Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Konzole
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Konzole Konzole i softver za njih...

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.2.2007, 0:25   #101
Carnex
Veteran
 
Član od: 15.1.2006.
Poruke: 865
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 221 puta na 145 poruka
Određen forumom Re: Playstation 3 (vs. Xbox360)

Ako te ne zanimaju multimedijani dodatci/linux i sl sto nudi PS3 i verujes da imas srece da ti uleti kvalitetan primerak XBOX360 on je sasvim moguce bolji izbor u ovom trenutku.
Ja necu da poverim 600e (koliko je kod nas XBOX360 + dodatni kontroler) sreci jer je obicno nemam a i multiedijalne mogucnosti me interesuju. Takodje ocu batalim komp na kome inace ne radim nista sto ne mogu na linuxu...

Stoga ne treba spelo gledati. XBOX360 trenutno ima nizu cenu i vise igara ali na duze staze PS3, po meni, ima bolji pedigre. Prvo kao HD player (BD nece tako lako propasti zbog broja filmskih kuca koje SONY kontrolise) onda kao konzola i na kraju kao sam kompjuter i centar kucne muldimedije svih oblika...
Carnex je offline  
Stara 7.2.2007, 0:31   #102
JCDenton
Član
 
Član od: 13.12.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 159
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Playstation 3 (vs. Xbox360)

@Densetsu

'ajde da i ja krenem redom:

I ti si naseo na Sony-jev maketing. Moras da napravis razliku izmedju "shipped consoles" i "sold consoles". Sony je ISPORUCIO 1 300 000 konzola, ali je prodao jedva nekih 600 000, a to je manje od 50% (i to i u Americi i u Japanu zajedno).

U Japanu su ljudi uzimali PS2 kao jeftini DVD player. Do kraja 2000. godine su cene DVD uredjaja (za kompjutere i za dnevne sobe ) pocele da padaju.

A igre kao sto su SHENMUE I i II, SOUL CALIBUR, VIRTUA FIGHTER 3, SONIC ADVENTURE... bas demantuju. Najveci razlozi zbog kojih je SEGA pukla su neuspesi 32X i SATURN konzola, respektivno + SONY-jev NEVIDJENI hype oko PS2 konzole za koju su pricali da ce biti 20X jaca od Dreamcast-a, sto je bila obicna budalastina.

"ja biram konzole po igricama koje imaju kao eksluzivne i za sada PS3 ima najvise da mi ponudi(Lair,Heavenly Sword,MGS4,FF XIII...)" Ovde se 100% slazem. Svakom svoje...
JCDenton je offline  
Stara 7.2.2007, 0:46   #103
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Playstation 3 (vs. Xbox360)

Zapravo, Sony jeste prodao toliko konzola prodavnicama koje su dalje prodavale potrošačima. Koliko su prodavnice prodale, to njima nije bitno. Oni su prodali. Ovde jedino Microsoft voli da zakida.Oni kažu da su prodali 10+ miliona koliko su i planirali ali, tu su uračunali i sve konzole koje su zamenjivali zbog kvarova, a njih ima poprilično (i još uvek se kvare). Takođe, mnoge konzole čame po skladištima. Nedavno su rekli da ove godine očekuju da prodaju još oko 2-5 miliona konzola.

Citat:
A igre kao sto su SHENMUE I i II, SOUL CALIBUR, VIRTUA FIGHTER 3, SONIC ADVENTURE... bas demantuju. Najveci razlozi zbog kojih je SEGA pukla su neuspesi 32X i SATURN konzola, respektivno + SONY-jev NEVIDJENI hype oko PS2 konzole za koju su pricali da ce biti 20X jaca od Dreamcast-a, sto je bila obicna budalastina.
Za smrt Dreamcasta, Sony jeste kriv ali samo malčice. Sega je sam kriva. Marketing im je bio nula. Zatim, glupiranje sa GD diskom. To im uopšte nije trebalo. Nedostajale su im i igre za šire igračke mase... Šteta za konzolu. Barem da su završili Shenmue, nego da nas ostave ovako.
Ocelot je offline  
Stara 7.2.2007, 1:03   #104
JCDenton
Član
 
