Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Konzole

Konzole Konzole i softver za njih...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.3.2011, 13:12   #41
Markonije
Starosedelac
 
Član od: 14.3.2009.
Poruke: 1.200
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 276 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: PSP2 - Zvanično predstavljen

Japan ima sad drugih problema,tako da ce oni to verovatno prolongirati za jedno 5-6 meseci
Markonije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.3.2011, 18:20   #42
Stefan 5
Starosedelac
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: Priboj
Poruke: 1.755
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 301 puta na 178 poruka
Određen forumom Re: PSP2 - Zvanično predstavljen

Citat:
talenat kaže: Pregled poruke
ovaj sony deluje na papiru fantasticno ali je realnost da ce ovo proci u japanu i to je to :/
Proce kao PSP tj. odlicno svugde u svetu.
Stefan 5 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2011, 20:20   #43
talenat
Starosedelac
 
Član od: 16.2.2010.
Lokacija: Sremeska Kamenica
Poruke: 2.128
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 354 puta na 278 poruka
Određen forumom Re: PSP2 - Zvanično predstavljen

realno psp nije zabelezio neku prodaju koja ulazi u istoriju.jeste uspesan ali nista shokirajuce
ali sada menaju koncept,prave jos jacu gaming konzolu,jos dodaju ekran na dodir sto jeste logicno ali ulaze u teritorijju koja je vec opasno zauzeta.konzola nece biti ni malih dimenzija,a ni male cene.psp2 ce morati da se bori protiv iphonea,android telefona,tablet racunara pitanje je koliki krug ljudi ce zeleti da ga kupi
talenat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2011, 23:43   #44
Stefan 5
Starosedelac
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: Priboj
Poruke: 1.755
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 301 puta na 178 poruka
Određen forumom Re: PSP2 - Zvanično predstavljen

Citat:
talenat kaže: Pregled poruke
realno psp nije zabelezio neku prodaju koja ulazi u istoriju.jeste uspesan ali nista shokirajuce
ali sada menaju koncept,prave jos jacu gaming konzolu,jos dodaju ekran na dodir sto jeste logicno ali ulaze u teritorijju koja je vec opasno zauzeta.konzola nece biti ni malih dimenzija,a ni male cene.psp2 ce morati da se bori protiv iphonea,android telefona,tablet racunara pitanje je koliki krug ljudi ce zeleti da ga kupi
Jeste šokirajuća s obzirom na tadašnju cenu PSP-a.Pogledaj wikipediu pa vidi koliko su male brojke.Ne menjaju uopšte koncept sve je isto kao i 2005 ,kao i uvek prate trendove.
Stefan 5 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2011, 0:02   #45
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: PSP2 - Zvanično predstavljen

Citat:
talenat kaže: Pregled poruke
realno psp nije zabelezio neku prodaju koja ulazi u istoriju.jeste uspesan ali nista shokirajuce
ali sada menaju koncept,prave jos jacu gaming konzolu,jos dodaju ekran na dodir sto jeste logicno ali ulaze u teritorijju koja je vec opasno zauzeta.konzola nece biti ni malih dimenzija,a ni male cene.psp2 ce morati da se bori protiv iphonea,android telefona,tablet racunara pitanje je koliki krug ljudi ce zeleti da ga kupi
Ma da, moraće da se bori i protiv Bruce Lee-a . Zašto svi umišljaju da je iPhone konzola?! 'di mu je krstić, palice i ostali dugmići? Eno i onaj Pacher stalno prognozira smrt ručnih konzola, ne ispušta iPhone iz usta, a nintendo DS se prodao više od svih modela iPhone-a skupa. Toliko o tome
P.S. Čak je i PSP prošao odlično za debitantsku skupu konzolicu. 66 miliona može biti malo samo ako pokušavamo da izigravamo debele senzacionaliste. To je i dalje prodaja veća i od X-box 360 i od PS3, malo li je?
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2011, 15:57   #46
zdravkelja
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: secretlevel.org
Poruke: 4.264
Zahvalnice: 1.929
Zahvaljeno 1.916 puta na 819 poruka
Određen forumom Re: PSP2 - Zvanično predstavljen

Odlicna je prodaja bila. Ako ovo ne zacene previsoko, prodavace se dobro.
zdravkelja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2011, 21:23   #47
Stefan 5
Starosedelac
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: Priboj
Poruke: 1.755
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 301 puta na 178 poruka
Određen forumom Re: PSP2 - Zvanično predstavljen

