Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Audio softver

Audio softver Programi i alati za obradu zvuka na računaru, softver za puštanje muzike i zvukova, audio kodeci, konvertori

Odgovor

Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.4.2013, 13:22   #1
jonathan
Deo inventara foruma

Član od: 26.11.2006.
Zahvalnice: 940
Zahvaljeno 1.387 puta na 672 poruka
Određen forumom Music kreator

Trazim malo neki fin program za kreiranje vecinom bitova uz dodavanje nekih semplova koji su mozda kreirani na fruity loopsu ili slicno. Mejdutim ne nalazim.

nasao sam 2-3 program koji su mislim čisti scam ! Cak i kada guglas "free download" alata, ono te baca na main stranicu. Pise skini trail a i dalje te baca na main stranicu gdje ne vidim nikakav downlad osim onog da prvo platim itd.

To su "dr drum" i "dubturbo".

Zanci treba mi neki "lagani" koji ima interfejs kao eJay verzije sa onim kanalima a ne fruity loops ili reason..

Davno sam ja krenuo sa FL i brzo ga ostavio jer je za neke jednostavnije stvari mislim komplikovan dok se na drugim progamima te iste stavri dosta brze i jednostavnije naprave.

Recimo za nesto ovako: http://www.youtube.com/watch?v=7aeJwWCEzHg

Pravljeno davno u hip hop-u 5 a editovano u cool editu. Znaci moji semplovi i bitovi. Ima recimo i ova: http://www.youtube.com/watch?v=j01qbyyLTwU mada mislim da sam ovdje posudio 2-3 sempla iz hip hopa.

Znaci za ovakvo neko slicno kreiranje. Prevsntveno bitova ali da ima mogucnost importa seblova bilo mpr ili wav..

Poslednja ispravka: jonathan (25.4.2013 u 13:35)
jonathan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.5.2013, 13:33   #2
mladjex
Član

Član od: 18.12.2005.
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Music kreator

U svakom DAW programu mozes da pravis ritam ...samo treba da naucis da radis u njemu posto su dosta komplesni a ako ne znas deluju ti komplikovani ali niko nije seo i odma uradio hit vec se uci radom.
U svim tim programima najlakse je napraviti ritam a produkcija je vec dublja prica .
Svi su za profesionalnu namenu
FL studio recimo nije igracka od programa i koristi ga Avicii http://www.youtube.com/watch?v=-dIcuU58Oy8
Svakom nesto drugo vise lezi i lakse i prakticnije mu je za rad.
Ja recimo koristi Ableton bas zato sto mi najvise lezi i najbolje se znalazim u njemu.
Najpopularniji su Cubase,Logic pro, Ableton,Pro tools....itd
Imas milion tutoriala na youtube da nadjes kako se sta radi i u kom DAW-u

Poslednja ispravka: mladjex (7.5.2013 u 13:45)
mladjex je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku mladjex na korisnoj poruci:
jonathan (11.5.2013)
Stara 7.5.2013, 21:54   #3
ice*91
Član

Član od: 11.7.2006.
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 56 puta na 53 poruka

Hydrogen i LMMS . oba programa su besplatna ali jako dobra. Hydrogen je dosta jednostavan lak za ucenje a LMMS je nesto poput FL-a, i treba malo vremena da se savlada. Oba programa imaju bogatu bazu na internetu. Sto se editovanja tice po meni Audacity je sasvim solidan program, koji je takodje besplatan i ima brdo pluginova koji se mogu skinuti sa njegovog sajta, takodje je vrlo jednostavan za koriscenje.
ice*91 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ice*91 na korisnoj poruci:
jonathan (11.5.2013)
Stara 11.5.2013, 19:03   #4
jonathan
Deo inventara foruma

Član od: 26.11.2006.
Zahvalnice: 940
Zahvaljeno 1.387 puta na 672 poruka

Hvala na preporukama. Ovo sam generalno zapostavio trenutno jer mi oduzima puno vremena pa mi se ne da.

Cubebase sam instalirao ali mi samo nudi zvukove klavira, neke errore izbacuje pa sam trenutno ostavio.

FL koristio davno za semplove ali sam navikao na eJAY plarformu jer mi je bila najlaksa ša sam u njoj slagao semplove i napravljene bitove. Takodjer i na hip hop verziji i na techno ima odlican segmet za pravljenje bitova dok je to kod FL recimo masivnije a FL sam nedavno ostavio jer me nerviralo, kada editujem neki zvuk, ne mogu ga editovanog snimiti.

Recimo od kick01 napravim distorziju, hard-core zvuk ali ako ga budem koristio na drugim mjestim, ostaje mi taj hardcore efekat dok je to opet u "arkadnim" eJAY programima bilo mnogo bolje odradjenom.

Opet kazem, zabavit cu se poslije oko ovoga, trenutno mi se hydrogen rusi dok mi se Ableton ne svidja. Nema traku gdje slazem napravljene semplove.

EDIT: Evo nekak oradi hysrogen. Zanima me kako dobiti hardcore zvuk ako moze.

Poslednja ispravka: jonathan (11.5.2013 u 19:24)
jonathan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno

Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
5 Best Windows Music Players ZoNi Audio softver 18 10.9.2013 2:11
Red Alert 3 shimec Strateške igre 1590 11.4.2012 23:10
Wii Music Meho Krljic Konzole 15 18.1.2009 10:03
MTV Music vladale Zanimljive Web lokacije 0 4.11.2008 20:55
X-fi Extreme Music VS X-FI Extreme music Low FearMaster Zvuk na računaru 0 14.8.2008 11:06

Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 2:19.