Član od: 13.12.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 159
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Playstation 3 (vs. Xbox360)

Citat:
Ocelot kaže:
Zapravo, Sony jeste prodao toliko konzola prodavnicama koje su dalje prodavale potrošačima. Koliko su prodavnice prodale, to njima nije bitno. Oni su prodali. Ovde jedino Microsoft voli da zakida.Oni kažu da su prodali 10+ miliona koliko su i planirali ali, tu su uračunali i sve konzole koje su zamenjivali zbog kvarova, a njih ima poprilično (i još uvek se kvare). Takođe, mnoge konzole čame po skladištima. Nedavno su rekli da ove godine očekuju da prodaju još oko 2-5 miliona konzola.



Za smrt Dreamcasta, Sony jeste kriv ali samo malčice. Sega je sam kriva. Marketing im je bio nula. Zatim, glupiranje sa GD diskom. To im uopšte nije trebalo. Nedostajale su im i igre za šire igračke mase... Šteta za konzolu. Barem da su završili Shenmue, nego da nas ostave ovako.

Pa, znas sta, onda je i Micro$oft prodao mnogo vise nego sto pise u zvanicnim glasilima. Prvo su "prorekli" da ce do 30. juna ove godine cifra prodatih konzola dostici 15 mil., ali su onda to ipak spustili na 12. A prema najnovijim podacima (podaci za Japansko trziste), Wii je prodat u 1,4 miliona komada, dok je PS3 prodat u oko 610 000 komada. Nisam nasao podatke za americko trziste (a najsveziji je onaj iz decembra 2006. - ~100 000 komada).

Sony je kriv mnogo vise nego malcice. SEGA je ulozila rekordnih 400 miliona dolara u marketinsku kampanju. "Glupiranje" sa GD diskom im je samo donelo prihode jer su (barem prvih 10-ak meseci) u potpunosti onemogucili piratizovanje naslova. Jos jedan od razloga, pored ovih koje sam naveo, je i tvrdoglavo odbijanje ELECTRONIC ARTS-a da podrzi Dreamcast (opekli se na Saturn, pa...), ali Sony je naduvao price o PS2 konzoli toliko da su ljudi odlucili da sacekaju vise od godinu dana da bi kupili skuplju konzolu (pazi koliko su oni naduvali PS2 - toliko da ljudima pomute razum )

Za SHENMUE mi je i najvise zao. Treci deo nije na vidiku...
JCDenton je offline  
Stara 7.2.2007, 1:13   #105
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Playstation 3 (vs. Xbox360)

Prihodi od Giga diska ne mogu da se porede sa gubicima koje su pretrpeli zbog propasti DC-a (za šta je upravo i GD delimično kriv). Sony jeste preterao sa hvaljenjem PS2, ali oni su već imali ogromnu bazu poklonika. Pogledaj samo koliko se PS1 prodao. Izbacili su i Segu i Nintenda napolje.



Ne znam da li si čuo, ali pre jedno 2-3 meseca bila je pokrenuta kampanja u kojoj je traženo da Sega kaže šta se dešava sa Shenmue III. Nažalost, rekli su da u narednih 5 godina ne planiraju da izbace nastavak, a posle... možda. Od kada sam to čuo, Sega je kod mene izgubila svo poštovanje koje sam imao prema njoj.
Ocelot je offline  
Stara 7.2.2007, 1:33   #106
JCDenton
Član
 
Član od: 13.12.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 159
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Playstation 3 (vs. Xbox360)

