Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Foto i audio/video
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Foto i audio/video Fotoaparati, Televizori, MP3 i DVD/DivX plejeri...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 31.7.2006, 18:39   #1
tomicg
Novi član
 
Član od: 31.7.2006.
Poruke: 13
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Polovna,nepoznata Tv kartica

Dobio sam polovnu karticu koja je prikazana na slici:



E sad naravno problem je da nađem drajvere za nju.Ne znam ko je proizvodi a iz priloženog na slici zaista mi je teško da to zaključim.Možda je i neka no name.
Našao sam neke drajvere za taj čip i uspeo sam kao da isntaliram za TV i Audio capture ali za TV Tuner nikako.
Molim vas da ako neko zna o kojoj kartici je reč i koji drajveri trebaju za nju da mi pomogne.

Pošto se slabije vidi na njoj na ploči piše 878TV (rev.3e)
Na čipu piše Bt878KHF.
Na tuneru ono sitnije FI1216 Mk2/ph hm
Sv23 9918
tomicg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.7.2006, 20:37   #2
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Polovna,nepoznata Tv kartica

Bitno ti je da je tu Filips umesao prste.Salim se stvarno mi nije jasna.Izgleda da je novije generacije,Pokusaj kod filipsa da nadjes koga je sve podrzao u proizvodnji TV kartica.
PS.ima li jos koju upecatljivu oznaku na kartici?
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.7.2006, 21:25   #3
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Polovna,nepoznata Tv kartica

@Svi koji imaju problema tipa nemam pojma koju TV karticu imam.

Na adresi http://pvrhw.goldfish.org/bttv/bttv-gallery.html se može naći ogromna baza podataka sa slikama kako novijih TV kartica tako i fosila

Znači, za sve koji imaju problema sa identifikacijom svoje TV kartice, posetite ovu stranicu i odokativnom metodom procenite koja može da bude pa uporedite tehničke specifikacije.

Upozorenje: stranica je poprilično teška (ima par megabajta) ali je vredi sačuvati za kasnije jer je odlična.

Pozdrav

PS. Pretraži stranicu za sledećim modelom "Mentor TV Card" i mislim da je to poprilično to Uporedi još par modela ali ćeš ovako bar imati odakle da počneš.
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.8.2006, 7:05   #4
tomicg
Novi član
 
Član od: 31.7.2006.
Poruke: 13
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Polovna,nepoznata Tv kartica

Bio sam već na tom sajtu i gledao te kartice i još malo tražio i negde ukapirao da je to u osnovi Prolinkova kartica Pixelview 878 tv.Ali na samoj kartici nema ono PV nego samo 878tv i još rev.3e.Nailazio sam na revizije 3f i to sa PV oznakom ispred i 3d što je ta Mentorova što si ti video ali one imaju FM a moja nema a sa Prolinkovog sajta ne radi link za DL drivera za istu.Izgleda da je ta moja sa rev.3e za Australijsko tržište i pod nekom oznakom TV Excel što mi i nije baš pomoglo.
P.S.Nisam ni znao da postoji toliko vrsta tih kartica!

Da li može da se upotrebi nekako drajver sa druge kartice koja ima identičan tjuner pošto njegovu oznaku imam?
tomicg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.8.2006, 18:10   #5
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Polovna,nepoznata Tv kartica

Citat:
tomicg kaže:
Bio sam već na tom sajtu i gledao te kartice i još malo tražio i negde ukapirao da je to u osnovi Prolinkova kartica Pixelview 878 tv.Ali na samoj kartici nema ono PV nego samo 878tv i još rev.3e.Nailazio sam na revizije 3f i to sa PV oznakom ispred i 3d što je ta Mentorova što si ti video ali one imaju FM a moja nema a sa Prolinkovog sajta ne radi link za DL drivera za istu.Izgleda da je ta moja sa rev.3e za Australijsko tržište i pod nekom oznakom TV Excel što mi i nije baš pomoglo.
P.S.Nisam ni znao da postoji toliko vrsta tih kartica!

