Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Opisi, recenzije i testovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Opisi, recenzije i testovi Ovde šaljite sopstvene opise, recenzije i testove hardvera. Neka ono što ste poslali bude vaše autorsko delo - nemojte kopirati tuđe tekstove sa drugih sajtova i časopisa.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.8.2012, 18:11   #1
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom ZTE Skate

Pre desetak dana sam u VIP-u na pretplatu uzeo telefon iz naslova, u temi ću se potruditi da vam što bolje prenesem utiske koje sam stekao za ovih desetak dana koliko telefon imam.


VIP Pakovanje:

- ZTE SKate
- USB kabli
- USB punjač
- VIP Tračica za ključeve
- Žičane slušalice sa mikrofonom
- Uputstvo na 21 jezik među kojima nema Srpskog, Hrvackog, ni Bosanskog! (Meni lično uputsvo nije neophodno ali sam malo razočaran.)


Specifikacija:

General
2G Network GSM 900 / 1800 / 1900 3G Network HSDPA 900 / 2100
Announced 2011, February Status Available. Released 2011, September
Body Dimensions 125.9 x 67.8 x 10.4 mm Weight 120 g
Display Type TFT capacitive touchscreen, 16M colors Size 480 x 800 pixels, 4.3 inches (~217 ppi pixel density) Multitouch Yes
Sound Alert types Vibration; MP3, WAV ringtones Loudspeaker Yes 3.5mm jack Yes
Memory Card slot microSD, up to 32GB Internal 512 MB RAM
Data GPRS Yes EDGE Yes Speed HSDPA, HSUPA WLAN Wi-Fi 802.11 b/g, Wi-Fi hotspot Bluetooth Yes, v2.1 with A2DP, EDR USB Yes, microUSB v2.0
Camera Primary 5 MP, 2592 x 1944 pixels, autofocus, LED flash Features Geo-tagging Video Yes Secondary No Features
OS Android OS, v2.3 (Gingerbread)
CPU 800MHz
Sensors Accelerometer, proximity, compass
Messaging SMS(threaded view), MMS, Email, Push Email, IM
Browser WAP 2.0/xHTML, HTML
GPS Yes, with A-GPS support Java Yes, via Java MIDP emulator Colors Black -
SNS integration
- MP4/H.264/H.263 player
- MP3/WAV/eAAC+ player
- Google Search, Maps, Gmail
- YouTube, Google Talk, Picasa integration
- Organizer
- Voice memo
- Predictive text input
Battery Standard battery, Li-Ion 1400 mAh Stand-by Up to 288 h Talk time Up to 5 h

Specifikacija C/P ODAVDE.

Hardver:

Telefon je u osnovi monoblok, ispod ekrana se nalaze tri hardverska tastera, klik im nije i suviše tvrd. Sa gornje strane telefona se nalazi 3.5mm konektor za slušalice sa mikrofonom. Sa leve strane telefona se nalaze tasteri za pojačavanje/stišavanje zvuka. Sa desne strane se se nalazi OFF/ON taster kao i USB konektor koji služi kako za prenos podataka, tako i za punjenje telefona. Telefon fino leži u ruci, i njime se lako barata jednom rukom. Izrada telefona deluje OK, ali nebih smeo da se zakunem da bi preživeo pad iz ruke na pločice/asfalt/beton kao što je to slučaj recimo kod Nokije E51 koju koristim od početka 2008 pa sve do sad, i koja je preživela nekoliko takvih padova.

CPU:

Takt Procesora je na 800MHz, što je dovoljno da telefon i aplikacije rade glatko, takođe i video materijal u nižim rezolucijama radi ok, ali je tih 800MHz needovoljno da bi se na telefon reprodukovao video zapis u 720p rezoluciji ali o tome ću pisati malo detaljnije u nastavku.

