Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 29.3.2020, 18:08   #1
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.141
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom NieR: Replicant vers.1.22474487139

https://youtu.be/EL-kVmzo8KE

Square Enix has confirmed it is bringing an "upgraded" version of Nier Replicant to PC, PlayStation 4, and Xbox One.

Whilst Platinum Games isn't involved in the upgrade - that's being led by Toylogic - Takahisa Taura, who worked as the senior game designer on Nier:Automata, is reportedly involved

"NieR Replicant ver.1.22474487139..., an upgraded version of the original, is now in development for PS4, Xbox One and Steam!" the developer said via the official Nier Twitter account. "Enter an apocalyptic world as you play as a brother on a quest to cure his sister of a deadly disease in this unique action RPG."

It's also confirmed that the update will include refreshed voice work, rerecorded music, plus some new tracks from famed composer, Keiichi Okabe
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Exia na korisnoj poruci:
Ichigo222 (2.7.2020), Zuti Bar (4.4.2020)
Stara 29.3.2020, 20:02   #2
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.354
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: ers.1.22474487139 9 NieR: Replicant vers.1.22474487139

Ruka sama krenula da obriše temu jer sam pomislio da je neki spam bot, kad videh NieR u naslovu
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
Krilce (30.3.2020), player1 (6.4.2020), Skenderevo (31.3.2020)
Stara 30.3.2020, 9:13   #3
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.141
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Re: ers.1.22474487139 9 NieR: Replicant vers.1.22474487139

Istina za volju jesam za***** naslov ali post nemam god powers nisma u mogucnosti da ispravim naziv
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.3.2020, 10:16   #4
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: ers.1.22474487139 9 NieR: Replicant vers.1.22474487139

Postoji razlika između japanske i verzije za ostatak sveta. U internacionalnoj je bio otac, sa ožiljcima na licu, koji spašava ćerku. Za japance su ubacili "lepuškastog" brata i sestru, na šta su se neki žalili. Nažalost, sad će biti tako. Mislim da će to biti jedini minus. Inače, igra je odlična, sa fantastičnom muzikom. Sećam se da sam je jedva našao za PS3.
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2020, 21:13   #5
Zuti Bar
Starosedelac
 
Član od: 9.12.2010.
Poruke: 1.516
Zahvalnice: 188
Zahvaljeno 333 puta na 206 poruka
Određen forumom Re: NieR: Replicant vers.1.22474487139

Konačno jedna lijepa vijest da i mene malo oraspoloži u moru dosadnih najava i generalno loših vijesti.
Zuti Bar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2020, 17:04   #6
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.141
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Re: NieR: Replicant vers.1.22474487139

April 2021
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.2.2021, 23:14   #7
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: NieR: Replicant vers.1.22474487139

PS4 Gameplay
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.11.2021, 13:30   #8
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: NieR: Replicant vers.1.22474487139

Igra li neko ovo?

Ja sam sada već dobro zagazio u drugu polovinu igre.Nadam se...

Igra se dosta razlikuje od Automate u smislu da je, iako su dosta slične po izvođenju, po samoj priči, više rpg nego akcija.Po Mele borbi junoša (kojem ovde dajete ime), ne zaostaje ni malo za 2B, a sapatnika u vidu robota koji je išao sa za vama ovde zamenjuje knjiga.U toku igre se osim gotovih mačeva, jednoručnih i dvoručnih, i kopalja, skupljaju i materijali koji mogu da se koriste za levelovanje oružja.

Priča počinje igrivim introom koji se dešava u bliskoj budućnosti (205ineke godine, ako se ne varam), dok sama igra kreće nekih 1000 godina kasnije.Krećete kao dečkić u nekom kombinezonu sa bermudama, čija pojava mi je u startu bila jako teško svarljiva, dok u poodmakloj fazi igre (5 godina kasnije od samog starta) stasate u pravog ratnika čiji izgled je i dalje diskutabilan (lepšanović pravi).

