Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Prenosni računari

Prenosni računari PDA, notebook, laptop i ostali prenosni računari, ne računajući tablete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 18.5.2010, 23:57   #1
podunavac
Član
 
Član od: 10.1.2010.
Poruke: 42
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Pomoć oko izbora kvalitetnog i izdržljivog laptopa

Brat mi uzima neki laptop.
Potreban mu je Kvalitetna i izdrzljiva masina jer bi radila 20h dnevno pa po nekada i 2 dana neprekidno.
Laptop mu je potreban radi interneta,vodjenja knjiga,neku video obradu, mixovanje muzike, filmova pa i za neku igricu u slobodno vreme.
Vise bi stojao u sobi ali bi se ponekada poneo i do posla, ali redje..
Monitor 16' mislim da bi bio dobar jer je 15' mali a ako je 17' veliki je ceo laptop..
Od proizvodjaca najvise voli Toshibu...
Budzet oko 85.000 din...
Trebao bi mi predlog...mislim da sam dosta toga naveo ovde
podunavac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.5.2010, 0:31   #2
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Pomoc oko odabira kvalitetnog i izdrzljivog laptopa.

Ja bih bez razmisljanja uzeo neki od Lenovo/IBM ThinkPad modela (recimo T400) ili Hewlett Packard iz DV7 serije.
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.5.2010, 10:44   #3
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Pomoc oko odabira kvalitetnog i izdrzljivog laptopa.

Šta znam, imao sam iskustva sa par novih skupljih tošiba i svaka se veoma grije... Bolje da gleda Lenovo.
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.5.2010, 11:09   #4
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Pomoc oko odabira kvalitetnog i izdrzljivog laptopa.

Nije sve u marci, ima nesto i u samim komponentama koje se koriste. Npr. Turon/Athloni (bez II) znaju da se dosta vise greju nego Dual Core/C2D Inteli, na primer.

Takodje, sto jaca graficka, na sto manju povrsinu (citaj manji displej), takodje znaci sto vise grejanja (naravno, samo kad se ta grafika koristi intenzivno, npr. u igrama). Veci prostor, vise mesta za bolje rasladjivanje.


P.S.
Inace, ako ces vec da koristis laptop 20h, trebalo bi da kupis neko od onih postolja sa dodatnim hladjenjem za laptop.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.5.2010, 14:06   #5
davidhaker26
Veteran
 
Član od: 12.3.2009.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 712
Zahvalnice: 111
Zahvaljeno 154 puta na 144 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku davidhaker26
Određen forumom Re: Pomoc oko odabira kvalitetnog i izdrzljivog laptopa.

Mozda ovako nesto:

http://www.gigatronshop.com/arena/show_product/19403

i
ovo:

http://www.gigatronshop.com/products...oduct/18338/45

Nisam siguran za postolje za laptop, ali za laptop, sto se tice kvaliteta, mislim da je u samom vrhu. Ipak je to HP.

Ekran je 15.6, a ako je mali, http://www.gigatronshop.com/arena/show_product/19465

16 incha
blu ray citac

http://www.gigatronshop.com/arena/show_product/19456

17 incha
davidhaker26 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.5.2010, 18:10   #6
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: Pomoc oko odabira kvalitetnog i izdrzljivog laptopa.

Mislim da je 85000 Malo mali budžet za to što tražiš. Beagle ti je rekao šta da gledaš a ja bih dodao i Dell Latitude D620/630. Ja konkretno imam D620 sa 2 Baterije 9Cell na klasičnom mestu za bateriju i jednu 6Cell umesto optike. Tako obskrblen može da izgura ~8h bez struje... E sad zadnja cena u Pakomu za njih je bila 110000/145000 Dinara, to jeste mnogo para ali je u pitanju raga od laptopa bez premca... Ja moj koristim po minimum 16 sati dnevno... Nekad se ne gasi i po dva ili tri dana. E sad D620/D630 su modeli od 14.6'' Imaš D8xx koji je 15.6''. Ali je on još i skuplji od gore spomenutih....
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.5.2010, 19:41   #7
urke
ex Laki pingvin
 
Avatar korisnika urke
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Kragujevac (Srbija)
Poruke: 2.559
Zahvalnice: 478
Zahvaljeno 880 puta na 488 poruka
Određen forumom Re: Pomoc oko odabira kvalitetnog i izdrzljivog laptopa.

