Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor

Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.6.2013, 22:08   #6141
Nestor
Starosedelac

Član od: 15.11.2006.
Zahvalnice: 668
Zahvaljeno 724 puta na 419 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
ColdBoot kaže: Pregled poruke
Side Effects

Odgledao sam ga na preporuku sa foruma. Gluma je dobra. Ritam priče ubrzava od morbidnog smora do zanimljivog raspleta na samom kraju u maniru najboljih trilera. Ima nekih rupica u istoj(priči) ali je film ipak za preporuku.

Spoiler za @Nestor:
I meni je pomirenje sa ženom na kraju bezveze ali verovatno je to uradio zbog deteta. Inače šta bi mu trebao Juda koji okreće leđa čim malo zagusti.
Spoiler za Side Effects:
cisto sumnjam jer koliko sam ja shvatio dete nije njegovo vec je od njegove zene iz prvog braka, skoro sam 100% siguran tako da mi to otpada

Blood (2012) - Skoro neko rece "jos od Svarcenegera i Devita nije bio gori spoj ljudi koji ne lice kao braca" a ovde su to Paul Bettany i Stephen Graham. Britanski film koj mi je bio vise dosadan nego zanimljiv i ako je u pitanju dobra glumacka ekipa i ako je i prica na mestu nesto tu fali. Na slicnu tematiku preporucio bi Cassandra's Dream (2007) koj je meni bio bas zanimljiv.
Spoiler za Šta ne funkcioniše:
pa smetalo mi je to što se toliko kidaju oko jednog bivšeg robijaša koj je by the way sam osta doprineo svojoj nesreći, sad možda je to greška reditelja jer meni ni jednog trenutka nije mrdulo **** kao da su uradili nešto pogrešno i ako to jesu jer se on toliko odvratno smejao i sve vreme provocirao a uz to ima i tako neku odvratnu facu da je završio kako je i moglo da se predvidi pa mi se to ne uklapa u priču kao što bi to bio slučaj da su koknuli nekog sasvim nevinog čoveka
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	blood-movie-poster-paul-bettany.jpg
Viđeno:	32 puta
Veličina:	100,1 KB
ID:	46529  

Poslednja ispravka: Nestor (3.6.2013 u 13:12)
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.6.2013, 23:03   #6142
Iris
détente

Član od: 3.11.2005.
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka

Molim da prebacite privatnu diskusiju na privatne poruke...
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2013, 18:51   #6143
Nestor
Starosedelac

The Place Beyond the Pines (2012) - Prvi cin stvarno dobar i to bas dobar onda sledi drugi cin koj je podjednako nape i dobar ali na totalno drugaci nacin od prvog i onda kad su trebali da sa peterca posalju loptu u ne branjen go u trecem cinu lipta je otisla u aut, da u aut sa pet metra nije cak ni u korner vec u aut. Ovo je sjajan film ako odgledate ta prva dva cina i treci jednostavno preskocite a da je i on bio podjednako dobar ovoaj film bi sigurno bio u konkureciji za oskara i sve ostale nagrade a mozda bi i pobedio a ovako ostaje samo ono What if?
Priložene slike

Ime:	the-place-beyond-the-pines-poster.jpg
Viđeno:	29 puta
Veličina:	97,5 KB
ID:	46540  
Stara 4.6.2013, 22:37   #6144
dijego_
Starosedelac

Član od: 2.3.2008.
Zahvalnice: 186
Zahvaljeno 723 puta na 402 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_

Sleepy Hollow (1999)

Nisam neki fan Burtona, ali ovde i kad bih hteo ne bih nasao zamerku scenografiji, docaranoj Gothic atmosferi, "jezi"... Takodje, film sam doziveo najpre kao komediju, sto je dobra stvar - Dzoni Dep je odigrao ulogu koja je najavila stil iz "Pirata", ali odmerenije i na vise prefinjen nacin. Jedino sto bih mogao da zamerim je da sam ocekivao vise "misterije", tj. "detektivizma" - scena u shumi sa Ichabodom koji primenjuje rane forenzicke metode je genijalna
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dijego_ na korisnoj poruci:
Skenderevo (5.6.2013)
Stara 5.6.2013, 12:09   #6145
Mac4LiF
Veteran

