Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Zvuk na računaru

Zvuk na računaru Zvučne karte, zvučnici, slušalice...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.8.2019, 22:48   #181
Akumu
Veteran
 
Član od: 3.1.2006.
Poruke: 817
Zahvalnice: 285
Zahvaljeno 209 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

Glavna namena mi je baš korišćenje sa slušalicama.
Akumu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2019, 1:13   #182
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Pristupačni USB DAC-ovi

Ne verujem da ima bilo šta bolje od X6 do te cene. Mada zavisi koliko su zahtevne slušalice u pitanju i Dragonfly Black ima mini pojačalo za slušalice ali mislim da nema puno snage. Sa slušalicama koje ne traže puno struje bi u teoriji mogao da zvuči bolje. Javljam čim stigne i isprobam ga.

Poslednja ispravka: Aibo (3.8.2019 u 1:24)
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2019, 15:23   #183
Akumu
Veteran
 
Član od: 3.1.2006.
Poruke: 817
Zahvalnice: 285
Zahvaljeno 209 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

Trenutno koristim Superlux HD681 Evo, ali planiram da kupim bolje za nekoliko meseci.
Akumu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2019, 15:08   #184
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 682
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Vau super, odlična cena. Naručio sam ga odmah, hvala za dojavu.

Ovih dana očekujem da mi stigne i FX Audio Tube-06, DAC + lampaško predpojačalo. Deluje zanimljivo. Cena mu je 90$ mada su mi ga ustvari poslali iz FX-a na test. Čekam ponedeljak da vidim da li će carina poverovati da je free.

http://www.szfxaudio.com/en/product/product-52-957.html
Nije stiglo ništa?
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2019, 15:44   #185
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

Cekamo da stigne i da ga okaci na oglas
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2019, 15:46   #186
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

Dragonfly narudžbina je i dalje "U obradi". Tako stoji od petka popodne.

Tube-06 je stigao... Fina sprava na prvu loptu, malo mekši i masniji zvuk u basu od npr. DAC-X6 (koji je detaljniji malo) mada sveukupno sasvim prijatan za slušanje. Ali ima tonske kontrole (meni najviše prija kad nijansu zavrnem i bas i visoke) i analogne ulaze pa ima svoje vrednosti. Takođe lepo svetli u mraku. Evo dve brzinske slike telefonom:

Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
Picard (7.8.2019)
Stara 7.8.2019, 15:58   #187
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

Da, lampe sigurno zanimljivo izgledaju u mraku!
Mada sam ja vise za svetla bez, jezim se od LED tastatura, miseva i ostalog, sve na kompu sto je imalo te opcije sam pogasio
Lampe su u socketu, moguce ih je menjati? Jel Ei jos uvek ima zivu proizvodnju lampi?
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2019, 17:45   #188
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

U socketu su i stižu razmontirane zbog bezbednijeg pakovanja. Koliko znam, ne proizvode se više lampe kod nas, ako se više išta proizvodi dole. Inače nemam nameru da isprobavam druge lampe, u to ludilo se još ne upuštam.

Inače se potpuno slažem za LED-ove raznih vrsta. Ja sam otvarao jednog miša i nekoliko ventilatora da im ručno isečem ledove jer nije moglo drugačije. Mada ove lampe iako velike svetle prilično meko i lepo (i devojci se sviđaju ). Više u oči upadaju opet ove dve led lampice napred (crvena da je uključen i zelena da pokaže koji je ulaz odabran).
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2019, 18:56   #189
Akumu
Veteran
 
Član od: 3.1.2006.
Poruke: 817
Zahvalnice: 285
Zahvaljeno 209 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

I ja sve gasim, mrzim sva ta svetlanca i jako me nervira to što na DS4 ne mogu da se ugase, a da umesto toga na ekranu stoji neki indikator statusa baterije.
Akumu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2019, 18:06   #190
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

Ako bi još neko da iskoristi akciju za Dragonfly Black zovite lično ili ih mejlujte. Pisao sam im da proverim i narudžbina sa sajta njima nije u sistemu uopšte, kažu menjali su servere ili tako nešto pa ne radi sve kako treba. Ali sad smo razrešili problem i stiže sutra.

Edit: Mimoišao sam se sa kurirom za malo... Moraću da čekam ponedeljak.