Уопште не мора да се оријентише(ш) на појам „издржљив“ ако неће(ш) да га вуцара(ш) којекуде, већ пошто хоће(ш) да ради 24/7, бирај неки „'ладан“.

Горе су ти већ написали, „паметно јастуче“ Леново је и квалитетан и отпоран, а са Интелом и интегрисаном графиком добијаш још и 'ладан.

Убр, мој Леново Н500 (сиротињска верзија) терам и по месец дана без искључивања, стоји уштекан у струју и на хладњаку (CM Notepal Infinity), а на њега је накачен самсунг од 22 цола.
urke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.5.2010, 20:47   #8
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Pomoc oko odabira kvalitetnog i izdrzljivog laptopa.

Kao što rekoše, sve zavisi. Moja kršina (FS v5515, Core Duo 1.8, najgrđa integruša) radi i po par dana a da se ne isključuje, ne grije se nikako, i za ove tri godine stalno ga držim na krevetu (kada skidam nešta, okrenem ga naopako), nije mu ništa. Ali opet, isti takav laptop, samo sa slabijim procesorom, kod druga, na stolu, grije se i pregrijeva...

Ako kupuješ skuplji laptop, logično je da neće doći sa integrisanom grafikom. Zato je najbolje da pogledaš ove (nVidija) koje imaju dvije grafičke - integrisanu i običnu. Nisu skupi, ima ih već od 45k+
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.5.2010, 21:02   #9
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Pomoc oko odabira kvalitetnog i izdrzljivog laptopa.

Ono sto se reklamira kao Optimus platforma? GMA X4500M + neka Nvidia grafa iz 200M/300M serije.

To je ok, mada ce i oni da se greju kada budes mrcvaris grafiku. Al naravno, ne kad je ceo dan ukljucen desktopom (kada dodatna grafa uopste ne radi).


P.S.
S druge strane, Radeon grafe od serije 3000, pa nadalje, znaju zestoko da se downclokuju kad je rad pod desktopom (ATI Powerplay), i uopste ne bi trebale da se greju tada.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.5.2010, 22:29   #10
podunavac
Član
 
Član od: 10.1.2010.
Poruke: 42
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Pomoc oko odabira kvalitetnog i izdrzljivog laptopa.

Citat:
davidhaker26 kaže: Pregled poruke
Mozda ovako nesto:

http://www.gigatronshop.com/arena/show_product/19403

i
ovo:

http://www.gigatronshop.com/products...oduct/18338/45

Nisam siguran za postolje za laptop, ali za laptop, sto se tice kvaliteta, mislim da je u samom vrhu. Ipak je to HP.

Ekran je 15.6, a ako je mali, http://www.gigatronshop.com/arena/show_product/19465

16 incha
blu ray citac

http://www.gigatronshop.com/arena/show_product/19456

17 incha
Ovaj prvi Hp izgleda dobro samo sto 90% njih tvdi da Hp nije ni nalik onome sto je bio ranije, drugi link ne mogu da otvorim a ova Toshiba izgleda naj mocnije ali eto sada cujem i da se greju...ne znam sta da mislim. Znam da mi kupuje brat ali to je kao i da ja sam kupujem

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Nije sve u marci, ima nesto i u samim komponentama koje se koriste. Npr. Turon/Athloni (bez II) znaju da se dosta vise greju nego Dual Core/C2D Inteli, na primer.

Takodje, sto jaca graficka, na sto manju povrsinu (citaj manji displej), takodje znaci sto vise grejanja (naravno, samo kad se ta grafika koristi intenzivno, npr. u igrama). Veci prostor, vise mesta za bolje rasladjivanje.


