Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Web razvoj
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Web razvoj Sve u vezi sa razvojem Internet sajtova: programi, dizajn, usluge hostinga, administracija...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.4.2015, 20:19   #1
miloscz87
Novi član
 
Član od: 1.3.2013.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Adwords i facebook

Hteo bih da reklamiram sajt preko adwords-a i facebook-a. Kakva su vasa iskustva. Zanima me koliko kosta cena po kliku i koliki je minimum koji mogu da uplatim. Hvala unapred...
miloscz87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2015, 21:03   #2
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Adwords i facebook

Citat:
miloscz87 kaže: Pregled poruke
Hteo bih da reklamiram sajt preko adwords-a i facebook-a. Kakva su vasa iskustva. Zanima me koliko kosta cena po kliku i koliki je minimum koji mogu da uplatim. Hvala unapred...
Cenu određuješ ti, tj. odrediš dnevni iznos koji želiš da potrošiš na promovisanje klikova (u slučaju Facebook-a lajkova). Za Facebook stranicu koja tek počinje sa reklamiranjem Facebook će pojesti u proseku nekih 10-20€ na dan mada opet to zavisi od kvaliteta isprojektovane kampanje. Recimo, ako reklamnu kampanju lansiraš sa potpuno pogrešnim parametrima i ciljnom publikom može se desiti da ona ne stigne do ljudi do kojih treba da stigne (kontekstno reklamiranje).

Adwords sa druge strane je pomalo prežvakana stvar tj. još uvek funkcioniše ali Google nekako sve više prebacuje akcenat na dinamički remarketing iz prostog razloga što sve više ljudi koristi Adblockere itd. U principu i ovde uložen novac zavisi od toga kako odradiš reklamnu kampanju. Kvalitetno odrađena kampanja može dosta da košta na dnevnom nivou tako da recimo nije ništa čudno da za nedelju dana potrošiš oko 50€ za sajt koji tek kreće da se promoviše.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2015, 22:23   #3
miloscz87
Novi član
 
Član od: 1.3.2013.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Adwords i facebook

Znam to za dnevni, mesecni.... budzet ali mene zanima koliko vam uzimaju po kliku. Ako postoje vise slicnih oglasa, vas klik ce kostati vise. E sad mene zanima koliko iznosi prosek za Srbiju. Od slucaja do slucaja. Vec sam se malo raspitivao i otprilike ide od 0.05 do 0.1. Ali mi treba malo veci uzorak...
miloscz87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kako optimizovati plugin za Facebook komentare? hallooo Web razvoj 0 23.10.2014 13:11
[Android] Facebook Messenger Notifikacije digitalis888 Programi za mobilne telefone 4 30.9.2014 6:07
Facebook i Twitter pluginovi zukov Web razvoj 4 11.3.2014 23:59
Facebook kupio WhatsApp ZoNi Internet tehnologije 12 23.2.2014 12:14
Facebook problem - Incorrect Email Super Mario otpaTci 1 6.12.2011 17:23


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:35.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com