Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > O igrama uopšte

O igrama uopšte Uopšteno, dakle sve ono što se ne tiče samo konkretnog igranja i konkretne igre (poređenje raznih igara, o žanrovima, o sociološkom i drugim uticajima igara itd.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.2.2015, 10:19   #21
bokela
Veteran
 
Član od: 15.11.2008.
Lokacija: Čačak
Poruke: 1.175
Zahvalnice: 2.781
Zahvaljeno 833 puta na 389 poruka
Određen forumom Re: Boss sa kojim ste se najviše napatili

Meni onako na prvu pomisao definitivno prvi susret sa Letom u Witcher 2. Igrao sam kako se pojavila igra, ne znam da li je naknadno nešto sređivano i menjano u tom fajtu. Ali definitivno me je dobro namučio, iz mnogo različitih pokušaja. Nestrpljiv da vidim šta će biti dalje, spustio sam težinu kako bih ga prešao

EDIT: Dodao bih i finalnog bossa iz FTLa - Rebel Flagship. Nameless me podseti na njega. Čak i na easy težini je vrlo zeznut a na Normalu još uvek nisam uspeo da ga savladam!
bokela je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku bokela na korisnoj poruci:
nameless1 (20.2.2015), Yonai (13.2.2015)
Stara 13.2.2015, 10:42   #22
Rainman
Starosedelac
 
Član od: 5.1.2006.
Poruke: 2.394
Zahvalnice: 1.365
Zahvaljeno 2.322 puta na 924 poruka
Određen forumom Re: Boss sa kojim ste se najviše napatili

Mene je Letho urniso na normalu, ali na kraju sam uspeo da ga predjem. Zatim, dal istraumiran od prethodnog susreta, u drugom prelasku odvalio sam ga iz prve, na dark tezini O_o Da me pitas sad kako, ne znam ni sam.
Rainman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Rainman na korisnoj poruci:
Yonai (13.2.2015)
Stara 20.2.2015, 17:15   #23
maska
Starosedelac
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Levo od Albukerkija pa pored ludnice
Poruke: 1.205
Zahvalnice: 403
Zahvaljeno 241 puta na 173 poruka
Određen forumom Re: Boss sa kojim ste se najviše napatili

Evo da se prisetim klibackih dana, mislim da je Tomb Raider 3 u pitanju, finall boss onaj zmaj, muke dok nisam primetio da mu je zabodena ona katana ili sta vec u telo. Znam da sam kukao mojima da mi produze iznajmljeni PS1 jos jedan dan da mi neko ne izbrise save sa memorijske :-)
maska je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku maska na korisnoj poruci:
Emix (20.2.2015), filpan (20.2.2015), Marko Radonjic (23.2.2015), sale94 (20.2.2015), Yonai (20.2.2015)
Stara 20.2.2015, 21:16   #24
Emix
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.5.2010.
Poruke: 5.634
Zahvalnice: 583
Zahvaljeno 1.563 puta na 894 poruka
Određen forumom Re: Boss sa kojim ste se najviše napatili

Od novijih Mortal Kombat 9 na Hard i
Spoiler za MGR:R:
Emix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Emix na korisnoj poruci:
Yonai (21.2.2015)
Stara 22.2.2015, 15:51   #25
Zuti Bar
Starosedelac
 
Član od: 9.12.2010.
Poruke: 1.518
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 333 puta na 206 poruka
Određen forumom Re: Boss sa kojim ste se najviše napatili

Nisam neki ljubitelj teških igara. Pa ni ne mislim da su ovi moji ultra teški. Ali ipak su me napatili Senator Armstrong (Metal Gear Rising Revengeance) i Forgotten One (Castlevania: Lords of Shadow Ultimate Edition). Doduse kod ovog drugog dosta pomaže checkpoint sistem.

