Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Grafički softver i radovi > 3D radovi

3D radovi Radovi korisnika iz oblasti 3D grafike, kao i video radovi...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 14.4.2007, 13:13   #81
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: 3DS MAX skola za pocetnike

Citat:
dark mesiah kaže: Pregled poruke
Dobro si objasnio UVW mapiranje, sta ako je objekat deo cilindar deo kocka ako selektujem box onda cilindicni deo nece dobro mapirati a ako stavim cilindar onda nece kocku dobro mapirati?
Postoje više načina kao što rekoh gore. Najprostije bi ti bilo da ih posebno izmodeluješ. Ali ako su spojeni objekti izabereš modifikator poly sel. selektuješ poligone te kocke i ukucaš mat ID1, zatim još dok su selektovani poligoni te kocke izabereš UVW modifier, klikneš na box, pa na fit. Ponovo odozgo dodaš poly sel. modifier, selektuješ cilindar i ukucaš mat ID2 i dodaš UVW modifikator, promeniš u mat ID2, izabereš naravno cylinder i klikneš na fit.
Naravno, možeš i da unwrapuješ objekat, ali to ćemo drugi put. Nije težak ni unwrap za neorganske stvari.
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2007, 14:05   #82
dark mesiah
Član
 
Član od: 11.12.2006.
Lokacija: Heaven and Hell
Poruke: 157
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 126 puta na 45 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku dark mesiah
Određen forumom Re: 3DS MAX skola za pocetnike

evo zavrsio sam bump i reflection



samo sto kad sam stavio bump, pod izgleda mutno blury, jel to normalno? Meni to izgleda kao los anti-aliasing, a reljef se bas i ne vidi, bar ga ja ne vidim.

dark mesiah je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2007, 14:15   #83
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: 3DS MAX skola za pocetnike

Citat:
dark mesiah kaže: Pregled poruke
samo sto kad sam stavio bump, pod izgleda mutno blury, jel to normalno? Meni to izgleda kao los anti-aliasing, a reljef se bas i ne vidi, bar ga ja ne vidim.
Baš si brz.

Stavi jedan omni iznad parketa, uključi mu senke, digni spekular i glosines na materijalu na jedno 50.
Rendaj sa bumpom i bez bumpa (samo odčekiraj bump) i videćeš razliku.

Naravno posle toga vrati sve kao što je bilo.
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2007, 15:22   #84
dark mesiah
Član
 
Član od: 11.12.2006.
Lokacija: Heaven and Hell
Poruke: 157
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 126 puta na 45 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku dark mesiah
Određen forumom Re: 3DS MAX skola za pocetnike

Citat:
bobi kaže: Pregled poruke
Baš si brz.

Stavi jedan omni iznad parketa, uključi mu senke, digni spekular i glosines na materijalu na jedno 50.
Rendaj sa bumpom i bez bumpa (samo odčekiraj bump) i videćeš razliku.

Naravno posle toga vrati sve kao što je bilo.
evo stavio sam i staklo, nisam bas razumeo na sta mislis pod tim "ukljuci mu senke", omni sam stavio levo (vidi se na slici) zbog odsjaja na stolu i prozoru a i ovako izgleda dobro
dark mesiah je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2007, 15:45   #85
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: 3DS MAX skola za pocetnike

Citat:
dark mesiah kaže: Pregled poruke
evo stavio sam i staklo, nisam bas razumeo na sta mislis pod tim "ukljuci mu senke", omni sam stavio levo (vidi se na slici) zbog odsjaja na stolu i prozoru a i ovako izgleda dobro
Ne žuri... posle ćemo da radimo svetlo, ali tek kada završimo sa teksturisanjem. I neće da bude 1 omni, već više njih... mislio sam da mu u omni podešavanjima u modify panelu čekiraš shadow.
Odlično je staklo.
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2007, 17:24   #86
DarkNemos
Veteran
 
Član od: 14.3.2007.
Lokacija: Dark Corners of Earth
Poruke: 1.179
Zahvalnice: 191
Zahvaljeno 208 puta na 123 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DarkNemos Slanje poruke preko Skypea korisniku DarkNemos
Određen forumom Re: 3DS MAX skola za pocetnike

@bobi

Dakle problem je nastao u postupku samo neznam kako da ga ispravim...