Ekran:

U pitanju je multitač LCD ekran dijagonale 4.3" u rezoluciji 480x800 (~217 ppi). Kvalitet ekrana je dobar, ima solidan kontras i dobro osvetljenje, pa se i po veoma sunčanom danu može bez problema koristiti. Odaziv pri dodiru je dobar, mada sam primetio da ponekad zna da laguje, što se toga tiče neznam čemu da zahvalim, možda procesoru, a možda čak i ne tako dobrom softveru koji je u telefonu.

Poslednja ispravka: Freško (7.8.2012 u 0:33) Razlog: Sređivanje slovnih grešaka.
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2012, 23:40   #2
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: ZTE Skate

Zvuk:

Kada je zvuk u pitanju neznam odakle da počnem jer me je to kod ovog telefona najviše razočaralo. Pa hajdemo redom:

Ugrađeni zvučnik sa zadsnje strane telefona je ok, Solidne je jačine i ima sasvim solidnu jasnoću/čistoću zvuka. Takođe su i slušalice koje se dobijaju uz njega OK. Slušalica preko koje čujete sagovornika daje takođe veoma dobar kvalitet i čistoću zvuka. Ali zato je ugrađeni mirofon na ovom telefonu najverovatnije i najveće rzočarenje na ovom telefonu. Koga god da sam zvao ili ko je god zvao mene, svi su se redom žalili da me veoma loše čuju. E sad pomislio bi da je možda mikrofon defektan, ali telefon imaju i moja dva brata od strica kao i jedan njihov drugar i njih tojica su mi se takođe žalila na identičan problem. Imam blutut slušalicu kao i slušalice sa mirofonom koje sam dobio uz uređaj, ali sa njima nisam pokušavao da razgovaram, testiraću ovih dana pa ću da javim ima li razlike po tom pitanju.

Kamera:

Kamera 5MP sa integrisanim led blicem Zum je 1.6X. Slike su meni generalno ok, ali nebih da mnogo komentarišem kameru, slika govori više od 1000 reči . Inače video zapis nisam stigao da testiram to ću odraditi ovih dana.





OS:

Android Android OS, v2.3 (Gingerbread), nebih nešto previše hteo da komentarišem jer je u pitanju poprilično mator softver. I o njemu se već uglavnom sve zna. Ima sam želju da u telefon ubacim verziju 4.0.3 ali nisam uspeo da njađem stabilnu verziju, ili josšnjnje izašla ili ja nisam uspeo da je nađem. Sve u svemu nisam želeo da eksperimentišem sa nestabilnim verzijama.

Softver:

Softver na ovom telefonu je pomalo bagovit, par puta mi se desilo da se telefon uglupavio, takođe mi se par puta desilo da kad hoću da kucam poruku, tastatura jednostsavno neće da izađe i nemogu da kucam. I u slučaju zaglupljivanja kao i u slučaju kad tastatura nje htela da izađe od pomoći je bio reset telefona, Dugim držanjem on/off tastera.

Tastatura, što se tiče qwerty tastature kad radi, sasvim je ok kada je telefon u vodoravnom položaju i kada se tastatura raširi po širini tada je upotrebljiva, kada se telefon drži u vertikali tada je tastatura poprilično zbijena i ljudima sa malo većim prstima kao što sam ja tastatura je neupotrebljiva.

Multimedia, Što se tiče multimedijalnog dela telefona, ok je ako se uzme u obzir o kakvom se telefonu ovde radi. Softver koji je instaliran na telefon kada je ovaj segment u pitanju, softver pokriva puštanje audio fajlova MP3 isl, kao i Video formata poput AVI. Za reprodukciju poput DIVX, XVID isl, potrebno je instalirati neku od aplikacija sa marketa poput MX Playera. Probao sam i mobo video player kao i VPlayer, ali sa ova druga dva telefon nije uspeo da se izbori i dešavalo se dropovanje frejmova (kasnila slika - žurio ton). Inače mxplejer pušta DVIX format bez ikakvih anomalija, ali nisam useo da napravim da se telefon izbori sa 720p kvalitetom video zapisa.