Da li može da se upotrebi nekako drajver sa druge kartice koja ima identičan tjuner pošto njegovu oznaku imam?
Ma tjuner nije bitan. U praksi skoro na svim karticama se nalazi Philipsov tjuner. Bitan je DAK ili analogno digitalni konverter. U ovom slucaju to je BT878 Conexant i za njega nadji drajvere. Probaj recimo od neke K World TV kartice Ili jednostavno googlaj sa nazivom koji sam ti dao.
BTW. Ja imam drajvere za taj DAK i Philipsov tjuner od stare K world kartice i naravno da ce ti drajveri pokrenuti karticu. Problem ti ostaje softver za gledanje i snimanje a tu je i resenje u Kris TV ili Fly TV ili Dscaler za gledanje.
Pozdrav!
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.8.2006, 18:34   #6
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Polovna,nepoznata Tv kartica

Originalni KWorld drajveri + nepoznata kartica = spremi se na brdo problema

Ako si već prinuđen da koristiš KWorld drajvere (mada sumnjam da će ti to u ovom slučaju srediti probleme) pokušaj da nađeš tweak-ovane drajvere za njega koji mogu da se nađu na netu. Ako ne budeš mogao da ih nađeš pošalji mi poruku na private pa ću ti poslati mailom.

Inače, ChrisTV ti je sasvim OK za gledanje TV programa osim ako nemaš običaj da radiš System Checkpoint Restore često ili menjaš vreme na satu jer je ovo najtvrdoglaviji program koji sam ikada imao prilike da koristim. Znači, u slučaju da pomeriš vreme makar za jednu sekundu program prijavljuje da je došlo do pokušaja pokušaja "hakovanja" i ostaješ bez program za gledanje TV-a. Zato preporučujem Free varijantu DScaler-a. Jeste da ćeš se možda malo pomučiti dok nateraš to čudo ali vredi.

E sad jedno glupo pitanje. Ako ti je potrebna TV kartica zašto ne investiraš malo u neku novu (recimo dokazani jeftini a dobri stari Leadtek) a ovu tvoju pokloniš nekome i ispadneš čovek

Kao što kaže stara dobra romulanska izreka "Beware of a Romulan wearing gifts!"
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.8.2006, 21:19   #7
tomicg
Novi član
 
Član od: 31.7.2006.
Poruke: 13
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Polovna,nepoznata Tv kartica

Imam ja na kompu u kući ASUS-ovu TV karticu i ona naravno radi bez problema a što se softvera tiče probao sam ih mali milion i to mi nije problem.Ovu karticu sam uzeo u nekoj razmeni za komp u radnji ,neka dvojka. Meni je u osnovi trebala FM karta i ovo sam dobio kao TV/FM kartu ali tog FM nema.Ali ajde da je ne bacim a i ne volim da odustajem i..
Znači našao sam neke drajvere baš za taj dekoder i on mi je prvo instalirao BT Video capture(mislim da se tu negde udenulo i WDM) i audio ali Tuner neće.Probao sam još neke drajvere i kad sam se ponovo vratio na ovaj on je prihvatio i sad kao imam instaliran BT WDM TV tuner ili tako nešto ali nijedan softver ne može da nađe nijedan kanal a DScaler mi i dalje ne registruje Tuner.A možda ću na kraju ipak morati da odustanem.
Da ne otvaram novi post,u jedan jedini ISA slot na ploči sam udenuo FM Gemtek-ovu kartu ali mi Xp ne registruje inače provereno ispravan Hardware.
Da li je problem do XP-a ili kartice ili..
BTW. Ljudi hvala vam na pomoći ,svejedno.
tomicg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.8.2006, 21:51   #8
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Polovna,nepoznata Tv kartica

Citat:
tomicg kaže:
Imam ja na kompu u kući ASUS-ovu TV karticu i ona naravno radi bez problema a što se softvera tiče probao sam ih mali milion i to mi nije problem.Ovu karticu sam uzeo u nekoj razmeni za komp u radnji ,neka dvojka. Meni je u osnovi trebala FM karta i ovo sam dobio kao TV/FM kartu ali tog FM nema.Ali ajde da je ne bacim a i ne volim da odustajem i..
Znači našao sam neke drajvere baš za taj dekoder i on mi je prvo instalirao BT Video capture(mislim da se tu negde udenulo i WDM) i audio ali Tuner neće.Probao sam još neke drajvere i kad sam se ponovo vratio na ovaj on je prihvatio i sad kao imam instaliran BT WDM TV tuner ili tako nešto ali nijedan softver ne može da nađe nijedan kanal a DScaler mi i dalje ne registruje Tuner.A možda ću na kraju ipak morati da odustanem.
Da ne otvaram novi post,u jedan jedini ISA slot na ploči sam udenuo FM Gemtek-ovu kartu ali mi Xp ne registruje inače provereno ispravan Hardware.
Da li je problem do XP-a ili kartice ili..
BTW. Ljudi hvala vam na pomoći ,svejedno.
Prvo proveri u device manageru da li pise WDM TV tuner PAL. Bez toga nista od prepoznavanja tjunera.
A za Kworld nisam mislio na ove 'Terminatore' vec na starije koje imam i ja od pre 4 godine.
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.8.2006, 22:13   #9
tomicg
Novi član
 
