Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.2.2014, 14:46   #1
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Srpska carina- dika i ponos!!

Cisto da podelim svoje danasnje iskustvo, da vidite u kakvoj drzavi zivimo. Naime, pre dve-tri nedelje narucih sa TheHut.com koznu jaknu za 53 e (bila je 60 i kusur, pa sam iskoristio 15% popust vaucer), i evo danas je dosao postar na kapiju, medjutim trazi mi da platim 13000 dinara dazbine?? Pogledam ja, kad ono stoji neka napisana cena od 289 funti, iako na samoj kutiji lepo pise ko salje, koliko je kostalo..

Ispada da je carinik procenio da to nije prava cena (??), pa je lepo pogledao na amazon-u gde pise da kosta 289 funti (prodaje neki Dzoni, znaci fizicko lice, ali preko amazona), pa je to stavio kao osnovicu za placanje pdv-a (uvecanu za carinsku stopu od 10%). Ta jakna je na rasprodaji- na zvanicnom sajtu brenda stoji 130 funti, na jednom drugom sajtu 80, dok je na Hut-u bila prvo 120e, pa su je spustili na 63 zbog rasprodaje..

Ipada da cena koju sam platio PRAVNOM licu iz EU (pritom jednom od najvecih online shopping lanaca) ovim nasim dzukelama nista ne znaci, vec je bitno koliko traze neka fizicka lica na ebay-u i preko amazona (ni jedan on-line sajt ne drzi tu prvobitnu cenu), pa oni to lepo ponistavaju, rade sta zele, samo da uzmu pare. Naravno, nisam prihvatio, vec cu se lepo zaliti, ali evo nove zackoljice- zalba se placa 2000 dinara (bez obzira da li je prihvacena, ili ne) i postupak traje do dva meseca, sto znaci da postoji mogucnost da se paket vrati u Englesku..

Heh, a jakna mi treba da je nosim na krstenje bratanca- svoju staru sam poklonio, rekoh stize mi nova. Tako ti je to kad ne racunas na gluperde u drzavnoj upravi..

EDIT: Ipak se amazon poziva na neki online shop, ali u pitanju je samo jos jedan u nizu- zasto bi cena na tom sajtu bila reper, kada postoje mnogo poznatiji od njega, sa drugacijom cenom (medju njima je i The Hut). Jbt, ne mogu da nadjem logiku u ovome..

Poslednja ispravka: nameless1 (7.2.2014 u 15:37)
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2014, 15:41   #2
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Srpska carina- dika i ponos!!

i mene odraše za neke kineske čizme što sam mogo kod kineza da kupim za 2000 din..
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2014, 16:34   #3
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Srpska carina- dika i ponos!!

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
EDIT: Ipak se amazon poziva na neki online shop, ali u pitanju je samo jos jedan u nizu- zasto bi cena na tom sajtu bila reper, kada postoje mnogo poznatiji od njega, sa drugacijom cenom (medju njima je i The Hut). Jbt, ne mogu da nadjem logiku u ovome..
Nema tu logike, oni to procene, pa koliko ispadne. Zovi ih telefonom i priloži fakturu/račun gde se vidi koliko si platio, još bolje ako imaš na izvodu iz banke ili tako nešto
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2014, 16:57   #4
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.378
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 11.006 puta na 7.048 poruka
Određen forumom Re: Srpska carina- dika i ponos!!

A ne, ne. Štitimo domaću proizvodnju kožnih jakni Mislim da oni uglavnom rade po APP sistemu, tako da definitvno idi da ih cimaš.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2014, 17:29   #5
Filip89x
Starosedelac
 
Član od: 12.2.2012.
Lokacija: Berlin (D), Beograd (RS)
Poruke: 1.927
Zahvalnice: 2.834
Zahvaljeno 1.055 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: Srpska carina- dika i ponos!!

Klasican primer pakosti malog carinika ili zapecene carinice Imo slicnih problema, a cuo bezbroj. Zali se, naravno, al je smaranje pa je smarnaje.

Jel islo preko GPC BEOGRAD?
Filip89x je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2014, 20:49   #6
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Srpska carina- dika i ponos!!

Ma, nemam pojma! Do sada sam narucivao milion stvari sa net-a, ovo je prvi put da mi se ovako nesto desava. Inace mali update- zalba izgleda nije 2000 dinara, vec oko 350, a kada se zalba ulozi, paket ne bi smeo da se vraca nazad kod posiljaoca, iako je bili slucajeva gde se to desavalo..