Brauzer, Što se tiče brauzera koji je instaliran u telefon, brauzer je za prvu pomoć kao IE na Windowsu, dok se ne skine neki kvalitetniji brauzer sa marketa. Ja sam se lično odlučio za Dolphin Browser HD koji me je oduševo i toplo ga preporučujem svima da ga probaju.

Office, paket praktično ne postoji u telefonu kada ga dobijete od VIP-a, pa morate sami da se snađete, ja sam lično instalirao Adobe Reader, kao i OpenOffice document Reader, jer godinama unazad koristim OpenOffice na desktopu. Što se tiče otvaranja openoffice i PDF dokumenata to sve ide sasvim glatko i ok je što se tiče upotrebgljivosti.

Igre, To nisam testirao jer me to ne zanima.

Navigacija:

Navigacija na telefonu je za divno čudo veoma precizna, telfon ima instalirane Google mape. Pre par dana sam nabavio i IGO ali ga još uvek nisam instalirao jer mi je kartica samo 2GB još uvek nisam kupio veću. Oko 01. 09. bi trbao da idem za Švajcarsku, do tada ću uzeti veću karticu i instaliraći IGO pa ću vam reći kako se navigacija ponaša u realnim uslovima.

Wireless/Bluetooth, i transfer fajlova preko USB Kabla:

Vajerles u telefonu nije neko ludilo ali je sasvim upotreblji, bez ikakvog problema je u stanju da povuče 10 Megabita koliko imam trenutno na raspolaganju (Internet transfer). Što se tiče dometa nije šampion, ali nekih 10 Metara od rutera, kroz 3-4 zida je meni sasvim upotrebljivo. Nokia E51 koju sam ranije spomenuo u istim uslovima se kači i na 15 Metara razdaljine, ali je meni i 10 Metara sasvim upotreblivo. Blutut je u skladu sa standardom 2.1, i ponaša se uskladu sa tim. Fajl od 5.31MB sa kompa u telefon se prebaci za 1 Minut i 25 Sekundi. Što se tiče transfera fajlova preko USB-a tu se transfer zakuca na 2.51 Megabajta po sekundi i nemrda odatle bez obzira na veličinu fajla. situacija će se možda promeniti kada se stavi veća kartica, ali o tome ću vas obavestiti kada budem uzeo veću karticu.

Poslednja ispravka: Freško (7.8.2012 u 0:33) Razlog: Sređivanje slovnih grešaka.
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2012, 23:41   #3
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: ZTE Skate

Prostor za instalaciju aplikacija u telefon:

Ovde je ubedljivo najlošija strana ovog telefona. Telefon ima na raspolaganju 162MB prostora za instalacije aplikacija u telefon, neračunajući karticu. Kada ga dobijete od VIP-a na raspolaganju vam ostaje oko 35MB prostora. Što je ekstremno malo. Jeste da se većina aplikacija instalira na memorisku karticu. Ali koliko god se trudili da instalirate aplikacije na kartici ipak ostaju repovi koji se nalaze na tih 35MB koliko vam je na raspolaganju. Ja imam konkretno instalirano 13 aplikacija koje sam instalirao u telefon, i sve te aplikacije su instalirane na karticu, i imam slobodno 14MB i telefon mi prijavljuje da je prepunjen i da deinstaliram neke aplikacije.

Inače od aplikacija imam instalirano:
- Adobe Reader
- App 2 SD Pro
- Battery
- Blade Chaker
- Dolphin Browser + plagin za DropBox
- DropBox
- mobo Video player + kodeci
- MX Player + kodeci
- OpenOffice Document Reader
- Skype

To je to od aplikacija i apsolutno se sve nalaze instalirane na kartici i ja u telefono ima 14MB slobodnog prostora. Sve u svemu tužna tuga...