Zuti Bar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Zuti Bar na korisnoj poruci:
Atwa013 (27.2.2015), Yonai (22.2.2015)
Stara 22.2.2015, 18:50   #26
mesomebody
Veteran
 
Član od: 31.3.2011.
Poruke: 560
Zahvalnice: 169
Zahvaljeno 488 puta na 217 poruka
Određen forumom Re: Boss sa kojim ste se najviše napatili

Leto u Witcheru ima fazon, samo treba dobar tajming i Ard. A ko nema taj spel ima nekih bombi kao zamena. U toj borbi je sve u tajmingu, znam jer ja ponavljam svaku borbu sa kraljicom (a i igru) sve dok je ne naučim napamet, ako su zabavni ili izazovni na neki pametan način.

Meni su možda najteže igre Virtua Fighter (kad uporedim sebe sa nekim ljudima sa interneta shvatim da veze nemam), Ninja Gaiden i DMC. Tu ne računam neke stvarno teške igre sa aparata jer one su koncipirane tako da te opljačkaju (mada su bile zabavne), a ne da te izazovu ili nauče nečemu.

A ko mi je bio najteži boss nisam sigurna. Ima u prvoj igri Vampire Masquerade jedan boss, više mu se ne sećam imena ali je pri početku igre. Ne deluje makar šta, ušetaš u neku neuglednu sobicu, 2 sa 2 i stoji tamo neki siroma čova, misliš, ovo neće biti strašno, kad ono, lele. Bukvalno kako te pogleda ubije te, a još ti nudi pre toga neki dil, čisto da se kaješ ako ne prihvatiš. I što je najgore, kako te ubije 20 puta, tako ti njega ubiješ dvadeset i prvi. Ili ti je muka i kad pomisliš da ti on sledi, a ubiješ ga iz prve. A takvi su mi najgori, zato što nije do veštine ili poznavanja igre, nego šta ti Bog da.

A od onih "pametnih" koji traže veštinu i poznavanje igre, mislim da je najgori bio Virdžil 3 iz treće DMC igre. Ali zato kad takvog protivnika pobedim, odmah ga bijem ponovo (ili bije on mene), jer shvatam šta treba da uradim pa vežbam tajming i foru. E takvi protivnici su remek delo i jedan od razloga zašto igram igre.

Ono što sam počela da učim tek posle nekih desetak godina igranja video igra (ja sam tako malo spora izgleda) je da postoji čitava nauka ispod površine. Tu pre svega mislim na neprijatelje, kako su postavljeni kroz nivo, kako reaguju, kako se bore. Npr. u starim Splinter Cell igrama, ako dozvolite da NPC postane svestan vašeg prisustva, on tačno zna gde ste. Doći će na milimetar od vas i tu će stati. Dakle, umesto da se šunjate i rizikujete da nešto uradite pogrešno, nekad jednostavno možete da stanete u mrak, skočite da vas NPC čuje, sačekate da dođe i ošamutite ga sa leđa. Jednostavno i ne traži veštinu, ali za to treba shvatiti kako igra "razmišlja".

Do tada sam igrala onako sa pola mozga pa šta bude ali od tad su igre postale duplo lakše. Negde su jednostavno potrebni refleksi, ali to svi mi imamo, em što smo mladi, em što smo uvežbani. Ali osim toga sve ima svoje kako i zašto. Npr. frejmovi, možda i najbitnija stavka. Ljudi misle da je sreća ili glič kada nešto prođe/ne prođe, nekad čak i čit, jer vide da vas protivnik udari, a vama ništa, ni mililetar zdravlja da vam uzme. Ali to su frejmovi, kad znate kako da ih iskoristite niko vam ništa ne može. Sve je u milisekundi, kada napasti, kada blokirati, koji je napad kraći tvoj ili njegov, koji je jači ... Tu je dobar primer Dark Souls koji je bez shvatanja mehanike izuzetno teška igra, a sa tim, ništa posebno. Ili (mnogo jednostavniji) Betmen, jedan klik je jedan potez i ne smeš da dozvoliš da te okruže, dakle, klik, pa okreneš kameru pa opet klik i to je to. Prelepa i fenomenalna igra gde svako može na hard da napravi kombo 70 ako shvata mehaniku ili da ga biju na easy dok ne shvati kako.

