Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Foto i audio/video
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Foto i audio/video Fotoaparati, Televizori, MP3 i DVD/DivX plejeri...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.9.2009, 11:52   #1
leblebija
Novi član
 
Član od: 17.10.2007.
Poruke: 8
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Problem oko kamere za video nadzor

Vidim da ima dosta upucenih ovde na forumu o video nadzoru pa jer moze mala pomoc:

Pazario sam Pico 2000 karticu i kameru Secum SCF-3220 (Day-Night Camera, Colour CCD Sharp 1/4, 3.6mm lens, sistem pal, DC 12v...) i povezao ih. E sad sve funkcionise dobro ali problem je sto se kamera previse zagreva, u specifikaciji koju sam dobio uz kameru nema koliko mA potrebno kartici pa sam stavio ispravljac od 800mA (pokusao sam prvo sa 1000mA ali kamerica se previse zagrejala pa sam je odmah iskljucio) probao sam i sa kineskim ispravljaceo od 600 mA ali kamera nije htela da radi. Pa je moje pitanje da li je normalo da se kamera toliko zagreva i da li je potrebno da nadjen neki drugi ispravljac sa manje ampera i da li ce to pomoci. Svi ispravljaci koje sam probao su od 12V. Kamera je u magacinu u kome se drze zapaljive stvari pa su moje brige tu jos vece.
leblebija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2009, 12:37   #2
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Problem oko kamere za video nadzor

Prvo si tebao pošto ti je jako bitna kamera da pazariš proverenu GeoVision karticu. One su broj 1. U principu kamerice se zagrevaju, ali ne toliko da budu opasne. Kupi kućište za kamere. Tu je problem u napajanju, vrati to gde si kupio. Verovatno postoji garantni rok.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2009, 15:01   #3
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Problem oko kamere za video nadzor

Čekaj, polako, koči.

Ono što je bitno za ispravljač je napon. Dakle, ako piše da kamera treba da se napaja naponom od 12 volti jednosmerno, onda treba staviti takav ispravljač.

Drugo, pitanje maksimalne struje ispravljača ne bi smelo da se odrazi na kameru. Ako staviš ispravljač sa većom dozvoljenom strujom, to samo znači da možeš više da ga opteretiš. Kamera je potrošač i vuče onoliko miliampera koliko vuče - uvek isto, prema onome kako je konstruisana. Ti taj podatak na kameri nemaš, pa zato prosto možeš da probaš. Ako kamera s nekim ispravljačem radi, i ako se ispravljač (a ne kamera!) pri tom ne greje previše, onda je sve u redu.

E sad, zašto ti se kamera manje greje sa ispravljačem koji može da isporuči manju struju? Pa, naprosto, zato što se onda ispravljač pregreva. Kada ispravljač opteretiš više nego što je predviđeno, dešavaju se dve stvari: 1. transformator i ispravljački element se pregrevaju (u težim slučajevima mogu i da pregore); 2. izlazni napon drastično padne, pa nije, recimo, 12 volti nego samo 9 volti. Ako je to iz nekog razloga ipak dovoljno kameri (jer u njoj postoji stabilizatorski element koji ionako spusti napon na, recimo, 9 volti, i pri tom se on greje), onda će sama kamera manje da se greje, tj. manje će se grejati stabilizatorski element u njoj (sem ako napon ne padne previše, pa stabilizator ne može korektno da radi i napon na njegovom izlazu postaje nestabilan).

Dakle, zaključak iz svega ovoga jeste da bi trebalo da staviš onaj "jači" ispravljač jer kod njega nema onog pada napona na samom ispravljaču. Grejanje kamere (tj. stabilizatora u njoj) očigledno je predviđeno konstrukcijom kamere - verovatno da bi se pokrili gubici u kablu slučaju da je ispravljač daleko od kamere. Ako baš hoćeš da izbegneš grejanje, a ti izmeri voltmetrom napon koji daje onaj "slabiji" ispravljač s kojim se kamera manje greje, a ipak korektno radi. Pretpostavljam da će to biti oko 9 volti ili čak i manje. Onda nabavi ispravljač koji daje, recimo, 9 volti, a struju bar 800 mA ili veću (ne smeta ako je veća, već sam objasnio, bitan je napon) - sa takvim ispravljačem grejanje će biti dovoljno malo, a kamera će ipak sigurno da radi.