Kada sam ukljucio Attenuation i postavio na Exponental i treba da podesim end value nikako da dobijem kao kod tebe na slici... Ako stavim na 5 dobijem belu boju kroz koju se nazire parket. Kada stavim na 200 dobije visoko reflektovani pod. Isto i kad stavim na 50000!

Eve i slike:
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	problemi.jpg
Viđeno:	109 puta
Veličina:	91,0 KB
ID:	7358  
DarkNemos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2007, 21:36   #87
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: 3DS MAX skola za pocetnike

Citat:
DarkNemos kaže: Pregled poruke
@bobi

Dakle problem je nastao u postupku samo neznam kako da ga ispravim...
mmm... da... Kao prvo, nisi primetio da ti je pod spušten jedno 10-20 cm i da ti svi objekti lebde u vazduhu. Tako je bilo i sa scenom koju si mi poslao. Dakle, selektuj pod i povuci ga na gore.
Stavi u ranges za start 0.0 a za end 170 (toliko sam ja stavio), vrati se nazad i za ceo reflection map smanji sa 100 na 30 kako bi smanjio celokupnu refleksiju.
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2007, 21:53   #88
DarkNemos
Veteran
 
Član od: 14.3.2007.
Lokacija: Dark Corners of Earth
Poruke: 1.179
Zahvalnice: 191
Zahvaljeno 208 puta na 123 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DarkNemos Slanje poruke preko Skypea korisniku DarkNemos
Određen forumom Re: 3DS MAX skola za pocetnike

Citat:
bobi kaže: Pregled poruke
mmm... da... Kao prvo, nisi primetio da ti je pod spušten jedno 10-20 cm i da ti svi objekti lebde u vazduhu. Tako je bilo i sa scenom koju si mi poslao. Dakle, selektuj pod i povuci ga na gore.
Stavi u ranges za start 0.0 a za end 170 (toliko sam ja stavio), vrati se nazad i za ceo reflection map smanji sa 100 na 30 kako bi smanjio celokupnu refleksiju.
Evo kako je ispalo posle toga...

Nego bump mi je na 30. Jel treba tako da bude?
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Smanjena-Refleksija.jpg
Viđeno:	59 puta
Veličina:	68,9 KB
ID:	7361  
DarkNemos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2007, 22:03   #89
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: 3DS MAX skola za pocetnike

Citat:
DarkNemos kaže: Pregled poruke
Evo kako je ispalo posle toga...

Nego bump mi je na 30. Jel treba tako da bude?
Čini mi se da si bump zaboravio da tileuješ.
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2007, 22:11   #90
DarkNemos
Veteran
 
Član od: 14.3.2007.
Lokacija: Dark Corners of Earth
Poruke: 1.179
Zahvalnice: 191
Zahvaljeno 208 puta na 123 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DarkNemos Slanje poruke preko Skypea korisniku DarkNemos
Određen forumom Re: 3DS MAX skola za pocetnike

Citat:
bobi kaže: Pregled poruke
Čini mi se da si bump zaboravio da tileuješ.
Oh... Sorry... Jbg... Početnička greška...

Nego nisam ni primetio za float elemenata . Opet početnička greška...

Nego šta da radim još? Come on... Feed my hunger...

Koliko ima grešaka u modelovanju sobe? preko milion ili manje?

Pozdravčina...

Nego kako si namestio onaj cool skin za max. Tebi je max crn a meni siv...
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Smanjena-Refleksija1.jpg
Viđeno:	53 puta
Veličina:	59,2 KB
ID:	7362  

Poslednja ispravka: DarkNemos (14.4.2007 u 22:13) Razlog: Greška u slovima...
DarkNemos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2007, 22:17   #91
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: 3DS MAX skola za pocetnike

Vodite računa i radite polako tut. Ponekad ni ja neću biti kadar da vidim šta ste pogrešili ili preskočili.

Dobar je modeling, s' tim što mi se ne sviđa jer si sobu uradio iz više boxova umesto samo iz jednog. Oh well... svetlo će da bude malo lošije pošto na uglovima neće da bude specular jer nisu chamferovani, ali nema veze, drugi put neću da ti progledam kroz prste.
Nema veze, i ovako bi trebalo da bude super rad za početak.