Baterija:


U telefonu se nalazi standardna baterija Li-Ion 1400 mAh. Mene je ona moram reći lično veoma iznenadila. Samo sa upaljenim GSM predajnikom, (ugašeni su 3G, Wireless kao i GPS) U tom scenariju baterija drži 4 dana sa po 20 minuta razgovora dnevno.

Kada je u konbinacijama kada su uz GSM uključeni i 3G i vajerles u zavsnosti koliko su dugo uključene te dve opcije baterija traje od 1-2 dana.

U varijanti kada su uz GSM bez gašenja uključeni 3G i GPS trajanje baterije se svodi na nekolio sati 4-6. Takav je slučaj kod mog barata. Manijak ne gasi ni 3G ni WIFI ni GPS i on puni telefon Minimum 2x za 12 sati, ako se uzme u obzir da je telefonu sa njegovim punjačem koji se dobije uz njega od 700mA/h potrebo da se napuni oko 2h, onda sami izucite zaključak koliko baterija traje kada je u telefonu sve uključeno i kada povrh svega imate još i gadžet za vremensku prognozu koji maltretira 3g ili wifi.

Zaključak:


Nebih da izvlačim ja zaključak procenite sami, kad telefon nebi imao tu manu u vidu malog mesta za instalaciju aplikacija sve bi bilo ok. A ovo što se tiče mikrofona stvarno neznam. želeo bi da čujem izkustva još nekog ko je telefon uzeo u vipu kao ja.

Poslednja ispravka: Freško (7.8.2012 u 0:34) Razlog: Sređivanje slovnih grešaka.
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Freško na korisnoj poruci:
altec.gs (9.8.2012), mp3lopov (15.8.2012), Stefan programer (24.3.2014), Strider (12.8.2012)
Stara 12.8.2012, 2:53   #4
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: ZTE Skate

UPDATE:

Instalirah Android 4.0.4 prema sledećem uputstvu sa YT.

Android 4.0.4 on ZTE Skate


Zasad mi se čini on! za par dana ću vam dati i malo detaljniji opis, za sad evo vam nekoliko skrinšotova kao mali tizer.

Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.8.2012, 9:21   #5
Strider
Veteran
 
Član od: 21.5.2012.
Lokacija: Kurbelwelle
Poruke: 820
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 165 puta na 145 poruka
Thumbs up Re: ZTE Skate

Da, ponekad se pokajem sto ga nisam uzeo... Uzeh Motorolu Fire XT - kvalitetnija izrada, ali softverska podrska... Sta da vam kazem kad je jos uvek nemoguce instalirati bilo kakav custom ROM, jer Motorola nije otkljucala bootloader -_-. ZTE je OK, a za detaljnost reviewa svaka cast
Strider je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.8.2012, 15:07   #6
Nutsbre@ker
Starosedelac
 
Član od: 17.6.2008.
Lokacija: Tamo gde internet pocinje
Poruke: 1.809
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 439 puta na 329 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Nutsbre@ker
Određen forumom Re: ZTE Skate

Mogu da potvrdim za los kvalitet mikrofona. Moja majka je uzela ovaj telefon, stim sto se kod nje desava nesto drugaciji ''problem''. Ponekad je cujem dobro ( skoro pa savrseno) a ponekad se cuje uzasno lose, toliko da je gotovo nista ne razumem. Osim toga telefon radi savrseno. Uzeo bih ga i ja ali sam vezan ugovorom za raspalu nokiju x-2 jos koji mesec.
Nutsbre@ker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.8.2012, 21:59   #7
Master_Touch
Banned
 
Član od: 19.9.2010.
Poruke: 250
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 27 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: ZTE Skate

Pod 1. ko je ona devojka na slici gore

2. koji su ono zvucnici

3. da li si primetio da na slusalicama kada slusas muziku i ukljucen ti je data prenos cujes ono kao kada neko zove pa se pojavi smetnja na zvucnicima?