Član od: 7.7.2011.
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 125 puta na 96 poruka
Thumbs up Re: Dnevnik gledanja filmova II

Ku! Kin-dza-dza (2013)
http://www.imdb.com/title/tt2659374/?ref_=sr_1

U pitanju je ruski animacioni film ,u kojem ce te imati utisak kao da gledate video igru.
Sama grafika i izvodjenje je vrlo slicno ako ne i isto kao u igri Machinarium (Video Game 2009). Ono sto mi je kao dlaka u jajetu jeste dijalog ,koji je sve osim svakodnevan.Nekome ce biti simpaticno a nekome depresivno. Zlatne sredine u ovom slucaju nece biti.Mozda i otuda onako nisko neutralna ocena na IMDb-u. Vrijedi probati, ako nista drugo grafika i avantura ce vas vuci do kraja.
Mac4LiF je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.6.2013, 15:57   #6146
ZoNi
Deo inventara foruma

Član od: 24.10.2005.
Zahvalnice: 1.980
Zahvaljeno 1.845 puta na 1.354 poruka

Baš sam nedavno nabavio Ku! Kin-dza-dza (2013), kao i prethodni deo Kin-dza-dza! (1986) - ovaj je igrani film, ne crtani.

Sad još samo da se nateram da ih pogledam
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.6.2013, 18:52   #6147
Rockstar
Deo inventara foruma

Član od: 26.5.2008.
Zahvalnice: 678
Zahvaljeno 1.413 puta na 1.074 poruka

Cherry Falls (2000)

Док сам чекао да ми рачунар постане оперативан, посветио сам се филмовима који се могу пронаћи на Ју-тјубу.. Никад чуо за овај филм и мислим да је прилично несхваћен.. "Америчка Пита" се сусреће са "Факултетом страха". Претеран је, помало и глуп и неочекивано смешан, поготово у "озбиљним" деловима, ако тога овде уопште и има.. Ја сам се супер провео!
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.6.2013, 18:55   #6148
water wizard
Deo inventara foruma

Član od: 29.1.2008.
Zahvalnice: 397
Zahvaljeno 3.590 puta na 3.352 poruka

gledao sam ruski metro, nije loše
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.6.2013, 2:42   #6149
pentraksil
Deo inventara foruma

Član od: 14.4.2007.
Zahvalnice: 4.297
Zahvaljeno 3.562 puta na 2.200 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil

Citat:
Nestor kaže: Pregled poruke
The Place Beyond the Pines (2012) - Prvi cin stvarno dobar i to bas dobar onda sledi drugi cin koj je podjednako nape i dobar ali na totalno drugaci nacin od prvog i onda kad su trebali da sa peterca posalju loptu u ne branjen go u trecem cinu lipta je otisla u aut, da u aut sa pet metra nije cak ni u korner vec u aut. Ovo je sjajan film ako odgledate ta prva dva cina i treci jednostavno preskocite a da je i on bio podjednako dobar ovoaj film bi sigurno bio u konkureciji za oskara i sve ostale nagrade a mozda bi i pobedio a ovako ostaje samo ono What if?
I od mene velika preporuka za film, samo sto se ne slazem u potpunosti za treci cin....mozda jeste dosta drugaciji od prva dva, ali ne bih bas rekao da je otisao toliko u aut. Nosi odredjenu poruku i kao takav radi posao. Mozda ne bas najbolje, ali takav utisak odaje zbog dosta drugacijeg fokusa price. Mislim da je poenta i sustina filma treci cin.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
vlad (6.6.2013)
Stara 6.6.2013, 14:48   #6150
blast beat
V.I.P. GNU/Linux

Član od: 7.6.2009.
Zahvalnice: 250
Zahvaljeno 649 puta na 499 poruka

Retko gledam akcione filmove i imam visoku toleranciju na gluposti u njima, ali ovaj novi Die hard je žali bože gledanja. Poslednjih pola sata sam premotavao da što pre završim. Četvrti deo jeste bio do sada najslabiji, ali je "10 u čelo za ovaj nastavak".
blast beat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.6.2013, 15:33   #6151
Nestor
Starosedelac

Dead Man Down (2013) - Ok akcioni triler ali ne vise od toga sto bi hteo da bude sa nekim elementima drame. Vredi pogledati zabave radi.