Član od: 31.7.2006.
Poruke: 13
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Polovna,nepoznata Tv kartica

Citat:
AstraLogos kaže:
Prvo proveri u device manageru da li pise WDM TV tuner PAL. Bez toga nista od prepoznavanja tjunera.
A za Kworld nisam mislio na ove 'Terminatore' vec na starije koje imam i ja od pre 4 godine.
Pa ajde pošalji mi taj drajver da probam a u pravu si za to PAL nisam ni obratio pažnju.Ustvari ,čekaj, pa ni kod ove ASUS-ove mi ne piše PAL čak šta više pri konfiguraciji iste mogu da biram.Ali ako su te silne revizije za različita tržišta urađene baš zbog toga..A koji je sistem u Australiji?
tomicg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.8.2006, 23:13   #10
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Polovna,nepoznata Tv kartica

Citat:
Da ne otvaram novi post,u jedan jedini ISA slot na ploči sam udenuo FM Gemtek-ovu kartu
Jesi li ti to rekao ISA slot

Pa zar tako nešto još uvek postoji, hoću reći koristi???
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2006, 5:44   #11
tomicg
Novi član
 
Član od: 31.7.2006.
Poruke: 13
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Polovna,nepoznata Tv kartica

Citat:
holodoc kaže:
Jesi li ti to rekao ISA slot

Pa zar tako nešto još uvek postoji, hoću reći koristi???
Pa rekao sam da se radi o PII(450MHz).I na toj ploči postoje 3 PCI i jedan ISA slot.Nema čak ni AGP ali je grafička integrisana,mislim 4MB, i dok je bio kod klinaca pičio je filmove bez problema
tomicg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2006, 7:58   #12
Bond_007
Veteran
 
Član od: 15.6.2006.
Lokacija: CRW file
Poruke: 734
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 73 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Polovna,nepoznata Tv kartica

to bt878 na cipu znaci da kartica koristi cipset iz koneksantove bt878 familije (kao i sve TV kartice nizeg i srednjeg ranga u zadnjih desetak godina.
philips je tjuner.
kartica je pretpostavljam stara.

postoje razni univerzalni drajveri za TV kartice bazirane na bt878
Bond_007 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2006, 21:00   #13
tomicg
Novi član
 
Član od: 31.7.2006.
Poruke: 13
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Polovna,nepoznata Tv kartica

Citat:
Bond_007 kaže:
to bt878 na cipu znaci da kartica koristi cipset iz koneksantove bt878 familije (kao i sve TV kartice nizeg i srednjeg ranga u zadnjih desetak godina.
philips je tjuner.
kartica je pretpostavljam stara.

postoje razni univerzalni drajveri za TV kartice bazirane na bt878
Sve ja to znam ali mi ništa ne pomaže.Ni ti univerzalni drajveri ni gomila koje sam probao.Izgleda da ću morati da odustanem od nje.
tomicg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2006, 1:20   #14
marxo
Član
 
Član od: 23.7.2006.
Lokacija: Kikinda - WPC.HQ
Poruke: 321
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 39 puta na 27 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku marxo Slanje poruke preko MSN-a korisniku marxo Slanje poruke preko Yahooa korisniku marxo
Određen forumom Re: Polovna,nepoznata Tv kartica

Mislim da sam ti nashao drajvere za karticu hehe...

http://prdownloads.sourceforge.net/b...8.zip?download
marxo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.8.2006, 21:21   #15
tomicg
Novi član
 
Član od: 31.7.2006.
Poruke: 13
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Polovna,nepoznata Tv kartica

Evo da kažem da nisam našao koja je kartica u pitanju.Instalirao sam btwdmdrvinstaller5.3.8 ali ništa nije pomoglo i jedino sa DScalerom radi kada ručno podesim tuner(Philips Pal) i kao card PlayTv Pro jer tako jedino dobijam zvuk .A ja i ne tražim više.
tomicg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.8.2006, 12:42   #16
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Polovna,nepoznata Tv kartica

Citat:
Bond_007 kaže:
to bt878 na cipu znaci da kartica koristi cipset iz koneksantove bt878 familije (kao i sve TV kartice nizeg i srednjeg ranga u zadnjih desetak godina.
philips je tjuner.
kartica je pretpostavljam stara.