Citat:
Ocelot kaže:
Prihodi od Giga diska ne mogu da se porede sa gubicima koje su pretrpeli zbog propasti DC-a (za šta je upravo i GD delimično kriv). Sony jeste preterao sa hvaljenjem PS2, ali oni su već imali ogromnu bazu poklonika. Pogledaj samo koliko se PS1 prodao. Izbacili su i Segu i Nintenda napolje.
Ovo je delimicno tacno. GD-ROM je bio Segin pokusaj da cenu konzole zadrzi u razumnim granicama (ipak je to bila 1998. godina, a tada je DVD kostao...i previse), ali jedina prava greska u celoj prici je to sto je SEGA napravila pogresnu procenu. Veliki broj analiticara je ocenio da bi konzola mnogo bolje prosla (cak i sa 150$ visom cenom) da je imala DVD. Ali sa Segine tacke gledista, to je bilo nelogicno, jer igre u to doba nisu bivale vece od 800MB - 1GB. I drugi problem je bio piraterija jer je Dreamcast bio jedina konzola koju nisi morao hardverski da modujes da bi terao piratske kopije. Dovoljan je bio i cuveni "irvas" (UTOPIA CD LOADER)...


Citat:
Ocelot kaže:
Ne znam da li si čuo, ali pre jedno 2-3 meseca bila je pokrenuta kampanja u kojoj je traženo da Sega kaže šta se dešava sa Shenmue III. Nažalost, rekli su da u narednih 5 godina ne planiraju da izbace nastavak, a posle... možda. Od kada sam to čuo, Sega je kod mene izgubila svo poštovanje koje sam imao prema njoj.
Ma, s obzirom na to kako se SHENMUE II zavrsava, mora da se pojavi treci deo... Nije mi bitno kada, samo da se pojavi...
JCDenton je offline  
Stara 7.2.2007, 1:37   #107
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Playstation 3 (vs. Xbox360)

Citat:
Ma, s obzirom na to kako se SHENMUE II zavrsava, mora da se pojavi treci deo... Nije mi bitno kada, samo da se pojavi...
I ja to kažem, ali oni misle drugačije. Ne mogu ni da ih krivim. Shenmue i dan-danas važi za najskuplju igru ikada ($70m), ali nije uspela da povrati novac. Mnogim ljudima se nije svidela, a ne znam zašto. Eto preporuke za sve koji vole avanture (iako je ona mnogo više od toga), ako ovo propustite kajaćete se.

Edit:

BD je prestigao HD-DVD

http://www.gamasutra.com/php-bin/new...hp?story=12660
Ocelot je offline  
Stara 7.2.2007, 2:24   #108
Carnex
Veteran
 
Član od: 15.1.2006.
Poruke: 865
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 221 puta na 145 poruka
Određen forumom Re: Playstation 3 (vs. Xbox360)

par stvari vezanu za prodaju PS3
U Japanu u jednoj radnji stoji stalna rasprodaja 20GB modela. Razloga je vise. Prvi je sto je sama konzola skupa a igara bas i nema (Resistance je fenomenalan, Gundam je los ali otakua u japanu ima koliko oces, i sada jos i MotorStorm (cija japanska verzija je ispala smesna) i GTHD koji je slobogan DL i vise demo nego igra. Sve ostalo je Djene-Djene za Japan). Drugi problem je taj sto kada vec kupujes deo elektronike koji se smatra vrhunskim hteces da kupis najbolje. Osakacena verzija ne svuci najlepse narocito ako znas kakav udaren mentalitet imaju japanci. Treci je sto se NINTEDOMANIJA vratila u japan punom snagom. I udarac koji je SONY zadao PSPem Nintendou ovaj je SONYu vratio visestruko Wii-em. I naravno cetvrti je da PS2 ima jos AAA naslova koji tek cekaju da izadju.
U Americi prica je drugacija i NEVEROVATNA! Vise ljudi sa kojima imam kontakte pokusali su da kupe nove PS3-ke, 60GB modele. I nalazili su ih bez problema ali u BESMISLENO SKUPIM BUNDLE PACK-ovima. Devojka jednog je pokusala da kupi PS3 60gb (najpovoljnije sto je nasla je 650US$) ali bi morala da dokupi jos jedan kabl, jos jedan joypad, jos jedan dodatak po izboru i ni manje ni vise 6 igara!!!!. Ostali bundlovi su bili podjednako smesni! Cim se u nekom iole vecem gradu ili blizoj okolini pojave nebundlovane PS3ke razgrabe se. Pohlepaje stvorila ameriku ali **** igrace Ovo govorim iz iskustva ljudi koji su pokusali da nabave PS3 iz amerike. 20GB model moze da se nabavi ali ako imas PSP, a svi koji oce odmah PS3 imaju PSP, je kao nabavljanje kompjutera bez CD/DVD/BR/HD-DVD/Flopy ili bilo kog drugog medija osim harda.