@pentraksil
Spoiler za Treci cin:
Meni je zasmetalo to sto su morali da na kraju sve povezu i da nam pokazu zakljucak i iskupljenje i da nam pokazu moralnnu pouku. Da je sve to ostalo otvoreno ostavilo bi mnogo jaci utisak na mene a ovo mu dodje kao hepi ending nije bas sli tu je negde a ovaom filmu to definitivno nije trebalo
Priložene slike

Ime:	DEAD-MAN-DOWN-International-Poster-535x763.jpg
Viđeno:	30 puta
Veličina:	96,7 KB
ID:	46570  
Stara 8.6.2013, 17:44   #6152
vlad
Član

Član od: 9.10.2011.
Zahvalnice: 31
Zahvaljeno 75 puta na 47 poruka

Io, Don Giovanni (2009)

Venecija, druga polovina 18-og veka. Lorenco da Ponte, pisac libreta, vodi raskalašan život i ljubavne afere nateraće ga da napusti Veneciju i ode u Beć, gde će ga njegov prijatelj Kazanova povezati sa kompozitorima Salijerijem i Mocartom za koga će napisati libreta za opere Figarova ženidba, Tako čine sve i Don Đovani koji je i centralni deo filma.

Film je raskošno snimljen, ali nije za svakoga kao što je Formanov Amadeus. Morate pre svega voleti Mocartove opere da bi potpuno uživali u filmu, a i svi kojima se svideo neki film Carlosa Saure, na primer Karmen ili Goja u Bordou, trebalo bi da budu zadovoljni.

8/10

Poslednja ispravka: vlad (8.6.2013 u 18:39)
vlad je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2013, 20:21   #6153
Aibo
Deo inventara foruma

Član od: 30.6.2008.
Zahvalnice: 959
Zahvaljeno 3.662 puta na 2.212 poruka

Monsters (2010)

Ovo je SF sa vanzemaljcima ali je dosta drugačiji od onog što se podrazumeva za ovakav tip filma. Umesto akcije, vojske, uber heroja itd. pratimo 2 lika koji su se našli u zaraženoj zoni, a dešavanja deluju solidno realno i uverljivo za date okolnosti. Tako da kada bismo oduzeli vanzemaljce ovo bi opušteno moglo da prođe kao neka ratna drama. Sa drige strane, film mi je nekako razvodnjen, nema ni dovoljno zanimljivih SF momenata, ni posebno kvalitetnih dramskih momenata. Kada se na to dodaju i prilično nerazrađeni likovi, nekako se dobije bledunjavo i neupečatljivo iskustvo. Od mene 5/10.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2013, 20:44   #6154
mladjex
Član

Član od: 18.12.2005.
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka

Ako volite istinite price i evropske filmove onda gledajte Der Tunnel http://www.imdb.com/title/tt0251447/ , nemacki film odlicna gluma ..jos bolja prica ..radnja se desava pocetkom 60-tih, pocetak dizanja berlinski zida.
Od mene preporuka
mladjex je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2013, 20:56   #6155
hate
Član

Član od: 28.5.2011.
Zahvalnice: 40
Zahvaljeno 244 puta na 158 poruka

La migliore offerta

Priča o ekscentičnom aukcionaru i kolekcionaru umetnina. Ne znam šta da kažem o filmu a da ne otkrijem radnju. Možda to da je Enio Morikone komponovao muziku za film. Preporuka.

Kes

Bili Kasper marginalac, žrtva nasilja. Odavno nisam oseti toliko empatije kao sa junakom ovog filma. Odličan dokument o prošlim vremenima. Postoji Blu-rej izdanje filma.
hate je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku hate na korisnoj poruci:
Iris (9.6.2013), r0nIn (10.6.2013), zidan grobar (8.6.2013)
Stara 8.6.2013, 23:57   #6156
Romantic
Veteran

Član od: 9.4.2010.
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 229 puta na 154 poruka