Procedura je sledeca (informativno stivo za sve buduce zrtve)- Kao prvo, NIKADA ne primajte paket ako vam ne odgovara cena; dalje traziti izvod iz banke, odstampati mejl sa potvrdom o kupovini i slanju, screenshot sa sajta sa koga si pazario gde se vidi cena.. sve to lepo odstampati, spremiti, pa onda zovete carinika, ne rejdzujte (iako ste besni kao ris), on ce vam traziti da to posaljete, ili licno donesete, pa se sa tim dokazima (ako sve to prodje) paket ponovo vraca na carinjenje..

Javljam sutra sta se desilo, posto trebam da se cujem sa carinikom.
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2014, 21:05   #7
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Srpska carina- dika i ponos!!

Ma moralo bi biti ok, samo smireno
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2014, 14:56   #8
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Srpska carina- dika i ponos!!

Jbg, ja tek sad vidim da je u pitanju 13000 dinara, a prvo sam mislio da je 1300. E stvarno su onda pretjerali.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2014, 21:02   #9
mornar
Član
 
Član od: 7.10.2012.
Poruke: 154
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 17 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Srpska carina- dika i ponos!!

Cisto da znate, sve je to u vezi sa paypalom. Od kad je on krenuo, od tada je krenulo izdrkavanje na carini.

A taj sistem funkcionise TAKO sto cena zavisi od slobodne volje carine. Proverena informacija.
mornar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2014, 21:17   #10
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.724
Zahvalnice: 4.564
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Srpska carina- dika i ponos!!

Ubih se od smeha od zadnjih četiri posta, niste normalni! jbm mter, sve istina, a neko ko može nešto u naše ima da uradi je Qzma i Vesić!!!!
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2014, 21:48   #11
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: Srpska carina- dika i ponos!!

Separacija....
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2014, 3:20   #12
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Srpska carina- dika i ponos!!

Само да се надовежем на оно писмо - никад ништа са Телекомом, али озбиљно, док год је државна фирма! Пре бих остао без Интернета у 2014. години, него да морам код њих! Количина бахатости и безобразлука запослених (преко везе, наравно) је неописива и заиста није вредно труда.

2007/2008. имао сам пакет код њих, рачуни су ми били по 2500-3000 динара (сада су ми ~1000 и стварно ми буде жао пара понекад) а услугу не бих коментарисао. Но, скупо али квалитетно искуство! Зато немам ни iptv, иако ми се гледа Арена Спорт. Сопкаст или нешто слично и уживам.

А искуство аутора теме, хех.. Сад ми је драго што сам толико пута одустајао од наручивања и најситнијих ствари из иностранства, него се увек комбинујем са људима које познајем, а који су "преко", иако су многи имали нормалну услугу и ствари су им стизале. Ово је, заиста.. Земља трећег света, нема шта.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2014, 18:27   #13
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: Srpska carina- dika i ponos!!

Evo da iznesem i ja svoje utiske o našoj carini, i može se reći da su vrlo ok.

Poručio sam 3 sitnice iz Kine probe radi, poštp nisam imao predstavu šta da očekujem jer sam po netu pročitao razne stvari.

Cena je bila 19.99 Eura za sve tri stvari, za jednu apsolutno nikakve dažbine nisam platio (vrednost je bila oko 3 Eura). Poštar mi je doneo na kućnu adresu čak ni poštarinu našoj pošti nisam platio.

Dok su za druge dve stvari naplatili carinu (pdv) tako mi stoji na dokumentima koje sam dobio od carine. PDV na jedan paket je bila 135 a na drugi 135,50 Dinara. Takođe sam za tva dva paketa platio i 230 inara poštarinu našoj pošti što su mi i to doneli na kućnu adresu.

Sve u svemu nisam loše prošao, našoj državi sam za robu koju sam platio 20 Eura platio ukupnu 500 Dinar (PDV + Poštanski troškovi!)