P.S.
Inace, ako ces vec da koristis laptop 20h, trebalo bi da kupis neko od onih postolja sa dodatnim hladjenjem za laptop.
Ja sam samo za Intel nista drugo ne volim... Intelovac do daske

Citat:
Beagle kaže: Pregled poruke
Ja bih bez razmisljanja uzeo neki od Lenovo/IBM ThinkPad modela (recimo T400) ili Hewlett Packard iz DV7 serije.
Cuo sam da nisu kao ranije rade ih kinezi pa nisam nesto siguran u Lenovo-IBM

Citat:
Freško kaže: Pregled poruke
Mislim da je 85000 Malo mali budžet za to što tražiš. Beagle ti je rekao šta da gledaš a ja bih dodao i Dell Latitude D620/630. Ja konkretno imam D620 sa 2 Baterije 9Cell na klasičnom mestu za bateriju i jednu 6Cell umesto optike. Tako obskrblen može da izgura ~8h bez struje... E sad zadnja cena u Pakomu za njih je bila 110000/145000 Dinara, to jeste mnogo para ali je u pitanju raga od laptopa bez premca... Ja moj koristim po minimum 16 sati dnevno... Nekad se ne gasi i po dva ili tri dana. E sad D620/D630 su modeli od 14.6'' Imaš D8xx koji je 15.6''. Ali je on još i skuplji od gore spomenutih....
Mnogo je to para za ove da kazem klasicne potrebe koje sam napisao ...

Kako izgledaju ovi Asus laptopovi...koliko vidim oni su naj povoljniji... da li crkavaju?
Moj rodjak je uzeo MsI ne znam tacan model i crkla mu je ploca posle 6 meseci a nije ga koristio niti nosio skoro uopste...cuo sam da crkavaju kao sijalice

Citat:
urke kaže: Pregled poruke
Уопште не мора да се оријентише(ш) на појам „издржљив“ ако неће(ш) да га вуцара(ш) којекуде, већ пошто хоће(ш) да ради 24/7, бирај неки „'ладан“.

Горе су ти већ написали, „паметно јастуче“ Леново је и квалитетан и отпоран, а са Интелом и интегрисаном графиком добијаш још и 'ладан.

Убр, мој Леново Н500 (сиротињска верзија) терам и по месец дана без искључивања, стоји уштекан у струју и на хладњаку (CM Notepal Infinity), а на њега је накачен самсунг од 22 цола.
Ma integrisana je bas samo za kancelariju ovde laptop treba malo da posluzi i kao kucni komp. Ta kuler-podloga od Cooler Master-a je bas dobra...ali je i cena dobra ne znam da li se vise isplati da se uzme obicna podloga sa nekim krs kulerom pa da se nabudzi bolji kuler... Sve jedno neku kuler podlogu moramo uzeti jer je hladjenje glavno kacimo Toshibu LCD od 42'' na lap cim ga uzmemo

Poslednja ispravka: Freško (20.5.2010 u 0:36) Razlog: spajanje postova
podunavac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.5.2010, 0:00   #11
max888
Veteran
 
Član od: 20.3.2009.
Lokacija: Хипербореја
Poruke: 775
Zahvalnice: 173
Zahvaljeno 167 puta na 138 poruka
Određen forumom Re: Pomoc oko odabira kvalitetnog i izdrzljivog laptopa.

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
Šta znam, imao sam iskustva sa par novih skupljih tošiba i svaka se veoma grije... Bolje da gleda Lenovo.
Koji modeli su u pitanju?
Ovaj sto ja posedujem radi po ceo dan i cpu(koristim coretemp) ne prelazi 36/37C u igrama nikad preko 50C
max888 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.5.2010, 0:24   #12
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Pomoc oko odabira kvalitetnog i izdrzljivog laptopa.