Pa postavka neprijatelja, koliko sam samo puta čula, ovo nije hard, ja kad igram na hard protivnici su drugačiji ili se ponašaju drugačije, e sve su to fore. I zato je tako zabavno i zato radije igram jednu dobru igru 30 puta nego 30 solidnih jednom.
mesomebody je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku mesomebody na korisnoj poruci:
sale94 (22.2.2015), Yonai (22.2.2015)
Stara 22.2.2015, 21:31   #27
Lex987
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.8.2012.
Poruke: 3.827
Zahvalnice: 1.275
Zahvaljeno 1.331 puta na 1.186 poruka
Određen forumom Re: Boss sa kojim ste se najviše napatili

Stronghold Crusader 2, poslednja misija (doduse nije jedan boss), mislim da se zove Reign of Terror. Sve prethodne misije sam prelazio relativno lako ali poslednja je nenormalno teska. Neko je pomenuo MK 9 i Shao Kahn-a. Meni je on jedan od laksih protivnika (na medium), plus ovu igru sam igrao vise nego bilo koju, jos od sege i nintenda devedesetih godina).
Lex987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Lex987 na korisnoj poruci:
Yonai (24.2.2015)
Stara 26.2.2015, 17:58   #28
Dzigi
Veteran
 
Član od: 19.9.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 543
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 226 puta na 122 poruka
Određen forumom Re: Boss sa kojim ste se najviše napatili

Maneater (Demon's Souls)

Meni, kao melee karakteru najtezi boss u svim Souls igrama i igrama uopste. Izgubio sam sigurno 5-6 sati (u rasponu od dva dana) i sam bog zna koliko smrti dok ga nisam ubio.

Ali ono sto me je najvise izludjivalo je put do samog boss-a jer da biste dosli do njega morate da se uspnete uz neke spiralne stepenice na kojima se uvek nalazio neki sugavi crveni fantom koga nije bilo sanse da ubijem osim ako mi ne okrene ledja jer ima nek stun ray i ako me time pogodi (a uvek ce) gotovo. I uvek sam morao da cekam na peeep stepenicama nekih 20-30 sekundi da sidje dole i pocne da se penje gore. To cekanje me je izludjivalo vise nego sam boss. Par puta sam od muke skocio u provaliju. Odlicna igra.
Dzigi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Dzigi na korisnoj poruci:
Asmodeus (15.4.2015), N3n0 (23.4.2015), Yonai (26.2.2015)
Stara 26.2.2015, 19:25   #29
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.727
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Boss sa kojim ste se najviše napatili

Hyperius the Invincible raid boss iz Borderlands 2 dlc-a. Nakon preko 100 pokusaja sam odustao od igre, nijedan sledeci dlc nisam upalio...
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nexexcalibur na korisnoj poruci:
Yonai (26.2.2015)
Stara 27.2.2015, 1:42   #30
Boondock Saint
Veteran
 
Član od: 27.8.2010.
Lokacija: Požarevac
Poruke: 890
Zahvalnice: 219
Zahvaljeno 315 puta na 171 poruka
Određen forumom Re: Boss sa kojim ste se najviše napatili

Kod mene su mahom hack'n slash bossovi:
1) kraj dmc 3ojke. Na tastaturi. 'nuff said.
2) kraj God of War keca. Bukvalno sam poceo da placem od nerviranja
3) u PoP two thrones sa bozanskom verzijom vezira, sve dok nisam provalio da sam pogresno mapirao neke poteze i da nije bilo fizicki moguce da izvedem tako brzo to sto je trebalo. Iznenadjujuce Warrior Within mi nije bio toliko tezak.
4) Krizald, boss na kraju King of Fighters 99, mahom svi bossovi na kraju skoro svih Snkovih fajtera ali ovaj mi je najnezgodniji, jer ima dva forma, prvi gde je laganica i drugi gde je silovatelj zena i nejaci
sigurno imam ih imam jos dosta, samo ne mogu da se setim. Mada imam ideju za suprotnu temu: koji boss vas je najvise razocarao? Tipa igra ga izhajpuje i onda kad dodjete do njega- puf, i gotov je.
Boondock Saint je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Boondock Saint na korisnoj poruci:
sale94 (27.2.2015)
Stara 27.2.2015, 13:15   #31
Malik Tintilinic
Starosedelac
 