Ajde sačekajte malo, sad kucam drugi deo.
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2007, 22:23   #92
DarkNemos
Veteran
 
Član od: 14.3.2007.
Lokacija: Dark Corners of Earth
Poruke: 1.179
Zahvalnice: 191
Zahvaljeno 208 puta na 123 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DarkNemos Slanje poruke preko Skypea korisniku DarkNemos
Određen forumom Re: 3DS MAX skola za pocetnike

Citat:
bobi kaže: Pregled poruke
Vodite računa i radite polako tut. Ponekad ni ja neću biti kadar da vidim šta ste pogrešili ili preskočili.

Dobar je modeling, s' tim što mi se ne sviđa jer si sobu uradio iz više boxova umesto samo iz jednog. Oh well... svetlo će da bude malo lošije pošto na uglovima neće da bude specular jer nisu chamferovani, ali nema veze, drugi put neću da ti progledam kroz prste.
Nema veze, i ovako bi trebalo da bude super rad za početak.

Ajde sačekajte malo, sad kucam drugi deo.
Sad ću ja čas da uradim sobu iz jedne kocke... Al onda neću moći da postavljam na ovaj način teksturu nego moram da koristim UVW maping i UnWarp UVW.

Zidove edit/poly-em pa da champferujem ivice ili kako? Ako si uopšte pričao za champferovane ivice na zidu...

Budi srećan što nismo pored tebe inače bi dovukli nekog hirurga da presadi tvoje znanje kod nas Šalim se...
DarkNemos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2007, 22:26   #93
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: 3DS MAX skola za pocetnike

Citat:
DarkNemos kaže: Pregled poruke
Sad ću ja čas da uradim sobu iz jedne kocke... Al onda neću moći da postavljam na ovaj način teksturu nego moram da koristim UVW maping i UnWarp UVW.

Zidove edit/poly-em pa da champferujem ivice ili kako? Ako si uopšte pričao za champferovane ivice na zidu...

Budi srećan što nismo pored tebe inače bi dovukli nekog hirurga da presadi tvoje znanje kod nas Šalim se...
Nemoj sad to da radiš. Moram onda da vam objašnjavam i multi sub object. Polako, krenuli smo ovako i ovako ćemo da završimo.
To ćemo u sledećoj vežbi.
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2007, 23:18   #94
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: 3DS MAX skola za pocetnike

Tepih.

Evo teksture... (ako vam se ova ne sviđa, slobodno izaberite neku drugu).
http://www.imagehosting.com/out.php/...ihtekstura.jpg

Izaberite objekat koji predstavlja tepih i nazovite ga tepih ().
Otvorite material editor, selektujte drugi mat po redu i nazovite ga tepih.
Pod shader basic parametars sa Blinn, prebacite na Oren-nayar-Blinn. Inače ta kategorija gde birate shadere je posebno bitna za izgled materijala. Ona vam određuje kako specular light pada na materijal. Oren-nayar-Blinn vam je shader koji ćete u najvećem broju slučajeva koristiti za sve vrste mekog materijala, poput tkanine, odeće, zastava... ukucajte za roughness sa 50 na 100 (da bi bilo nešto grublje).
Naravno sada u difusse učitajte teksturu za tepih, ili ovu koju sam vam poslao, ili neku drugu, ako iskopate nešto bolje. Kliknite na onu kockicu opet da bi materijal videli u viewportu i tajlujte koliko mislite da treba.
Ovde za bump nećemo koristiti crno belu sliku ove moje teksture, pošto je to samo šara na tepihu, a tepih ne bi trebao da ima ispupčene samo ove kocke, već da ceo bude hrapav.
Dakle, u bump slot izabiramo čuveni procedural noise. E sad, ne znam kako je kod vas podešena scena. Moraćete da zoomirate, da stavite jedan omni malo iznad tepiha, da mu uključite senke i malko da iskoristite svoje oko. Ja sam u noise-u izabrao size 5, čekirao sam fractal i ukucao levels stavio na maksimalnih 10. Vrlo je verovatno da će te vi da koristite druga podešavanja za size.
Evo kako je ispalo kod mene.