SONY je poslao nesto preko 2.2 miliona konzola, prodao nesto preko 1.3miliona (podatci iz januara, sredine) zamenio, koliko je utrackovano manje od 50. Ali kao sto je XBOX360 a pre njega i PS2 dokazao (prve serije koje su bile ogranicene na japan su bile problematicne, doduse ne koliko XBOX360) kvalitet nije garancija uspeha.
Carnex je offline  
Stara 7.2.2007, 3:56   #109
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Playstation 3 (vs. Xbox360)

Koliko sam procitao u casopiosu ni 20GB verzija nije nesto obogaljena. Manji disk (pa sta, za 20GB sejvova?), WiFi (jao bas sam, se potreso) i nema neki citac kartica (whaaat?!?).

Nista od toga ne steti ugodjaju igranja, a smanjuje cenu za oko 20%.
player1 je offline  
Stara 7.2.2007, 4:02   #110
Carnex
Veteran
 
Član od: 15.1.2006.
Poruke: 865
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 221 puta na 145 poruka
Određen forumom Re: Playstation 3 (vs. Xbox360)

Bez WiFi nema povezivanja sa PSP-om. Ti sam i istakao kao glavnu manu. Ako nemas PSP nije ti bitno. Ali ako imas...
Osim toga 2.5 hardovi su skupi a 20 gb moze postati tesno veoma brzo sa svim mogucnostim a PS3
Carnex je offline  
Stara 7.2.2007, 12:22   #111
Densetsu
Veteran
 
Član od: 6.2.2007.
Poruke: 880
Zahvalnice: 130
Zahvaljeno 196 puta na 147 poruka
Određen forumom Re: Playstation 3 (vs. Xbox360)

Citat:
JCDenton kaže:
I ti si naseo na Sony-jev maketing. Moras da napravis razliku izmedju "shipped consoles" i "sold consoles". Sony je ISPORUCIO 1 300 000 konzola, ali je prodao jedva nekih 600 000, a to je manje od 50% (i to i u Americi i u Japanu zajedno).

Citat:
JCDenton kaže:
A igre kao sto su SHENMUE I i II, SOUL CALIBUR, VIRTUA FIGHTER 3, SONIC ADVENTURE... bas demantuju.
To su kvalitetne igrice nema sta ali kao sto si ti rekao
Citat:
JCDenton kaže:
Najveci razlozi zbog kojih je SEGA pukla su neuspesi 32X i SATURN konzola, respektivno + SONY-jev NEVIDJENI hype oko PS2 konzole za koju su pricali da ce biti 20X jaca od Dreamcast-a, sto je bila obicna budalastina.
Steta.
Posle finansijske propasti,Sega je totalno unistila igrice kao sto su Sonic(uglavnom 3D nastavke),Phantasy Star...cisto sumnjam da ce izaci novi Shenmue ili Panzer Dragoon igrica zbog slabih prodaja prethodnika
Zaboravio si da pomenes Sega-CD koji ima jednu od mojih najomiljenijih igrica Snatcher od maga Hideo Kojime.
Citat:
JCDenton kaže:
(pazi koliko su oni naduvali PS2 - toliko da ljudima pomute razum )
Ljudi su sami krivi,made PS2 jeste bio jaci nego DC ali ne 20x puta(ako je Ken Kutaragi to rekao onda svaka cast toalet solji u njegovoj glavi).
PS2 kao i PS3 je imao slab start sa igricama,ali godinu-dve kasnije izasli su hitovi kao sto su MGS2,DMC,FFX...
Densetsu je offline  
Stara 7.2.2007, 16:13   #112
grdja
Član
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 452
Zahvalnice: 101
Zahvaljeno 26 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Playstation 3 (vs. Xbox360)