Poslednja ispravka: Aibo (9.8.2019 u 17:09)
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.8.2019, 19:09   #191
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

Stigao Black. Mnogo lepo i kvalitetno deluje u ruci. Nisam ga zasad probao sa slušalicama ali sam ga zakačio na pojačalo. Zvuk je OK - bas malo masniji i slabije kontrolisan pa hoće da ljulja na pesmama sa puno basa. Sredina i visoki dobri, čisti. DF Black zapravo zvuči vrlo slično FX Tube-06 ali ima još masniji bas i malo čistije, detaljnije visoke od njega pa zvuči nekako nabildanije. U principu može da se kaže da su ista klasa. Zavisno od pesme mi se nekada više svidi jedan a nekada više drugi. Ali DAC-X6 zvuči utegnutije i kontrolisanije od oba jer ima malo smireniji ali precizniji bas i malo smirenije visoke... po meni je najprirodnije izbalansiran i ja bih sebi njega odabrao pre ova druga dva.

DF bih gledao npr. ako je portabilnost bitna jer X6 baš i nije za šetanje sa laptopom i telefonom. A ovaj TUBE 06 samo kome su preamp funkcije bitne i ne koriste se slušalice pošto uopšte ne može da pokrene slušalice. Iako ima visok napon, očigledno da ima 0 struje i snage na izlazu - kad zakačim slušalice jedva da se čuju... prosto mora da se zakači na neko pojačalo.

A evo malo boljih slika od TUBE 06:





I klasika za kraj, YT video - https://youtu.be/CAgXrsk8r80
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
HSVstoned (29.8.2019), Picard (12.8.2019)
Stara 12.8.2019, 20:19   #192
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

Evo da odmah dodam nastavak. Dragonfly Black sa slušalicama radi odlično. Izgleda da su jako dobro izveli to pojačalo za slušalice (Dragonfly ga zapravo ima, kao što je i HRT microstreamer imao... a ne kao npr. SMSL Idea koja samo koristi izlaz iz DAC-a direktno).

Pre svega puca od snage, ispod 10% moram da držim volume na AKG K92 i Takstar Pro 82. Zvuk je vrlo detaljan ali još bitnije vrlo pun i moćan. Ima neki odsečan karakter i udar koji bi englezi nazvali kick ili slam, koji npr. čak ni DAC-X6 ne može da proizvede u jednakoj meri pa Black zvuči malo življe i napucanije. Ne mogu da prestanem da slušam Takstar Pro 82 sa njim upravo.

Dakle, ne bih ga uzimao kao desktop DAC za pojačalo i zvučnike jer ima boljih za slične pare... ali za slušalice mi je skinuo X6 sa trona, čista 10-ka.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
Akumu (18.10.2019), Picard (12.8.2019)
Stara 12.8.2019, 20:26   #193
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 682
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

Baš neobično, nisam do sada nigde čuo takav utisak o nekom DAC/headampu. A kada ti je povezan na pojačalo volume je na 100% i u plejeru i u Win-u?

Poslednja ispravka: Picard (12.8.2019 u 20:36)
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.8.2019, 20:54   #194
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

Tako je, na 100% su oba. Puštam u ekskluzivnom modu, bit-perfect, premošćavam sve obrade... I meni je zanimljivo. Mada, koliko se sećam tehnikalija, DF oseća impedansu na izlazu (pojačala su reda kilooma tj. ne vuku struju uopšte kada se na njih zakači) i shodno tome automatski aktivira čist line-out ili uključuje pojačalo za slušalice kada oseti nisku impedansu. Verovatno su samo izveli to pojačalo bolje od FX-a i za toliko ga pretekli kad se tako koristi.

Sad, daleko od toga da on ne valja kao DAC za line-out... po meni su nijanse na strani X6 a neko bi možda čak i drugačije mislio. Više sam hteo da kažem da ga ne bih preporučio za tu namenu jer za 90€ postoji Khadas koji kao čist DAC ima sam svoju klasu pa mislim da je prosto greh odabrati nešto drugo. Ali za slujke ili za neku mešanu upotrebu je Black baš fina spravica...
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.8.2019, 22:22   #195
Akumu
Veteran
 
Član od: 3.1.2006.
Poruke: 817
Zahvalnice: 285
Zahvaljeno 209 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

Dobre recenzije. Šta je na kraju preporuka za upotrebu sa slušalicama? Dragonfly?
Akumu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2019, 1:29   #196
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Pristupačni USB DAC-ovi

Da, pogotovo po trenutnoj ceni.

EDIT: Inicijalni plan je bio da samo probam i opišem DF pa ga prodam što pre uz minimalno gubitaka (možda kada više ne bude aktuelna akcija) ali on i Takstar Pro 82 daju ozbiljan zvuk. Izgleda da ću ga zadržati za sebe i naručiti adapter za USB-C da mogu da ga koristim sa telefonom. Mada mi ne pada na pamet da plaćam Dragonfly Tail, naći ću nešto kod kineza.

