Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.8.2008, 15:28   #1
Konstantin91
Član
 
Član od: 11.3.2006.
Lokacija: Mladenovac
Poruke: 54
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Angry Kako do normalnog neta?

Imam problem sa netom,osim modema nemam druge opcije za net.Imam digitalnu centralu ali kazu nema nekih portova znaci adsl otpada,za wireless ne znam jer jedini predajnik koji vidim(ima mnogo blizis ali ih ne vidim) je udaljen oko 20km pa neznam jer moze na tu udaljenost?Provajder je ponudio mom komsiji da stavi mikrotik na njegovu kucu pa da se me umrezimo i imamo net,da li je to jedino resenje?Satelitski net definitivno otpada jer sam cuo da je mnogo skup.
Konstantin91 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.8.2008, 15:47   #2
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: Kako do normalmog neta?

Da... neki wireless ti je jedina sansa jer ako ADSL ti nece daju, onda ne mozes da ga uzmes. Satelit je lose resenje jer je cak i obican skup a i tad imas samo brzi download a upload ti ide preko modema, znaci lose je. Full duplex satelit je preeeeskup, tako da i to je lose.

Probaj opcije sa wirelessom. Bice bolje nego modem. A kasnije, cim adsl postane dostupan prebaci se na adsl...

Postoji jos i kablovski net, ali ako nemas kablovsku televiziju u okolini male su sanse da ce da vam dovuku prikljucak. Kablovski net nije lose resenje.

Nazalost, u nasoj zemlji najbolje resenje je Telekomov adsl, i ako centrala ne moze da ti to podrzi, onda moras da gledas alternative...
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku genius na korisnoj poruci:
Konstantin91 (10.8.2008)
Stara 10.8.2008, 16:50   #3
Konstantin91
Član
 
Član od: 11.3.2006.
Lokacija: Mladenovac
Poruke: 54
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kako do normalmog neta?

Sto se adsla tice ima uslove samo treba neke portove da ubace ali to nece uraditi skoro tako da mi ostaje wireless.
Da li mogu da primam signal ako je jedini predajnik sa kojim imam opticku vidljivost na 15-20 km od mene???
Ostaje uvek druga opcija koju je provajder ponudio,da ugradi mikro tik kod komsije pa da ja uzmem obicnu wireless karticu i umrezim se sa mikro tikom i imam net,samo sto bi ja i komsija delili cenu opreme za mikro tik a kazu da kosta oko 15000 rsd.
Konstantin91 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.8.2008, 16:59   #4
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Kako do normalmog neta?

Hm, pa možda bi i moglo, ali moraće da bude kvalitetna oprema. Morao bi ti neko prvo izmeriti signal (najbolje da pitaš provajdera) jer nema svrhe kupovati opremu napamet.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Grand Theft Auto 3 gta mamlaz Akcione igre 91 3.2.2018 15:19
Razgovori o fotografiji • Kako do boljeg snimka, do uspešnijeg rada Simke Fotografija 219 10.9.2014 17:14
Kako igrati igre preko Neta? Monk Psycho Mrežne igre 9 14.7.2009 0:01
Spisak pogođenih pitanja - Harry Potter kviz iMa_NeKo_PljUgU Kvizovi 7 6.7.2008 11:16
Računari = Ljubav, naravno. Kako zaraditi od racunarskog znanja? vickovic zlatko Opšta kultura 75 13.7.2007 23:21


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:07.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com