Član od: 14.12.2010.
Poruke: 1.244
Zahvalnice: 301
Zahvaljeno 335 puta na 237 poruka
Određen forumom Re: Boss sa kojim ste se najviše napatili

Typhon u Titan Quest i Vladimir Lem u Max Payne 2 mi padaju na pamet.
Malik Tintilinic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Malik Tintilinic na korisnoj poruci:
pedjosav (23.4.2015), Yonai (27.2.2015)
Stara 27.2.2015, 15:03   #32
Atwa013
Starosedelac
 
Član od: 14.11.2010.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 2.540
Zahvalnice: 1.226
Zahvaljeno 1.366 puta na 723 poruka
Određen forumom Boss sa kojim ste se najviše napatili

Neko spomenu Forgotten One-a iz Castlevania-e...
Majko mila, sa njim sam isto odlepio...
Da nema onih checkpoint-a, mislim da ga nikada, ali nikada ne bih presao...
A setih se i onog pseta iz prvog Witcher-a, na kraju prvog poglavlja, tu sam, mislim, iz 43 puta uspeo prvi put da ga ubijem, jednom odvratan stvor....

I dodao bih, to nije najteza borba, ali meni licno, najjaci i najomiljeniji "fajt" ikada, zaista sam bio odusevljen i prijatno iznenadjen kako je sve osmisljeno i kako funkcionise, a to je....

Mr. Freeze iz Batman: Arkham City, za mene, neprevazidjen obracun.
Atwa013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Atwa013 na korisnoj poruci:
Yonai (27.2.2015)
Stara 27.2.2015, 22:18   #33
mmn2911
Starosedelac
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 1.213
Zahvalnice: 256
Zahvaljeno 53 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: Boss sa kojim ste se najviše napatili

Citat:
bokela kaže: Pregled poruke
EDIT: Dodao bih i finalnog bossa iz FTLa - Rebel Flagship. Nameless me podseti na njega. Čak i na easy težini je vrlo zeznut a na Normalu još uvek nisam uspeo da ga savladam!
Iako u poslednje vreme slabo igram, ponekad upalim FTL na partiju, dve. Otključao sve brodove, sa svima prešao na hard, ali poslednje boss na hard je ipak često neugodan, pogotovo što je dodatno otežan u odnosu na normal. Ali bih rekao da mi je sada na normal nekako meeeh.
mmn2911 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2015, 0:56   #34
NIDZA bOj
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.12.2008.
Lokacija: Zemun
Poruke: 4.570
Zahvalnice: 789
Zahvaljeno 657 puta na 571 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NIDZA bOj
Određen forumom Re: Boss sa kojim ste se najviše napatili

Poslednji bos u MGS: Rising.. Mozda zato sto i nisam nesto ni uzivao u igri, prelazio sam je reda radi.
NIDZA bOj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2015, 0:44   #35
Zuti Bar
Starosedelac
 
Član od: 9.12.2010.
Poruke: 1.518
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 333 puta na 206 poruka
Određen forumom Re: Boss sa kojim ste se najviše napatili

Citat:
Malik Tintilinic kaže: Pregled poruke
Typhon u Titan Quest
Posto nisam imao neku opermu i bog zna kako razvijenog melee fightera odlučih da kupim luk i "odradim" ga sa distance. Jeste da se borba malo oduzi ali na ovaj način stvarno postaje lako. Opusteno se moze zavrsiti.

jeftin fazon

Poslednja ispravka: Zuti Bar (18.3.2015 u 0:54)
Zuti Bar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Zuti Bar na korisnoj poruci:
Yonai (18.3.2015)
Stara 18.3.2015, 11:08   #36
Yonai
Član
 
Član od: 27.3.2013.
Poruke: 378
Zahvalnice: 1.149
Zahvaljeno 502 puta na 188 poruka
Arrow Re: Boss sa kojim ste se najviše napatili

Citat:
Zuti Bar kaže: Pregled poruke
Posto nisam imao neku opermu i bog zna kako razvijenog melee fightera odlučih da kupim luk i "odradim" ga sa distance. Jeste da se borba malo oduzi ali na ovaj način stvarno postaje lako. Opusteno se moze zavrsiti.
Hehe kvalitetno si ga spamovao strelama