Dakle, da rezimiramo: pitanje zagrevanja ne rešava se izborom ispravljača manje struje već ispravljača sa manjim naponom (pod uslovom da sa smanjenim naponom kamera i dalje radi). Koliko god da se kamera greje, to ne bi smelo da bude toliko da se od nje nešto, ne daj bože, zapali u magacinu. U svakom slučaju, uvek možeš da se ostaviš nekoliko dana u sobi pa da pratiš šta se dešava. Ako se pregreva zbog neispravnosti, za to vreme će sigurno pregoreti. Ako ne pregori, a ipak nisi siguran, uvek možeš da primeniš štos sa smanjivanjem napona napajanja.

Naravno, postoji uvek mogućnost da se kamera previše greje jer je neispravna, ali to je već druga priča. Mogao bi da odeš tamo gde si kupio kameru i da probaš neki drugi primerak. Mogao bi, naravno, i da popričaš sa prodavcem, trebalo bi da on ipak nešto zna o robi koju prodaje.

Poslednja ispravka: VojaM (3.9.2009 u 15:17)
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2009, 8:05   #4
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Problem oko kamere za video nadzor

Čekaj Vojo, Ti otkrio Ameriku izgleda? Pa naravno da je problem verovatno u struji tj. napajanju. Ako je kupio kamericu, dobio je i adekvatan ispravljač. Jedino ako je nešto pazario na divljaka ili na svoju ruku.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2009, 13:23   #5
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Problem oko kamere za video nadzor

Probaj da zaista i pročitaš ono o čemu je reč, pre nego što počneš da skačeš u oči.
Ne ograničava se struja koju potrošač vuče tako što staviš ispravljač koji može da dâ manju struju, zaboga. Tako će ili napon da padne, ili će ispravljač da izgori, ili i jedno i drugo.

A iz iskustva iz jednog uporednog testa kamerica od pre nekoliko godina sećam se da su se mnoge kamere grejale i da su mnoge sasvim lepo radile na 9 volti umesto 12.

Treće, čovek kaže da mi se sa ispravljačem od jednog ampera kamera previše grejala (ili je to zaista previše, ili je to možda i normalno). Stekao sam utisak da taj ispravljač nije fabrički, ili bar on ne koristi fabrički, nego koristi ispravljač za slabiju struju misleći da je time rešio problem. E pa nije!

I lepo sam mu rekao da proba drugi primerak tamo gde je kupio kameru da bi se utvrdilo da li se i ona jako greje. Ako se isto greje, velika je verovatnoća da tako i treba, pa mu ostaje ili da se s tim pomiri, ili da stavi ispravljač za manji napon, kao što sam mu i napisao. Ako pak utvrdi da je njegov primerak neispravan - super, rešio je problem.

Ja pišem onako dugačke poruke kao što je ona od juče da bih bio siguran da sam pomenuo sve mogućnosti i da bih bio potpuno jasan. Ako je to nekom dosadno da čita i onda izvodi pogrešne zaključke jer nije sve pročitao, žao mi je, to nije moj problem.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2009, 23:29   #6
Teva
Starosedelac
 
Član od: 23.2.2006.
Lokacija: Tamo gde su kuće od čokolade i prozori od marmelade....
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 301 puta na 171 poruka
Određen forumom Re: Problem oko kamere za video nadzor

Kupio si fus kameru... E sad, zavisi od srece kolko ce dugo raditi... Kartica sa tim nema veze... Inace slazem se za GeoVision oni su broj 1, u tom polju...tj. DVR kartica... A sto se tice kompletnog video nadzora tu je prvi Sony sa svojim IP sistemom... Da se vratim na pricu...

