Forum Sveta kompjutera  

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Konzole

Konzole Konzole i softver za njih...

Odgovor

Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.7.2008, 7:15   #81
Leonida
Deo inventara foruma

Član od: 31.7.2007.
Zahvalnice: 2.481
Zahvaljeno 1.688 puta na 863 poruka
Određen forumom Re: FF XIII dolazi na Microsoft Xbox 360

Kako je bilo na Killzone 2 konferenciji?Jel ju je neko pratio?

Evo raspored:

Wednesday
9:15 a.m. E3 Keynote by Gov. Perry
10 a.m. Sony Roundtable
10:45 a.m. Take Two Presser
1 p.m. State of the Industry Keynote
2:30 p.m. Konami Presser

Mada nemam blage veze kad je to kod nas...

Poslednja ispravka: Leonida (16.7.2008 u 7:29)
Leonida je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.7.2008, 8:06   #82
genius
Deo inventara foruma

Član od: 28.11.2005.
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka

Ako je E3 u USA i to na istocnoj obali onda dodajes na to vreme +6 sati a ako je na zapadnoj obali +9 sati...

Obzirom da je tema u sustini najvise vezana za E3 samo cu da napomenem da koliko sam shvatio MS osim sto je najavio FF je najavio jos i jesenji apdejt za dashboard koji ce biti kompletno redizajniran (3d efekti i slicno) uz dodate avatare (kao na Wii samo malo lepse), netflix podrska (skidanje filmova i serija na konzolu - u pitanju je baza od nekih 10.000 naslova) i sto je mozda najbitnije mogucnost da se igre snimaju i na hard disk radi brzeg ucitavanja. Takodje konzola od 20 giga ce pojeftiniti (kostace koliko i Wii) dok ce na njeno mesto uleteti nova konzola sa 60 giga hard diskom. Cena 20 giga hard diska ce takodje pojeftiniti dok 120 giga i dalje ostaje nesto vise od 100 evra. Pojavice se i limitirana serija kontrolera u zelenoj i crvenoj boji sa nesto blago redizajniranim kontrolama. Achivmentsi ce mozda biti vezani za avatar tako da na primer ako odradis nesto cool u igri mozes da dobijes majcu sa logo-om igre da obuces avatara i onda kada setas okolo svi vide da si uspeo da postignes taj achivement.

U sustini Microsoft se zaista debelo potrudio da ucini konzolu sto primamljivijom. Iskreno, i da je nisam dosad kupio, ovo bi me prelomilo. Ako se neko seca, bas sam puno vremena pre kupovine trosio da ispitam multimedijalne mogucnosti konzole u smislu pustanja filmova i ostalo, a cinenjica da dodaju netflix prakticno znaci da mozes direktno da svuces koji hoces film koji mora da radi perfektno na konzoli i nema da se cimam sa konvertovanjima pa rezanjem na nekoliko DVD-a i tako dalje...
Osim toga, snimanje igara na hard je ekstremno dobra stvar. Zamislite GTA4 koliko bi bolje radio na boxu da je ranije postojala ta opcija.

Za razliku od Nintenda koji nije mrdnuo prstom da uradi nesto novo i zainteresuje ljude vise, M$ se zaista trudi da ispostuje svoje kupce i privuce nove pride.
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.7.2008, 8:49   #83
simakosmos
Član

Član od: 26.5.2006.
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 49 puta na 25 poruka

Citat:
donator99 kaže: Pregled poruke
Ne misli on da je GTA4 unisten, vec se zali na cinjenicu da Rockstar nije mogao da ostvari ono sto je na pocetku zacrtao zbog ogranicenja koje namece Xboxov medijum za skladistenje podataka.
šta ? da zaradi novce?
daj ne budite smešni.
Rockstar je ostvario ono što mu je i najbolje odgovaralo. DOBIO JE PARE.
Dobio je pare od MS-a + milioni kopija igara na X360. $$$$$$$$$$$$

