Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Prenosni računari
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Prenosni računari PDA, notebook, laptop i ostali prenosni računari, ne računajući tablete

 
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 29.4.2012, 23:51   #1
Geomaster
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 28.6.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.342
Zahvalnice: 2.836
Zahvaljeno 1.047 puta na 507 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Geomaster Slanje poruke preko Skypea korisniku Geomaster
Određen forumom Problem sa baterijom i punjenjem (MSI Wind U135)

Pozdrav ljudi,
već malo više od dve godine imam netbook MSI Wind U135 i jako me dobro služi. Mali je, lagan, poprilično je štedljiv na bateriji i ima sve što mi treba od laptopa. (Nisam neki gaming tip.)
LM, pre jedno tri-četiri meseca je počeo da se pojavljuje problem sa baterijom. Naime, kada laptop radi na bateriji, ona stigne otprilike do 58% i onda se ugasi, dakle kao da je baterija potpuno prazna. Ne mogu ponovo da ga uključim (ili mogu na kratko, nakon čega se baterija isprazni). Punjenjem komp je prijavljivao da je baterija puna 100% i prijavljivao oko 2h 40min radnog vremena, ali posle sat vremena baterija stigne do oko 58% i sve se ponavlja. KDE Power Manager je jednom prilikom prijavio da je "kapacitet baterije 42% i da moram da je zamenim". Doduše to se dogodilo samo jednom i posle nisam našao ni traga tom upozorenju. Naravno, odmah sam našao novu bateriju, ovoga puta od 6 ćelija (dakle oko 2x izdržljiviju od prethodne) i ubacio je u laptop. Napunio sam je do kraja, otkačio laptop sa punjenja i dok sam radio na njemu opet isto - isključi se kada baterija stigne na 58%, mada ovog puta značajno duže radi (sa prilično intenzivnim web browsingom i Skype-om izdržao je tačno dva sata pre nego što se ugasio). Naravno, ovo me je navelo da budem siguran da je problem sa laptopom a ne sa baterijom. Moje pitanje je, postoji li način da se ovo izleči ili moram jednostavno da radim sa pola kapaciteta baterije/menjam netbook?

Hvala unapred,
Geo

Poslednja ispravka: Geomaster (30.4.2012 u 12:07)
Geomaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
 

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa povezivanjem PC i TV Valid Grafika 0 13.11.2011 11:04
Extremno cudan problem sa RapidShare-om MarkoT Internet tehnologije 8 2.4.2010 18:20
Problem sa baterijom na Acer Extensa 5610 nemo Prenosni računari 0 26.12.2008 15:49
Problem sa TASKBAROM Dapper Operativni sistemi 6 11.12.2008 17:01
Problem sa baterijom nikola1 Prenosni računari 1 23.3.2008 14:18


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:27.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com