Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.5.2010, 20:59   #1
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Prva krivična prijava protiv tvorca malvera u Srbiji

http://www.mikro.rs/main/index.php?q...ID=13208&rss=1
Citat:
MUP SRBIJE JE SAOPŠTIO DA JE SAGLASNO krivičnom zakoniku Srbije podneo krivičnu prijavu protiv Ognjena Cvetkovića iz Beograda zbog izrade i širenja računarskog virusa. To je prva krivična prijava u Srbiji podneta po tom osnovu.

U saradnji sa domaćim bankarskim sektorom, Internet dobavljačima iz Srbije, nemačkom organizacijom koja se bavi zaštitom računarskih sistema nemačkih štedionica (S-CERT) i nemačkom policijom, MUP Srbije je sprečio dalje širenje računarskog virusa, kao i nastajanje velike materijalne štete koju je računarski virus mogao da izazove, navodi se u saopštenju.

Cvetković je napravio računarski program, virus tipa IRC trojanac, pod nazivom "OMEA", koji je omogućavao slikanje aktivnog monitora zaraženog računara, snimanje otkucanih znakova sa tastature, postavljanja sadržaja na zaraženi računar i preuzimanje sadržaja zaraženog računara preko IRC kanala...
Sass Drake je offline  
Stara 7.5.2010, 21:00   #2
Bokile
Banned
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: ███
Poruke: 4.808
Zahvalnice: 2.495
Zahvaljeno 2.069 puta na 1.046 poruka
Određen forumom Re: Prva krivična prijava protiv tvorca malvera u Srbiji

pocelo je....
Bokile je offline  
Stara 8.5.2010, 23:31   #3
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Prva krivična prijava protiv tvorca malvera u Srbiji

Ovo je nešto veoma ozbiljno i opasno po korisnike Interneta.
miša topola je offline  
Stara 8.5.2010, 23:40   #4
Nik86
Banned
 
Član od: 12.12.2008.
Lokacija: BG-KV-Zurich
Poruke: 461
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 62 puta na 56 poruka
Određen forumom Re: Prva krivična prijava protiv tvorca malvera u Srbiji

Citat:
miša topola kaže: Pregled poruke
Ovo je nešto veoma ozbiljno i opasno po korisnike Interneta.
Koje korisnike interneta???
Nik86 je offline  
Stara 9.5.2010, 0:27   #5
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Prva krivična prijava protiv tvorca malvera u Srbiji

Citat:
Nik86 kaže: Pregled poruke
Koje korisnike interneta???
Brkate debele bankarske službenice koje vrijeme krate na IRC serverima sa nadimcima tipa šećerčić,mawena,sretjitza i slično

P.S. i kad im neko uvali viruščinu - žale se da je kompjuter spor a u međuvremenu "nestali neki fajlovi za banku al' nema veze srediće to ovi iz tehničke "

Epic.
LoneWolf je offline  
Stara 9.5.2010, 0:53   #6
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Prva krivična prijava protiv tvorca malvera u Srbiji

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
Brkate debele bankarske službenice koje vrijeme krate na IRC serverima sa nadimcima tipa šećerčić,mawena,sretjitza i slično

P.S. i kad im neko uvali viruščinu - žale se da je kompjuter spor a u međuvremenu "nestali neki fajlovi za banku al' nema veze srediće to ovi iz tehničke "

Epic.
Da imalo znaš kako Nemci funkcionišu verovatno ne bi ovako komentarisao njihove radnike Da ne spominjem da prvo što njihovi administratori urade je da zatvore sve nepotrebne portove putem korporativnog firewall-a pa ćeš moliti boga da ti administrator mreže dozvoli da se zakačiš na neki FTP server u aktivnom režimu preko porta. Upravo zbog toga mi cela ova vest "smrdi" užasno.

Poslednja ispravka: holodoc (9.5.2010 u 1:00)
holodoc je offline  
Stara 9.5.2010, 0:58   #7
Juraj
Starosedelac
 
Član od: 18.1.2008.
Lokacija: Susjedna država
Poruke: 1.466
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 279 puta na 197 poruka
Određen forumom Re: Prva krivična prijava protiv tvorca malvera u Srbiji

Bilo je i vrijeme da se netko pobrine za takve tipove.
Juraj je offline  
Stara 9.5.2010, 0:59   #8
Nik86
Banned
 
Član od: 12.12.2008.
Lokacija: BG-KV-Zurich
Poruke: 461
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 62 puta na 56 poruka
Određen forumom Re: Prva krivična prijava protiv tvorca malvera u Srbiji