Jack Reacher – Zreo film, da se tako izrazim. Malo je ovakvih filmova. Ima svoj neki tok, svoju inovativnost. U moru krseva, ovo je ono pravo. Dakle, najveca preporuka za ovaj film.
Ocena 9/10.
Indiana Jones – Predivan serijal sa razlogom i ono sto je zanimljivo, poslednji film mi se jako svideo, cak vise nego neki raniji. Jedino sam 2. film gledao pre, iako nisam znao da je rec o Indiani Jones, nisam obracao paznju, ali dobro, filmovi su dosta dobri.
Ocena 8/10.
Total Recall – Svideo mi se, ali tesko mi je da ga poredim sa originalnim filmom. Ovde je dosta toga drugacije i smatram da je film dobar. Ima puno akcije i svega, pa svakako odgledajte, uzivanje je zagarantovano.
Ocena 8/10.
The Last Stand – HE’S BACK! Smekerski film. Dobra zabava, svidja mi se ideja, dobra gluma. Sve je super. Veoma sam uzivao gledajuci ovaj film. Morate ga odgledati.
Ocena 8/10.
Parker – Statham je neverovatno dobar u ovom tipu filmova. Prosto je neverovatno koliko doprinosi filmu, kao Messi sto doprinosi Barsi. Film je fantastican, prava akcija, ima dobru glumu i sve je u skladu. Jennifer Lopez mi je bila jako simpaticna u ovom filmu, iako je ne gotivim nesto.
Ocena 7,5/10.
Hansel & Gretel: Witch Hunters – Da se i ja prikljucim pohvalama. Film je dosta dobar i pravo razbijanje dosade. Upravo ona svrha filma – uzivanje. Jos ako volite ovakav tip filmova, jos bolje. Muka mi je od onih pametovanja u filmovima, koji su zapravo smor, a ne zabava. I jos nesto – onaj trol je dooobrica, mada kada bije, lobanja puca (ali lobanja vestica).
Ocena 7,5/10.
Jurassic Park – Prvi put sam odgledao sva 3 filma ove godine, pre oko mesec dana. Znam da su svi gledali ove filmove, ali eto, setih se i ja. Volim dinosauruse, simpaticni su mi, a najdrazi mi je brahinosaurus, prava dobrica.
Ocena 7,5/10.
Beautiful Creatures – Dobar, sa dobrom glumom i vredi ga pogledati.
Ocena 7/10.
Skyfall – Nije los...Pravi akcioni...kao i svi prethodni uostalom. Suludo bi bilo ne pogledati ga, ne zbog neceg posebnog u filmu, vec zbog dosta zabave koju pruza.
Ocena 7/10.
Abraham Lincoln: Vampire Hunter – Interesantna ideja, zanimljiv film. Takodje akcija...ali svideo mi se, bar mi nije bilo dosadno ni delica sekunde gledajuci ovaj film.
Ocena 7/10.
Outlander – Mac, strele...i poneki stranac sa druge planete. Zanimljiv film. Trazio sam neki sa macevima i naisao na ovaj. Nisam ocekivao nista posebno, ali sam dobio dovoljnu kolicinu zabave.
Ocena 6,5/10.
Step Up 4 – Nije mi se svideo nesto posebno, za razliku od prethodnih. Prica u filmu je dobra kao i ples koji je prati, ali celokupan utisak mi je osrednji.
Ocena 6,5/10.
The Expendables 2 – Sredina...moze da prodje...dobra akcija, razbijanje dosade, podneva ili veceri, kako god, u svakom slucaju, ispunjava svoju svrhu.
Ocena 6,5/10.
Resident Evil: Retribution – Ocekivao sam zaista nesto lose, ali nisam dobio toliko los film, da me razocara kao neki poput Epic Filma. Nije mi bilo dosadno gledati ovo (iako je sve bilo u jednom mestu, Umbrella-in gradic u vodi), samo me nervira kuda ide ovaj serijal. Kraj filma je jako zanimljiv. Bolje da krenu sa reboot-om, pa sve ponovo sa novom pricom (po mogucnosti, da prati igru), likovima (po mogucnosti, istim glumcima), vise neizvesnosti i vise zombija. Ne zamerajte mi na ocenama filmova (posebno na oceni ovog), ali ja sam filmofil i ovaj film nije bio dosadan u smislu BOOORING…xD, TRASH, KRS i slicno. Mozda nije zasluzio prelaznu ocenu, ali ja je ipak dajem.
Ocena 5,5/10.

