Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Grafički softver i radovi > 3D radovi

3D radovi Radovi korisnika iz oblasti 3D grafike, kao i video radovi...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 18.4.2007, 0:25   #121
dark mesiah
Član
 
Član od: 11.12.2006.
Lokacija: Heaven and Hell
Poruke: 157
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 126 puta na 45 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku dark mesiah
Određen forumom Re: 3DS MAX skola za pocetnike

Citat:
nesonjacc kaže: Pregled poruke
kao sto rekoh. Uzmi metar i prosetaj se po svojoj sobi.

A neka ti razmak izmedju vrha prozora i plafona ne bude veci od 30tak cm , duzina troseda oko 2m i 10 cm. a za dalje provali sam. Vezbaj se .
Naravno setuj units u maxu na metric. Posto si vec modelovao posto setujesh units na metric uzmi kutiju pa koristi kao guide po kome ces da scalujesh. (npr uzmesh kutiju od 2m i 10 cm i duzine i scalujesh trosed dok se duzina ne poklopi sa kutijom..)
Kasno je sutra ujutru moram u skolu pa cu to sutra da uradim, nisam bas siguran gde se podesava units tj kako da zamenim u metric i na koji to nacin radi posto ja u maxu nevidim nikakvu skalu za duzinu jedino dole ima x,y i z osa ali nigde nepise koje su jedinice
dark mesiah je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.4.2007, 8:22   #122
DarkNemos
Veteran
 
Član od: 14.3.2007.
Lokacija: Dark Corners of Earth
Poruke: 1.179
Zahvalnice: 191
Zahvaljeno 208 puta na 123 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DarkNemos Slanje poruke preko Skypea korisniku DarkNemos
Određen forumom Re: 3DS MAX skola za pocetnike

Citat:
dark mesiah kaže: Pregled poruke
Kasno je sutra ujutru moram u skolu pa cu to sutra da uradim, nisam bas siguran gde se podesava units tj kako da zamenim u metric i na koji to nacin radi posto ja u maxu nevidim nikakvu skalu za duzinu jedino dole ima x,y i z osa ali nigde nepise koje su jedinice
U osnovnom meniju(tamo gde je file, edit...) imaš opciju Customize. Klikneš to i u pull-down meniu izabereš units setup. Po defult-u je podešeno na generic units. Samo ga prebaci na metric i klikni ok. Sada svaki objekat koji budeš podešavao(visinu, dužinu...)podešavaćeš ga u metrima a ne kao dosad u generic units-ima.

Napraviš kocku koja ima dužinu 2,10 metra i proizvoljnu širinu i nju smestiš preko kauča(da kauč bude unutar kocke). Sada u svakom viewportu(osim perspective) možeš da vidiš spoljašnju liniju kocke koja ti služi kao reper za scalovanje. Sada scaluješ da približiš objekat ivicama kocke. Kada sve završiš samo izbrišeš kocku i dobio si skalovan kauč na 2,10 metra.

Nadam se da sam dobro objasnio...
DarkNemos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DarkNemos na korisnoj poruci:
dark mesiah (18.4.2007)
Stara 18.4.2007, 12:17   #123
nesonjacc
Veteran
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Neo Zeon
Poruke: 906
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 50 puta na 32 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku nesonjacc
Određen forumom Re: 3DS MAX skola za pocetnike

apsolutno si odlicno objasnio. Pridruzujem se onom Bobijevom - Sve cestitke za neverovatno brzi napredak.
nesonjacc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2007, 22:12   #124
dark mesiah
Član
 
Član od: 11.12.2006.
Lokacija: Heaven and Hell
Poruke: 157
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 126 puta na 45 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku dark mesiah
Određen forumom Re: 3DS MAX skola za pocetnike

Pojavio se problem, smanjivao sobu na odredenu velicinu pa sam posle snizio plafon tako sto sam postavio box tamo gde treba da stoji plafon stavio sam bolean pa unja sa zidovima tj sobom pa sam posle oduzeo boleanom gornji deo koji nije potreban posle toga me je pitalo "inherit material" pa sam stiso yes pa mi je cela soba uzela materijal za zid, kad sam selektovao poligon tj pod i ubacio sam materijal za pod pa mi je cela soba uzela mat za pod tj parket stavio sam i assign material to selection ali opet isto iako je selektovan samo pod
dark mesiah je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2007, 22:25   #125
DarkNemos
Veteran
 