Inače robu sam poručio 01.02.14 god, jedan paket (kovertu) sam dobio u ponedeljak a druge dve pošiljke sam dobio jutros. Da sve kompletna transakcija privede kraju trebalo je oko 30 Dana što je po meni prihvatljivo ako se uzme u obzir da je sam transport iz kine do srbije bio podpuno besplatan. Može i brže (sve za oko nedelju dana) ali bi onda troškovi transporta preko DHL-a bili između 50-100 Eura...
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2014, 11:22   #14
modd4fun
Član
 
Član od: 22.8.2013.
Poruke: 85
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 26 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: Srpska carina- dika i ponos!!

Evo da podelim sa vama svoja iskustva u vezi kupovine ili porudžbine iz inostranstva. Možda nekom pomogne ili urazumi. Većunu stvari znate i sami. Prvo iskustvo neprijatno ali sa srećnim epilogom imao sam pre 3 godine tokom organizovanja lokalnog lan-partya. Onako na slepo pošto smo poslednji put organizovali pokušali smo da dobijemo neki besplatan lan paket, reklamni i kontaktirali razne proizvođače komp. hardvera. Ladno su nas svi otresli sa cipele sem (neverovatno ali istinito) Thermaltakea. Poslali su nam paket u vrednosti od nekih 200 EUR besplatno. Koga zanima neka me kontaktira na pm poslaću link sa člankom i fotografijama da ne reklamiram sad svoju stranicu. Roba je stigla u NS na carinsku poštu i tražili su još toliko za dažbine. Radnica koju sam kontaktirao telefonom bila je izuzetno neprijatna pa sam insistirao da mi da šefa i javio se tj. javila se šefica. Izuzetno prijatna žena kojoj sam objasnio da je to poklon a ona mi reče da na paketu nema nikakve fakture. Da ne dužim neko od radnika fakturu je sklonio i svu potrebnu dokumentaciju na kojoj je pisala vrednost i gde je navedeno da je to poklon. Na moju sreću dovoljno je bilo da emailom pošaljem šefici ličnu izjavu gde pod puno mat. i kriv. odgovornošću tvrdim da je to paket namenjen u tu i tu svrhu itd. Malo sam još nakitio izjavu navodeći da je u pitanju multinacionalni skup što i jeste istina itd. Dakle uz mnogo nerviranja i zarađenu glavobolju koju sam smirio sa dva brufena uspeo sam da dobijem paket na kućnu adresu.

Drugi put kao da mi prvi nije bio dovoljan poručio sam iz USA YouRock Guitar - midi gitaru.
Našao sam je po izuzetno povoljnoj ceni od svega 90 USD. Bilo je leto i na god. odmoru u Srbiji bio je moj poznanik koji je kod sebe imao sve potrebne kartice i opet da ne dužim sa njegovog kompa na moju adresu poručili smo gitaru, čovek izvrio uplatu sa kartice a ja mu na ruke dao keš i posao rešen. Za neverovatnih 4 dana ako se dobro sećam paket je stigao i dobio sam telefonski poziv iz BG sa špedicije Fedex gde mi je rečeno sledeće: "Gospodine vaš paket je prispeo na aerodrom u BG i potrebno je da izvršite uplatu od 12.000 RSD". Ljudi osećaj ne mogu da vam opišem. Mislio sam da ću se onesvestiti. Sedeo sam na sotlici tog momenta, a imao sam osećaj da lebdim. Glava mi se malo nije raspala. Pitao sam dotičnu kako 12.000 da nije greška, da je to 110% na vrednost robe, a odgovoreno mi je da su to troškovi koje moram da platim, bez objašnjenja detaljnog i rečeno mi je da to košta toliko a svaki dan čekanja nakon 4 gratis dana platiću i ležarinu.

Dalje, telefonirao sam gde sam stigao. Pozvao pozananika koji radi na carinskoj ispostavi i dobijem odgovor da je to tako i ne mogu ništa. Zvao sam upravnicu car.ispostave na aerodromu opet izuzetno prijatna žena koja mi je doslovno rekla da je to takva situacija da mi ne može pomoći. Na kraju ponovo zovem špediciju i pitam zašto to nije poslato do NS-a i zamolim lepo da mi navedu šta tačno treba da platim. E pa ovako su mi rekli. U tih 12.000 RSD 2000 i nešto su troškovi njihovi neki špediterski, zatim slanje brzom poštom do moje kuće skoro 1000 RSD a ostalih 9000 su "ostali troškovi".