To što im je sad kao ograničenje na X360 je ustvari DOBAR IZGOVOR da ne moraju da završe ono što su najavljivali (i da što pre uzmu pare).
Jer što pre izađe igra, pre mogu da idu na godišnje. A takva igra se sama prodaje.
simakosmos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku simakosmos na korisnoj poruci:
guza88 (16.7.2008)
Stara 16.7.2008, 8:58   #84
SirDuck
Deo inventara foruma

Član od: 27.4.2006.
Zahvalnice: 815
Zahvaljeno 2.035 puta na 1.063 poruka

Citat:
simakosmos kaže: Pregled poruke
šta ? da zaradi novce?
daj ne budite smešni.
Rockstar je ostvario ono što mu je i najbolje odgovaralo. DOBIO JE PARE.
Dobio je pare od MS-a + milioni kopija igara na X360. $$$$$$$$$$$$

To što im je sad kao ograničenje na X360 je ustvari DOBAR IZGOVOR da ne moraju da završe ono što su najavljivali (i da što pre uzmu pare).
Jer što pre izađe igra, pre mogu da idu na godišnje. A takva igra se sama prodaje.
Ma baš su pokvareni, hoće pare...

Eh, možda će PC verzija imati više sadržaja
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.7.2008, 10:07   #85
genius
Deo inventara foruma

Samo da dopunim ono gore napisano. Nisam uspeo da nadjem potvrdu da ce igre moci da se instaliraju na hard disk od xBoxa... sve ono ostalo sam proverio i tacno je...

EDIT: Ne, ne Moja greska. Moci ce SVAKA igra (i stare i nove) da se instalira kompletno na hard disk Sto znaci extremno brzo ucitavanje. Znaci, ako Final Fantasy dodje na recimo 4 dupla DVD-a, nema mnogo veze jer sve lepo iskopiras na hard i igras ko covek bez cekanja i ucitavanja

http://www.shacknews.com/onearticle.x/53604

Jedino sto ce sad 120 giga hard da bude imperativ da bi imalo mesta i za igre i za gomilu filmova (za Gold subscribere i netflix subscribere skidanje i gledanje filmova i serija je besplatno).

Poslednja ispravka: genius (16.7.2008 u 10:22)
Stara 16.7.2008, 11:11   #86
Leonida
Deo inventara foruma

Član od: 31.7.2007.
Zahvalnice: 2.481
Zahvaljeno 1.688 puta na 863 poruka

Ne moze cela igra da se instalira na hard.Instalira se odprilike 15 - 20 % dok se ostalo cita sa DVD-a .

Primer za to ti je MGS , koji je oko 48 GB ... 4GB se samo instalira na HD , sve ostalo se cita sa BluRaya...Ako igre bude uopste i mogle da se instaliraju na Xobxu(evo sad sam procitao clanak , i vidim da ce moci),nece biti veliko ubrzanje u loadovanju ... odprilike oko 2 sekunde...tolko je na PS3 , jos uzmi u obzir kolko je PS brzi.

A ako ce final fantasy biti oko tezine celog bluray diska(oko 50GB) ,to znaci da ce trebati 5 ili 6 DLDVD-a.
Leonida je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.7.2008, 11:54   #87
guza88
Član

Član od: 28.1.2008.
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 14 puta na 14 poruka

Citat:
Leonida kaže: Pregled poruke
Ne moze cela igra da se instalira na hard.Instalira se odprilike 15 - 20 % dok se ostalo cita sa DVD-a .

Primer za to ti je MGS , koji je oko 48 GB ... 4GB se samo instalira na HD , sve ostalo se cita sa BluRaya...Ako igre bude uopste i mogle da se instaliraju na Xobxu(evo sad sam procitao clanak , i vidim da ce moci),nece biti veliko ubrzanje u loadovanju ... odprilike oko 2 sekunde...tolko je na PS3 , jos uzmi u obzir kolko je PS brzi.