3. deo filmova koje sam gledao nastavljam i dovrsavam listu sa velikim kasnjenjem u sledecem postu i hvala na pojedinim preporukama (CGI) filmova.
Romantic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.6.2013, 14:00   #6157
JohnnyNT
Deo inventara foruma

Član od: 15.4.2006.
Zahvalnice: 1.289
Zahvaljeno 1.391 puta na 944 poruka

Citat:
Romantic kaže: Pregled poruke
Resident Evil: Retribution – ...Bolje da krenu sa reboot-om, pa sve ponovo sa novom pricom (po mogucnosti, da prati igru), likovima (po mogucnosti, istim glumcima), vise neizvesnosti i vise zombija...
Ako se ne varam, ide još jedan nastavak pa posle toga reboot sa drugom glumicom u glavnoj ulozi.
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.6.2013, 14:09   #6158
ZoNi
Deo inventara foruma

Član od: 24.10.2005.
Zahvalnice: 1.980
Zahvaljeno 1.845 puta na 1.354 poruka

Sisi (TV 2009), http://www.imdb.com/title/tt1442136/

The Austrian Emperor Franz Joseph falls in love with the young Elisabeth. It's love at first sight but Franz Joseph's mother Sophie doesn't approve this love.

Vrlo dobar (i istorijski prilično tačan) prikaz života izuzetno popularne austrougarske carice Elizabete (poznate po nadimku Sisi).

Ocena: 7/10

Uzgred, za manje od sat vremena počinje na kanalu Feelmax.
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.6.2013, 16:49   #6159
Nestor
Starosedelac

The Incredible Burt Wonderstone (2013) - Ne klasicna parodija o madjionicarima i sve vise prisutnim ulicnim madjionicarima ili kako god da oni sebe nazivaju, ne nesto posebno smesan ima tu i tamo po neka fora ali uglavnom sve vec vidjeno a glavne zvezde filma Steve Carell & Jim Carrey su mi bili najmanje smesni a najvise fenomenalni i ako su imali sporedne uloge James Gandolfini & Alan Arkin pa zbog njih vredi i pogledati ovu "komediju"

It's a Disaster (2012)
- Jos jedna komedija ali ovog puta crni humor je u pitanju ali ne nesto preterano crn. Mogu da kazem da me je mnogo vise nasmejao nego gore pomenuti film, solidna glumacka postava, film nije dosadan i ako se radnja sve vreme odvija u kuci. Sta drugo da kazem osim kad ozbiljno zagusti najbolje je osloniti se na zagrizenog stripoholika, siguran sam da vas nece spasiti ali nasmejace vas bas kad vam je najpotrebnije.
Priložene slike

Ime:	The-Incredible-Burt-Wonderstone-2.jpg
Viđeno:	20 puta
Veličina:	98,8 KB
ID:	46586   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Its-A-Disaster-Movie-Poster.jpg
Viđeno:	21 puta
Veličina:	96,7 KB
ID:	46587  
Stara 9.6.2013, 17:31   #6160
Dimo
Starośeđelac

Član od: 28.10.2005.
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 912 puta na 687 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo

Citat:
Romantic kaže: Pregled poruke
Resident Evil: Retribution Nije mi bilo dosadno gledati ovo (iako je sve bilo u jednom mestu, Umbrella-in gradic u vodi), samo me nervira kuda ide ovaj serijal. Kraj filma je jako zanimljiv.
Zapravo, do sad se svaki dio završio istim ili sličnim cliffhangerom, a nastavljao jednakim smećem od filma, tako da se ja ne bih puno nadao. Resident Evil je izgubio svrhu nakon trećeg dijela, a mnogi kažu i posle samog originala.

Poslednja ispravka: Dimo (10.6.2013 u 0:16)
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
filmovi, preporuka, review

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno

Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li neko zna koji je ovo film? DJ_MY_SOUL Kompjuteri i film 2516 26.3.2021 17:12
Najbolji horror film ikad napravljen? FRIghTMaN Kompjuteri i film 734 6.11.2013 1:57
Problem tokom gledanja filmova, tacnije steka mi slika a zvuk ide normalno Dijenek Kvarovi 27 15.5.2010 13:19
Slabiji zvuk govora od ostatka zvukova (prilikom gledanja filmova)... polarnimeda Operativni sistemi 2 14.10.2008 13:12
Taj film... aerochivija Brbljaonica 15 20.7.2008 21:46

Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 6:54.