Skraćujem što više mogu... Iznerviran na krakju dana iz očaja u 22.00 pošaljem email Fedexu u USA gde ih u prve dve rečenice nahvalim: "Svaka čast, paket brzo stigao itd. Ali ja više nikada neću koristiti vaše usluge niti ću vas bilo kome preporučiti zato i zato" - napišem ono sve gore i navedem kako ne mogu da verujem da oni ne znaju koji su troškovi njihove ispostave u Srbiji pošto sam video na sajtu da se ograđuju od ostalih troškova ali carinskih ne špediterskih. Napišem im i da ovi naši nisu naveli šta terba da platim, po teretu, po veličini šta li? U 02.00 dobije email iz USA uz izvinjenje i da će videti šta mogu da urade i da mi pomognu koliko god budu mogli. U 06.00 pre radnog vremena zove me dana iz Fedexa BG i kaže cinično: "Gospodine vaš dragoceni paket je ocarinjen platićete 4.600 RSD"? Pazite sada me pita i kao da li se slažem da platim brzu poštu. Naravno da sam se složio i platio. Tako ljudi što se mene tiče tad ko zna kad iz Srbije robu iz inostranstva. Od tada poručio sam još nekoliko puta ali do Mađarske ali za to verovatno znate. Povremeno udavim prijatelja koji ima rođaku preko i tako izregulišem.

Može se izboriti za svoje pravo ali to tako teško ide i košta toliko živaca, da nije vredno zdravlja. Dan danas kad uzmem u ruke midi gitaru prođe me jeza kad se setim.

Za kraj samo još jedan detalj. Paket sa gitarom prošao je ceo svet od USA preko Francuske i Mađarske a da nije bio otvaran. Na njemu su nalepnice koje svedoče da je prilikom svakog utovara i istovara bio skeniran. Kod nas je naravno otvoren BRICOM verovatno i to tupom pošto je najlon bio iskidan i morali su malo da se ugrade. Uzeli su mi komplet nalepnica koji sam dobio uz gitaru a koji je naveden na fakturi. Aj izeš nalepnice, sceća da su ostavili USB kabel, kaiš, trzalice i eki ukrasni plakat za klinku.

Izvinjavam se na predugom komentaru i greškama u tekstu.
modd4fun je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2014, 11:59   #15
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Srpska carina- dika i ponos!!

Pročitao sam tvoj post i moram reći tebi, a i drugima, da znate da kada roba stiže preko privatnih kurirskih kompanija (FedEx, TNT, DHL, UPS, USPS), onda se obavezno plaća i "špedicija". Dakle, uz carinu i PDV, oni će nakalemiti i dodatne troškove od par desetina evra, koji mogu rasti ako je paket velik i težak.

Zato ja izbjegavam privatne kurirske kompanije (na lokalnim forumima sam pročitao za njihove skupe "špedicije") i izbjegavam naručivati iole vredniju i/ili kabastiju robu jer bi teško prošlo jeftino pored divljaka na carini, a da ne govorim o eventualnim oštećenjima.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2014, 12:20   #16
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Srpska carina- dika i ponos!!

Citat:
Prief Lirator kaže: Pregled poruke
Pročitao sam tvoj post i moram reći tebi, a i drugima, da znate da kada roba stiže preko privatnih kurirskih kompanija (FedEx, TNT, DHL, UPS, USPS), onda se obavezno plaća i "špedicija". Dakle, uz carinu i PDV, oni će nakalemiti i dodatne troškove od par desetina evra, koji mogu rasti ako je paket velik i težak.
Nema špedicije preko USPS-a, jer paketi idu preko naše pošte.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2014, 12:22   #17
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Srpska carina- dika i ponos!!

Izvinjavam se, nisam znao za taj izuzetak.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2014, 12:28   #18
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Srpska carina- dika i ponos!!

@Laskaris

U susednim zemljama, po ugledu na EU (vidim sada da u Nemackoj to nije slucaj, ali u Engleskoj, odakle vecina nas narucuje jeste), na posiljke vrednosti do 150 evra se ne placa carina, vec su oslobodjene, zato sto se smatra da su posiljke ove vrednosti uglavnom za licnu upotrebu. Ovi nasi ti udare prvo carinu 10% (ako prelazi 50e), pa na tu uvecanu osnovicu onda opale izuzetno visok pdv od 20%, i ti bi to radije placao?

Poslednja ispravka: nameless1 (19.3.2014 u 13:48)
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2014, 13:04   #19
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.229
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.204 puta na 934 poruka
Određen forumom Re: Srpska carina- dika i ponos!!