A ako ce final fantasy biti oko tezine celog bluray diska(oko 50GB) ,to znaci da ce trebati 5 ili 6 DLDVD-a.
Ne druze, tako je na PS3. Na X360 ce ici cela igra:
Citat:
Sa novim Dashbordom će biti i ponuđena mogućnost da se sve igre totalno prebace na HDD i time omogući igranje bez manuelnog ubacivanja diska u konzolu (disk sa igrom će ipak biti potreban ali samo za autentikacuju).
Izvor:http://www.emulationgalaxy.co.yu/

I molim te, kako ce to ubrzati loading za samo dve sekunde? Svi odavno znamo koliko je HDD brzi od DVD/BR. Osim toga, puno znaci za laser.
guza88 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku guza88 na korisnoj poruci:
astro (17.7.2008)
Stara 16.7.2008, 12:44   #88
Expressionism
Član

Član od: 21.10.2007.
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 62 puta na 32 poruka

Meni samo nije jasno zasto kada ocu u MGS4 da loadujem neki drugi chapter, krece kao neki install od 2 minuta. Pa makar u njemu proveo samo 2 sekunde, ako opet ocu novi chapter, ista pricha....pa jbt zar disk od 50GB, standardni install od 4gb i BR chitach nisu dovoljni da takvu glupost eleminishu?
Expressionism je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.7.2008, 12:47   #89
donator99
Deo inventara foruma

Član od: 10.3.2007.
Zahvalnice: 318
Zahvaljeno 780 puta na 600 poruka

Killzone 2 konferencija je bila nevidjena, pustene su mutliplayer slike, SONY JE OSVOJIO E3 SAMO ZAHVALJUJUCI KILLZONEU 2.
Botovi, placite:
Spoiler za Killzone 2 multiplayer:

SVE JE REALTIME, OVO NIJE CG!
HD Trailer je postavljen na PSS jos sinoc.
MP Info:
Citat:
Killzone 2 Badge System:

Rather than adhere to a rigid character class system, Killzone 2’s online mode allows the player to mix abilities from different roles to better suit his / her preferred style of play. Abilities are represented by badges: the primary badge defines the main role of the player character, as well as its outward appearance, while the secondary badge serves as a complementary ability that enhances the main role.

Although their player characters look different, both Helghast and ISA factions have the same set of roles and badges to choose from. Here they are, from left to right:

Rifleman:
The default multiplayer character is assigned when no primary badge is selected. A secondary badge may still be added. Riflemen can start with most weapons, except for the specialized ones.

Engineer:
Primary badge ability: Sets up an automated turret which targets the enemy.
Secondary badge ability: Repairs ammunition dispensers, mounted guns, and automated turrets.

Medic:
Primary badge ability: Revives downed team mates.
Secondary badge ability: Throws a health pack, which can be picked up by other players.

Scout:
Primary badge ability: Uses a cloaking suit to become near-invisible.
Secondary badge ability: Tags all on-screen enemy players with a hidden marker, which broadcasts their coordinates to team mates.

Assault:
Primary badge ability: Dons heavy armour twice as strong as normal.
Secondary badge ability: Temporarily boosts running speed.

Tactician:
Primary badge ability: Throws a coloured smoke grenade, which serves as a spawn point.
Secondary badge ability: Requests air support from a sentry bot which targets the enemy.

Saboteur:
Primary badge ability: Assumes the disguise of a randomly selected enemy player.
Secondary badge ability: Throws a sticky, proximity-activated C-4 charge.
@Expressionism
Kopiranje na HDD se radi zbog brzeg pristupa i streaminga, a to ne moze da eliminise nijedan medijum za prenos podataka, bez obzira kolikom kolicinom prostora raspolagao.

