Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Prenosni računari

ŠDK - Prenosni računari Saveti u vezi sa kupovinom PDA, notebook, laptop i ostalih prenosnih računara

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.7.2008, 2:24   #1
tashana
Novi član
 
Član od: 7.7.2008.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Muka oko izbora laptopa

Pre nekoliko dana mislila sam da nece biti potrebe za trazenje saveta na forumu vec da cu odgovore na sva moja pitanja naci na netu/forumima..
I iako je moje znanje o laptopovima strasno poraslo i dalje imam 100 nedoumica..
Da ne bih pisala sve kroz sta sam prosla..
Moj konacan izbor posle brda procitanih clanaka ogranicila sam na Dell, Toshibu & HP .
Bitne stvari za moj laptop >
ekran 14-15.4" + da je sto laksi
dobra tastatura&touchpad /da nema numericki deo/
sto brzi /bar 2GHz, 2Mb ram/
*bilo bi lepo da je rpm veci od 5400 al to sam slabo vidjala
po mogucstvu neintegrisana graficka /za koju sam mislila da je jako bitna kako se bavim videom, renderovanjem i grafikom(ali ne 3d), pa se ispostavilo da su nabudzene graficke bitnije za gaming dok je za ovo sto meni treba najbitniji mocan procesor+DDR/
cena: do 1000e /eventualno 1100 ako je mama neka u pitanju/
i da.. bitan mi je dizajn.. a vecina laptopova je prilicno ruzna sto stvara dodatni problem..
i jos 1 dodatni problem > vecina ih dolazi sa WinVista.. koju necu koristiti (jer softveri koje imam nisu kompatibilni s njom ili ona s njima.. ) a vista povecava cenu laptopa za 100-150e kolko sam cula..

pregledala sam mislim sve 'srpske' laptopove.. i ni 1 ne odgovara u potpunosti mojim zahtevima.. u okviru te cene.. kao da se firme trude da ne naprave savrshen laptop.. svakom nesto fali.. :/

elem.. par njih koji do sad vode >
Dell Inspirion 1525 C2D+ /kod direct linka/
Intel C2D, T8100 | 2,1GHz | 3MB L2 | chipset-Mobile Intel GM965
2Gb DDR2 667 Dual Channel
15,4 ekran (WXGA, 1280x800, TrueLife)
Intel GMA X3100
160Gb hard (5400 o/min SATA)
svi ulazi i izlazi koje trebam..
2.7 kg
bez operativnog sistema
samo 800e!! )

u razmatranju su mi i Dell XPS M1330 & XPS M1530 sa NVIDIA GeForce8600 koji dolaze sa WinVista i kostaju oko 1100e prvi i 1300e drugi (mada bi u slucaju tog pokusala da nadjem polovni)

jedino sto me zabrinjava u vezi Dell-a posle svih procitanih clanaka su monitori ! Cini se da Dell ima lose monitore, sjajne, koji ne da se ne mogu koristiti na direktnom suncu (na koje ni ne bih isla sa laptopom) nego ni u sobi pod normalnim osvetljenjem.
S druge strane, u svim revizijama Dellovih laptopova po racunarskim magazinima nigde se ne spominje monitor u negativnoj konotaciji (osim mozda ispranih boja na starijim modelima) .
Cini se da s Dellom dobijam najbrzu/najmocniju masinu za odredjenu sumu novca, jedino me jako buni ta stvar s ekranom, pa mi vi mozda mozete pomoci ??!? Takodje vidim da postoje razne verzije sto se tice njihovih ekrana>
TrueLife, LED+UltraSharp+TrueLife .. al chini se da su svi sjajni&da ne postoje neke 'mat' verzije..

Sto se Toshibe tiche one su mi najproblematicnije zbog Viste jer su sve sa Vistom.. Ostale komentare koje sam citala su pozitivni osim za Satellite A210 da ima losu autonomiju i da baterija ne moze da izdrzi ni 1h pod normalnim aplikacijama.. Zbog toga sam postala skepticna i prema ostalim Toshibama.. no mozda greshim..
Chini mi se da i vecina Toshibi ima sjajan(glossy) ekran kao Dell !?
od toshibe sam izdvojila :
Toshiba Satellite A300-15B C2D (C2D T8300-2.4GHz, 3GB DDRII/250GB/15.4/DVDRW/ATI Radeon HD3650 512Mb) oko 1050e
*jedini minus joj je sto je cela od sjajne plastike, crne.. ostaju otisci

Toshiba Satellite A200-1VB (15.4'' TFT WXGA, C2D T7250 2.0GHz, 2MB L2, 1GB DDR2 (2x512Mb), 160Gb hard, Intel GMA X3100) oko 900-950e


HP.. su mi svi 'laici' i polu-laici preporucivali kao najkvalitetniju marku laptopa..al mali problem s njim su prevelike cene.. za iste pare se mogu naci mnogo bolje konfiguracije.. ili se varam?