Član od: 14.3.2007.
Lokacija: Dark Corners of Earth
Poruke: 1.179
Zahvalnice: 191
Zahvaljeno 208 puta na 123 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DarkNemos Slanje poruke preko Skypea korisniku DarkNemos
Određen forumom Re: 3DS MAX skola za pocetnike

Citat:
dark mesiah kaže: Pregled poruke
Pojavio se problem, smanjivao sobu na odredenu velicinu pa sam posle snizio plafon tako sto sam postavio box tamo gde treba da stoji plafon stavio sam bolean pa unja sa zidovima tj sobom pa sam posle oduzeo boleanom gornji deo koji nije potreban posle toga me je pitalo "inherit material" pa sam stiso yes pa mi je cela soba uzela materijal za zid, kad sam selektovao poligon tj pod i ubacio sam materijal za pod pa mi je cela soba uzela mat za pod tj parket stavio sam i assign material to selection ali opet isto iako je selektovan samo pod
Možda grešim ali da pokušam...

Izbegavaj da koristiš bolean. Uništi mesh potpuno... Ako si hteo da ih spojiš mogao si da ideš na attach opciju u modify panelu. Kada si spojio sve te objekte (zidove i plafon) dobio si jedan objekat. Koliko si upoznat sa max-om znaš da na klasičan drag and drop možeš da dodaš jedan material jednom objektu. Tako da kad si dodao material poda na to ceo taj objekat je bio prekriven tim materialom. Nisi trebao tako da spajaš.

Da na jedan objekat dodaš više tekstura moraš da koristiš UVW Map i UnWarp UVW modifikatore. To neznam ni ja da radim al bobi nam je obećao da će jednog dana i to da nam objasni. Nesmemo ni njega da forsiramo mnogo. On je živo biće i ima svoje projekte.

Ako si totalno uništio sobu i nemožeš sve to da ispraviš(tj ako si stisnuo save posle toga) skini moj rar file sa mojom sobom pa koristi nju za dalji tut.

@bobi

Ako sam u ovom postu širio dezinformacije ispravi me...
DarkNemos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2007, 22:48   #126
nesonjacc
Veteran
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Neo Zeon
Poruke: 906
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 50 puta na 32 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku nesonjacc
Određen forumom Re: 3DS MAX skola za pocetnike

Citat:
DarkNemos kaže: Pregled poruke
Možda grešim ali da pokušam...
Da na jedan objekat dodaš više tekstura moraš da koristiš UVW Map i UnWarp UVW modifikatore.

Sve ti je ok u postu osim ovoga. Da bi dodao vishe materijala na jedan objekat dovoljno je da selektujesh poligone koji treba da imaju taj materijal pa asign.
A UVWmap mozes da koristish u slucaju da imash teksture na tim materijalima pa onda treba da ih postavish kako treba

A UVWunwrap( odmotavanje) ima drugu svrhu -A to je da imash samo jedan materijal.
nesonjacc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2007, 22:55   #127
DarkNemos
Veteran
 
Član od: 14.3.2007.
Lokacija: Dark Corners of Earth
Poruke: 1.179
Zahvalnice: 191
Zahvaljeno 208 puta na 123 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DarkNemos Slanje poruke preko Skypea korisniku DarkNemos
Određen forumom Re: 3DS MAX skola za pocetnike

Citat:
nesonjacc kaže: Pregled poruke
Sve ti je ok u postu osim ovoga. Da bi dodao vishe materijala na jedan objekat dovoljno je da selektujesh poligone koji treba da imaju taj materijal pa asign.
A UVWmap mozes da koristish u slucaju da imash teksture na tim materijalima pa onda treba da ih postavish kako treba

A UVWunwrap( odmotavanje) ima drugu svrhu -A to je da imash samo jedan materijal.
Gomenasai... Gomenasai... Sorry... Sorry...

Samo sam hteo da pomognem kolegi. Neću više da objašnjavam jer i sam neznam da radim koliko treba na njemu. Da nebi širio dezinformacije i zbunjivao ostale izostaću sa objašnjavanjima. Prepuštam vama stručnijima... Vi ste naši pastiri a mi vaše ovce...
DarkNemos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.4.2007, 1:50   #128
dark mesiah
Član
 
Član od: 11.12.2006.
Lokacija: Heaven and Hell
Poruke: 157
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 126 puta na 45 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku dark mesiah
Određen forumom Re: 3DS MAX skola za pocetnike