Citat:
max888 kaže: Pregled poruke
Koji modeli su u pitanju?
Ovaj sto ja posedujem radi po ceo dan i cpu(koristim coretemp) ne prelazi 36/37C u igrama nikad preko 50C
Ajde da te ne lažem, ne znam napamet dok ne vidim Ovaj prvi drugaričin ima Turion II, mislim da je 4670 grafa, boja onako šljašteća, koštao je oko 750e, karbon zvučnici... I grijeeeee se haos...
Drugi je sličan, samo što ima malo slabiju grafiku (isto ATi) i nije toliko dobra završna obrada... I jeftini je za 200e...
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.5.2010, 1:55   #13
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: Pomoc oko odabira kvalitetnog i izdrzljivog laptopa.

a gde drugarica koristi laptop? Na stolu,ili negde? Jer ako postavi tako da su zatvorene rupcie za vadzuh onda niej cudo da se pregreva..
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.5.2010, 14:05   #14
davidhaker26
Veteran
 
Član od: 12.3.2009.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 712
Zahvalnice: 111
Zahvaljeno 154 puta na 144 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku davidhaker26
Određen forumom Re: Pomoć oko izbora kvalitetnog i izdržljivog laptopa

Citat:
podunavac kaže: Pregled poruke
Ovaj prvi Hp izgleda dobro samo sto 90% njih tvdi da Hp nije ni nalik onome sto je bio ranije, drugi link ne mogu da otvorim a ova Toshiba izgleda naj mocnije ali eto sada cujem i da se greju...ne znam sta da mislim. Znam da mi kupuje brat ali to je kao i da ja sam kupujem
Uzmi kvalitetnu podlogu za laptop, svi jaci laptopovi sa jacim karticama, moraju da se greju. Ja bih sebi uzeo TOSHIBU, ipak blu-ray i ostale karakteristike mnogo znace.
davidhaker26 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.5.2010, 20:14   #15
podunavac
Član
 
Član od: 10.1.2010.
Poruke: 42
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Pomoć oko izbora kvalitetnog i izdržljivog laptopa

Citat:
davidhaker26 kaže: Pregled poruke
Uzmi kvalitetnu podlogu za laptop, svi jaci laptopovi sa jacim karticama, moraju da se greju. Ja bih sebi uzeo TOSHIBU, ipak blu-ray i ostale karakteristike mnogo znace.
Toshiba je Toshiba neko kaze ko sta hoce.... tako sam razmisljao i kada sam uzimao LCD TV dal Samsung dal LG ili Panasonic i na kraju uzmem Toshibu 42'' i nisam se pokajao ni malo..super je... Toshiba je dobra marka svih uredjaja..
podunavac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2010, 20:34   #16
deltamix
Član
 
Član od: 18.1.2008.
Poruke: 67
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Pomoć oko izbora kvalitetnog i izdržljivog laptopa

Ja imam toshibu,evo dok ovo pisem radi vec par sati,i cak nije ni mlak.ona je L300 dual core.Tako da ovo pisanje da se greje mnogo nije tacno,naprotiv,
deltamix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2010, 21:02   #17
vlajo
Starosedelac
 
Član od: 5.10.2008.
Lokacija: na terenu, po rubovima civilizacije
Poruke: 2.376
Zahvalnice: 214
Zahvaljeno 441 puta na 373 poruka
Određen forumom Re: Pomoć oko izbora kvalitetnog i izdržljivog laptopa

Citat:
podunavac kaže: Pregled poruke
Toshiba je Toshiba neko kaze ko sta hoce.... tako sam razmisljao i kada sam uzimao LCD TV dal Samsung dal LG ili Panasonic i na kraju uzmem Toshibu 42'' i nisam se pokajao ni malo..super je... Toshiba je dobra marka svih uredjaja..
Nešto sam stariji od tebe, pa ti moram reći da Toshiba nikad nije bila prva liga firma u bilo čemu, a pratio sam raznu tehniku. Da se razumemo, ona jeste solidna, ali daleko od toga da je reč o vodećoj firmi.