Citat:
holodoc kaže: Pregled poruke
Da imalo znaš kako Nemci funkcionišu verovatno ne bi ovako komentarisao njihove radnike Da ne spominjem da prvo što njihovi administratori urade je da zatvore sve nepotrebne portove putem korporativnog firewall-a pa ćeš moliti boga da ti administrator mreže dozvoli da se zakačiš na neki FTP server u aktivnom režimu preko porta.
To je jedna idilicna slika koja u 60% slucajeva jednostavno nije takva, ipak su i oni ljudi kao i mi, uostalom svaki dan cetujem sa sestrom iz svajcarske, a ona na poslu A za nase banke
Nik86 je offline  
Stara 9.5.2010, 1:03   #9
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Prva krivična prijava protiv tvorca malvera u Srbiji

Citat:
Nik86 kaže: Pregled poruke
To je jedna idilicna slika koja u 60% slucajeva jednostavno nije takva, ipak su i oni ljudi kao i mi, uostalom svaki dan cetujem sa sestrom iz svajcarske, a ona na poslu A za nase banke
Pa da je u pitanju ozbiljna firma tvoja sestra bi jednostavno odavno dobila otkaz Ja pričam o ozbiljnim firmama koje vredi opljačkati i prevariti. Naravno da uvek ima kukolja pa čak i u Nemačkoj samo što se tamo on veoma brzo iskoreni. A i koliko god glupo zvučalo veoma je teško objasniti našem čoveku kakav je mentalitet zaposlenih na Zapadu, posebno u Nemačkoj, gde su ljudi jednostavno navikli na rad. To je isto kao kad bi neko Marici iz Mrčajevaca objašnjavao šta je trilicijumsko-tekasitni-protomaterijski torpedo

Poslednja ispravka: holodoc (9.5.2010 u 1:11)
holodoc je offline  
Stara 9.5.2010, 11:16   #10
DAKINS
Starosedelac
 
Član od: 19.7.2009.
Lokacija: novi sad
Poruke: 2.277
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 368 puta na 310 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DAKINS
Određen forumom Re: Prva krivična prijava protiv tvorca malvera u Srbiji

Neke stvari se jednostavno ne mogu tolerisati uz pomoc ovog trojanca postojal je velika mogucnost da se napravi velika steta i dodje do velike dobiti .Inace ceo net je u sizofrenicnom stanju sa jedne strane fejs a i ostali radi bukvalno nezakonite stvari koje uvija kao zakonite sa druge strane filmska i muzicka industrija vodi rat"za bogate korisnike " drugi ih nezanimaju .
Barem oko gamadi da se slozimo da necemo tolerisati i samo steta sto nije uhapsen neko ko pravi gamadi koje ostete milone obicnih korisnika samo zbog vremena i zivaca zasluzuju sve najgore .
Ovaj je zasluzio svoju sudbinu i neka bude prvi u nizu .
DAKINS je offline  
Stara 9.5.2010, 11:40   #11
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Prva krivična prijava protiv tvorca malvera u Srbiji

Citat:
holodoc kaže: Pregled poruke
Da imalo znaš kako Nemci funkcionišu verovatno ne bi ovako komentarisao njihove radnike
Provjereno ni oni šalterušama ne briju brkove
LoneWolf je offline  
Stara 9.5.2010, 13:52   #12
--ComputerBoy--
Starosedelac
 
Član od: 7.3.2006.
Poruke: 1.346
Zahvalnice: 1.167
Zahvaljeno 647 puta na 285 poruka
Određen forumom Re: Prva krivična prijava protiv tvorca malvera u Srbiji

Zamislite - geek u zatvoru.
--ComputerBoy-- je offline  
Stara 9.5.2010, 17:00   #13
shrafko
Starosedelac
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Podunavlje
Poruke: 1.801
Zahvalnice: 1.577
Zahvaljeno 1.322 puta na 598 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shrafko
Određen forumom Re: Prva krivična prijava protiv tvorca malvera u Srbiji

^^
Proveo bi se relativno dobro, u stvari.
Prevarante obično drže kao malo vode na dlanu, s obzirom da su obično najinteligentniji i najelokventniji, pa pomažu ostalim zatvorenicima pri raznoraznim molbama, žalbama, itd.

Ubedljivo najgore prolaze silovatelji, pedofili, likovi koji leže zbog raznoraznih gnusnih zločina (ubije ženu od batina, pobije porodicu prilikom pljačke, itd.), homoseksualci, itd. I da, uprkos onome što se predstavlja po filmovima, od kojih pola nema veze sa životom, mnogo manja verovatnoća je naleteti na javno deklarisanog gay-a u zatvoru nego u T.C. Ušće.