@DarkNemos
hvala sto si pokusao da mi pomognes, nije sve izgubljeno iako sam stisnuo save, sad sam obrisao modifikator boolean i mislio sam da ce se vratiti u predjasnje stanje ali se nije vratilo nego sad mogu da dodam podu materijal a da ne stavi parket na celu sobu znaci problem je resen, inace bolean je malo s*ebo mesh (samo je dodao nepotrebnu ivicu na plafon) kao sto si rekao ali nema veze to se ionako spolja ne vidi.
dark mesiah je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.5.2007, 11:57   #129
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: 3DS MAX skola za pocetnike

Nastavljamo sa tutom

Area shadow senke:

Verovatno najrealniji tip senki. Izgledaju tako što počinju oštro od objekta i kako se udaljavaju, tako postaju sve blurovanije-zamućenije. Pogledajte kroz prozor kad je lepo, sunčano vreme. Videćete da senke nisu svugde oštre kao žilet, već kako se udaljavaju, mutnije su. Naravno iziskuju i dosta proračuna, tako da se možda najduže renderuju.


Ostali parametri svetla:

Intensity/colour/attuenation:

Multiplier ne moram da objašnjavam. To je jednostavno jačina svetla.

Colour:
Boja koja je po defaultu bela. E to je često zanemarena opcija, a umnogome pomaže da obojimo scenu. U principu, ako idemo ka realnosti ne treba preterivati sa bojama. Recimo, ako hoćemo dnevno svetlo da simuliramo, onom directu koji recimo ima area shadow senke bi trebali da damo jako blagu žućkastu boju, a fill svetlima okolo, koji simuliraju zrake iz atmosfere bi trebali da damo plavičastu boju. Znači, kada idemo ka realističnosti, treba obojiti svetla, ali jako pažljivo.
Ako pak idete ka nekom interesantnom renderu, pustite mašti na volju i preterujte slobodno.
Koliko svetla mogu da oboje scenu ilustrovaću na sledećem primeru.

Evo nabrzinu napravih.
Dakle, cela scena ima sivi materijal, samo sam obojio par svetla u crveno, žuto i plavo.
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.5.2007, 12:00   #130
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: 3DS MAX skola za pocetnike

Attuenation:
Attuenation znači koliko će intenzitet zraka svetla da opadne sa rastojanjem. Po defaultu je isključen i zato se dešavaju one nelogične stvari da što više odaljite neki omni od objekta, to je objekat osvetljeniji, što nije realno. Uključivanjem attuenationa kažete nekom svetlu " E sad ćeš da svetliš odavde punim intezitetom, pa ćeš punim intenzitetom da ideš do ovde, pa će onda da ti opada intenzitet do ovde"
Postoje dve vrste Attuenationa u standardnim svetlima. Jedno je decay, a odmah ispod njega attuenation (near i far) za fino t.j. ručno podešavanje.
Pod decay imate da birate inverse (koji nemam pojma šta znači ) i inverse square. E sad, kažu da je taj inverse square pravljen po nekoj matematičkoj jednačini i da je najrealniji (pošto realno svetlo ne smanjuje svoj intenzitet linearno, već ima neku svoju formulu). Uglavnom, za sve takve stvari najbolje je da iskoristite svoje oko. Kad izaberete inverse ili inverse square imate ispod start da izaberete daljinu do kojeg će da se prostire svetlo (mada je to uvek dosta dalje, baš zbog te formule). Show znači da vam ta daljina bude prikazana u viewportu čak i kad svetlo nije selektovano.

Near i far attuenation ja najčešće koristim, pošto mi daje vrlo veliku kontrolu, a lak je za korišćenje.
Vrlo prosto, čekirate use za near i za start ukucate odakle zrak da vam počinje (da, tako je, zrak ne mora da počinje iz svetla) i za end ukucajte gde će svetlo da dostigne najjači intenzitet.
Isto to važi i za far. Čekirajte use za far i za start ukucajte gde je kraj onog najvećeg intenziteta, a za end gde svetlo potpuno prestaje.
Show vam znači isto kao i za decay, znači da vidite u viewportu gde se prostire, čak iako vam svetlo nije selektovano. Ja uglavnom držum show isključen, sem na glavnom svetlu, pošto svi ti krugovi umeju da naprave zbrku.
Ovo je najbolje prikazati volume lightom, ali to ćemo kad dođemo do toga.
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.5.2007, 13:01   #131
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: 3DS MAX skola za pocetnike