3. sta si uradio sa malom internom memorijom za instaliranje aplikacija?

odlican review!
Master_Touch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.8.2012, 22:55   #8
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: ZTE Skate

Citat:
Nutsbre@ker kaže: Pregled poruke
Mogu da potvrdim za los kvalitet mikrofona. Moja majka je uzela ovaj telefon, stim sto se kod nje desava nesto drugaciji ''problem''. Ponekad je cujem dobro ( skoro pa savrseno) a ponekad se cuje uzasno lose
Isto problem identičan se dešavao i kod mene. I rešio sam ga. Elem u ovom ColdFusion imidžu postoji aplikacija DSP Manager, uz pomoć nje i standardnih ekvilajzera sam doveo mikrofon u normalu i sada se telefon odlično čuje.

Citat:
Master_Touch kaže: Pregled poruke
Pod 1. ko je ona devojka na slici gore
Ko da je bitno

Citat:
Master_Touch kaže: Pregled poruke
2. koji su ono zvucnici
AIWA SX-81 (150W Music Power)

Citat:
Master_Touch kaže: Pregled poruke
3. da li si primetio da na slusalicama kada slusas muziku i ukljucen ti je data prenos cujes ono kao kada neko zove pa se pojavi smetnja na zvucnicima?
Nisam to još isprobao (obratio pažnju na to). Testiraću i to pa ću javiti.

Citat:
Master_Touch kaže: Pregled poruke
3. sta si uradio sa malom internom memorijom za instaliranje aplikacija?
Kada se na telefon uflešuje ovaj CF image, korisniku na raspolaganju ostaje ~104MB slobodnog prostora u telefonu za instalaciju aplikacija.

Ali pošto je telefon nakon ubacivanja ovog imidža i rutovan (valjda se tako kaže) imaš podpuna admin prava nad telefonom, što omogućava da apsolutno sve aplikacije koje su u telefonu prebacisšna karticu. Ja ima ukupno 17 aplikacija koje sanm instalirao nakon flešovanja ovog imidža. u tih 17 aplikacija je i Igo8 navigacija koja je poprilično velika i nakon svega toga ja ima na raspolaganju još nekih 70MB slobodnog prostora u telefonu za instalaciju aplikacija. A inače kada se telefon uzme od VIP-a imate na raspolaganju nekih 50MB prostora. Ali zbog nemogućnosti prebacivanja aplikacija na karticu, taj prostor se popuni sa svega nekoliko aplikacija.

Citat:
Master_Touch kaže: Pregled poruke
odlican review!
Hvala trudim se!
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2012, 1:21   #9
Master_Touch
Banned
 
Član od: 19.9.2010.
Poruke: 250
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 27 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: ZTE Skate

Ma pusti review mene interesuje ona devojka, a i ti si nasao da je slikas kad znas kakvi su ovde forumasi

Salu na stranu, jos jednom odlican review.

Sto se tice mikorofona ja sam primetio da se je kod mene izrazen diskant, gornji registar, visoki tonovi - da se tako strucno izrazim. To sam primetio kada snimam nesto da se cuje dosta onih pucketanja i cim nesto ostro uradis. Isto tako i kada pricas. Verovatno je stvar do ekvilajzera... ALI NE MOGU DA VERUJEM JEDNO. Taj problem sam ja imao pre 3,4 godine kada sam imao windows mobile... slab je mikrofon bio pa sam preko programa podesavao, dusu mi je pojem wm 6... ako to moram i ovde da radim onda dzabe ti stvarno...

Ne mogu da verujem da ljudi naprave Android os, a naprave ga tako da ne mogu da ga telefoni glatko pokrecu... a aplikacije su jos gore.. Windows mobile je imao bolje aplikacije nego ove za android... OVDE NA ANDROIDU NE MOZES DA NADJES NORMALNU APLIKACIJU DA SNIMA ZVUK U MP3 formatu a da ne baguje i zeza procesor STRASNO!!!!!!!!