Sta je bio PC 2000? PII na 450, PIII na 500, Tnt2, GeForce 1?

Za godinu dve je PC ostavio PS2 u prasini. Posto se svo lupanje o tehnickoj superiornosti konzola svodi na grafiku, Ground Control, Aqanox 1. Koji bre Soni? Igrivost i kvalitet igara je na PC poceo da posustaje 2003. ali tada je vec grafika PS2 bila smesna i pocela je ljudima da sluzi za pljuvanje. Slicna prica je bila sa soni kecom, i isto ce biti sa trojkom za dve godine, mozda i brze, koliko brzo ovi manijaci izbacuju nove GeForceove.
grdja je offline  
Stara 7.2.2007, 16:24   #113
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Playstation 3 (vs. Xbox360)

Daću ti samo jedan primer: God of War

Odigraj je pa mi kaži da li je moguće sa istim tim hardverom da vidiš tako nešto na kompjuteru.
Ocelot je offline  
Stara 7.2.2007, 18:08   #114
SFRJ-Forever [CG]
Veteran
 
Član od: 25.12.2005.
Lokacija: Republika SFRJ, Beograd, Bar
Poruke: 1.184
Zahvalnice: 295
Zahvaljeno 95 puta na 55 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku SFRJ-Forever [CG]
Određen forumom Re: Playstation 3 (vs. Xbox360)

Citat:
Ocelot kaže:
Daću ti samo jedan primer: God of War

Odigraj je pa mi kaži da li je moguće sa istim tim hardverom da vidiš tako nešto na kompjuteru.
Ih sada ga pretera, moguce je, uz dobru optimizaciju, isto kao sto je igra optimizovana za PS2 tako moze i za taj PC.

Igra ne izgleda nista posebno, ali nije uvjek grafika najvaznija...
SFRJ-Forever [CG] je offline  
Stara 7.2.2007, 18:11   #115
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Playstation 3 (vs. Xbox360)

Ako ti tako kažeš.
Ocelot je offline  
Stara 7.2.2007, 20:28   #116
Densetsu
Veteran
 
Član od: 6.2.2007.
Poruke: 880
Zahvalnice: 130
Zahvaljeno 196 puta na 147 poruka
Određen forumom Re: Playstation 3 (vs. Xbox360)

Citat:
grdja kaže:
Igrivost i kvalitet igara je na PC poceo da posustaje 2003.
Kao sto si i sam rekao,igrivost i kvalitet PC igara je poceo da opada za razliku od konzolaskih igara koje su trenutno u usponu.
Meni je mnogo draze da igram igrice kao sto su Jak,Ratchet & Clank,Final Fantasy,Devil May Cry,Metal Gear Solid nego 10 miliona FPS igrica.
Konzole za razliku od PC imaju veliku raznovrstnost u zanrovima,i to je njihova najveca prednost(+JRPG-ove ces videti samo na konzolama).
Citat:
grdja kaže:
tada je vec grafika PS2 bila smesna i pocela je ljudima da sluzi za pljuvanje.
Dali si ti video igrice kao sto su Tomb Raider Anniversary,FF XII,God of War II?
Vidi se da nisi.
Citat:
grdja kaže:
Slicna prica je bila sa soni kecom, i isto ce biti sa trojkom za dve godine, mozda i brze, koliko brzo ovi manijaci izbacuju nove GeForceove.
Ali ko ima toliko para da upgrejduje kompjuter svake godine?
Kada uzmes konzolu ti cepas igrice 6 godina i ne brines se dali ces morati da izdvojis 200+ euro na neke gluposti.
Citat:
Igra ne izgleda nista posebno