Poslednja ispravka: donator99 (16.7.2008 u 12:55)
donator99 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.7.2008, 12:52   #90
Expressionism
Član

Član od: 21.10.2007.
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 62 puta na 32 poruka

Pa da je bash spasilo SONY konferenciju, i nije. Realno nista novo nije prikazano, svi vec znaju kako KZ2 izgleda, sony-u je trebala neka heavy najavi da spasi sebe. Resistance 2, KZ2, LBP....sta je tu bilo novo? Za ono ogromno cudoviste u R2 se znalo iz casopisa jos pre 3 meseca...a da ne pricamo sto je mega skriptovano.
Expressionism je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.7.2008, 12:57   #91
donator99
Deo inventara foruma

Pa, sad se zna da je Killzone 2 ubedljivo najlepsa igra za konzole i jos ima fantastican multiplayer za podrsku za 32 igraca, iako su svi mislili da ce on biti ubacen tek da ga ima.
Pogledaj komentare na stranim forumima koji su napisani od strane PS3 igraca, pa ce ti biti jasnije kakav uticaj je ova konferencija imala na gaming zajednicu.
Stara 16.7.2008, 12:58   #92
Boris Lozac
Veteran

Član od: 31.1.2007.
Zahvalnice: 154
Zahvaljeno 171 puta na 98 poruka

Citat:
Expressionism kaže: Pregled poruke
a da ne pricamo sto je mega skriptovano.
I da je skriptovano kakve ima veze, i COD4 i Mafia su skriptovane pa su jedne od najboljih igara.
A Killzone izgleda isto u Multiplayeru i u singleplayer-u..
Boris Lozac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.7.2008, 13:09   #93
GaleOm
Veteran

Član od: 7.11.2005.
Zahvalnice: 343
Zahvaljeno 267 puta na 152 poruka

Dok sam citao izjavu Sony-jevih predstavnika kako MGS4 nece da izadje na nekoj drugoj platformi zbog BR-a, i novih vesti updateu za 360 posle koga bi mogle igre da se snimaju na HDD, setih se jedne slike
Is That a 360 Devkit on Kojima's Desk?
GaleOm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.7.2008, 13:09   #94
SirDuck
Deo inventara foruma

Član od: 27.4.2006.
Zahvalnice: 815
Zahvaljeno 2.035 puta na 1.063 poruka

Ovo za multiplayer me strašno podseća na Team Fortress 2... Skoro identična podela.
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.7.2008, 13:12   #95
donator99
Deo inventara foruma

Citat:
GaleOm kaže: Pregled poruke
Dok sam citao izjavu Sony-jevih predstavnika kako MGS4 nece da izadje na nekoj drugoj platformi zbog BR-a, i novih vesti updateu za 360 posle koga bi mogle igre da se snimaju na HDD, setih se jedne slike
Is That a 360 Devkit on Kojima's Desk?
Ne, to nije Xbox 360 Dev kit.
On ovako izgleda:
Stara 17.7.2008, 16:14   #96
che daboli guz
Banned

Član od: 23.1.2006.
Zahvalnice: 231
Zahvaljeno 190 puta na 95 poruka
Cool Re: FF XIII dolazi na Microsoft Xbox 360

Mene strasno cudi sto niko od vas nije spomenuo najavu Zipper Interactive za MAG !!!!
Svaki online gamer jos sa PS2 vidi ovo kao BOMBU.Naravno radi se o odlicnom SOCOM serijalu.Samo pod drugim imenom.Ko zna mozda ce i mozda ce i vazduhoplovna "plovila" uci u trend .Kao kod drugih igara.
U sustini znam i nista me ne brine da ce ovo ostvarenje biti veliki pomak u odnosu sve online pucachine do danas.

Poslednja ispravka: che daboli guz (17.7.2008 u 16:16) Razlog: space
che daboli guz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.7.2008, 16:15   #97
donator99
Deo inventara foruma

Citat:
che daboli guz kaže: Pregled poruke
Mene strasno cudi sto niko od vas nije spomenuo najavu Zipper Interactive za MAG?!!!!