U principu, ti moze da pokusas sa obaranjem napona... Ali opet to ti ne garantuje funkcionalnost kamere kao i to da ce ostati "cool"... Moj savet ti je da tu kamericu lepo bacis... I da pazaris neku od socijalnih kamera proizvodjaca tipa AV Tech ili slicno... Kamerice su oko 50tak evra a mogu da se nadju i za manje... I lepo imas i podrsku sve... I radice mnooogo bolje od gore pomenute...

I reci mi molim te koliko si platio kamericu... Pico2000 je oko 20tak evra...
Teva je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2009, 11:24   #7
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Problem oko kamere za video nadzor

Slazem se Vojo. Ok!
Da predjemo na resavanje problema. Imam i ja kamerice i griju se solidno. Mislim da se zovu AVR ,ali me mrzi da buljim ispod nastrecice jer su postavljene poprilicno visoko. Znam kad sam ih podesavao panoramu, bile su ukljucene i postojala je nekakva toplota na njima. Covek zbog zapaljivih materijala koje drzi u skladistu se boji da ne dodje do neke havarije. Zato sam rekao da kupi kucista za njih da bi ih izolovao. Ta kucista nisu skupa, naprotiv skoro za DZ. Postoje kucista i sa grijacima ali mu to ne treba posto je prostor za nadgledanje zatvoren.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2009, 18:51   #8
Teva
Starosedelac
 
Član od: 23.2.2006.
Lokacija: Tamo gde su kuće od čokolade i prozori od marmelade....
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 301 puta na 171 poruka
Određen forumom Re: Problem oko kamere za video nadzor

a kuciste sa ladjenjem???
Teva je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2010, 1:00   #9
klasurka
Novi član
 
Član od: 14.3.2010.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem oko kamere za video nadzor

Ako može jedno pitanje,imam karticu GeoVision 650 sa bnc ulazima za kamere na kompu i kameru JVC TK-C720E,koji drajver ili softver mi treba i gde ga pronaći da bi to funkcionisalo ako može a kompjuter nije baš nešto posebno?Ako neko zna.Hvala.
klasurka je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.4.2010, 23:21   #10
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Problem oko kamere za video nadzor

Citat:
klasurka kaže: Pregled poruke
Ako može jedno pitanje,imam karticu GeoVision 650 sa bnc ulazima za kamere na kompu i kameru JVC TK-C720E,koji drajver ili softver mi treba i gde ga pronaći da bi to funkcionisalo ako može a kompjuter nije baš nešto posebno?Ako neko zna.Hvala.
Na sajtu Prestigia, mislim sad na brzinu ne mogu da se setim. Jer ova firma GeoVision se valjda utopila kod njih.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.7.2010, 18:55   #11
Pinstripe
Veteran
 
Član od: 17.3.2009.
Poruke: 1.049
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 182 puta na 175 poruka
Određen forumom Re: Problem oko kamere za video nadzor

ja imam jedan problem oko geovision gv 800, tacnije software.

rekoh bolje da pitam ovde nego da otvaram novu temu

posto sam postavio motion detection, pri svakom pokretu prvih recimo 2-3 sekunde mnogo mi ubrzano snima i tek posle te 2,3,4 sekunde mi se normalizuje snimak.

zna li neko sta i gde da namestim u podesavanjima??

HVALA UNAPRED!!!!

Poslednja ispravka: Pinstripe (17.7.2010 u 22:49)
Pinstripe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.1.2011, 20:56   #12
petar9691
Novi član
 
Član od: 3.1.2011.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem oko kamere za video nadzor

ja sam nov ali imam problem sa neznanjem zica koje se nalaze na kamerama koje trebam da vežem sa geovision karticom kamera ima žice crvenu crnu žutu i belu da li neko može da mi pomogne oko toga šta je šta od ovih žica jer su sve presečene prilikom renoviranja objekta gde se iste nalaze. hvala Petar
petar9691 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2011, 22:33   #13
Kavalir
Novi član
 
Član od: 16.1.2011.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem oko kamere za video nadzor