http://media.ps2.ign.com/media/811/811719/vids_1.html
Densetsu je offline  
Stara 7.2.2007, 20:44   #117
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.085
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Playstation 3 (vs. Xbox360)

Moram se složiti oko grafike, PS2 je u prvoj polovini svoje "ere" imao problem kao sada PS3: tehnički potencijali nisu bili iskorišćeni do kraja. Zato su tadašnje igre s pravom izazivale podsmeh na PC-ju koji je u to vreme dobio grafiku sa pixel shadingom. Tek u zadnjih godinu-dve su počeli da se pojavljuju naslovi sa efektima za koje se verovalo da su prosto nemogući na takvom hardveru, kao što je motion blur, light trails i bloom (npr. u Tomb Raider Legend) i to bez pada performansi, i koji na običnom novijem TV-u izgledaju naprosto sjajno, nema govora o pikselizaciji itd.
voodoo_ je offline  
Stara 7.2.2007, 22:41   #118
JCDenton
Član
 
Član od: 13.12.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 159
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Playstation 3 (vs. Xbox360)

Citat:
voodoo_nbgd kaže:
Moram se složiti oko grafike, PS2 je u prvoj polovini svoje "ere" imao problem kao sada PS3: tehnički potencijali nisu bili iskorišćeni do kraja. Zato su tadašnje igre s pravom izazivale podsmeh na PC-ju koji je u to vreme dobio grafiku sa pixel shadingom. Tek u zadnjih godinu-dve su počeli da se pojavljuju naslovi sa efektima za koje se verovalo da su prosto nemogući na takvom hardveru, kao što je motion blur, light trails i bloom (npr. u Tomb Raider Legend) i to bez pada performansi, i koji na običnom novijem TV-u izgledaju naprosto sjajno, nema govora o pikselizaciji itd.
Dobri programeri cuda cine. Baci pogled na igre sa Dreamcast konzole: LeMans 24 Heures, Dead Or Alive 2, Tokyo Xtreeme Racer 2, Aerowings 2, NBA 2K2,...

I Dreamcast je radio na svega 200Mhz, 16MB RAMa i PowerVR 2 grafikom, pa vidi sta je bilo moguce izvesti na tom hardveru. Ma, jos bolje, Xbox (ovaj prvi, ne 360) radi na 733MHz, ima 64MB RAMa, i Geforce 3 derivat, pa idalje grafika u novim igrama moze da se meri sa najnovijim igrama za PC.
JCDenton je offline  
Stara 8.2.2007, 0:48   #119
grdja
Član
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 452
Zahvalnice: 101
Zahvaljeno 26 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Playstation 3 (vs. Xbox360)

Za GoW 2.

Kao što sam i mislio po šotovima i u trejleru se lepo vidi.
Odlicni svetlosni efekti. Senke ne bas extra. Odličan dizajn i animacija. Promenjliv poligonalni budžet, likovi solidni, teren i pozadina za plakanje. Klasične sony2 isprane blede teksture. Ni traga bump mapingu i sličnim naprednim stvarima.
Sony 2 i nije nešto posebno hardverski, i slažem se da je za takav hardver to jako dobro, ali ni blizu ništa posebno.