Baš jeftin fazon, a neki od nas se ubiše
Yonai je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2015, 15:32   #37
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.124
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 388 puta na 197 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Boss sa kojim ste se najviše napatili

Presao sam sve souls igre, DMC3, Blade of Darkness mi nikada nije ni bio tezak, god of war na najvecem nivou tezine. Presao sam i Super ghouls and ghosts pre koju godinu na emulatoru bez save state spamovanja, svaku tabacinu sa automata,

Ali one ****** bube u sumi u Witcher 2, nikada ali nikada u zivotu se nisam toliko ****** iznervirao. Kao neko ko slobodno mogu da kazem pati od toga da sve igra na najvecem nivou tezine i nema naviku da koristi quicksave na svakih 3 min taj prvi deo Witchera 2 je bio apsolutno mucenje. Jednostavno igra mi nije legla. Nedelje su mi trebale da skapiram i predjem to poglavlje. Mislim da se niko nikada nije napatio u nekoj igri kao ja na prokletom startu prokletog Witchera u prokletoj sumi sa prokletim bubama.
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Apostrof na korisnoj poruci:
Oggy (27.3.2015), Yonai (30.3.2015)
Stara 26.3.2015, 15:38   #38
sale94
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.4.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.600
Zahvalnice: 2.080
Zahvaljeno 1.638 puta na 1.357 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku sale94
Određen forumom Re: Boss sa kojim ste se najviše napatili

Delim tvoje patnje samo u mom slucaju mene su u witcheru 2 silovali 50x oni prokleti duo duhovi/wraiths u onom hramu napustenom kad trazis ona 2 izgubljena lika u chapter 1 bio sam under leveled pride.

Na kraju sam ih ubio tako sto sam spamovao onih par bombi sto sam imao i jurio se oko onih stubica. (Svi wraiths posle njih nisu bili tolko opasni though)

Taj deo jos pride nije imao savova samo quick save ako pogodis.

Bube i paukove sam resavao mahom vatrom(i to nisam ulagao mnogo u taj deo skill tree), sa distance kolko god bilo bzv ja volim da seckam al melee je mucenje sa njima.
sale94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2015, 23:50   #39
JzmA
Starosedelac
 
Član od: 17.12.2012.
Lokacija: Sarajevo
Poruke: 1.761
Zahvalnice: 824
Zahvaljeno 519 puta na 338 poruka
Određen forumom Re: Boss sa kojim ste se najviše napatili

Neuron u Unepicu mi je bio jedan od najgorih. Tu sam ja mislim prestao da igram.
JzmA je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.4.2015, 18:07   #40
altafir
Banned
 
Član od: 13.2.2011.
Lokacija: Vršac
Poruke: 927
Zahvalnice: 154
Zahvaljeno 203 puta na 156 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku altafir
Određen forumom Re: Boss sa kojim ste se najviše napatili

Meni uglavnom hack n slash bosovi,pogotovo u God of War serijalu prave probleme,ali zadnja dva dana se napati sa zadnjim u Dack Tales Remastered. I taman ga ubijem reko gotovo kada ono ima da se penješ još malo i tu izgubim zadnji život,ali sam posle uspeo sve sa pređem. Igra je stara škola imaš ograničen broj života pa ako ih izgubiš sve moraš ceo nivo ispočetka.
altafir je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Vicevi Oblivion Cvet kompjutera 5481 27.5.2022 5:52
Kursevi i sertifikati kao pomoc pri zaposljavanju? zvucnjak Opšta kultura 20 24.10.2010 12:19
Samsung SyncMaster 2243NW - sa kojim panelima ? notaboo Grafika 6 16.9.2008 14:55
Problem sa rezachem u Windowsu XP Akrep Nosači podataka 9 12.8.2008 18:02
kojim programom mogu izdvojiti subtitle sa dvd-a u .srt formatu? zemljanin Video/TV softver 19 16.9.2007 10:21


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 6:07.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com