U suštini, robijaši imaju relativno pravedan i logičan sistem vrednosti

P.S: Ovo se ne odnosi na K. Rebraču, navodno je već nagrabusila. Čudo jedno kako "obična" zatvorenica ne miriše razmažene fenserkice
shrafko je offline  
Stara 9.5.2010, 17:11   #14
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Prva krivična prijava protiv tvorca malvera u Srbiji

Kakve veze Rebrača ima sa ovim?

Kada vas osude na robiju, ne idete u prvu praznu ćeliju, već vam gledaju vrstu djela, da li ste član kriminalne grupe, fizičku konstituciju, psihološki profil i onda vas stavljaju sa sličnim u ćeliju. Da vas kolega iz ćelije "ne pokvari".

Drugo, kod nas i samo da napraviš virus radi upotrebe je krivično delo. I svugdje drugo u Evropi.
NjegovaWisost je offline  
Stara 9.5.2010, 17:20   #15
shrafko
Starosedelac
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Podunavlje
Poruke: 1.801
Zahvalnice: 1.577
Zahvaljeno 1.322 puta na 598 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shrafko
Određen forumom Re: Prva krivična prijava protiv tvorca malvera u Srbiji

Naravno da Rebrača ima veze s ovim, samo što u prethodnom postu nisam naveo detaljno objašnjenje kako Sistem funkcioniše. Niti si se ti trudio da malo razmisliš pre nego što si nalepio svoj post

Prvo, za "običnog" (pod tim podrazumevam needukovanog i iz loše sredine) robijaša, Rebrača i haker/kreker/whatever leže za vrlo slične stvari. I jedno i drugo je neki vid prevare ("white collar crime" u odnosu na "blue collar crime" kao što je klasična oružana pljačka).

Drugo, s obzirom da se i mi trudimo da uvedemo "političku korektnost", čuvari po zatvorima (koji su pri Ministarstvu pravosuđa) više nemaju istu slobodu kao pre 30 godina, pa ne mogu da primenjuju NKVD metode pacifikovanja.

Ali ono što mogu da ti urade (ako im ideš na nešto), je da:

1) Obznane ostalim zatvorenicima da ležiš za pedofiliju npr., s obzirom da razumeju mentalitet zatvorenika i znaju kako će takva osoba postati "popularna", iako to u suštini ne bi smeli da rade, i
2) Da te stave u ćeliju sa vrlo problematičnim likovima, kojima će jedina zanimacija da bude da ti vade dušu na pamuk.

Nadam se da ti je sad bar malo jasnije.

P.S: Nisi mi baš jasan za ovo "gledaju fizičku konstituciju". Jel to znači da su u jednoj ćeliji zatvorenici u Bantam kategoriji, u drugoj Velter, u trećoj su Teška, u četvrtoj Perolaka, itd?

Poslednja ispravka: shrafko (9.5.2010 u 17:29)
shrafko je offline  
Stara 9.5.2010, 17:51   #16
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Prva krivična prijava protiv tvorca malvera u Srbiji

Mrzi me sad da pišem i da se raspravljam, ali sve to imaš u - Đorđe Ignjatovič - Pravo izvršenja krivičnih sankcija. Načini na koji funkcioniše zatvor.

Osim toga, boravio sam u studijskoj posjeti divnim prostorijama sa rešetkama, pa sam vidio kako to sve funkcioniše Vjeruj mi, veoma su ozbiljni, daleko ozbiljnije nego što se to čini.
Oni su zaključani 24h dnevno u prostoriji sa još tri osobe. Izleze samo za vrijeme obroka, a i tada ne izlaze svi u isto vrijeme, da različite grupe zatvorenika ne dolaze u kontakt.
Drugo, svi previše gledate američkih filmova. Nema kod nas ono sat vremena da vas puste u dvorište, pa u jednom kraju crnci, u drom meksikanci... Nego vas poređaju po trojicu kolega, pa da pravite krugove - sat vremena neprestano šetate u krug. To vas tako ubije da vas mrzi i da razmišljate, a kamoli da se dogovarate sa nekim. Dakle, ni tu nema kontakata.
Inače, naši zatvori, barem KP dom Sremska Mitrovica su u izuzetno dobrom stanju. Recimo da u Švajcarskoj, najveći dio zatvora nema ni WC najobičniji, već se koriste posudama koje prazne jednom ili dva puta dnevno

