da napomenem da se zapravo "lozim" (boze kako to bolesno zvuci, al ziva istina) na "misicave" kompjutere,
kao sto se neko lozi na kola, na motore, mobilne telefone...

elem, ne pitam ovde jer zelim lak odgovor, vec zbog toga sto vishe chitam
forume, to sam neodlucniji, benchmark.co.yu i sk.rs su mi referentni sajtovi. Ubise me podaci u pojam.

Procesor: Freak kao sto jesam, Quad core mi deluje kao nesto sto moram uzeti. Samo, pitanje je sta, i koji?
Vec dugo imam pik na Q9300, al sad poceo da vidjam Q9450, Q9550... Znam kako funkcionise svet hardvera, svakih par
meseci se pojavi nesto Bolje, a cene starijih modela padaju, bla bla. Preporuka? Sugestija? Da uzimam nesto od toga
ili da jos cekam, s'tim da je krajnji rok za kupovinu monitora pocetak oktobra.
Naravno, voleo bih da "kloknem" procesor, volEm i ja da dobijem "vise" za pare koje dajem.

Ploca: Fan sam DFI-a, Gamer Republic, medjutim znam da ima masa dobrih ploca out there. Pa mi opet treba vasa
pomoc naravno. Potrebna mi je dobra ploca, koja podrzava DDR 1600, PCE x16, SLI, i na koju mogu da nakachim
"dosta" Sata2 "uredjaja" a pre svega mi je bitna pouzdanost, stabilnost. Znate vec.

Memorija: DDR2 vs DDR3. Razlika u Ceni je ogromna, PC1066 pa do pc1800. Ovde mi treba mala pomoc, jer svarno
nemam predstavu koja je REALNA razlika u performansama izmedju memorije koja radi na 1066 i one koja radi na 1800.

Grafika: Ovde je tek ludilo. Realno, trenutno sve sto igram je World of Warcraft, ali sam fan i drugih igrica,
koje zapravo zahtevaju DOBRU grafiku. Potrebno mi je nesto sto ce 2-3 godine moci da fura 90% igara na max-u.
Istripovao sam novu Nvidiu gtx 280, ali vidim da je i 9800gx2 u slicnom cenovnom rangu (~400e). Dolaze neke igre
koje vec dugo iscekujem i stvarno bih voleo da maximalno uzivam u njima A usput me i proizvodjaci bacaju u rebus.
Cesto se "iste" graficke karte, razlicitih proizvodjaca veoma razlikuju u performansama.

Monitor: Moja Rak rana. Iistripovao da hocu 24" (kao malo dete ispred prodavnice slatkisa), ali do sad nista lepo o tim monitorima nisam procitao,
osim kao, eto, 24" a za manje pare dobijem bruka 22". Sad, hocu "bruka dobar monitor za igranje" al nisam
u fazonu da uzimam 24 i da se razocaram, a ne bih da uzimam 22" ako postoji dobar 24" .... (tamni vilajet)
Help!

Kuciste & Napajanje ThermalTake, od 750-850w (dovoljno ovaj komp radi kakav jeste, ali da takodje nemam problema
kad odlucim da ubacim jos 1-2 hard diska, jos jednu graficku, mreznu kartu, zvucnu kartu ...)

Za sve ovo mi treba i neki pouzdan (a jeftin) UPS, koji lezi "napajanju" koje je namenjeno kompu, jer nema sanse da dozvolim EPS-u da mi sprzi jos jedan komp.

To bi u sustini bilo ono sto me najvise brine. Ne zelim da u svom neznanju (kao pravi srpski gedza) kupujem skupe stvari
a da one zapravo ne vrede toliko, i da su neke jeftinije varijante "neuporediva bolja kupovina".

Unapred cu zahvaliti entuzijastima koji ce se za pocetak potruditi da procitaju ovu moju nebulozu, a onda jos 2 puta
za sve one koji napisu nesto konsturktivno!
<3

(opet oprostite na nenormalnom postu, umesto da ga pisem na vreme, sklepao sam na kraju nocne smene... eh.. :s)
Mandrak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2008, 9:28   #2
TypeR
Član
 
Član od: 19.11.2007.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 307
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 56 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: Potrebna pomoc oko High End konfiguracije - Xtreme Gaming -

e ovako:

- Intel Core 2 Quad Q9550 BOX, 4×2.83GHz, 1333MHz, 775-pin, 12MB
- DFI Lanparty X38-T2R
- DDR2 4GB (2x2GB kit) PC8500 (1066MHz) OCZ, Reaper, DC kit
- 2 x WD Raptor po 150Gb
- ATi HD4870
- DVD-RW LG (ova me firma nikad nije iznevjerila i toplo ti preporucujem)
- Thermaltake W0116R, power supply Toughpower750W,crno,EPS,ATX 2.2,4×12V,PFC,AFC, 14cm fan

posto volis "nabudzene" racunare, onda bi ti preporucio (ako zelis) Thermaltake KANDALF LCS - Kuciste sa vodenim hladjenjim....
ako ti treba neka tv karta onda uzmes Leadtek WinFast a ako hoces DVB - SkyStar 2 HD.
Monitor.... hmm, razlika izmedju 22" i 24" je ogromna!!! ja sam imao 24" i oci su mi otpale! 22" je TAMAN i preporucio bih ti Samsung 2253BW!!!

ovo sam sastavio onako od oka a mislim da ne bi trebalo preci tvoj budzet!!

pozdrav
TypeR je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2008, 9:30   #3
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Potrebna pomoc oko High End konfiguracije - Xtreme Gaming -

http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=33249


Ovo je tvoje resenje, pa pogledaj neke konfe koje su tamo. Sve su super samo ti vidi sta ti vise odgovara.
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pomoc oko konfiguracije Spiniferous Šta da kupim? 17 5.7.2008 18:03
Potrebna pomoc oko sklapanja konfiguracije Executo[R] Šta da kupim? 15 20.9.2007 2:32
Pomoc za one kojima je stvarno potrebna... dados Brbljaonica 0 15.3.2007 18:27
Potrebna mi je pomoc SlobodanZizovic Šta da kupim? 1 19.2.2007 4:26
Treba mi pomoc oko konfiguracije polarnimeda Šta da kupim? 8 10.11.2005 19:00


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:14.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com