Sve u svemu, najbitnije mi je vase misljenje o Dellu & Dellovim ekranima..
i da li je to sve samo moj 'trip' da su previshe svetli/sjajni i da to smeta ili je to potpuno normalna stvar koja ne smeta pri radu?
i sta treba da pise u opisu ekrana kako bih znala da nije sjajan/staklast ?

hvala unapred!


tasha
tashana je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.7.2008, 4:04   #2
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Muka oko izbora laptopa

Kakvi su Dell-ovi notebook-ovi to ne znam, posto nisam nijedan koristio ali iz raznih komentara sam cuo da se vrlo dobri.
Mislim da ti to oko "sjajenja" nece predstavljati problem.
A u opisu pisace "glossy screen". Kao fazon "sjajan/svetao ekran"

Poslednja ispravka: dzonihsv (7.7.2008 u 5:06)
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.7.2008, 13:28   #3
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Muka oko izbora laptopa

Ne radi se o svetlim i sjajnim ekranima u pogledu slike, nego sama površina nije mat, nego uglačana (sjajna).
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.7.2008, 15:13   #4
djuro88
Član
 
Član od: 13.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 38
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 12 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku djuro88
Određen forumom Re: Muka oko izbora laptopa

Ja imam Toshibu Satellite P200D-11L vec 8 meseci i odlicno me sluzi za bilo koje potrebe zato moja preporuka ti je toshiba Toshiba Satellite A300-15B a za vistu probaj da nadjes novije verzije tih programa sa kojima radis , tacno je da vista poskupljuje laptop za 100- 150 evra .

Poslednja ispravka: djuro88 (7.7.2008 u 15:27)
djuro88 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.7.2008, 15:33   #5
tashana
Novi član
 
Član od: 7.7.2008.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Muka oko izbora laptopa

Citat:
VojaM kaže: Pregled poruke
Ne radi se o svetlim i sjajnim ekranima u pogledu slike, nego sama površina nije mat, nego uglačana (sjajna).
da da
bash to.. sama povrshina ekrana je sjajna, odsjaj ima kao staklo (na tv-u)npr..
al kolko vidim dosta laptopova ima takav ekran.. cak i neki macbook-ovi..

dellovi ekrani>


samo i dalje ne znam kolko i dal to moze da smeta..
tashana je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.7.2008, 16:10   #6
Nergal
V.I.P.
 
Član od: 25.9.2006.
Lokacija: Obrenovac (u stvari: Odai Plateau, Vvardenfell)
Poruke: 4.537
Zahvalnice: 1.185
Zahvaljeno 1.475 puta na 940 poruka
Određen forumom Re: Muka oko izbora laptopa

Problemi tog tipa se rešavaju tako što odeš na mesto gde ćeš kupiti računar, i tražiš da ti ga uključe i pokažu kako radi. Onda ćeš na najbolji način utvrditi da li ti ekran odgovara ili ti nešto tu smeta. Isto važi i za kupovinu monitora: ne uzimaš pre nego što sama ne vidiš.

Poslednja ispravka: Nergal (7.7.2008 u 16:13) Razlog: Typo, opet...
Nergal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.7.2008, 22:53   #7
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Muka oko izbora laptopa

Citat:
VojaM kaže: Pregled poruke
Ne radi se o svetlim i sjajnim ekranima u pogledu slike, nego sama površina nije mat, nego uglačana (sjajna).
Na to sam i mislio. Evo moj MSI ima glossy ekran i ne smeta mi ni malo.
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.7.2008, 13:08   #8
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Muka oko izbora laptopa

Dellu se desava da ima problema sa ekranima, pojava zvana grainy screen. U slucaju takve pojave, duzni su da ti obezbjede model bez toga. Generalno posmatrano, Dell ima vrlo dobre i kvalitetne ekrane na svojim laptopovima.

Glossy ekrani pruzaju bolju i ostriju sliku od matte. Mana im je sto su skoro neupotrebljivi napolju i na suncu.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kako da umrežim dva laptopa dzeno Komunikacioni uređaji i umrežavanje 2 14.6.2008 10:42
Trilema oko izbora laptopa l_milos83 ŠDK - Prenosni računari 23 7.4.2008 9:42
Godišnji konkurs izbora najbolje fotografije, „Izgovor za razgovor“ bobi Dešavanja i događaji 0 26.12.2007 15:59
Hladjenje laptopa nikolasmiljanic Prenosni računari 3 6.12.2007 11:36
Popravka pomocu laptopa Optique Komunikacioni uređaji i umrežavanje 4 11.8.2006 18:16


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:31.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com