Pa biće u početku toliko evo baš mi je sad prijatelj iz Amerike rekao da za 200 eura 3ds može da mi uzme i sigurno ću to uzeti a ne PSP2.
Stefan 5 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2011, 1:36   #48
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.085
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: PSP2 - Zvanično predstavljen

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Ma da, moraće da se bori i protiv Bruce Lee-a . Zašto svi umišljaju da je iPhone konzola?! 'di mu je krstić, palice i ostali dugmići?
Kad imaš multi-touch touchscreen, ne trebaju ti nikakvi krstići, palice i ostalo sa konzola starih 20-30 godina.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2011, 3:41   #49
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: PSP2 - Zvanično predstavljen

Sad još dugmići ispadoše zastareli

Kako može da bude udobno da hover-uješ prstima iznad ekrana, bez osećaja šta je gde pod prstima? Tako imaš daleko manju kontrolu i brzinu reakcije, a samim tim se smanjuje složenost i brzina izvođenja igara. OK može nešto opušteno tipa RPG i slično, ali ne misliš valjda ozbiljno da to radi kako treba sa nečim poput vožnji, brzih platformskih, akcionih, borilačkih i sportskih igara?

Baš bih voleo da vidim multi-touch vs dugmići u Street Fighter-u ili PES-u, pa da vidimo kako super novo stoji naspram starog 20-30 god.

Poslednja ispravka: Aibo (21.3.2011 u 3:49)
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2011, 15:02   #50
zdravkelja
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: secretlevel.org
Poruke: 4.264
Zahvalnice: 1.929
Zahvaljeno 1.916 puta na 819 poruka
Određen forumom Re: PSP2 - Zvanično predstavljen

To je tacno, ne moze da se poredi. Prvo, nije dovoljno precizno. Drugo, multitouch znaci samo dva prsta istovremeno, a to cesto nije dovoljno.
zdravkelja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.4.2011, 22:32   #51
_Grotesque_
Veteran
 
Član od: 16.2.2006.
Lokacija: Negotin
Poruke: 505
Zahvalnice: 263
Zahvaljeno 102 puta na 73 poruka
Određen forumom Re: PSP2 - Zvanično predstavljen

Evo preorder na sveCkim sajtovima.

http://ehandel.blocket.se/Sony_PSP_2...=psp&cg=141200

http://www.gameshop.se/?page=descrip...sjakt&id=61981

Oko 390 evra je cena.
Sad, da l je puno il nije..
Meni ovo skupo. Ali kontam da ce za jedno godinu dana posle izlaska konzole vec biti polovnih za nekih 200 evrica.
A taman ce neka zamlata i da ga flesne.
_Grotesque_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.4.2011, 22:52   #52
Stefan 5
Starosedelac
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: Priboj
Poruke: 1.755
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 301 puta na 178 poruka
Određen forumom Re: PSP2 - Zvanično predstavljen

Citat:
_Grotesque_ kaže: Pregled poruke
Evo preorder na sveCkim sajtovima.

http://ehandel.blocket.se/Sony_PSP_2...=psp&cg=141200

http://www.gameshop.se/?page=descrip...sjakt&id=61981

Oko 390 evra je cena.
Sad, da l je puno il nije..
Meni ovo skupo. Ali kontam da ce za jedno godinu dana posle izlaska konzole vec biti polovnih za nekih 200 evrica.
A taman ce neka zamlata i da ga flesne.
Malo teže ćeš da ga flešneš PS3 je tek posle 4 godine ovde će trebati toliko ako ne i više.Što se tiče cene nije realna.
Stefan 5 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2011, 0:23   #53
CTOJAH
Starosedelac
 
Član od: 14.5.2008.
Lokacija: Titov Veles
Poruke: 1.614
Zahvalnice: 885
Zahvaljeno 555 puta na 417 poruka
Određen forumom Re: PSP2 - Zvanično predstavljen

Citat:
Stefan 5 kaže: Pregled poruke
Malo teže ćeš da ga flešneš PS3 je tek posle 4 godine ovde će trebati toliko ako ne i više.Što se tiče cene nije realna.
Sto se tice "flesovanja" nista ne mora da znaci sto je PS3 piratovan (?) nakon 4 godine, pa da sad PSP2 treba isto tol'ko da ceka - bice flesovan kad to bude odgovaralo SONYju !
...a sto se cene tice ona je sasvim OK - vidi sta se sve dobija za te pare !
A sto smo svi mi klosari istocno od Rajha, to ionako uopste ne tangira SONY - oni nas ni ne racunaju ko pazar za njihovu stoku...
CTOJAH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2011, 8:13   #54
Stefan 5
Starosedelac
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: Priboj
Poruke: 1.755
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 301 puta na 178 poruka
Određen forumom Re: PSP2 - Zvanično predstavljen