Bez obzira na remaster po samoj mehanici se vidi da je ovo dosta stara igra i igrajući je sam se baš vratio u neki period sa početka ovog veka.Prelazak main i opcionih questa u jednoj regiji kada prvi put odete u nju, recimo, je kompletno tekstualan. Igra je dosta repetitivna u smislu obilaženja lokacija, gde imate vaše selo koje je u sredini i regije koje obilazite i vraćate im se u odnosu na questove koje rešavate a koji su krajnje banalni i fetch orijentisani.Kasnije u toku igre dobijate mounta koji vas čeka na početku svake regije i kojim možete brže da pretrčite regiju, a kasnije i brodić kojim se krećete između regija.Ovde se za razliku od Automate, borite protiv nekih senki, koje dolaze u raznim varijacijama, ali je princip borbe dosta sličan s tim što je i bliska i daleka borba dosta raznovrsnija od Automate.Tokom igre skupljate reči koje kasnije dodajete borbenoj mehanici, kako za hladno oružje, tako i za magije ali i za odbranu i na taj način pojačavate atribute.Bosevi su prilično interesantni ali borba sa njima se uglavnom svodi na kvantitet, tj. same borbe nisu toliko teške koliko dugo traju. Većina boseva ima više faza u kojima se borite dok određeni deo tela ne dobije završnicu i ukoliko ne uspete da istrošite skalu toj završnoj tački energija bosa se delimično regeneriše i borba se nastavlja dok ponovo ne dobijete finišer za taj deo tela.Kada zaginete igra vas vraća na početak borbe ili početak faze u kojoj ste zaginuli ali ako izađete iz igre sledeći put idete od čekpointa, tj. od početka te regije i prelazite celu deonicu ispočetka, što zna da bude jako zamorno.Dešava se i da do bosa stignete bez ikakvih napitaka i da jednostavno ne ostaje druga opcija nego da celu regiju odradite od početka i drugačije se organizujete za bosa.Zbog svega ovoga sam 2x batalio igru ali sam joj se oba puta vratio jer ne mogu a da ne vidim kuda priča ide.Saputnici su interesantni, pogotovo Kaine koja, em što je prilično interesantno odevena, u borbama ima takve izlive besa gde psuje najstrašnije, što užasno odskače od "slatkoće" kojom igra inače zrači.

Nisam tip igrača koji pamti detalje i koji bi sada mogao da poveže lore Automate sa lore-om ove igre, ali nekako mi se čini da što više odmičem svet ove igre sve više liči na svet iz Automate.

Što se tiče muzike glasova i zvučnih efekata sve je skoro potpuno isto kao i u Automati, što znači da je muzika vrhunska.Grafika je prilično zastarela iako pojedine lokacije mnogo bolje izgledaju od drugih a igra sasvim komotno na mom računaru može da se igra i u 4k.
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.11.2021, 19:39   #9
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: NieR: Replicant vers.1.22474487139

Ja recimo pokusavam vec 3-4 put da igram RDR2 i jednostavno mi ne ide.Cim izadje nesto novo ja RDR brisem sa kompa.Nikad nisam mogao vesterne nesto da svarim, kao ni celu tu eru americku, genocidnu...
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.11.2021, 1:52   #10
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 694
Zahvalnice: 512
Zahvaljeno 161 puta na 107 poruka
Određen forumom Re: NieR: Replicant vers.1.22474487139

Mozda i bolja replikant 1.22 verzija od automate. Legitimno je tvrditi jedno i drugo.
Jos je teze porediti sa RDR2 je je skroz nesto drugo.
Ne znam ukratko da objasnim ali obe NieR igre su nabijene nekom emocijom koja ide kroz celu igru , a muzika je veliki saucesnik kao i produzetak igre ne samo dodatak. Ne bi isto radila u drugoj igri na isti nacin.
RDR prica pricu odakle dolaze emocije shodno dogadjajima a NieR je emocija oko koje se razvija prica.
Znam malo deluje kao pros.....avanje ali stvarno mi deluje tako.
A vitlanje macem mi je bolje u Replikantu , bolji osecaj mozda bi bilo obrnuto da sam igrao obrnuto.
Koreli A. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2021, 11:32   #11
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: NieR: Replicant vers.1.22474487139

