Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Video/TV softver

Video/TV softver Video programi, formati, kodeci, konvertori, DVD/TV softver, satelitski/DVB programi, DivX i sl.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.12.2008, 14:55   #1
RidiK
Član
 
Član od: 17.2.2008.
Poruke: 43
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 16 puta na 7 poruka
Određen forumom GOM Player 2.1.14.4525

GOM Player 2.1.14.4525 *Nova verzija*



Odličan multimedijalni plejer

Mnogi korisnici računara kleli su se u BSPlayer sve dok nije izašla verzija 2.0. Odluka proizvođača BSPlayer da uključi adware komponentu razbesnela je armiju vernih obožavalaca. Rezultat toga je masovno vraćanje na verzije 1.xx ili prelazak na alternativni program. Oni koji su se odlučili za drugu varijantu našli su dostojnu zamenu u programu GOM Player.

Kao nekada BSPlayer, i GOM Player je potpuno besplatan, a omogućava reprodukciju kako video, tako i audio fajlova. Program je specifičan po tome što ne zahteva zasebnu instalaciju audio i video kodeka – sve se nalazi u okviru instalacionog paketa koji u sebi poseduje sve popularne video i audio kodeke (XviD, DivX, FLV1, AC3, OGG, MP4, H263...). Interesantno je kako se program ponaša u situacijama kada naiđe na fajl kodiran kodekom koji ne postoji u internoj bazi. Na primer, ako naiđe na kodek koji zahteva licencu i koji ne može da se slobodno distribuira, GOM Player će vas automatski uputiti na web sajt sa kompatibilnom open source varijantom kodeka koju možete nesmetano preuzeti.

Posebno nam se svidela mogućnost reprodukcije nepotpunih AVI fajlova. Najveći broj video plejera zahteva da ima kompletan video fajl pre nego što započne reprodukciju. GOM Player taj problem prevazilazi na elegantan način. Zahvaljujući sopstvenoj (patentiranoj) tehnologiji, bilo koji AVI fajl, bez obzira na to da li mu je indeks oštećen ili nije, može da se odgleda u ovom plejeru (naravno, samo oni delovi koji fizički egzistiraju na disku). Ovakva osobina je od velike pomoći sada kada brzi Internet dolazi u sve veći broj domova. Naime, poznato je da kod mnogih P2P tehnologija ne postoji način za proveru da li je fajl koji se preuzima ono za šta se predstavlja. Ako ste ikad koristili servise eMule ili eDonky, sigurno ste nailazili na lažne video fajlove, a to ste saznali tek nakon preuzimanja celog fajla. Uz GOM Player, već posle nekoliko preuzetih megabajta možete proveriti da li je odabrani fajl baš onaj koji vam treba ili neki „lažnjak”. Ne treba objašnjavati koliko je to korisno. Ako je dozvoljena reprodukcija parcijalnih fajlova, logično da je dozvoljena i reprodukcija streaming audio i video formata, a pomenućemo i mogućnost reprodukcije DVD video zapisa sa 5.1 audio reprodukcijom.

Svaki video plejer koji želi da bude iole ozbiljan konkurent mora da poseduje odličnu podršku za prikaz titlova. GOM Player podržava SRT, SUB, ali i SMI i RT formate titlova. Prilikom reprodukcije moguće je podešavati lokaciju titla na ekranu, tip, boju i veličinu fonta, kao i mnoge druge parametre. Ukoliko se titlovi vremenski ne poklapaju, nije potrebno da menjate sam fajl. Fina podešavanja i sinhronizacija mogu se obaviti iz samog programa i to pomoću univerzalnog kontrolnog panela.

Pored video formata, ovaj plejer dozvoljava reprodukciju i audio fajlova. Naravno, podržane su i liste za reprodukciju (M3U, PLS i ASX), kako po pitanju čitanja njihovog sadržaja, tako i po pitanju njihovog kreiranja. Podrška za skinove (uz odabir „muzičkog” skina) omogućila je da prilikom reprodukcije audio formata na ekranu bude ispisana lista fajlova koji se reprodukuju, mada treba napomenuti da nije podržan prikaz ID3 tagova kod formata koji ih poseduju.