Kako si zadovoljan sa zvucnicima, kad si ih uzeo i koliko si ih platio? Mozda uradis review tij zvucnika kad imas talenat za detaljno objasnjenje i pises sve kristalno jasno!

Da dodam , ne moze sd anadjes NORMALNU APLIKACIJU ZA KALENDAR?!?!?!! EEEEEEEEEj za obican kalendar!?!?! Namucio sam se dok sam nasao nesto priblizno i jos nisam zadovoljan... i batalio sam od upisivanja u telefon...
Master_Touch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.8.2012, 20:40   #10
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: ZTE Skate

ZTE Skate & Android 4.0.4 ColdFusionX / CyanogenMod 9

Odmah da kažem da sam ja lično veoma zadovoljan ovim romom ali ga nebi preporučio svima koji imaju skejt već onima ljudima koji su entuzijasti.

Rom sam instalirao na dva telefona paralerlno. Jedan je moj telefon a drugi od mog brata od strica, trebao sam da ga instaliram i na treći fom (takoće brat od strica) samo što njega nisam uspeo da nahvatam jer je po ceo dan na poslu.

Elem na mom telefonu rom radi savršeno dok je moj brat imao jedan ogroman problem. Kad ga neko pozove, nakon uspostave veze ekran mu se jednostavno zacrni, može da se razgovara ali nemože da se prekine veze. Odnosno šta god pokušavali telefon neće da uključi ekran sve dok sagovornik sa druge strane ne prekine! Tako da je udobno telefoniranje jednostavno bilo nemoguće. Flešovali smo rom nekoliko puta ali to nije pomoglo, svaki put se na ovom drugom telefonu javljao identičan problem, dok ja nemam nikakvih problema. Na kraju je brurazer dobio ovoj rom, likovi za daunload ovde. Rom je na bazi Androida 2.3.7 sa CyanogenMod 7.2.0. Rom je flešovan jutros i nema zasad nikakvih anomalija. No ja da se vratim na 4.0.4 Rom koji je kod mene.

Najveći plus ovog roma je taj što uz ovu aplikaciju omogućeno podpuno zaobilaženje 162MB memorije koja se nalazi u telefonu i koja služi za instalaciju aplikacija. Uz spomenutu aplikaciju je moguće instalirati apsolutno bilokoju aplikaciju na sd karticu bez ikakvih ograničenja. Inače S2E aplikaciju je moguće koristiti u romovima koji imaju CyanogenMod 7.x/9.x aplikaciju sam takođe danas testirao i kod brata koji u romu ima CyanogenMod 7.2 i kod njega aplikacija savršeno radi posao i zaobilazi memoriju telefona. Inače nisam primetio bilokakva usporenja od kako sam sve aplikacije iz memorije telefona premestio na karticu.

Jedina mana ovog ColdFusionX kustum roma koji je kod mene a koju sam primetio za ovh par dana korišćenja je problem u komunikaciji telefona i računara u koliko se komunikacija odvija preko blututa. Zapravo komunikacija je nemoguća jer nakon uparivanja telefona i računara operativni sistem nije u stanju da instalira drajvere. Možda i postoji rešenje za taj proble, ali ja ga nisam tražio jer mi ta vrzta komunikacije nije bitna jer komunikacija preko USB-a radi savršeno. Takođe se telefon bez ikakvog problema kači na vajerles pa je uz 3G i više nego dovoljno.

Ovih par dana od kako ima ovaj rom malo sam testirao GPS odnosno na telefon sam instalirao iGO. I veoma sam prijatno iznenađen sa kalikom tačnosti je navođenje. Greška je ne veća od par metara po mojoj slobodnoj proceni. Inače za iGO nije potrebna 3G komunikacija kakav je slučaj kada se koriste recimo Google Maps, već je dovoljan samo GPS signal.