Svaki online gamer jos sa PS2 vidi ovo kao BOMBU.Naravno radi se o odlicnom SOCOM serijalu.Samo pod drugim imenom.Ko zna mozda ce i mozda ce i vazduhoplovna "plovila" uci u trend .Kao kod drugih igara.
U sustini znam i nista me ne brine da ce ovo ostvarenje biti veliki pomak u odnosu sve online pucachine do danas.
Kako nismo, Leonida i ja smo je hypovali na prethodnim stranama.
http://www.sk.rs/forum/showpost.php?...3&postcount=73
http://www.sk.rs/forum/showpost.php?...8&postcount=74
http://www.sk.rs/forum/showpost.php?...2&postcount=75
Stara 17.7.2008, 16:21   #98
che daboli guz
Banned

Član od: 23.1.2006.
Zahvalnice: 231
Zahvaljeno 190 puta na 95 poruka

Heh nema veze ,eto jedan mali hype i od mene.
che daboli guz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.7.2008, 18:35   #99
genius
Deo inventara foruma

Igra je super u smislu sto na konzolama nije bilo nisto slicno do sada, ali u smislu odnosa poredjenja sa PC multiplejer fps, nije nista posebno. Sem brojke aktivnih igraca odjednom sto tek treba da vidimo na sta ce da lici...

Kako god, i CoD4 multi radi na konzolama ali neznam nijednog normalnog coveka da to stvarno i igra jer FPS pa jos multiplejer na konzoli je u odnosu na PC isto kao kada bi poredio vodjenje ljubavi sa sado mazo nekrofilijom (igranje na PC je vodjenje ljubavi dok je igranje na konzoli perverzija - ako neko nije odmah shvatio sta sam hteo da kazem).

Anyway... super igra, ali nece moci da privuce ljude koji vole FPS multiplejer na PC. Sto se tice konzolasa, neznam ih puno a definitivno neznam nijednog fps igraca tako da neznam koliko ce ova igra da bude znacajna globalno...

Da me neko ne shvati pogresno... i da je MAG najavljen samo za xBox, popljuvao bih je maksimalno jer prosto smatram da je FPS na konzolama cista jeres... Sto se tice samog E3 sajma, osim kvaliteta najavljenih igara, ipak mislim da je po pitanju konzola najveca novost cinjenica da je moguce instalirati igre na xBox hard. Ovo je nesto stvarno znacajno. Dodao bih jos i da je mogucnost koriscenja netflix servisa direktno na konzoli odlican marketinski potez koji xBox definise kao pravu multimedijalnu konzolu cime anulira cinjenicu da PS3 ima BR (jer sad mozes da gledas BR film direktno sa hard diska konzole i sve to besplantno !!!). Nintendo nije najavio NISTA. PS3 osim par odlicnih igara je najavio i pojeftinjenje sto je za pohvalu. Mada MS ipak definitivno privlaci paznju jer i xBox pojeftinio za 50 dolara a konzola je softverski znacajno unapredjena...
Stara 17.7.2008, 18:46   #100
donator99
Deo inventara foruma

Mislim da ne shvatas koliku fan bazu SOCOM poseduje u SAD-u.
Zipperove igre su tamo jako popularne i veliki broj ljudi je kupio PS2 samo zbog SOCOM-a i njegovog multiplayera.
BTW U Kojoj rezoluciji rade ti DL filmovi?
Full HD nije sigurno.
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku donator99 na korisnoj poruci:
Leonida (17.7.2008)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno

Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Xbox 360 dodgeme Konzole 2232 29.10.2017 23:44
Gitare i računari... Wolverine Brbljaonica 1116 3.3.2016 23:12
Skaliranje slike sa kompa na LCD TV mickey Grafika 1 13.7.2008 21:46
Flash igre jonathan Male igre 26 2.7.2008 17:20
Konzole vs. PC (sta vam vise odgovara) Ocelot Konzole 497 17.4.2008 12:02

Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:29.