postoje razni univerzalni drajveri za TV kartice bazirane na bt878
Ovo apsolutno nije tacno. Na forumu uglavnom govorimo o TV karticama a ne o profi karticama za obradu video materijala koji se koristi u studijske svrhe i kosta cetvorocifrenu brojku.
Inace Conexsantov bt 838 I KASNIJE NOVIJI 878 I 878 FUZION iznedrili su mnogo dobrih TV kartica. Iako je 8 bitni converter ( sto je vec zastarelo ) Leadtek ga ugradjuje u svoju Win Fast PVR 2000 sa hardwerskim MPEG2 enkoderom.
A pre desetak godina to je bio najbolji conexsantov DAC i ostace. Imam Leadtekov Expert sa 10 bitnim CX Conexsantovim DAC-om i ne moze se reci da je razlika izmedju 8 i 10 bitnih toliko revolucionarna da treba obavezno menjati karticu. Mnogo toga zavisi od kvaliteta PCB-a i pasivnih elemenata i njihovog kvaliteta. Naravno i od ugradjenog tjunera i njegove osetljivosti. Kada imas jak i cist izvor signala tesko ces prepoznati da li je konverziju radio 8 bitni ili 10 bitni DAC. Eto ti slucaj sa ATI teatrix 12 bitnim converterom i problema sa softverskom podrskom. ATI sve nesto obecava u smislu popravke aplikacije a ljudi i dalje se pate.
To nije bio slucaj sa bt878 i zato je tako masovno bio eksploatisan od raznih proizvodjaca pa je jedan od razloga sto ga i danas ugradjuju u TV kartice!
Pozdrav!
BTW. Ipak sam bio u pravu da treba detekcija tjunera Philips PAL da bi kartica proradila.
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.8.2006, 16:38   #17
dbaja
Veteran
 
Avatar korisnika dbaja
 
Član od: 4.12.2005.
Poruke: 1.180
Zahvalnice: 50
Zahvaljeno 214 puta na 130 poruka
Određen forumom Re: Polovna,nepoznata Tv kartica

Citat:
tomicg kaže:
Evo da kažem da nisam našao koja je kartica u pitanju.Instalirao sam btwdmdrvinstaller5.3.8 ali ništa nije pomoglo i jedino sa DScalerom radi kada ručno podesim tuner(Philips Pal) i kao card PlayTv Pro jer tako jedino dobijam zvuk .A ja i ne tražim više.
A čekaj, da nema sa druge strane kartice natpis sa imenom proizvođača i modela kartice? Nekako mi je čudno da to nije naštampano na njoj (nisam do sada viđao takve TV karte).
dbaja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.8.2006, 0:55   #18
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Polovna,nepoznata Tv kartica

Citat:
dbaja kaže:
A čekaj, da nema sa druge strane kartice natpis sa imenom proizvođača i modela kartice? Nekako mi je čudno da to nije naštampano na njoj (nisam do sada viđao takve TV karte).
I mene to isto cudi druze. U nekim slucajevima ovde na forumu imali smo i naziv porizvodjaca a na oficijalnom sajtu nista od drajvera i aplikacije.
Danas i kurta i murta rade TV kartice pa se mnogi upecaju na nisku cenu umesto da uzmu renomiranog proizvodjaca i ne brinu za softversku podrsku.
Bar da pitaju za misljenje pre kupovine ili da procitaju postove, ne bi radila navlakusa.
Pozdrav!
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.8.2006, 7:35   #19
tomicg
Novi član
 
Član od: 31.7.2006.
Poruke: 13
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Polovna,nepoznata Tv kartica

Ma ova kartica je stara bar 4-5 godina.Nema oznaku proizvođača,inače zašto bih uopšte i postavljao temu.Ima oznaku 878TV rev.3e kao što sam napisao i sve to negde govori da je to u osnovi Prolinkova(mislim) PixelView kartica ali nije baš ona jer bi ispred stajalo PV.A i kod njihovih kartica ne postoji rev.3E već sam negde pročitao da je takva kartica za Australijsko tržište i to kao neke firme Tv(ili The) Excell.
Ko da sam Šerlok Holms.
A sve bih odmah rešio preko DScalera da me nije antena nešto zezala pa sam se nepotrebno patio.
tomicg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Narodna kartica todos Grafika 62 26.5.2006 22:53
DVB kartica? zhaki Šta da kupim? 7 23.3.2006 23:08
Vrijedi li ova graficka kartica cemu? sasha vukelic ŠDK - Grafika 11 23.12.2005 14:53


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 5:43.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com