Obrišite sad taj omni i idemo na sledeći materijal.
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2007, 0:11   #95
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: 3DS MAX skola za pocetnike

Kauč i fotelje...

Ponovo dajemo prikladna imena objektima i ponovo selektujemo materijal u novom slotu i nazivamo ga kauč ili fotelje, ili kako već hoćete.
Ponovo izabiramo oren-nayar-blinn za shader i nameštamo mu roughness na 100.
E sad, idite na diffuse i tu učitajte proceduralnu falloff mapu. Šta je falloff mapa? Izaberite neku ekstremnu drečavu zelenu i crvenu u onim dva slota, dodelite mat kauču, renderujte i pogledajte. Dakle, radi se o normalama poligona. Što je više poligon usmeren ka vama, što ga više vidite spreda to će više da preovladava prvi front slot, a što je ukrenutiji na neku drugu stranu to više poprima boju side slota. To upamtite, jer je falloff procedural jako koristan. Ovde sam ja ubacio fall off materijal u diffuse slot, da ne bi bile nijanse samo jedne boje, već dve.
Izaberite za donji slot neku skoro crnu boju (nemojte skroz crnu), a za gornji neku sličnu, samo malo svetliju. Ja sam izabrao crnu, zato što volim crnu kožu i skaj, vi izaberite neku braon, ako vam se više sviđa. Vratite se nazad i u basic parametars ukucajte za specular level 20 i za glossines 20. Pretpostavljam da kožni kauči imaju neki mek specular highlight.
Idemo na bump (ponovo ubacite neki omni ako vam je zgodnije). Izabiramo opet za bump, noise. Podesite ga da bude nešto slično koži. Moja podešavanja su... size 1.0, fractal, levels 10.
Evo slike.


@Dark Nemos
Nešto kod mene nije bilo u redu sa ovim delom kauča na kome se sedi. Nije bilo lepo smoothovano. Ja sam uzeo chamfer box i napravio novi. Uzmi i ti ako primetiš da ti materijal i svetlost lepo ne naleže, t.j. ako postoje oštre ivice.
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2007, 0:54   #96
galebns
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 0,0,0
Poruke: 2.660
Zahvalnice: 1.648
Zahvaljeno 695 puta na 482 poruka
Određen forumom Re: 3DS MAX skola za pocetnike

Ako bobi nema nista protiv ja bih samo dopunio deo za tepih. Naime, umesto Plane-a, tepih napraviti od Chamfered Box-a (nalazi se pod Extended Primitives) i to nek' bude npr. 0.8cm debljine (ili 1cm), ipak je to malo realnije (tepih ima neku debljinu).
Bobi sta da kazem, drugima dajem reputacije samo da bih mogao tebi da dodelim iste Salim se... ali stvarno svaka cast na ovome sto radis!
galebns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2007, 1:03   #97
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: 3DS MAX skola za pocetnike

Citat:
galebns kaže: Pregled poruke
Ako bobi nema nista protiv ja bih samo dopunio deo za tepih. Naime, umesto Plane-a, tepih napraviti od Chamfered Box-a (nalazi se pod Extended Primitives) i to nek' bude npr. 0.8cm debljine (ili 1cm), ipak je to malo realnije (tepih ima neku debljinu).
Slažem se u potpunosti i insistiram da me i više dopunjujete i ispravljate, tako ćemo stvarno zajednički moći da napravimo jedan dobar tut o osnovama u maxu.
Mani reputaciju, ionako me nervira što imam ovoliko kockica, nekako mi ne leži i odudara.
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2007, 1:08   #98
DarkNemos
Veteran
 
Član od: 14.3.2007.
Lokacija: Dark Corners of Earth
Poruke: 1.179
Zahvalnice: 191
Zahvaljeno 208 puta na 123 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DarkNemos Slanje poruke preko Skypea korisniku DarkNemos
Određen forumom Re: 3DS MAX skola za pocetnike

Uradio sam tepih. Moja podešavanja su:

Source: Explicit Map Channel
Fractal
SIze:5
Levels:10

Kod mene u bump-u nepostoji procedural noise. Postoji samo noise ili sam te ja loše razumeo...