Citat:
CTOJAH kaže: Pregled poruke
Sto se tice "flesovanja" nista ne mora da znaci sto je PS3 piratovan (?) nakon 4 godine, pa da sad PSP2 treba isto tol'ko da ceka - bice flesovan kad to bude odgovaralo SONYju !
...a sto se cene tice ona je sasvim OK - vidi sta se sve dobija za te pare !
A sto smo svi mi klosari istocno od Rajha, to ionako uopste ne tangira SONY - oni nas ni ne racunaju ko pazar za njihovu stoku...
Možda je OK za tebe ali za 80 posto evropske populacije sigurno nije.Za te pare mogu da kupe Nintendo 3DS i polovan PS3.Mora da znači pošto ovo više nije PSP era ,Sony ima daleko više iskustva i najavili su da će čak jedno jezgro biti zaduženo za firmware što je dosad nevidjena zaštita.Sumnjam da ćemo igrati čak i posle 4 godine...
P.S Živo me intresuje šta se revolucionarno dobija na NGP?Sve to već imam na PSP-u izuzev jačeg hardvera i jedne analogne palice.Šugavi touch screen mi ne treba.
Stefan 5 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2011, 8:40   #55
_Grotesque_
Veteran
 
Član od: 16.2.2006.
Lokacija: Negotin
Poruke: 505
Zahvalnice: 263
Zahvaljeno 102 puta na 73 poruka
Određen forumom Re: PSP2 - Zvanično predstavljen

Citat:
Stefan 5 kaže: Pregled poruke
Možda je OK za tebe ali za 80 posto evropske populacije sigurno nije.Za te pare mogu da kupe Nintendo 3DS i polovan PS3.Mora da znači pošto ovo više nije PSP era ,Sony ima daleko više iskustva i najavili su da će čak jedno jezgro biti zaduženo za firmware što je dosad nevidjena zaštita.Sumnjam da ćemo igrati čak i posle 4 godine...
P.S Živo me intresuje šta se revolucionarno dobija na NGP?Sve to već imam na PSP-u izuzev jačeg hardvera i jedne analogne palice.Šugavi touch screen mi ne treba.
Sto se provaljivanja zastite tice, verujem da ce se oni koji su se zanimali ovime na PSPju i PS3 trkati medju sobom ko ce pre. A i nije bas zanemarljivo iskustvo koje imaju sa prethodnim konzolama. Tako da je godinu dana sasvim realistican rok, po mom misljenju.

Sto se cene tice, trenutka kad padne na 200 evra ili manje polovan.. nije to puno. Recimo, ako ja prodam svoj PSP slim za oko 100, imam NGP za samo 100 evra.

A danas kad svaki drugi klinac u Srbiji nosi iPhone od 500 evra ili neki drugi dzepni svemirski brod.. Ne bih dalje.

A ovo oko featuresa NGPja i da li vredi ili ne...
Pa samo veci ekran sa duplo vecom rezolucijom i taj dodatni analogni koji si pomenuo su meni i vise nego vredni tih 100nak evrica koliko ce me konzola verovatno otkostati.
Da ne pominjemo GPS, kamere i six axis tj potpuno nov sistem kontrola... A i da ce zivotni vek NGPja biti prilicno dug.
Na kraju krajeva, kome se kako i sta svidja.. Ja ovo uzimam pa ne znam sta da je.
_Grotesque_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2011, 9:05   #56
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.414
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: PSP2 - Zvanično predstavljen

Nov pristojan smartphone moze da kosta toliko, pa sto ne bi ni next-gen rucna konzola?

Cena je ok, ako se poredi sa drugim uredjajima.
player1 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2011, 14:24   #57
CTOJAH
Starosedelac
 
Član od: 14.5.2008.
Lokacija: Titov Veles
Poruke: 1.614
Zahvalnice: 885
Zahvaljeno 555 puta na 417 poruka
Određen forumom Re: PSP2 - Zvanično predstavljen