Što se roma tiče on dosta dodatnih opcija u odnosu na standardni rom koji se dobije kada se telefon uzme u vipu. Detaljnjije o ovom kustum romu cu pisati za koji dan kada ga još malo iztestiram, zasad toliko od mene! Ako ima pitanja samo izvolte!
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.8.2012, 22:54   #11
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 684
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: ZTE Skate

Jesi li probao BSPlayer za 720p?
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.8.2012, 23:23   #12
Master_Touch
Banned
 
Član od: 19.9.2010.
Poruke: 250
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 27 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: ZTE Skate

Da li postoji rom ili program koji moze da omoguci snimanje u 720p rezoluciji?
Master_Touch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.8.2012, 0:16   #13
vlajko3200
Član
 
Član od: 7.2.2008.
Poruke: 313
Zahvalnice: 45
Zahvaljeno 74 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: ZTE Skate

Dali se moze kupiti negde originalna baterija za ovaj telefon? Mislim posle duzeg koriscenja baterija treba da se promeni, pa me interesuje postoje li baterije za ovaj model? Uvek mogu da se nadju za Nokiu, Samsung ali me konkretno interesuje za ZTE?

Poslednja ispravka: vlajko3200 (15.8.2012 u 0:24)
vlajko3200 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.8.2012, 0:24   #14
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: ZTE Skate

Citat:
Picard kaže: Pregled poruke
Jesi li probao BSPlayer za 720p?

Probao sam nekoliko plejera:

I sa nijednim navedenim plejerom čak i uz OC procesora na 906MHz nisam uspeo da pustim 720P video zapis bez seckanja. Ja lično sumnjam na šugavu SD karticu. Za koji dan kupujem veću karticu, potrudiću se da bude klase 10 pa će mo videti ima li poboljšanja na bolje.
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.8.2012, 9:51   #15
star-duster
Veteran
 
Član od: 18.10.2009.
Poruke: 861
Zahvalnice: 238
Zahvaljeno 254 puta na 157 poruka
Određen forumom Re: ZTE Skate

Ne verujem da je do kartice, a ni OC procesora ti neće pomoći. Proveri u video plejerima da li ti je uključena hardverska akceleracija tokom reprodukcije 720p materijala. To može da se vidi u samom programu, dok teče film.
Od nedavno imam Huawei G300 i kod njega imam sličnu situaciju, tj. sve video fajlove do 480p je puštao bez problema, ali 720p ne može, tj. ne ide glatko. Naravno da ima veze i sa tim što procesor nije baš jak (ovaj moj je jednojezgarni na 1GHz), međutim, primetio sam i da HW akceleracija nikako nije mogla da bude uključena kad pustim 720p fajlove. Jednostavno, piše da nije moguća i ne može se uključiti. Ni jedan plejer nije hteo da je podrži. Kod ostalih fajlova manje rezolucije je bila uključena, a probao sam razne tipove - avi, mp4, mkv. Svi fajlovi gde jeste bila uključena HW akceleracija su, naravno, radili odlično.
Kad instaliraš npr. BS player, ili MX player, da li si dobio poruku o potrebi instaliranja dodatka za plejer? Ovako nešto: https://play.google.com/store/apps/d...=search_result Nakon prvog pokretanja plejera se javi obaveštenje da se instalira neki od ovih dodataka, već prema procesoru koji poseduješ.
Na mom tabletu Toshiba Thrive AT100 (Android 3.1, Tegra 2, 1GHz dual-core, 1GB RAM) nakon instalacije ovih programa ja jesam dobio poruku o instalaciji ovih dodataka, instalirao sam ih i sve radi odlično, HW akceleracija je uključena za svaki video fajl, pa i za 720p. Međutim, na telefonu nisam dobio poruku da treba instalirati neki dodatak i na njemu mi ne radi HW ubrzanje za sve fajlove. Plejeri rade i bez ovih dodatka, ali ne uključuju HW ubrzanje za svaki video. Probao sam da ubacim ove dodatke, instalirao ARMv7 dodatak (jer je valjda procesor te arhitekture), ali ništa nije pomoglo, isto je kao i kad nije ubačen dodatak.
Dakle, vidiš kako se kod mene drugačije ponašaju isti programi na tabletu i na telefonu. Jasno je da nije ista snaga procesora u ova dva uređaja, ali nije stvar samo u brzini. Izgleda da neki procesori ne mogu da budu prepoznati od strane programa i zato ne mogu da budu iskorišćene njihove mogućnosti HW akceleracije za svaki fajl. Ili su mogućnosti grafičkog procesora jako male, pa zato ovi programi i ne pokušavaju HW akceleraciju u 720p. Jednostavno, nisu telefoni poput ova dva predviđeni za to. Uostalom, nema ni mnogo svrhe gledati 720p materijal na ekranu koji podržava vertikalnu rezoluciju od samo 400 (u položenom položaju).
star-duster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.8.2012, 11:08   #16
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: ZTE Skate