Poslednja ispravka: Aibo (13.8.2019 u 13:16)
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.8.2019, 13:08   #197
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

Zanimljivo da je čak i na AudioScienseReview na kraju bio oduševljen kako Black zvuči na slušalicama iako je imao pilično loša merenja na sve strane, a oni se tamo kunu u objektivna merenja. U principu, taj Audirect Beam sa kojim je bio na testu je po merenjima razbio Black (100x manja distorzija, dosta veći dinamički opseg pa čak i veća izmerena snaga pod opterećenjem) ali mu je Black svejedno zvučio mnogo bolje i moćnije:

Citat:
Compared to the Beam, the Audioquest Black was a revelation. With AKG K92 performance was superb with thundering bass that would rattle (nicely) the cups! Quite a satisfying experience . Experience using either HD-650 or HE-400i was respectable but of course, that thunder was no longer there. All in all, the Audioquest Dragonfly is far superior to Audirect Beam subjectively.
Nažalost isti čovek forsira ta merenja kao objektivno merilo kvaliteta a vrlo retko direktno poredi slušanjem. Da to češće radi možda bi shvatio koliko je besmisleno i dezinformativno ovo što radi.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.8.2019, 0:46   #198
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Zanimljivo da je čak i na AudioScienseReview na kraju bio oduševljen kako Black zvuči na slušalicama iako je imao pilično loša merenja na sve strane, a oni se tamo kunu u objektivna merenja. U principu, taj Audirect Beam sa kojim je bio na testu je po merenjima razbio Black (100x manja distorzija, dosta veći dinamički opseg pa čak i veća izmerena snaga pod opterećenjem) ali mu je Black svejedno zvučio mnogo bolje i moćnije:



Nažalost isti čovek forsira ta merenja kao objektivno merilo kvaliteta a vrlo retko direktno poredi slušanjem. Da to češće radi možda bi shvatio koliko je besmisleno i dezinformativno ovo što radi.
hehe slicna diskusija je bila i po pitanju x6 koji je takodje po merenjima tanji od modela sa kojim su ga uporedili (fiio e10k i topping d30).
https://www.audiosciencereview.com/f...iio-e10k.2097/
popljuvase ga negde bez i da ga poslusaju posteno.

zbog toga sam se dvoumio duze dal da uzmem x6 ali evo, sad ga imam vec nekoliko nedelja, primecujem razlike vise nego pre, definitivno cistiji od integruse cak i na z333 zvucnicima od 60e.

a super je sa isk-om hf-2010 uz malecke ali (meni) ipak bitne korekcije u eq. mozda je i meni trebalo malo privikavanja.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.8.2019, 15:20   #199
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

Taj forum je vrlo brzo postao prilično toksično mesto za svakog ko prenese subjektivni utisak koji se ne slaže sa njihovim merenjima. Malo sam postovao tamo, pokušavao u par navrata da objasnim da taj set merenja prostim test signalima pokriva samo mali delić realnog audio signala i njegove kompleksnosti... dok nisam skontao koji je to čoporativni mentalitet - većina ima izuzetno nizak nivo znanja i iskustva a visok nivo cinizma i agresivnosti da ismeje i izruga se svemu i svačemu. Pritom se šire po netu i prosipaju svoje (ne)znanje drugima.

Jedan drugi audio forum superbestaudiofriends je baš iz tog razloga dodao u pravilnik - A HEALTHY APPROACH TO MEASUREMENTS - A REBUKE TO THE MEASUREMENT EXTREMISTS. Pa ako nekog uopšte zanimaju audio merenja treba da pročita šta se u ovom linku kaže o THD i SINAD merenjima, koliko je to usko gledanje na široku temu. Dobro su tu potkačili i ASR i njegove fanatične članove, sa svakim pravom mogu da dodam.

Iskreno ne razumem šta pokretač foruma Amir pokušava i zašto truje mase ovim uskim i banalizovanim merenjima kao da su neko objektivno merilo kvaliteta... iako se često iz njegovih ličnih utisaka pokaže da to prosto nije tačno, kao kod Dragonfly-a. Pa evo i za X6 je na kraju rekao da jedva razlikuje zvuk od Toppinga D30 (što sam i ja ranije ovde pisao) i da mu sa slušalicama bez muke zvuči bolje od Fiio E10K.

Spoiler za citat:
Listening Test
I listened to the line output of the DAC-X6 against the Topping D30 through my Stax SRM-007t headphone amp driving their "Pro" headphones. Going through my playlist, I could not detect any obvious differences. But if I squinted enough, I thought the Topping sounded better. See the frequency response measurements for possible reason.