Inače u slučaju izbora izdržljivog i kvalitetnog laptopa svaka preporuka za Lenovo, HP ili Sony (ako pare nisu problem).
vlajo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.6.2010, 12:00   #18
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Pomoc oko odabira kvalitetnog i izdrzljivog laptopa.

Citat:
podunavac kaže: Pregled poruke
Ovaj prvi Hp izgleda dobro samo sto 90% njih tvdi da Hp nije ni nalik onome sto je bio ranije
Citat:
Cuo sam da nisu kao ranije rade ih kinezi pa nisam nesto siguran u Lenovo-IBM
Ovo liči na tirade jugonostalgičara dok se prisjećaju kako se nekad živjelo dobro, bratski i jednako, dok danas nije ništa kao što valja i trebuje, jel'. Umjesto vajkanja i lamentiranja nad prošlošću, ja sam radije zainteresovan za budućnost.

HP i Lenovo su brendovi sa reputacijom koja nije stvaranja decenijama da bi danas bila olako prosuta. Lenovo je moj favorit još otkad sam počeo da se bavim laptopovima i dan danas je prva preporuka kad je riječ o pouzdanim, izdržljivim i kvalitetnim modelima. Istina da je gubitkom prefiska IBM Lenovo izgubio dio nekadašnje reputacije i kupaca (što je velikim dijelom posledica i tradicionalnog nepovjerenja zapadnih potrošača prema svemu što nosi Made in China etiketu), ali kvalitet je ostao isti. Činjenica da se laptopovi proizvode na Dalekom Istoku ne znači ama baš ništa, što sasvim jasno pokazuje finansijski bilans Lenova na kraju kalendarske godine. Uostalom, modeli se ne sklapaju na pirinčanim poljima (kako je to u percepciji našeg mentaliteta) već u modernim fabrikama, uz visoko organizovan postupak i najsavremeniji metod.

Slično važi i za HP koji je, doduše, malo uprskao renome problemima sa jeftinijim modelima Pavilion serije (dv5), ali i njihovim ispravljanjem u kratkom roku i fer odnosu prema pogođenim klijentima pokazao kako postupa i funkcioniše veliki brend.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Dimo na korisnoj poruci:
Beagle (5.6.2010), toxic (29.12.2010)
Stara 29.12.2010, 9:30   #19
dax011
Član
 
Član od: 29.12.2010.
Lokacija: Alpha Quadrant
Poruke: 51
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 18 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Pomoć oko izbora kvalitetnog i izdržljivog laptopa

Au koja polemika ovdeee, moj izbor kucnih aparata SONY ,izuzetak komp - laptop ASUS N71
dax011 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.12.2010, 15:33   #20
Levčanin
Starosedelac
 
Član od: 18.12.2008.
Lokacija: Srbija/Šumadija Avatar: -~~=<¤÷×÷¤÷×÷¤÷×÷¤÷×÷> (anakonda ili piton)
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 340
Zahvaljeno 241 puta na 189 poruka
Određen forumom Re: Pomoć oko izbora kvalitetnog i izdržljivog laptopa

Meni svi ti lap topovi danas liče na jedan te isti ... ko ih sve ne pravi i sklapa. a na većini piše 'Made in China' !?
Stvarno nije jednostavno da se čovek odluči , a nije ni jeftino.

Poslednja ispravka: Levčanin (29.12.2010 u 15:41)
Levčanin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pomoć oko izbora napajanja zbetmen ŠDK - Osnovne komponente 5 29.6.2009 12:56
Pomoć oko izbora laptopa... batakpudla Prenosni računari 10 14.6.2009 20:45
Pomoć za kupovinu laptopa metallica2 ŠDK - Prenosni računari 8 17.2.2009 12:39
Pomoć oko dva slična modela HP laptopa! Milojkooo Prenosni računari 9 16.1.2009 21:07
Muka oko izbora laptopa tashana ŠDK - Prenosni računari 7 10.7.2008 13:08


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:35.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com