Neki od plejera su tražili instalaciju takvog dodatka a neki ne. BS konkretno nije. Ali i ovi koji su tražili da se instaliraju nisu hteli da puste 720p kako valja a neki nisu uspevali ni da pokrenu video uopšte. Sve u svemu mrka kapa.
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.8.2012, 11:33   #17
Flexyy
Veteran
 
Član od: 23.1.2010.
Lokacija: BGd
Poruke: 587
Zahvalnice: 225
Zahvaljeno 79 puta na 37 poruka
Određen forumom Re: ZTE Skate

Sto se tice prekida poziva, ne znam da li ste videli ali postoji opcija da se poziv prekine klikom na power button.Kod mene se isto desava pa sam to namestio i resio problem.
Flexyy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.8.2012, 13:00   #18
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: ZTE Skate

Nisam video tu opciju , gde se tačno nalazi.
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.8.2012, 16:31   #19
el_corona
Starosedelac
 
Član od: 23.1.2008.
Poruke: 1.428
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 367 puta na 332 poruka
Određen forumom Re: ZTE Skate

Offtopic:
Ubaci karticu u citac kartica i testiraj brzinu citanja/pisanja. Tu brzinu iz bajta pretvori u bitove i uporedi sa bitrateom 720p video fajla koji pustas, ako je veci bitrate na fajlu onda je razumljivo da secka bez obrzia na snagu procesora. Za test konvertuj neki 720p na manji bitrate, pozeljno bitrate malo manji od bitratea citanja iz kartice jer ako program kesira nesto moguce da ce za zasecka pa zato nesto stavi manji bitrate i probaj pa javi jel oce.

Ontopic :

Broj pregleda prve slike sa devojkom:
Spoiler za Slika 1:



Broj pregleda poslenje slike sa tobom:
Spoiler za Slika 2:

el_corona je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.8.2012, 18:25   #20
Flexyy
Veteran
 
Član od: 23.1.2010.
Lokacija: BGd
Poruke: 587
Zahvalnice: 225
Zahvaljeno 79 puta na 37 poruka
Određen forumom Re: ZTE Skate

Citat:
Freško kaže: Pregled poruke
Nisam video tu opciju , gde se tačno nalazi.
Settings/Accessibility/Power button ends call
Flexyy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
ZTE Skate 4.3 Milan1997 Aparati i oprema 10 19.9.2012 21:10
Huawei Ascend G300 vs ZTE Skate 4.3 Nemanja NS Aparati i oprema 17 27.6.2012 15:44
Skate dekik Aparati i oprema 16 13.3.2012 21:26
[Android] Pomoc sa ZTE Skate? Master_Touch Programi za mobilne telefone 5 7.3.2012 23:00
ZTE Skate M@verick Prenosni računari 0 3.11.2011 16:50


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:18.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com