Citat:
Stefan 5 kaže: Pregled poruke
Možda je OK za tebe ali za 80 posto evropske populacije sigurno nije.
CTOJAH reko vec : A sto smo svi mi klosari istocno od Rajha
Za te pare mogu da kupe Nintendo 3DS i polovan PS3.Mora da znači pošto ovo više nije PSP era ,Sony ima daleko više iskustva i najavili su da će čak jedno jezgro biti zaduženo za firmware što je dosad nevidjena zaštita.Sumnjam da ćemo igrati čak i posle 4 godine...
P.S Živo me intresuje šta se revolucionarno dobija na NGP?Sve to već imam na PSP-u izuzev jačeg hardvera i jedne analogne palice.Šugavi touch screen mi ne treba.
Da parafraziram tvoje pitanje :
Zivo me interesuje sta se revolucionarno dobija sa Pentium IV ? Sve to vec imam na mojoj 286-tici izuzev jaceg hardvera i nekoliko USB prikljucaka. Sugavi internet mi ne treba.
CTOJAH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.4.2011, 15:44   #58
Stefan 5
Starosedelac
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: Priboj
Poruke: 1.755
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 301 puta na 178 poruka
Određen forumom Re: PSP2 - Zvanično predstavljen

Citat:
_Grotesque_ kaže: Pregled poruke
Sto se provaljivanja zastite tice, verujem da ce se oni koji su se zanimali ovime na PSPju i PS3 trkati medju sobom ko ce pre. A i nije bas zanemarljivo iskustvo koje imaju sa prethodnim konzolama. Tako da je godinu dana sasvim realistican rok, po mom misljenju.

Sto se cene tice, trenutka kad padne na 200 evra ili manje polovan.. nije to puno. Recimo, ako ja prodam svoj PSP slim za oko 100, imam NGP za samo 100 evra.

A danas kad svaki drugi klinac u Srbiji nosi iPhone od 500 evra ili neki drugi dzepni svemirski brod.. Ne bih dalje.

A ovo oko featuresa NGPja i da li vredi ili ne...
Pa samo veci ekran sa duplo vecom rezolucijom i taj dodatni analogni koji si pomenuo su meni i vise nego vredni tih 100nak evrica koliko ce me konzola verovatno otkostati.
Da ne pominjemo GPS, kamere i six axis tj potpuno nov sistem kontrola... A i da ce zivotni vek NGPja biti prilicno dug.
Na kraju krajeva, kome se kako i sta svidja.. Ja ovo uzimam pa ne znam sta da je.
Nazalost cena nece biti 200 eura vec mnogo,mnogo vise cak i od DS-a.Za tih 200 eura ces 2014 moci da kupis mozda polovan NGP.Drugo kada su vec stavljali bolji ekran zasto nije u HD rezoluciji?Ovo ostalo (senzori,six axis) sam procitao utiske ljudi koji su igrali Uncharted sa touch kontrolama i nimalo im se ne svidja.Da se razumemo uzeo bih uredjaj kada bi kostao 200 eura odmah ali nazalost za 500 eura koliko ce kostati na premijeri sumnjam da cu ga kupiti.
Stefan 5 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.4.2011, 15:46   #59
Stefan 5
Starosedelac
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: Priboj
Poruke: 1.755
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 301 puta na 178 poruka
Određen forumom Re: PSP2 - Zvanično predstavljen

Citat:
CTOJAH kaže: Pregled poruke
Da parafraziram tvoje pitanje :
Zivo me interesuje sta se revolucionarno dobija sa Pentium IV ? Sve to vec imam na mojoj 286-tici izuzev jaceg hardvera i nekoliko USB prikljucaka. Sugavi internet mi ne treba.
Zasto se pravis pametan kada nisi?U mom postu uopste nije bilo ni tracka poente o cemu sad govoris.BTW bilo koji Pentium moze da ima internet.Jaci hardver pa sta?Sve to ce mi daleko vise priajti ako uzmem playstation 3 gde cu imati slicno iskustvo na vecem ekranu.Sto se tice prenosivosti nista ne pricajte jer sumnjam da ce baterija sa 4 core procesorom i onolikim ekranom i dziza bidzama da izdrzi vise od 2 sata.Cak ni Nintendo 3DS ne moze da izdrzi toliko.
Stefan 5 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.4.2011, 16:01   #60
zdravkelja
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: secretlevel.org
Poruke: 4.264
Zahvalnice: 1.929
Zahvaljeno 1.916 puta na 819 poruka
Određen forumom Re: PSP2 - Zvanično predstavljen

Zar je jaci hardver tako mala stvar? Druga palica je izuzetno bitna stvar i to je bila najveca mana PSP-a. Drugo, nece doveka kostati tako mnogo, vec za godinu dana bi cena mogla da se spusti na relativno prihvatljiv nivo.
zdravkelja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:26.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com