Od nekih sporednih, ali nikako manje važnih funkcija, pomenućemo sposobnost grebovanja ekrana i to u standardnom ili burst modu (kontinualno grebovanje do 999 screenshotova). Preko kontrolnog panela koji se pojavljuje u vidu pop-up ekrana mogu se podešavati svetlina i kontrast video zapisa, menjati odnosi stranica u video zapisu, definisati vrednosti audio ekvilajzera, podešavati način prikaza i reprodukcije titlova i fino kontrolisati proces reprodukcije (prelazak na određeno mesto u audio ili video zapisu, ubrzano ili usporeno reprodukovanje, aktiviranje reprodukcije u beskonačnoj petlji itd.).

Po onom što nam je GOM Player prikazao, radi se o odlično zamišljenom i još bolje realizovanom multimedijalnom plejeru. Autori su uspeli da pronađu odličan balans između funkcionalnosti i jednostavnosti rada, čime je korisniku omogućeno da se koncentriše na audio-vizuelni doživljaj. Za svaku preporuku.

Izvor:http://www.sk.co.yu/2007/05/skpd03.html

Download:
Kod:
http://rapidshare.com/files/176459291/GOMPlayer_2.1.14.rar
RidiK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2008, 15:52   #2
_AiMaR_
Član
 
Član od: 12.6.2007.
Lokacija: Svet Mashte
Poruke: 97
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 13 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: GOM Player 2.1.14.4525

Ostajem veran MV2 Player-u...
_AiMaR_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2008, 16:00   #3
RidiK
Član
 
Član od: 17.2.2008.
Poruke: 43
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 16 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: GOM Player 2.1.14.4525

Citat:
_AiMaR_ kaže: Pregled poruke
Ostajem veran MV2 Player-u...
Neverovatno da još uvek ima nekog ko koristi taj relikvitet
RidiK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2008, 16:26   #4
McNAIR
Član
 
Član od: 24.9.2007.
Poruke: 216
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 18 puta na 14 poruka
Određen forumom Re: GOM Player 2.1.14.4525

Otkad su uveli reprodukciju nepotpunih fajlova i citanje rm i podrsaku za razlicite formate titlova stvarno je postao broj jedan player.Ne treba da zgadjujete komp sa razlitim codec pack sra*ima.Programerima svaka cast.Otkad sam instalirao GOM player VLC nije popio uninstal iz sentimentalnih razloga
McNAIR je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2008, 16:44   #5
_AiMaR_
Član
 
Član od: 12.6.2007.
Lokacija: Svet Mashte
Poruke: 97
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 13 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: GOM Player 2.1.14.4525

Citat:
RidiK kaže: Pregled poruke
Neverovatno da još uvek ima nekog ko koristi taj relikvitet
A kad mi je prirastao za srce <3 haha. Shalim se,naravno. Ne znam... njega koristim od kako imam komp ( 4 godine ) i zadovoljan sam...
_AiMaR_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2011, 13:34   #6
Stefan123
Novi član
 
Član od: 30.11.2010.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: GOM Player 2.1.14.4525

E, imam jedan problem... Nema zvuka na jednoj seriji sto gledam i treba mi codec, gde da ga skinem?
Stefan123 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2011, 15:25   #7
EpicG
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.629
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 162 puta na 132 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku EpicG
Određen forumom Re: GOM Player 2.1.14.4525

Gom plejer te obicno sam obavesti o tome da nemas kodeke i da ti opciju da odes na gomlabov sajt i da ih skines.Al evo ti ovaj,ne znam da li je taj,ali je kod mene instaliran:
http://www.free-codecs.com/download/...how_filter.htm
EpicG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Need help of my newest MP4 player? woterm ŠDK - Foto i audio/video 4 16.1.2011 15:55
Koji player pusta DVDrip??? Bane456 Video/TV softver 9 17.10.2007 21:45
Road Rush kodovi? Darth Ivan Stare igre 5 1.11.2006 22:41
dvd+divx player, pitanja sasha vukelic ŠDK - Foto i audio/video 3 27.1.2006 18:59
VP6 player Plasaw Video/TV softver 7 24.12.2005 17:08


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:34.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com