Advanced effects:
Contrast ne moram da objašnjavam puno. To vam je da boja svetla dobije na kontrastu i u principu to palim samo na glavnom svetlu i pojačavam ga na jedno 30-40%. Soften diffuse edge vam je nešto kao suprotno od kontrasta i nije loše da se koristi za fill omnije. Uglavnom, probajte, uradite par test rendera i vidite o čemu se radi.
E sad, dosta su vam bitni ovi čekirani slotovi difuse i specular. Često je poželjno da isključujete specular sa nekih omnija, kako bi specular na materijalu bio samo pod uticajem glavnog svetla. Ili recimo isključite na nekom svetlu samo difuse, što znači da neće osvetljavati difuse slot na materijalu, a ostavite mu samo specular i pomerite svetlo da vam specular bude tačno gde treba.
Ambient nisam koristio skoro nikada, već ako mi treba podesim ga u enviorontment da utiče podjednako na sve omnije. Pretpostavljam da se njegovim korišćenjem takođe mogu dobiti zanimljivi rezultati.

E sad ide glavna fora.

Projector map:
Tu ubacujete sliku koje će svetlo da prikaže na objektima i može se iskoristiti za vrlo cool efekte.

Evo sad sam uradio scenu od nule.


Dodao sam u projector map ovu sliku


I dobio ovo


Zar nije mnogo cool efekat?

Eto, ne mora da se modeluje drvo pozadi, već samo stavite crno belu sliku u projector map i dobijete efekat senke od drveta preko scene
Možete tu bitmapu i da prevučete u materijal editor, izaberete instance i onda je dodatno podebljavate (dodajete blur, scalujete, tileujete, podesite kontrast i td.)
Hvala ti projectore što postojiš!
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 8 korisnika se zahvaljuje korisniku bobi na korisnoj poruci:
3dM@niak (5.5.2007), DarkNemos (7.5.2007), Highlander (5.5.2007), Mrka Kapa (12.5.2007), najzlijiji (31.5.2007), oluja (5.5.2007), PCmaster (10.10.2007), uros@3D (5.5.2007)
Stara 5.5.2007, 14:13   #132
3dM@niak
Ponosni Eipixovac :)
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Ludnica... Opet :( :( :(
Poruke: 1.212
Zahvalnice: 72
Zahvaljeno 80 puta na 52 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku 3dM@niak
Određen forumom Re: 3DS MAX skola za pocetnike

hvala sto se trudish i objasnjavash osnove maxa onima koje zanima max, a pocetak im je tezak
very najs from ju
sad cu da vidim dal mogu ti dam rep+
3dM@niak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.5.2007, 14:30   #133
uros@3D
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.6.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.632
Zahvalnice: 1.193
Zahvaljeno 1.918 puta na 966 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku uros@3D
Određen forumom Re: 3DS MAX skola za pocetnike

Zaboravio si da stavis 2sided mat na onoj slici

Projector rules! Nikada ga do sada nisam koristio jer nisam imao potrebe, ali tek sad vidim koliko je dobar Zapleniću ti ovu mapu... Jel' si to sam pravio ili si negde nasao?
uros@3D je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.5.2007, 21:16   #134
kinteC
paparazzo
 
Član od: 24.12.2005.
Lokacija: Zip fajl!
Poruke: 1.165
Zahvalnice: 121
Zahvaljeno 601 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: 3DS MAX skola za pocetnike

Tema je ociscena od nepotrebnih stvari, tako da bih sada zamolio sve one kojima treba pomoc, da smisljeno postavljaju pitanja, tako da mogu biti od koristi i drugima.

Takodje, tema je premesten iz "2D i 3D grafika" u "Kreativni forum" tako da 3d manijak ima mogucnost da moduje temu, jer je on sigurno kompetentniji od mene za 3d (ja sam ipak 2d manijak )
kinteC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.5.2007, 23:24   #135
WIRELESS
Član
 
Član od: 9.2.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 47
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: 3DS MAX skola za pocetnike

Posto imam problema sa izradom "sky"-a mozda mi mozete pomoci ?
sve lepo uradim ,prvo sfera ,pa onda uklonim jednu polovinu , onda
modifikator NORMAL, pa onda MODIFIER>UVMAP>SPHERE i kada treba da nakacim
nebo odnosno sliku na sferu ( ja sam to shvatio da treba da se uradi u Get material ) NECE !! ta opcija da postavim na selektovan objekat je iskljucena ?
WIRELESS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.5.2007, 0:03   #136
nesonjacc
Veteran
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Neo Zeon
Poruke: 906
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 50 puta na 32 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku nesonjacc
Određen forumom Re: 3DS MAX skola za pocetnike

Nije mi bash najjasnije sta ti je iskluceno i sta nisi ,mogao da uradish...