E pozdrav ljudi.... Tek sam se uclanio na ovaj forum, pa ne mogu najbolje jos uvek da se snadjem gdje da postavim pitanje...
Ono sto mene zanima je sledece...
Otvorio sam poslovni prostor koji je daleko od kuce oko 30ak metara vazdusnom linijom i nema prepreka. U kuci sam vec napravio wireless mrezu koja radi odlicno... Sad bih hteo da u tom prostoru postavim video kameru kako bih mogao iz kuce da pratim sta se desava. Ono sto me zanima je da li neko moze da mi da predlog kako bih to mogao da uradim?! Moja ideja je da tu kameru povezem na racunara u prostoru i da preko wireless-a pratim od kuce... Malo mi je ofucana fora, pa bi mi dobro dosao neki savet?!
Hvala unapred...
Kavalir je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.1.2011, 18:24   #14
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: Problem oko kamere za video nadzor

@Kavalir

Pod predpostavkom da imaš barem neki P4 računar sa barem 512 Rama i barem 80GB Hardom potrebno ti je još:

GV450 (SDVR-409 B) oko 50 Eura *
Kamere (TC 3051N) oko 60 Eura (po komadu, broj kamera ovisi o tvojim potrebama, **)
Kablovi i konektori po potrebi, oko 20 Eura
Wireless kartica oko 1500 Dinara

* Što se kartice tiče ona može biti i skuplja u koliko ti je na objektu potrebno više od 4 kamere.
** Što se kamera tiče narvno one mogu biti i skuplje i jeftinije u zavinosti od potreba

To ti je sve što ti je potrebno GV kartica podržava mrežni pristup tako da ti je to odprilike to što ti je potrebno.
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.1.2011, 3:25   #15
MasterCode
Novi član
 
Član od: 26.1.2011.
Lokacija: Bgd
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem oko kamere za video nadzor

@leblebija
Kamere, u proseku, trose od 300 do 500 mA. Problem sa grejanjem kamere je verovatno u tome sto je adapter, verovatno, loseg kvaliteta i nema dobro definisanu stabilizaciju napona. Najbolje je kupiti adapter koji je predvidjen za video kamere, tehnologije Choper, snage 1000mA. Grejanje ne bi trebalo da ima veze sa video karticom marke PICO 2000, mada je kartica krs. Proveri dobro da neka od zica nije u spoju + i -.
Pozdrav.

@Kavalir
Najjeftinija varijanta je:
50 metara samonoseceg UTP kabla, cena oko 3.500 din.,
napajanje za kameru oko 1.500 din - 1000 mA
i IP kamera megapikselna oko 15.000 din.
To povezes direktno na wireless router i gledas na svakom racunaru u mrezi, a uz odredjeni software mozes i da snimas na nekom od racunara.

@petar9691
Evo i tebi, Petre, odgovor :
crvena 12+, crna 12-, zuta video+, bela video-.
Ako ne radi, onda je crna i video-.

Poslednja ispravka: MasterCode (26.1.2011 u 3:34)
MasterCode je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.4.2011, 17:18   #16
Mimas
Novi član
 
Član od: 22.4.2011.
Lokacija: Vranje
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem oko kamere za video nadzor

Postovanje svima,
Nov sam ovde pa ne zamerite mi ako nesto pogresim.
Interesujem me za kucu,za spolja,planiram 4 kamere da ugradim.Pitanje je slededece: Da li to mogu sam da uradim to; da li da kupim karticu ili onaj uredjaj za snimanje i koja je oprema solidna i koliko bi me to kostalo sve.
Hvala ljudi unapred
Mimas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem oko video transfera Alek92 Aparati i oprema 0 10.2.2008 16:49
Video problem pomagajte Robert Video/TV softver 10 28.8.2006 10:56
Problem sa ASUS GeForce 5600 Video Suit alien Grafika 0 24.12.2005 1:17
problem sa video klipovima Cvrcak Video/TV softver 6 4.12.2005 0:05
Problem sa video fajlovima Aleksandar Video/TV softver 5 3.12.2005 23:50


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 7:47.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com