PC je jako ugrobarilo ne korišćenje DX8.1 Populacija sa GF4 MX420SE i nije baš pomagala u rešavanju tog problema. Igre koje su ozbiljno koristile DX8.1 se mogu nabrojati na prste, meni trenutno padaju na pamet samo Giant Citizen Kabuto, Aquanox i Independence War 2. Ali pored te tri igre PS2 može samo da sedi u ćošku i da plače. Pa DX9, ne govorim o DX9.0c i PS3, običan DX9 je obilato počeo da se viđa u igrama tek 2005. Far Cry, Doom3 i HL2 su tri igre od malog miliona izašlih u 2003., 2004. i 2005. Koliko znam UT2004 i Unreal 2 koriste jako malo DX9 trikova. Kad je beše izašao Ground Control 2, 2004?

Odlazak srednje klase grafičkih kartica u domen od 200e je jako ugrobario industriju igara. Voodoo kec je bio top of the pops za 210e, GeForce 2mx je vario sve prisutno u svoje vreme bez problema. Onda dolazi GF3 u samo jednoj , preskupoj varijanti. GF4 4200Ti se jako sporo probio, barem na našem tržištu, a preskupi R9700PRO neću ni da komentarišem.A mora se voditi računa i o vlasnicima slabijih kartica, jer su oni većina a neko mora da kupi tu novu igru. Takođe mutljavine na relaciji Microsoft, NVidia, ATI su jako zaslužne za sporo uvođenje novih tehnika, ne korišćenje mnogo toga i opštu neoptimizaciju. 3DMark 2003, u DX9 testovima je blizu ili iznad Far Crya i kompanije, dok ćemo 3DMark 2005 grafiku videti u Crysisu. Da ne grešim dušu, verovatno R6:LV i GR:AW kao igre koje nose delove Unreal 3 endžina iispunjavaju ta očekivanja; ali ipak verujem da će 3DMark 2005 grafika postati mainstream u toku ove 2007.

Nisam naj obavešteniji i ozbiljne kritike na ovo sam spreman da prihvatim.
grdja je offline  
Stara 8.2.2007, 2:11   #120
Carnex
Veteran
 
Član od: 15.1.2006.
Poruke: 865
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 221 puta na 145 poruka
Određen forumom Re: Playstation 3 (vs. Xbox360)

osnovni problem kod PC igranja je sto je PC koncipiran kao masina za racunovdje i sl. koliko god ga transformisao dok ne napustis koncept stvarace ti probleme. Onda je tu i opterecenost apsolutno nepotrebnim stvarima u pozadini i na kraju naravno beskonacan broj kombinacija hardvera.
Iluzorno je praviti poredjenja sada. I dan danas ti treba vise para da isteras PS2 grafiku na PC-u nego sto kosta PS2. Cak i modovan sa dodatnom joypadom i mem karticom. Uvek bi kompjuteri relativno brzo pretekli konzole po kvalitetu grafike, zbuka i sl. Ali to nije poenta. Poenta je da to dobijes po mnooooooooooooooooogo nizoj ceni. Visestruko nizoj ceni. A rezultati i pored potencijala kompjutera u ogromnoj i apsolutno dominantnoj vecini ne mogu da izgledaju bolje na kompjuteru jer sam engine igre mora da bude skalabilan za slabije masine sto opet jede JOS resursa a pisanje vise enginea za istu igru... pa niko nije lud. Igre se prave da firme uzmu pare.
Uvek sam govorio da nisam dovoljno bogat da se igram na PCu ozbiljno. Mozgalice na PCu su hardverski izuzetno nezahtevne a najbolji deo ponude su.
Carnex je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Playstation igre Ocelot Konzole 118 11.8.2016 16:04
Playstation 2 emulator NenadN Konzole 776 6.9.2014 23:04
Xbox 360 vs. Playstation 3 vs. Nitendo Wii (Sta vam vise odgovara) PeTkO Konzole 978 7.5.2008 12:53
PC game to Playstation game ne volim Aplikativni softver 10 13.8.2006 22:45


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:57.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com