Za kauč nisi morao da praviš novi champfer box. U podešavanjima si mogao da povećaš fillet segs (koji su mojom greškom bili 3) na koliko hoćeš. Ja sam sad prepravio na 10. Kauč i fotelje ću sutra da radim. Sad sam i suviše umoran...
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	111111.jpg
Viđeno:	27 puta
Veličina:	59,7 KB
ID:	7365   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Komplet-sa-Tepihom.jpg
Viđeno:	42 puta
Veličina:	97,4 KB
ID:	7366   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Komplet-Wire.jpg
Viđeno:	63 puta
Veličina:	82,0 KB
ID:	7367  
DarkNemos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2007, 1:32   #99
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: 3DS MAX skola za pocetnike

Citat:
DarkNemos kaže: Pregled poruke
Kod mene u bump-u nepostoji procedural noise. Postoji samo noise ili sam te ja loše razumeo...
I noise i celurar i dent... sve su to procedurali.

Citat:
DarkNemos kaže: Pregled poruke
Za kauč nisi morao da praviš novi champfer box. U podešavanjima si mogao da povećaš fillet segs (koji su mojom greškom bili 3) na koliko hoćeš. Ja sam sad prepravio na 10. Kauč i fotelje ću sutra da radim. Sad sam i suviše umoran...
Zaboravljaš da si mi eksportovao scenu u 3ds, tako da sam imao samo editable mesh objekte.
Good job.
Stavi samo chamfer box za tepih, kao što Galebns reče.
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2007, 6:09   #100
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: 3DS MAX skola za pocetnike

Zidovi i metalni delovi.

Za zidove nema potrebe mnogo da se mozga, posebno sad na početku. Stavio sam im neku plavičatu boju, pogledao sam moje zidove u sobi i ustanovio da zidovi imaju neki tanani specular... znači specular i glossines dignite na po 10, bump isto neki mali noise i to bi trebalo da bude to.

E sad, metal. Ufff... nikad nisam znao dobro da pravim metal.
Uglavnom, uzeo sam anisotropic shader umesto blinna da bih mogao specular levelu da dam jajastiji oblik. Digao sam specular level na 130, glosiness sam stavio na 50, i anisotropy (taj parametar daje jajastiji oblik) sam stavio na 70. U reflection sam učitao raytrace, za attuenation sam mu ponovo stavio exponential, stavio end na 500 (daleko pretpostavljam može metal da reflektuje) i za background u onom slotu sam stavio čuvenu sliku refleksije koja se dobija uz max "lakerem" i ukucao pod blur 20.
Evo okačiću tu sliku refleksije za slučaj da neko to nema.
http://www.imagehosting.com/out.php/i474481_Lakerem.jpg

Vratio sam se nazad i ukucao za ceo reflection slot 70.
Evo kako izgleda.



E sad, ako neko ima bolju ideju za metal, neka kaže (razmišljao sam i o raytrace materijalima, ali avaj, ni njih da podesim kako treba).


Staklo...
Najlakše za uraditi. Izaberite novi slot i tamo gde piše standard, kliknite i izaberite raytrace mat. Odčekirajte tamo gde piše transparency i ukucajte 85. Index of refraction (prelamanje zraka) je već po defaultu podešen na 1.55 što odgovara staklu, tako da je to u redu. Kliknite samo gde je reflect čekirano dva puta dok se ne pojavi fresnel. Specular level dignite na 80, glosiness na 50.
Eto to je to.

Evo čaše
(nešto je naš Nemos ovde zaebo u modelingu, pošto mi je u čaši dole neko crno udubljenje, pa sam napravio još jednu čašu nabrzinu).


Tamno staklo za stočić i police? Još lakše.
Samo prevucite stakleni materijal u novi slot, nazovite ga tamno staklo, smanjite transparency na 50, i za difuze izaberite neku tamniju sivu, skoro crnu.
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
3d studio max, 3ds

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
C++ za apsolutne početnike dalabu Programiranje 74 15.6.2013 14:14
Dobra simulacija letenja enter011 Simulacije vožnje 167 9.7.2009 13:40
Metamorf Studios škola za igre masteri Tekstovi u SK 16 9.1.2008 16:05
Knjige za početnike zukov Programiranje 6 17.5.2006 19:10


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:34.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com