Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Grafika

Grafika Video karte i monitori

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 8.7.2011, 17:23   #1
Konstantin91
Član
 
Član od: 11.3.2006.
Lokacija: Mladenovac
Poruke: 54
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Smile Integrisana i pci-express...

Gledam po mnogim forumima da se sada forsira ova physx varijanta, znaci ne da idu dve graficke u SLI / CF nego da rade zasebne poslove, odnosno jednoj grafickoj se dodeli da obavlja fiziku u igrama a druga da radi normalan posao. Najcesce je ona koja radi fiziku slabija. Sto se tice nvidie kartice za fiziku , kako sam ja razumeo, su one od serije 8. Neki su cak pisali i o hybrid physx odnosno da integrisana nvidia na maticnoj obavlja fiziku a ATI na pci expressu da radi normalan posao. Mene zanima vise normalna varijanta odnosno integrisana nvidia da radi fiziku a normalna nvidia (planiram gtx260 koja jede malu decu) da radi normalan posao. I ranije sam se zanimao za ovo ali sam dosta zaboravio o tome a zbog budzeta lakse mi je kupiti maticnu sa integrusom i pci expressom i da tako uradim nego da uzmem maticnu sa SLI (koja je skuplja) i opet moram da kupim pored gtx 260 jos jednu minimum serije 8 graficku za fiziku. Moje pitanje je koliko je izvodljiva ova kombinacija sa nvidia integrusom kao karticom za fiziku i nvidia obicnom na pci expressu kao normalnom karticom ???
Ukoliko je ovo izvodljivo, a mislim da jeste, koju maticnu sa integrisanom karticom i pci express x16 slotom mi preporucujete (775 socket).
Unapred hvala
Konstantin91 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.7.2011, 17:26   #2
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 684
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Integrisana i pci-express...

Nije izvodljivo jer integrisana nVidia nema snage za fiziku.
Zašto LGA775 ploču, već imaš procesor? Koje napajanje imaš?
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.7.2011, 17:34   #3
Konstantin91
Član
 
Član od: 11.3.2006.
Lokacija: Mladenovac
Poruke: 54
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Smile Re: Integrisana i pci-express...

Pa zar to sve ne zavisi od maticne i tipa integrisane karte, ima vise tih integrisanih i vecina njih koristi RAM kao svoju memoriju, e sada mozda pri radjenju fizike da memorija bude usko grlo u smislu brzine prenosa izmedju grafickog cipa kod integrisane i RAM-a ali sada nisam kompetentan da to tvrdim?
Vidjao sam razne postove u kojima tvrde da je to moguce ali rekoh da proverim ipak ovde. Ukoliko ste Vi sigurni u vase misljenje onda necu isto dovoditi u pitanje ? LGA 775 jer vec imam procesor e6700 a mogu lako doci i do nekog e8xxx ali moram brzo reagovati pa zato gledam da mi ne bi e8xxx otisao pa posle da ostanem sa svojim e6700. Napajanje je sasvim ok, moze da tera i SLI ali kao sto sam vec napomenuo da uzmem LGA 1155 plocu sa SLI (ukoliko ova moja zamisao sa integrisanom i jednom normalno ne bi radila) i neki i3 to u ovom trenutku nije izvodljivo za moj dzep...
Konstantin91 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.7.2011, 17:47   #4
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 684
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Integrisana i pci-express...

Pa ja iskreno nisam čuo da iko koristi integrisanu grafu za fiziku, minimum koji se preporučuje je 8600GT koja je daleko jača od bilo koje integrisane nVidije. Osim toga, LGA775 ploče sa integrisanom nvidijom 9400 koja je kao najjača (a opet mnogo slabija od 8600GT) su bile skupe i za te pare je bilo mnogo isplativije uzeti neku jeftiniju LGA775 ploču i osnovnu grafičku.
Inače, za fiziku je poželjno imati 9600GSO ili 9600GT ...
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Picard na korisnoj poruci:
Konstantin91 (8.7.2011)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
PCI express? cimston Grafika 12 28.1.2011 0:59
Integrisana grafika i njena nadogradnja Wonderfall Grafika 10 11.1.2011 9:20
Asus P5QL-E express gate? Banko Osnovne komponente 6 6.11.2009 1:15
Microsoft ukida Outlook i Outlook Express? jozvan_Kg Aplikativni softver 3 5.6.2009 13:23
Sa AGP na PCI-Express... Saveti! tomas Grafika 157 6.10.2006 15:29


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:36.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com