Ali materijal asignujesh klikom na dugme "Asign material to selection " u material editoru....Kao u ostalom i na bilo sta drugo....

A sliiku stavish u difuse slot materijala koji asignujesh...


Tip : Neka ti nebo ( ta sfera) uvek bude - Excluded od svih svetala. - jelte svetla nemaju uticaj na nebo...
A da ne bi bilo kao efekat toga crno - self ilumination materijala stavi na 100

Pozz
nesonjacc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nesonjacc na korisnoj poruci:
WIRELESS (8.5.2007)
Stara 8.5.2007, 3:35   #137
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: 3DS MAX skola za pocetnike

Citat:
kinteC kaže: Pregled poruke
Tema je ociscena od nepotrebnih stvari, tako da bih sada zamolio sve one kojima treba pomoc, da smisljeno postavljaju pitanja, tako da mogu biti od koristi i drugima.
Nije očišćena.
Svi postovi od 127 do 145 treba da se prebace u temu "problemi sa modelovanjem i ostalim 3D..."
Takođe i zadnjih dva posta treba da se prebace, a ovaj moj sada post da se obriše.

Pazite, baš me briga gde će ljudi da postavljaju pitanje, ili da se mešam u mod posao, ali ajde da makar za vreme ovog tuta bude, koliko-toliko pregledno i vezano striktno za tut, pa posle neka postuju i pitaju ovde, sve mi je jedno.
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.5.2007, 11:59   #138
3dM@niak
Ponosni Eipixovac :)
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Ludnica... Opet :( :( :(
Poruke: 1.212
Zahvalnice: 72
Zahvaljeno 80 puta na 52 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku 3dM@niak
Određen forumom Re: 3DS MAX skola za pocetnike

evo, latio sam se opakog ciscenja... premestio postove, ono malo extra-priche koja je izgubila smisao van konteksta sam obrisao, i to bi trebalo da bude to

jel ok?
3dM@niak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku 3dM@niak na korisnoj poruci:
bobi (15.5.2007), oluja (28.5.2007)
Stara 8.5.2007, 23:46   #139
WIRELESS
Član
 
Član od: 9.2.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 47
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: 3DS MAX skola za pocetnike

Citat:
nesonjacc kaže: Pregled poruke
Nije mi bash najjasnije sta ti je iskluceno i sta nisi ,mogao da uradish...


Ali materijal asignujesh klikom na dugme "Asign material to selection " u material editoru....Kao u ostalom i na bilo sta drugo....

A sliiku stavish u difuse slot materijala koji asignujesh...


Tip : Neka ti nebo ( ta sfera) uvek bude - Excluded od svih svetala. - jelte svetla nemaju uticaj na nebo...
A da ne bi bilo kao efekat toga crno - self ilumination materijala stavi na 100

Pozz

Da li mozes da mi kazes kazes postupak kako bi ti napravio jedan takav "sky"

Hvala !!!
WIRELESS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.5.2007, 21:39   #140
DarkNemos
Veteran
 
Član od: 14.3.2007.
Lokacija: Dark Corners of Earth
Poruke: 1.179
Zahvalnice: 191
Zahvaljeno 208 puta na 123 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DarkNemos Slanje poruke preko Skypea korisniku DarkNemos
Određen forumom Re: 3DS MAX skola za pocetnike

Mogu li ja da zamolim nekog čikicu ovde da mi objasni kako se radi clay render. Najveću većinu modela kojih šaljem su bez tekstura i treba mi da uradim dobar clay render kako bi ljudi moglli da vide moj napredak na modelu...

Pa kako to da uradim. Ako sve stavim da je sivo i samo kliknem render sa osnovnim svetlima jedna strana objekta se vidi a druga ne...

Možete pogledati kako moj clay izgleda na onoj kutiji šibica a kako izgleda naprimer bobi-ev ili nekog od ostalih...

Hvala unapred...
DarkNemos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
3d studio max, 3ds

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
C++ za apsolutne početnike dalabu Programiranje 74 15.6.2013 14:14
Dobra simulacija letenja enter011 Simulacije vožnje 167 9.7.2009 13:40
Metamorf Studios škola za igre masteri Tekstovi u SK 16 9.1.2008 16:05
Knjige za početnike zukov Programiranje 6 17.5.2006 19:10


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 6:22.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com