Završih igru.Poslednji save pokazuje 93 sata u igri, ali je realno maksimalno 70, pošto mi je par noći ostala otvorena preko noći.Na kraju veoma slično iskustvo kao sa Automatom.Igra me je par puta užasno frustrirala i bio sam spreman da je batalim, ali mi je drago što nisam.Priča odlična.Kompanjoni odlični.Nema neke preterane komunikacije sa njima, osim komentara koje često ostavljaju i komunikacije u cut scenama, ali sam se baš vezao za njih.Kanie sa svojim neverovatnim izlivima besa i Emil dobrica kakav jeste jako dobro društvo!Weiss posebna priča.Kao što sam već rekao borbe nisu komplikovane, ali traju predugo, a sama igra ima baš puno repeticije.Poslednjeg bosa i celu tu deonicu poslednju koja dosta dugo traje sam pretrčao iz prve a igrao sam na hard.Muzika standardno dobra.Mislim da bi svako ko je hvalio Automatu, ovo trebalo bar da proba jer igra ima nekih jako dobrih momenata a emocije pršte na sve strane.
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2021, 1:43   #12
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 694
Zahvalnice: 512
Zahvaljeno 161 puta na 107 poruka
Određen forumom Re: NieR: Replicant vers.1.22474487139

Scarlet Nexus je vrlo dobar . Bio bi mozda isto prihvacen kao Tales of Arise da nema storiteling kroz strip fazon posto je ipak JPRG tu nogo vole Anima i slicno, meni je samo dobra igra a strip pripovedanje je glasovno odlicno , vuzuelno moze i boilje al ne smeta da vodi kroz pricu sasvim lepo.
Plus prica je pomalo relevantna za danasnjicu ,naravno kroz alegoriju ali veoma primenjiva na jednostavan ali akutuelan nacin.
.
Upecao me je Tales of Arise jer sam morao da videm sta je od svih tih pohvala na Stimu. Osim Yakuza cele serija nisam nesto igrao japanske igre. Medjutim oni koriste tehniloski napredak sada taj gemplej sa mnogo poteza , sposobnosti, specialnih likova sa jedinstvenim mocima dolazi do izrazaja , iz mog ugla.
Probao sam Tales of Berseria iz 2017 i tu vec me ubi losa tehnicka strana gempleja.

Onda rekoh ajde ovaj 'japanac" je bio odlican i odmorio me svega mi, pa ajde sta je jos izaslo na istoku poslednjih godina a da je dobro i tako sad imam listu , nesto zapoceto tek da se malo upoznam sa igrom nesto samo ceka ali eto polse mnogo mnogo vekova gejminga uplivah u meni nekad strane vode i da nema problema u zapadnom svetu zabave ,kulture i medija , kojih ima , mozda se nikad ne bi ni desilo .

Ako ti nesto znaci posle Witcher 3 mislio sam da sam osakacen za gejminng ubuduce. W3 sam igrao u 2018. Polse RDR2 nisam imao taj dozivljaj samo zato sto sam skapirao posle W3 da ako te igra povuce nema veze koliko je inferiorna u kom pogledu , igraceti se kao da nisi nikad igrao RDR2 .

Edit
uf sad pokusavam da se setim igre na koju sam zalego prvo posle W3 i ne mogu, ha ha ne ide u prilog mom argumentu .
Koreli A. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Koreli A. na korisnoj poruci:
flapko (6.11.2021)
Stara 9.11.2021, 11:34   #13
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: NieR: Replicant vers.1.22474487139

Stvarno bi japanci mogli malo da porade na grafici u 2021. Nije da mora da bude low budget nakon što je Automata prodata u 6 milki. Ovako na prvu kada pogledaš kako je sve nekako prazno, ravnih i razvučenih poligona, baš je neprivlačno.

Igrao sam Automatu i znam da NieR-u ne treba suditi po fasadi. Što reče neko, oseća se emotivni naboj sve vreme, a muzička podloga daje nadrealan osećaj. Čak i vizuelno ima svojih momenata kada stil izdominira nad tehnikalijama. Retko sam onoliko uživao igrajući. Ali mi svejedno ostaje neka tuga za propuštenom prilikom da naprave propisan rimejk. Ne mora baš da bude Demon's Souls nivo ali makar da dobace do malo lepše indie igre.

Eto zakeram samo malo... Ako se budem upustio da igram, doći ću verovatno da rejvujem kako je odlična kao i za Automatu.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.11.2021, 5:23   #14
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: NieR: Replicant vers.1.22474487139

Ja sam, iskreno, medju elitnijim grafickim *******, ali mi nije smetala ocigledna zastarelost sa vizuelne strane ovde.Naravno da sam na momente zastajao i pitao se kako bi ovo izgledalo u drugacijem okruzenju ali je pitanje koliko bi onda drugi aspekti igre dosli do izrazaja...
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
NieR: Automata Emix Akcione igre 158 27.9.2023 21:44
Nier: Automata High life Konzole 2 30.10.2015 21:26


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:03.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com