Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Prenosni računari
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

ŠDK - Prenosni računari Saveti u vezi sa kupovinom PDA, notebook, laptop i ostalih prenosnih računara

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 8.12.2005, 23:46   #1
G.G.
Član
 
Član od: 16.10.2005.
Poruke: 86
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Laptop za 700 €

Sta uzeti za max 700 jura?
U taj cenovni rang spadaju jedino masine od proizvodjaca poput Asusa, Acera, Fujitsu Siemens itd.
Interesuje me kakvi su po pitanju pouzdanosti, to jest da li je bolje uzeti jedan takav nov, ili neki polovni od renomiranog proizvodjaca tipa Dell, HP, IBM.

Sta mislite o Asus A3500L?

Poslednja ispravka: G.G. (9.12.2005 u 0:21)
G.G. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.12.2005, 2:03   #2
Matija
Novi član
 
Član od: 8.12.2005.
Poruke: 16
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Laptop za 700 €

Nemam previse iskustva sa ovim stvarima, ali polako se interesujem za laptop racunare, zato sto mislim da ce upravo jedan laptop zameniti moj desktop racunar kada dodje vreme. Trenutno racunari pomenutog ranga ne pruzaju previse, ali ni ti nisi naveo sta ocekujes od njega. Office, internet, poneka stara igra ce super sljakati na pomenutim. Ukoliko mozes da dodas jos 100-200 evra mislim da mozes bolje da prodjes.
Pozdrav!
Matija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.12.2005, 3:10   #3
G.G.
Član
 
Član od: 16.10.2005.
Poruke: 86
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Laptop za 700 €

Citat:
Matija kaže:
Nemam previse iskustva sa ovim stvarima, ali polako se interesujem za laptop racunare, zato sto mislim da ce upravo jedan laptop zameniti moj desktop racunar kada dodje vreme. Trenutno racunari pomenutog ranga ne pruzaju previse, ali ni ti nisi naveo sta ocekujes od njega. Office, internet, poneka stara igra ce super sljakati na pomenutim. Ukoliko mozes da dodas jos 100-200 evra mislim da mozes bolje da prodjes.
Pozdrav!
Naravno da mogu bolje da prodjem, koliko para toliko muzike
ali i ovih 700 sam jedva skupio, sto ce reci da mi je budzet rastegnut do krajnih granica.
Koristio bih ga otprilike za sve osim za igre koje zahtevaju 3d akceleraciju.
G.G. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2005, 15:34   #4
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Laptop za 700 €

Evo ti jedan predlog a ti proceni.

Nemoj ni da pomišljaš da uzimaš polovne laptop računare a to važi posebno kada je naša zemlja u pitanju.

Veruj mi da sam probao dosta laptop računara jer je moj posao uglavnom zahtevao da imam mobilnu varijantu (teren itd.)

Kod polovnih računara (bez obzira što su to IBM-ovi, HP-ovi itd.) uvek postoji varijanta da su ga naši ljudi "eksploatisali", da je baterija pred izdisajem, da je rađena popravka nekog od delova, da napajanje nije originalno i da ne daje nazivne vrednosti napona i struje itd.

Ovako bar dobijaš garanciju za koju si siguran da može da ti kaže koga da hvataš za gušu kad nešto krene naopako. Može recimo da ti se desi da kod novog modela ne dobiješ 100% ispravnu bateriju i tada imaš pravo da je zameniš (dešavalo mi se kod nekih modela Tecre).

Razmisli dobro.
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2005, 14:56   #5
G.G.
Član
 
Član od: 16.10.2005.
Poruke: 86
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Laptop za 700 €

Citat:
holodoc kaže:
Evo ti jedan predlog a ti proceni.

Nemoj ni da pomišljaš da uzimaš polovne laptop računare a to važi posebno kada je naša zemlja u pitanju.

Veruj mi da sam probao dosta laptop računara jer je moj posao uglavnom zahtevao da imam mobilnu varijantu (teren itd.)

Kod polovnih računara (bez obzira što su to IBM-ovi, HP-ovi itd.) uvek postoji varijanta da su ga naši ljudi "eksploatisali", da je baterija pred izdisajem, da je rađena popravka nekog od delova, da napajanje nije originalno i da ne daje nazivne vrednosti napona i struje itd.

Ovako bar dobijaš garanciju za koju si siguran da može da ti kaže koga da hvataš za gušu kad nešto krene naopako. Može recimo da ti se desi da kod novog modela ne dobiješ 100% ispravnu bateriju i tada imaš pravo da je zameniš (dešavalo mi se kod nekih modela Tecre).

Razmisli dobro.
Hvala na savetima.

Kakvog su kvaliteta ovi jeftiniji kompjuteri - asus, fujitsu siemens, acer i slicni?
G.G. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2005, 15:09   #6
bojongo
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NBGD
Poruke: 400
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 12 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: Laptop za 700 €

Acer-ovi notebook-ovi predstavljaju oficijelne notebookove "scuderia Ferrari". Ferrari zna sta valja.
A jeftiniji notebookovi imaju malo stariju grafiku, manji hard, manje ram-a i obicno su bez DWD-RW vec imaju combo ili CD-RW. To ne znaci da ne valjaju, vec im hardware nije top-new. I da, neki imaju, neki ne instaliran originalan OS.

A da li je bolje novo ... Pa novo je novo !
bojongo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:12.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com