Poslednja ispravka: NjegovaWisost (9.5.2010 u 17:56) Razlog: mali edit
NjegovaWisost je offline  
Stara 9.5.2010, 18:09   #17
shrafko
Starosedelac
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Podunavlje
Poruke: 1.801
Zahvalnice: 1.577
Zahvaljeno 1.322 puta na 598 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shrafko
Određen forumom Re: Prva krivična prijava protiv tvorca malvera u Srbiji

Znaš, kad kažeš to "studijska poseta", to deluje jako smešno ljudima koji su mnogo bliže upoznati sa funkcionisanjem zatvora i kazneno-popravnih sistema, na ovaj ili onaj način

Takođe, malo mi je čudno da zatvori koji rade sa 125% smeštajnih kapaciteta, (u kojima ima po 500+ zatvorenika) imaju mogućnost da šetaju po 3 zatvorenika dnevno, po sat vremena. A obično imaju svega nekoliko dvorišta, a veoma često i samo jedno.

Dalje, to što reče "imaju vrlo malo kontakta".. Realno, mnogo kontakta im i nije neophodno. Ti mi daj najobičniju plastičnu kašiku (pošto se zatvorenicima obično ne deli metalan pribor) i 5 sekundi vremena, a ja ću već naći načina da te prekoljem kao pile. Možemo i da probamo neki put, čisto da vidiš da sam u pravu

Ovo za segregaciju na Latino, Black i slične bande ne znam zašto uopšte spominješ, tu si nešto debelo pobrkao, s obzirom da ih ja uopšte nisam navodio kao primer.

Naposletku, tvoja tvrdnja da je KPD "Sremska Mitrovica" u jako dobrom stanju, ukazuje da nisi baš u stanju da razmišljaš kako treba. Ako u našoj (propaloj) državi, mnogo otvoreniji državni sektori (obrazovanje, zdravstvo, pravosuđe) funkcionišu izuzetno loše, šta misliš kako li je tek u zatvorenijim sredinama (vojska, psihijatrijske institucije zatvorenog tipa, kazneno-popravni domovi)?

Ali naravno, ti to nisi bio u stanju da zaključiš, s obzirom da si bio u studijskoj poseti

A raznorazne naučne radove, smernice, direktive, regulative, zakone i podzakonske odredbe i slično slobodno okači mačku o rep. Isto kao da mi podmećeš neko ex-SFRJ propagandno pro*eravanje, da bi mi dokazao da je SFRJ u periodu 45te - 80e bila "zemlja slobodnih i ravnopravnih".

Poslednja ispravka: shrafko (9.5.2010 u 18:20)
shrafko je offline  
Stara 10.5.2010, 14:17   #18
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Prva krivična prijava protiv tvorca malvera u Srbiji

Svrati ti visosti malo do Zabele da vidiš šta je proveren zatvorski smeštaj
holodoc je offline  
Stara 10.5.2010, 16:01   #19
CounteSSpanktacula
Član
 
Član od: 10.12.2009.
Poruke: 41
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 13 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Prva krivična prijava protiv tvorca malvera u Srbiji

uf...dobro je da sam ovo pročitao. Odustaću od mog "projekta" koji "inficira" sve korisnike na facebook-u. Mogu da me u'apse
CounteSSpanktacula je offline  
Stara 10.5.2010, 16:16   #20
Stepski Vuk
Član
 
Član od: 16.8.2009.
Lokacija: MIA
Poruke: 159
Zahvalnice: 53
Zahvaljeno 117 puta na 82 poruka
Određen forumom Re: Prva krivična prijava protiv tvorca malvera u Srbiji

Citat:
shrafko kaže: Pregled poruke

U suštini, robijaši imaju relativno pravedan i logičan sistem vrednosti
Prvo, ne razumem zašto je neko samo zato što je homoseksualac zaslužio maltretiranje. Siguran sam da ovde postoje mnogi koji misle da je to krivično delo. A to što se sada tamo neki svionja što je ceo život proveo mlateći, pljačkajući i ubijajući i ko zna šta još sada najednom oseća moralno superiornim u odnosu na nekog ko je načinio seksualni delikt sada ja treba da opravdavam. Čovek koji je sklon nasilju stalno traži tzv. ˝pravedne razloge˝ da bi se iživljavao nad drugima i tako izbrisao krivicu. To da se naslađuje tuđom nesrećom takođe je u tamnoj strani ljudske prirode.
Sem u slučaju odbrane( svoje i bližnjih svojih), nasilje nema opravdanja.
A što se tiče ovog hapšenja, naravno da ga podržavam.
Čovek je smisleno išao na to da napravi štetu da bi se okoristio i zaslužuje da bude kažnjen.
Stepski Vuk je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:11.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com