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
@Laskaris

U susednim zemljama, po ugledu na EU (vidim sada da u Nemackoj to nije slucaj, ali u Engleskoj, odakle vecina nas narucuje jeste), na posiljke vrednosti do 150 evra se ne placa nikakav porez, carina, vec su oslobodjene, zato sto se smatra da su posiljke ove vrednosti uglavnom za licnu upotrebu. Ovi nasi ti udare prvo carinu 10% (ako prelazi 50e), pa na tu uvecanu osnovicu onda opale izuzetno visok pdv od 20%, i ti bi to radije placao?
Na uvoznu robu placas samo carinu a ne PDV. PDV placas drzavi gde si robu kupio ako ces je tu i koristiti. I za najobicniju cackalicu koju kupis u Engleskoj placas PDV ako ces u toj zemlji da cackas zube (veoma licna upotreba, pao mi je na pamet i toalet papir jos ali hajde da ne preterujemo) . Ako ti roba stize iz, recimo Engleske, ti mozes da trazis povracaj PDV na nasoj granici ali placas nasoj drzavi carinu (ako je roba podlozna carinjenju naravno). E sad, kako procedura izgleda sa kupovinom/ slanjem iz Engleske ne znam ali ne bi trebalo da ti je PDV (engl VAT, value added tax) uracunat u cenu. To je, cini mi se, to sto ti pises o robi do 150 eur "za licnu upotrebu". S obzirom da ces robu koristiti u Srbiji nalazim da je sasvim posteno da platis carinu Srbiji ako vec ne platis VAT Engleskoj. Zamisli da je moguce da ne platis ni carinu ni VAT tj PDV zemlje iz koje stize roba? Pa covece, niko zivi ne bi kupovao u svojoj zemlji vec bi svi kupovali preko neta bez PDV zemlje u kojoj kupuju i gledali da zaj*bu carinike. Verovatno mislis da je to sasvim u redu? Milion puta pre bih Srbiji platio carinu gde mi porodica zivi i tako pomogao i njih i svoj narod nego Engleskoj i Nemackoj njihov PDV ako ne moram. Samo bih zamolio da ne krene pros*ravanje o korumpiranoj drzavi, lopovima na vlasti i sl. To nije nikakvo opravdanje bez obzira sto i sam nemam dobro misljenje o funkcionisanju Srbije.

Poslednja ispravka: Laskaris (19.3.2014 u 13:15)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2014, 14:24   #20
modd4fun
Član
 
Član od: 22.8.2013.
Poruke: 85
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 26 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: Srpska carina- dika i ponos!!

Citat:
Prief Lirator kaže: Pregled poruke
Pročitao sam tvoj post i moram reći tebi, a i drugima, da znate da kada roba stiže preko privatnih kurirskih kompanija (FedEx, TNT, DHL, UPS, USPS), onda se obavezno plaća i "špedicija". Dakle, uz carinu i PDV, oni će nakalemiti i dodatne troškove od par desetina evra, koji mogu rasti ako je paket velik i težak.

Zato ja izbjegavam privatne kurirske kompanije (na lokalnim forumima sam pročitao za njihove skupe "špedicije") i izbjegavam naručivati iole vredniju i/ili kabastiju robu jer bi teško prošlo jeftino pored divljaka na carini, a da ne govorim o eventualnim oštećenjima.

Slažem se sa tobom u potpunosti. Ja sam na žalost midi gitaru samo tako mogao poručiti pošto je prodavac radio sa Fedexom, a i tada nisu svi vršili isporuku tehnike za ovaj naš kraj. Što se ozbiljnosti i profesionalizma tiče razlika između naših predstavnika i stranih je katastrofalna. No svaka škola se plaća.
modd4fun je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Office 2013 i srpska ćirilica ljubs Aplikativni softver 6 6.1.2014 13:17
Carina za Grafičku Tablu iz Kine zakimon Brbljaonica 4 28.8.2013 23:24
Predstavljena Srpska naučna televizija ZoNi Brbljaonica 34 30.9.2012 1:20
Kupovina iz Amerike, carina, DHL i posta lukababic Brbljaonica 9 3.12.2011 20:18
Srpska carina i mobilni telefon Markob Brbljaonica 8 13.7.2011 22:33


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:35.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com