I then switched to headphone listening and comparing the DAC-X6 against Fiio E10K. Without level matching, the DAC-X6 easily pulls ahead. Even with level matching, the DAC-X6 sounded noticeably better with the Sennheiser HD-650. There was more bass, more clarity, etc.


Znači čovek jasno kaže da njemu to zvuči super, a po merenjima nikako ne bi smelo:

Spoiler za citat zašto ne bi smelo:
Summary
Measured performance of the FX-Audio DAC-X6 is rather disappointing. It loses to similarly priced Fiio E10K and by a larger margin to Topping D30.


I sad normalan čovek treba da se zapita - zašto onda uopšte praviš i guraš pod nos sve te grafike kad po tvom ličnom pisanju nisu indikativni za realan kvalitet? Ovi njegovi zombiji nažalost biraju da te slušne delove potpuno ignorišu, već se dive graficima i bez problema pljuju po odličnim uređajima jer se tamo neki dongle meri jednako dobro ili bolje.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
polarnimeda (16.8.2019)
Stara 15.8.2019, 22:07   #200
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

Napisao je jos i ovo:
Citat:
I then switched to headphone listening and comparing the DAC-X6 against Fiio E10K. Without level matching, the DAC-X6 easily pulls ahead. Even with level matching, the DAC-X6 sounded noticeably better with the Sennheiser HD-650. There was more bass, more clarity, etc.

Switching to Hifiman HE-400i headphones, most of the differences went away. After listening for a while, I could still hear some improvement from the DAC-X6 but clearly this is a less demanding headphone than the HD-650 is. It is also more comfortable to wear.
Koristim i X6 i E10k i veoma je tesko proceniti koji je zvucno bolji (pre svega mislim na koriscenje sa slusalicama).
Na osnovu mog iskustva sa M390/HD7/TR-90 (over-ear), CKX9/DT6 (in-ear) slusalicama nema ni govora da jedan uredjaj ''dere'' drugi. Na papiru X6 ima mocnije pojacalo ali je zapravo fabricki u low gain-u (130mW @32Ω dok se E10k prekidacem prebacuje u high gain/200mW @32Ω). Modovan X6 (dzamper mod) je sigurno dosta glasniji, preko 900mW @Ω ali to nisam probao jer nema potrebe.

Ono sto cujem je da X6 zvuce malo otvorenije, da ima malo vise ''vazduha'' u zvuku i da je separacija isntrumenata malo bolja, uz malo bolji soundstage u svim ''dimenzijama''. Ali isto tako kao da ima ''prljaviji'' zvuk, kao da je neka blaga sephia boja prisutna sa svim slusalicama koje koristim a i visoki zvuce pomalo nervozno na vecini slusalica. Mogu da garantujem da E10k ima cistiji zvuk (nizu izlaznu impedansu svakako), muzikalnije srednje, smirene i malo punije visoke i ono sto zovu ''more darker background''. Ukratko, E10k nudi prilicno cist zvuk ali uz taj neki ''intimate'' trip i manji soundstage (mada su pozicioniranje i separacija ok). X6 zvuci malo detaljnije (bas i prelaz high bas-srednji) a E10k opet nekako utegnutije, punije, muzikalnije uz najvecu razliku u srednjim i visokim.
E10k bass boost je lose resenje za sve slusalice koje same po sebi imaju previse naglasen bas, posebno ako se radi o mid i high bass ''grbama'' i ako generalno lose reaguju na EQ i takve boostove. Ali zato fino izbalansirane slusalice mogu da zvuce drugacije i izuzetno dobro uz taj hardverski boost (npr. HD7).

Ovo je u sustini razlog zasto sam zadrzao oba uredjaja, zadovoljan sam audio kvalitetom i mislim da su zvucno sasvim solidni a po izradi i funkcionalnosti odlicni i to za malo izdvojenog novca. Lako su prenosivi, kombinujem i bodem slusalice u zavisnosti sta slusam i kakav zvuk hocu da slusam.

Nisam cuo K3 ali mi na osnovu testova i utisaka deluje kao uredjaj koji bi mogao da zameni X6 i E10k, deluje kao da nudi sve prednosti X6/E10k ali u jednom, cak i malo boljem pakovanju, a nije preskup, kod nas je oko 13k din. Ali ipak mislim da cu zadrzati E10k zbog prenosivosti/malih dimenzijama i funkcionalnosti a da ce X6 zameniti SMSL M7 ili neka slicna sprava.

Poslednja ispravka: HSVstoned (16.8.2019 u 2:23)
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku HSVstoned na korisnoj poruci:
Mario Pavićević (17.8.2019), polarnimeda (16.8.2019)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:23.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com